Dodaj do ulubionych

Kupno działki- o co pytać

25.09.21, 23:59
No właśnie, jestem zupełnie „zielona” w temacie, ale działka, bynajmniej patrząc na ogłoszenie, wydaje się być interesująca. W pon chciałabym zadzwonic, dopytać, ew. umówić się na oględziny 😅 ważne: Na dzień dzisiejszy NIE jest budowlana, ale cytuję
ma status “tereny zieleni miejskiej i wysokiej. Natomiast w studium jest ujęta w terenach pod zabudowę mieszkaniową, kwestia czasu kiedy zmieni sią jej status.[/i]

Sąsiaduje z domami całorocznymi, więc teoretycznie media są w pobliżu. Drogie ematki, oprócz przekształcenia, co jeszcze ważne?
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 00:18
      Jeśli masz numer działki to możesz iść do urzędu i zadać pytanie jakie jest przeznaczenie dzialki. Możesz zapytać czy jeśli wystąpisz o warunki zabudowy/ pozwolenie na budowę to czy urząd wyda ci taki dokument.

( Ja poszłam do urzędu i zadawałam takie pytania i okazało się że urzędniczka od razu mnie poinformowała z czym wiąże się zakup pewnej dzialki. A sprzedający zataił info, bo działka owszem leśna, ale żadna budowa tam nie powstanie, bo urząd nie wydał i nie wyda warunków zabudowy, i o tym dowiedziałam się dopiero w urzędzie. Nie od sprzedającego).
    • nicniewiem Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 00:18
      Studium jest niewiążące i w docelowym mpzp może być wpisane co innego. Poza tym wielokrotnie od studium do planu moja wieeele lat. Niech sprzedający wystąpi o warunki zabudowy, jeśli chcesz się tam kiedyś budować.
    • nicniewiem Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 00:21
      Jak sprzedawałam działkę, to przy umowie przedwstępnej kupujący zastrzegł sobie że dokończy transakcję gdy uzyskam wz (wskazał co chciałby budować). Kupił dopiero w wz w ręku. Rozsądne podejście dla obu stron.
    • asfiksja Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 08:12
      Gdyby ta "kwestia czasu" była krótką/pewną perspektywą to zapewniam, że właściciel poczekałby i sprzedał za cenę działki budowlanej, a nie zieleni miejskiej. Zielenie miejskie mają teraz tendencję do pozostawania zielenią miejską (przynajmniej w normalnych samorządach).
    • ruda_henryka Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 09:42
      Należy sprawdzić gdzie ten status zieleni miejskiej i wysokiej jest zapisany obecnie. Jeśli to jest gminny mpzp i na dodatek obowiązujący to to co jest zapisane w studium jest tak na prawdę mało ważne bo zmiana obowiązującego planu mpzp przez gminę jest procesem długoletnim i niechętnie wykonywanym.jesli ta działka wchodzi w obszar mpzp to zgłaszanie się po warunki zabudowy jest bez sensu bo wszystko w tym mpzp jest zapisane i to można sobie od razu sprawdzić nawet z domu przez internet. Zazwyczaj gminy publikują swoje plany na własnych stronach internetowych jako mapy i uchwały gminy czy miasta. Nie kupiłabym działki z planem zagospodarowania zieleń parkowa,bo zazwyczaj na tych działkach mało co można zrobić a i jeszcze często % powierzchni biol czynnej określany jest np na 90% więc co najwyżej można mieć ogródek.
    • lisciasty_pl Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 10:33
      Kolega ma spory kawałek ziemi otoczony domami jednorodzinnymi. Już tak od 15 lat usiłuje to przekształcić w budowlane. Jak to ma być działka inwestycyjna to można, ale taka do zamieszkania to ja bym się nie pakował.
    • ga-ti Re: Kupno działki- o co pytać 26.09.21, 10:40
      Oprócz tego wszystkiego sprawdź plany dla okolicy, czy w przyszłości nie planują puścić obok drogi, obwodnicy, wiaduktu, linii wysokiego napięcia, oczyszczalni ścieków, spalarni śmieci, hodowli kur itp.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka