28.09.21, 11:01
"Przy granicy polsko-białoruskiej w nocy zmarł 16-letni Irakijczyk - podaje Onet za Fundacją Ocalenie. Według jej informacji, w piątek chłopcu i jego rodzinie udało się przedostać na polską stronę. Mimo że 16-latek był w ciężkim stanie zdrowia, został z rodziną wypchnięty na stronę białoruską."
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,27621317,nie-zyje-16-letni-uchodzca-fundacja-ocalenie-zostal-wypchniety.html
"Ponad 20 osób (w tym ośmioro dzieci) przez cały poniedziałek (27.09) tkwiło przed placówką Straży Granicznej w Michałowie (Podlaskie). Irakijczycy i tureccy Kurdowie nie chcieli wejść do środka, ani dać się wywieźć. - W lasach są martwe ciała, my też umrzemy przerzucani z Białorusi do Polski i odwrotnie.

Grupę w poniedziałek wczesnym rankiem zauważyli mieszkańcy wsi Szymki, zawiadomili Straż Graniczną. Cudzoziemcy od początku opierali się, nie dawali się zapakować do auta. Byli przerażeni, że znowu trafią na granicę z Białorusią. Około godz. 10 dowieziono ich jednak pod placówkę SG w Michałowie. Tu odmówili wejścia do budynku, kładąc się na chodniku, rozpaczając.

Stojący po drugiej stronie ogrodzenia aktywiści z Grupy Granica, w tym prawniczka Maria Poszytek, usiłowali skomunikować się z zatrzymanymi. Mimo że funkcjonariusze to utrudniali, udało im się zdobyć część pełnomocnictw do reprezentowania. W grupie jest większość uciekinierów z Iraku oraz tureccy Kurdowie. Ponad połowę stanowią kobiety i dzieci, w tym także malutkie, płaczące na rękach matek, w śpioszkach ubrudzonych już po długiej tułaczce.
(..)
Suat z Turcji krzyczał do aktywistów i dziennikarzy zgromadzonych za ogrodzeniem, by wytłumaczyć im swoje tragiczne położenie: – Chcemy tu zostać i stać się obywatelami Polski, ale nam na to nie pozwalają. Kiedy idziemy na Białoruś, biją nas tam, zabierają pieniądze i odsyłają z powrotem do Polski. Białoruska policja wyrzuca nas do Polski. Te dzieci nie mogą chodzić, one wszystkie umrą w drodze, w lesie. Nie mamy jedzenia ani wody. Idziemy 40 kilometrów na Białoruś, tam nas łapią, biją i odsyłają do Polski. I tak w kółko między Polską a Białorusią.
Powinni odesłać ludzi do ich ojczyzny samolotem albo ich tu przyjąć, bo takie błędne koło nie działa. Ludzie są zdesperowani. Tam w lasach leżą martwe ciała. Uwierzcie w to. Kurdowie i Turcy idą w tę i tamtą stronę, niektórzy umierają. Europejski Trybunał Praw Człowieka powinien znaleźć rozwiązanie tego problemu. Umieścić tych ludzi w obozach albo nie pozwolić im wyruszyć w tę drogę, bo oni w jej trakcie giną – mówi Suat.
(..)
Około godz. 16 funkcjonariusze podstawili pod placówkę autokar i zabrali do niego rzeczy cudzoziemców. Uchodźcy usiedli na ziemi, objęli się, złapali za ramiona, przytulili dzieci. Składali ręce jak do modlitwy. Skandowali: „Poland!", nie mając zamiaru się stąd ruszać.
Mimo to o godz. 17 wezwani żołnierze porozdzielali ich i wnieśli albo wprowadzili do strażnicy. Dzieci płakały.
W końcu zapakowano wszystkich do autokaru, który pojechał przez Białystok w stronę Supraśla. Samochód aktywistów, który jechał za autobusem, zatrzymano na „rutynową kontrolę". Zatrzymano także auto dziennikarki „Faktu" Agnieszki Kaszuby i zarzucono jej, że utrudnia czynności funkcjonariuszom, pomimo że nie znajdowała się w strefie stanu wyjątkowego.

Agnieszka relacjonowała: – Razem z Michałem Kościem, fotoreporterem z Agencji Forum, którego zabrałam z Michałowa, jechaliśmy za konwojem składającym się z autokaru z imigrantami i dwóch samochodów Straży Granicznej. Nagle za nami na sygnale pojawiły się dwa radiowozy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Najpierw zatrzymali samochód, którym jechali działacze Grupy Granica. Pół kilometra dalej zatrzymali mnie. Byłam około 12 km przed Krynkami, przed granicą obszaru stanu wyjątkowego.
W jej przypadku kontrola trwała aż godzinę. Policjanci doszukali się, że nie ma trójkąta ostrzegawczego i wlepili mandat. Poinformowali też reporterkę, że „dostali zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na utrudnianiu czynności funkcjonariuszom SG". Gdy w końcu pozwolili jej odjechać, nie było już mowy o sprawdzeniu, dokąd zostali wywiezieni uchodźcy. Kaszuba potwierdza tylko, że w kierunku Krynek – do strażnicy, albo na granicę...
(..)
We wtorek rano Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przyznała: - Została wobec nich zastosowana procedura z rozporządzenia, czyli zostali doprowadzeni do linii granicznej."
bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27621550,uchodzcy-na-granicy-skanduja-europa-polska-blagajac-o.html
ok, rozumiem, że Kamiński musi tworzyć taką narrację, że tam są sami terroryści, pedofile i zoofile, ale czy oni tam w tym PISie naprawdę są psychopatami? czy nie mają zadnego problemu ze skazywaniem dzieci na śmierć?
czy straż graniczna odwożąc ich na grance myśli, że "tylko wykonuje rozkazy"? przecież to jest dokladnie ten sam mechanizm, który sprawiał, ze normalni żolnierze pakowali Zydów do wagonów bydlęcych, a potem pieców. "tylko wykonujemy rozkazy". "to nie są (pełnoprawni) ludzie"
Obserwuj wątek
  • misiamama Re: granica 28.09.21, 11:07
   Nie umiem tego skomentować. Siedzę w ciepłym domu, z kawą. Może powinniśmy wyjść na ulice. Przecież to jest nieludzkie. Moralny bankrut - tym jesteśmy. I nie, nikt mi nie powie, że bronimy naszej ziemi, naszych dzieci, że to konieczne, że to granica UE. Nie.
   • hanusinamama Re: granica 28.09.21, 14:24
    Kraj gdzie podobno 90% to katolicy. I gdzie ta miłość do bliźniego?
    Jak się zapytali jednego PISowca, to powiedział, ze tu kazdy musi się kierować swoim sumieniem. No ciekawe ze w srapie aborcji juz nie mogę sie kierować sumieniem.
  • lauren6 Re: granica 28.09.21, 11:15
   Teraz mamy już pewność, że PIS nie odda władzy pokojowo. Wiedzą, że to nie skończy się na Trybunale Stanu, ale na Trybunale w Hadze.
   • sumire Re: granica 28.09.21, 11:42
    Też tak sądzę.
    Łukaszenka coraz lepiej na tym wszystkim wychodzi, PiS dał mu się ograć jak dziecko. My za to w oczach świata wychodzimy na kraj, w którym umierają niewinni ludzie. Oczywiście jest to poświęcenie, na które nasz wódz jest gotowy.
    • sophia.87 Re: granica 28.09.21, 14:59
     Nie, to pożyteczni idioci Twojego pokroju dają się ogrywac Lukaszence.
     Co Twoim zdaniem miała zrobić Polska? Na złość Lukaszence przyjmować kolejne tysiące, a w dłuższej perspektywie miliony imigrantów?
     Faktycznie, to byłoby zwycięstwo; Łukaszenka zarabia 5000 euro od osoby, a Polska utrzymuje jego gości.

     • leosia-wspaniala Re: granica 28.09.21, 17:41
      Miliony, miliardy!

      Przyjąć, nakarmić, napioć, ogrzać, zweryfikować - jak nie mają prawa do azylu, to odesłać. Proste, serio. Jak widzisz leżącego na chodniku człowieka to omijasz go, zabierasz do domu czy po prostu udzielasz pomocy i dzwonisz po karetkę?
      • bib24 Re: granica 28.09.21, 17:46
       byłoby fajnie jakby działał ostatni punkt, czyli odesłać. niestety to nie działa, w praktyce wpuszczenie to zostawienie nawet jak nie spełnia weryfikacji.
       • julita165 Re: granica 28.09.21, 20:12
        M.in. dlatego napisalam tu gdzies ze przepisy nie przystaja do rzeczywistosci. Np zgoda na pobyt mimo ze dana konkretna osoba nie byla przesladowana jesli w kraju do ktorego moglaby zostac odeslana moglaby byc narazona na przesladowania, nieludzkie traktowanie itp. To chyba nazywa sie ochrona uzupelniajaca. Pieknie brzmi ale w praktyce pochodzenie chyba z polowy swiata kwalifikuje do takiej formy ochrony. No nie mozemy przyjac w Europie i w kilku innych pozaeuropejskich panstwach polowy swiatowej populacji. To zawsze jest tak ze niby mowimy o konkretnych ludziach a nie milionach. No przeciez miliony nie czekaja pod Terespolem. Zawsze tu i teraz to sa setki, moze tysiace. No co za problem. A problem niepostrzezenie sie ujawnia. Jak nie od razu to za rok czy 10l. Tak migracja nie moze wygladac.
        • hanusinamama Re: granica 28.09.21, 20:27
         Troche ta Europa odpowiedzialna za sporą część tego co się dzieje w tej biedniejszej częsci świata. Najpierw Europa nabruździła ( m.in w Afryce), potem umyła rączki i się zmyła...a teraz "ojojoj czemu mamy pomagać".
         • myfaith Re: granica 28.09.21, 20:52
          Nie tylko nabruzdziła, dalej bruździ reke w reke z Chinami i USA i zamiast eksploatować tamte tereny ( Afrykę np) to powinni próbować zrezygnować z dzikiego kapitalizmu tam i postawić na edukacje tam pokazanie perspektyw -tam.

          Ale to sie nie zdarzy bo kraje pierwszego świata nigdy nie zrezygnuje z bogatego życia ( btw kto chce płacić za każdy smartfon po np. 10 tys pln ( rzadkie surowce z Afryki) za banany po 15 pln/kg, kto chce budować kosztowne spalarnie śmieci skoro można wysyłać statki do Afryki ( ba nawet do Polski z Niemiec i rznąc potem głupa ze nie wiedzieli ze firma polska nielegalnie te śmieci "utylizuje ' czytaj podpala na wysypiskach (nielegalnych) itp

          hanusinamama napisała:

          > Troche ta Europa odpowiedzialna za sporą część tego co się dzieje w tej biednie
          > jszej częsci świata. Najpierw Europa nabruździła ( m.in w Afryce), potem umyła
          > rączki i się zmyła...a teraz "ojojoj czemu mamy pomagać".
          >
        • myfaith Re: granica 28.09.21, 20:45
         Nie ma woli politycznej ( po prostu niewygodny temat który może kosztować utratę politycznych wpływów w krajach gdzie wiekszosc juz mieszkańców ma w tle pochodzenie imigranckie) w wielu krajach żeby zmienić przepisy na takie które "wymagają" aktywnowsci od imigrantów w kierunku asymilacji, znalezienia pracy (jakiejkolwiek ale pracy) i kontrolują czy te warunki sa spełnione.. Od kiedy jest karalne w UK i Francji (np) obrzezanie dziewczynek - od dwudziestu/trzydziestu lat ? bo przecież problem był od dawna, w jaki sposób służby w tych krajach zapobiegają wydawaniu dziewczynek za mąż i "znikaniem" z systemu ww krajów ?
         Co zrobić z tzw "rodzina" ( muzułmańskie rozumieniem rodziny jest dość szerokie - w to w sumie może być i ze 100 osoba) imigranta która również chce dolaczyc do imigranta w UE ( i m in stad tyle nielegalnych przekroczeń granic UE)


         Do tego dochodzi oczywiście znalezienie odpowiedzi na pytanie jak i w jaki sposób weryfikować taka masę ludzi ( skoro kłamią nt swojego pochodzenia/wieku i celowo wyrzucają dokumenty pozwalające ich zidentyfikować) ) i odslylac ich do krajów pochodzenia jeśli nie spełniają kryteriów/nie chcą sie asymilować/sa niebezpieczni.

         Gdyby przepisy były bardziej wymagające istnieje szansa ze cześć ludzi zrezygnowałaby z nielegalnej imigracji.
         W tej chwili maja jakieś nierealne wyobrażenie że "UE da" tak całkiem za darmo, wystarczy wjechać ( a to bulka z masłem bo znowu - wspomnienia rodziny z 2015 której sie udało dotrzeć do UK/Niemiec/Szewcji itp) na teren UE , nic od siebie nie dać i od razu "będzie się należało" bo wujek Ahmed, Mustafa , Yasmin tak ma w Niemczech

         I oczywiście znalezienie odpowiedz na pozostałe kwestie poruszone przez julite165.

         W pamięci utkwił mi kawałek artykułu z Onetu w którym było napisane ze jakiemus Syryjczykowi udało się wjechać nielegalnie do Niemiec (z Białorusi przez Polskę) i powiedział że swoim znajomym i innym Syryjczykom nie będzie rekomendował tej trasy. REKOMENDOWAŁ (nielegalnej) TRASY!!! Przecież to jest na głowie postawione.
      • vickylove Re: granica 29.09.21, 14:25
       leosia-wspaniala napisał(a):

       > Miliony, miliardy!
       >
       > Przyjąć, nakarmić, napioć, ogrzać, zweryfikować - jak nie mają prawa do azylu,
       > to odesłać. Proste, serio. Jak widzisz leżącego na chodniku człowieka to omijas
       > z go, zabierasz do domu czy po prostu udzielasz pomocy i dzwonisz po karetkę?

       kolejna lewacka nawiedzona,tylko jak przychodzi do konkretow to woli poujadac na forum i dopić kawusie w domciu ,w kaputkach.
       juz ci tam pisza na dole jak wyglada to odsyłanie bez prawa azylu wiec zamiast sie produkowac ,przyjmij paru chetnych do domu.
      • myfaith Re: granica 28.09.21, 21:12
       Juz przyjmujemy ( btw np. Gruzinow którzy teraz często sa bohaterami tt Straży Granicznej jako złapani przemytnicy ale jak to mówił znajomy Ukrainiec bo to taka nacja żadnej pożadnej pracy 😉) .

       Chodzi o to w dłuższej perspektywie żeby to sie odbywało zgodnie z naszymi wymaganiami a nie na zasadzie bo imigrant ma takie życzenie i taka wizje swojego życia a reszta ma się dostosować, bo np. w Indiach to sprzątaczami byla niższa kasta a on z tej kasty nie pochodzi wiec nie będzie pracował bo innej pracy nie ma. Albo kobieta w muzułmańskiej społeczności w swojej kulturze, głownie dba o dom wiec nawet jak głowa domu nie ma pracy to ona pracować nie będzie bo musi wychowac 7 dzieci (zamiast poslac do przedszkola )

       joaz napisała:

       > Prędzej czy czy potniej i tak przyjmiemy uchodźców, emigrantów ekonomicznych.
       > Brakuje rąk do pracy.
       • araceli Re: granica 28.09.21, 21:27
        myfaith napisała:
        > Chodzi o to w dłuższej perspektywie żeby to sie odbywało zgodnie z naszymi wy
        > maganiami a nie na zasadzie bo imigrant ma takie życzenie i taka wizje swojego
        > życia a reszta ma się dostosować, bo np. w Indiach to sprzątaczami byla niższa
        > kasta a on z tej kasty nie pochodzi wiec nie będzie pracował bo innej pracy ni
        > e ma. Albo kobieta w muzułmańskiej społeczności w swojej kulturze, głownie dba
        > o dom wiec nawet jak głowa domu nie ma pracy to ona pracować nie będzie bo mus
        > i wychowac 7 dzieci (zamiast poslac do przedszkola )


        Posługujesz się okropnymi stereotypami. Na chwilę obecną trzeba myśleć o tym, żeby ktokolwiek CHCIAŁ do nas przyjechać. Mityczny 'socjal' nie jest niczyim celem tylko godne życie. Takie podstawy jak nie bycie wyzywanym od małpy czy brudasa na ulicy.
        • myfaith Re: granica 28.09.21, 21:43
         Sadząc po ilości osob z Ukrainy w Polsce to jednak ktos chce do nas przyjechać i pracować , również magazyny sa pełne osoba z (chyba) Indii/Bangladeszu ( nb ciekawe dyskusje podobno można usłyszeć jak Ukrainiec rozmawia z osoba z ww krajów smile ).

         Mityczny socjal owszem czasami może być celem bo to zależy od podejścia ( wyznania/swiatopogladu/osobowosci itp) konkretnej osoby.

         araceli napisała:

         >
         >
         > Posługujesz się okropnymi stereotypami. Na chwilę obecną trzeba myśleć o tym, ż
         > eby ktokolwiek CHCIAŁ do nas przyjechać. Mityczny 'socjal' nie jest niczyim cel
         > em tylko godne życie. Takie podstawy jak nie bycie wyzywanym od małpy czy bruda
         > sa na ulicy.
         >
         >
         >
         • araceli Re: granica 29.09.21, 09:11
          myfaith napisała:
          > Sadząc po ilości osob z Ukrainy w Polsce to jednak ktos chce do nas przyjechać
          > i pracować


          Ukraińcy przyjechali w ramach ograniczonego wyboru - aktualnie przesuwają się na zachód.
       • snajper55 Re: granica 29.09.21, 01:51
        sophia.87 napisała:

        > Ale przyjmijmy tych, którzy będą pozyteczni. Wyłącznie takich

        Prawo nakazuje nam wpuszczać wszystkich, którzy zadeklarują chęć złożenia w Polsce wniosku o międzynarodową ochronę. Tak, krowojebców też. Nasze prawo każe nam ich wpuścić, rozpatrzyć wniosek i po rozpatrzeniu ich wniosku podjąć decyzję co do ich dalszego losu.

        S.
        • kura17 Re: granica 29.09.21, 09:00
         > sophia.87 napisała:
         >
         > > Ale przyjmijmy tych, którzy będą pozyteczni. Wyłącznie takich
         >
         > Prawo nakazuje nam wpuszczać wszystkich, którzy zadeklarują chęć złożenia w Pol
         > sce wniosku o międzynarodową ochronę. Tak, krowojebców też. Nasze prawo każe
         > nam ich wpuścić, rozpatrzyć wniosek i po rozpatrzeniu ich wniosku podjąć decyzję
         > co do ich dalszego losu.

         Sophia na pewno sie z Toba zgodzi - ona wyraznie napisala (w watku o rowerach na chodnikach), ze od KAZDEGO wymaga bezwzglednego przestrzegania prawa!
          • kura17 Re: granica 29.09.21, 09:35
           > To jest zupełnie inna sytuacja. Rowerzyści na chodnikach mi przeszkadzają 😊

           oczywiscie, ze "To jest zupełnie inna sytuacja".
           wszyscy na forum dobrze wiemy, ze jestes hipokrytka i chcesz od innych przestrzegania tylko tego prawa, ktore Tobie sie podoba.
           bardzo sie ciesze, ze to sama tak wyraznie napisalas.
            • kura17 Re: granica 29.09.21, 09:44
             > Ależ ja zawsze twierdzilam, że najważniejszy dla mnie jest dobrostan mój i
             > mojej rodziny ☺

             tak wiec nie mieszaj do tego prawa - nie pisz, ze chcesz bezwzglednego przestrzegania prawa, bo to nieprawda.
             • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 09:58
              Chcę bezwzględnego przestrzegania prawa, które zapewnia mi bezpieczeństwo.
              Btw kurka, przecież Niemcy trzymają kciuki za polską SG i.wojsko.
              Wiedzą, że jak się ugniemy, to wy będziecie mieli gości ☺
                • kura17 Re: granica 29.09.21, 10:31
                 > A kciukach Niemców nic? ☺

                 w rozmowie z Toba? nic a nic.
                 z osobami Twojego pokroju nie rozmawiam powaznie, czasem sie zatrzymam na chwile, zeby wykpic ich, ekhm, "swiatopoglad".
                 • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 11:42
                  Dla takich jak Ty rozmowa z osoba mojego pokroju to zaszczyt.
                  Wykpic to powinnaś swój brak rozumu i ogólnie istnienie, zupełnie zresztą zbędne ☺
                  • araceli Re: granica 29.09.21, 11:47
                   sophia.87 napisała:
                   > Dla takich jak Ty rozmowa z osoba mojego pokroju to zaszczyt.


                   Rozmowa z tępą blond dziunią zaszczytem... fiu fiu...
                  • kura17 Re: granica 29.09.21, 12:39
                   > Dla takich jak Ty rozmowa z osoba mojego pokroju to zaszczyt.
                   > Wykpic to powinnaś swój brak rozumu i ogólnie istnienie, zupełnie zresztą
                   > zbędne ☺

                   no a coz innego mozesz napisac, skoro wyrazie powiedzialam, ze zadnych powaznych rozmow z Toba prowadzic nie bede? Twoje poglady sa dla mnie moralnie odrazajace i nie mam zamiaru marnowac na Ciebie zbyt wiele czasu - EOT.
                   • sumire Re: granica 29.09.21, 12:43
                    Swoją drogą, to fascynujące, że pannica zajmująca się głównie siedzeniem w domu i rodzeniem suwerena pisze o zbędnym istnieniu do naukowca smile Nie ma to jak mieć dobre samopoczucie w sprawie "swojej osoby".
                      • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 14:13
                       Haha, knajacki paskudek znowu zapomnial, że tego rodzaju epitetami to może określić jedynie swoją matkę.
                       Nie wychowała, to niech ma☺
                     • sumire Re: granica 29.09.21, 13:45
                      Tylko że ona może coś osiągnąć dla dobra nas wszystkich, również dla ćwoków, którzy usiłują ją obrazić. Ty nie tylko osiągnęłaś najwyżej ustrzelenie męża (jeśli istnieje), ale też zajmujesz się jedynie rozmnażaniem i sprowadzaniem na świat kolejnych małych faszystów w przerwach między wypluwaniem z siebie rasistowskiego, ksenofobicznego goofna. A z tymi pożytecznymi idiotami to już przestań, nadużywany epitet traci na znaczeniu, bo zaczyna być odbierany jak uporczywa czkawka.
                      • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 14:16
                       Wątpię by pacynka Putina mogła zrobić coś dobrego.
                       Tobie nawet z mężem nie wyszło, kolejni ons blokują Twój numer ☺
                       Jak widać to określenie jest ciągle w mocy, Lenina nie ma, a pożyteczni idioci wciąż się rodzą
                       • sumire Re: granica 29.09.21, 14:21
                        Zosiu, podstawy propagandy - powtarzanie jakichś treści jest skuteczne tylko do pewnego momentu, potem u odbiorcy następuje przesyt i efekt gwałtownie słabnie. Nawet twój PiS o tym wie i dlatego regularnie zmienia grupy, którymi straszy Polaków. Tę też zmieni. Jak już ci na granicy zostaną zniknięci w jakimś dole.
                        • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 14:29
                         Mój nick to Sophia.
                         Obawiam się, że ten problem nie zniknie tak szybko. Granice południowe UE są regularnie przekraczane nielegalnie od lat.
                         Tu jest nadzieja, że skoro od początku był sygnał, że przejścia nie ma, to szybko dotrze
                     • hanusinamama Re: granica 29.09.21, 17:07
                      Juz ci pisałam. Obraźliwe słowa od ciebie tylko nam pochlebiają. Jak idiotka i chamka piszę obraźliwe słowa i teksty typu "idiotka" to oznacza to wrecz coś innego. Dziękujemy ci grupowo
                      • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 17:12
                       No wiem, że piszesz 😀
                       Pięknie się tu sama okreslilas.
                       Btw nie wiesz co znaczy określenie "pożyteczny idiota" ? Jak spalas w SP to odsyłam do Google 😁

                       b][/b]hanusinamama napisała:

                       > Juz ci pisałam. Obraźliwe słowa od ciebie tylko nam pochlebiają. Jak idiotka i
                       > chamka piszę obraźliwe słowa i teksty typu "idiotka" to oznacza to wrecz coś in
                       > nego. Dziękujemy ci grupowo
                       >
                   • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 13:40
                    Mialabym rozwazac poważne rozmowy z gadajaca pacynka Putina i Łukaszenki, to żart?
                    Cóż, byłoby ze mną źle gdyby osoba Twojego pokroju darzyla mnie szacunkiem ☺
                    • paskudek1 Re: granica 29.09.21, 13:43
                     Wiesz czym się różnimy? Tym, że ja nawet jeśli uważam Cię za gnidę najwyższych lotów to w sytuacji, gdyby były łamane twoje prawa będę protestować. Ty szujo widzisz tylko swoją dupę i gówno cię obchodzą inni. TOBIE ma być dobrze a jak przy tym umrze kilka osób to ci powieka nie drgnie bo empatii to nie znasz nawet ze słownika.
                     • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 14:18
                      I znów to knajactwo.
                      Pisałam już, ordynusko, masz w ten sposób zwracać się wylacznie do własnej matki.
                      Ja nie jestem winna temu, że Ciebie nie wychowano i jesteś tak obrzydliwie wulgarna
                      • asia.sthm Re: granica 29.09.21, 14:30
                       > Pisałam już, ordynusko, masz w ten sposób zwracać się wylacznie do własnej matki.

                       Zocha, od wydawania tak zidiocialych rozkazow robia ci sie zmarszczki - wez no sprawdz w lusterku. I trzymanie moczu juz od tego ci zaczyna szwankowac. Ty wogole o siebie nie dbasz.
                         • sumire Re: granica 29.09.21, 16:57
                          Hehe. Fajnych masz kolegów, zofio.
                          www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-do-etpcz-zwrocili-sie-pozyteczni-idioci-putina,165996.html
                         • sumire Re: granica 29.09.21, 17:20
                          Och, i znowu nieudolna, nudna próba personalnego dopyerdolenia. Już ci tłumaczyłam, że to w nadmiarze nie działa.
                          I cóż, sądząc po poglądach i używaniu dokładnie tych samych określeń, to raczej tobie Ziemkiewicz bliższy niż mnie. Ach, jakże smutno kończą polskie liberalne kobiety sukcesu przykute do kanapy - klepiąc przekaz dnia z DoRzeczy i Frondy.
                         • sumire Re: granica 29.09.21, 18:22
                          Ale nikt w Polsce nie używa go tak gęsto, jak PiS i jego wyborcy. Ziemkiewicz, Woś, Brudziński ciskają nim co dnia. A ty razem z nimi, liberalna szlachcianko. Pszypadegniesondze.
                         • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 19:14
                          Och serio?
                          Ludzie, którzy znają historie XX na poziomie przynajmniej SP często używają tego określenia
                          Zawsze wtedy gdy pasuje. A tu pasuje
                       • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 17:30
                        Nie mam karaluchow, nie oceniaj innych według siebie ☺
                        A rozkazy będę wydawała komu mi się spodoba, nic Ci do tego pacynko Łukaszenki ☺
               • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 11:40
                Nie, napisałam, że nawet etatowi wielbiciele "uchodźców" ich nie chcą.
                A bronimy siebie, w końcu niektórych by nam Niemcy odsylali
     • mama303 Re: granica 29.09.21, 17:40
      sophia.87 napisała:


      > Co Twoim zdaniem miała zrobić Polska? Na złość Lukaszence przyjmować kolejne ty
      > siące, a w dłuższej perspektywie miliony imigrantów?
      ogrzać, nakarmić, udzielić pomocy medycznej. 40 milionowy kraj, który podobno tak świetnie sie rozwija nie może udzielić pomocy? nawet kilkuletnim dzieciom? ludzie, co się z Wami dzieje?
      • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 19:18
       Grecy sprawdzili co się dzieje potem.
       Kolejne lata i kolejni "uchodźcy" których w Europie nie chcą , a odesłać nie ma dokąd.
       Nie jest problemem 100 czy 1000 imigrantów, ale dziesiątki i setki tysięcy przez kolejne lata, jeśli ten szlak przemytu okaże się dobry
   • hanusinamama Re: granica 28.09.21, 14:31
    Mnie też dziwi, ze ludzie nie rozumieją ze teraz "znaleziono" zoofilskie filmy w komórce uchodzcy...za chwile władzy podpanie Kowalski i tak samo go załatwią. Jeżeli chdozimy się na łamanie prawa to ryzykujemy tym, ze za chwile ten rząd złamie prawo w stosunku do nas.
    • sumire Re: granica 28.09.21, 14:53
     No otóż to; pisałam o tym w sąsiednim wątku. Koleś, który był oskarżany m.in. o używanie fałszywych dokumentów i gdyby nie ułaskawienie, toby siedział, wychodzi i pokazuje jakieś zdjęcia niewiadomego pochodzenia, mówiąc, że to uchodźca. I nikt o nic nie pyta.
     Jutro taki sam numer mogą wywinąć sędziemu, aktywiście, posłowi opozycji, w sumie każdemu, kto im fiknie.
     • hanusinamama Re: granica 28.09.21, 17:51
      Ja juz tam pisałam, ze podziwiam, ze Kaminskiemu przechodzi przez gardło słowo "dowód" i się chłop nie dusi...ale ok. Tyle ze inni słyszą to i wierzą - to jest niewiarygodne
    • lauren6 Re: granica 28.09.21, 15:47
     Dowodów na tę tezę nie trzeba daleko szukać:
     forum.gazeta.pl/forum/w,567,172428542,172428542,Smierc_Zabojstwo_3_mezczyzn_nikt_nie_przyszedl_.html
  • profes79 Re: granica 28.09.21, 11:35
   A ja proponuję monitorować tych "uchodźców" np. przez rok czy dwa. I zobaczyć ilu z nich zostało w PL a ilu natychmiast po przekroczeniu granicy dało długą na zachód.

   Oni nie chcą dostać się do Polski; oni chcą dostać się do UE; Polska im zwisa i powiewa.
   • misiamama Re: granica 28.09.21, 11:41
    nawet jeśli, co z tego? UE chce przysłać Frontex - dlaczego nie chcemy? Może należy utworzyć obóz przy granicy, może inne rozwiązanie - ale na Boga, dzieci kilkuletnie odstawiamy do lasu? co z nami? i jak możesz pisać "uchodźcy" - w tym cudzysłowie - bo nie uciekają spod karabinów tylko idą do lepszego życia? a Polacy to niby przed czym uciekali - emigracja stanu wojennego to nie była ucieczka spod karabinów, to była właśnie ucieczka do lepszego życia.
     • szmytka1 Re: granica 28.09.21, 18:05
      jeśli arabscy to złe słowo, to uściślę, muzułmansscy, niech emigrują do muzułmańskiego kraju tam, gdzie będzie im się łątwiej zasymilowac, gdzie podzielają ich warotści, gdzie panuje zblizona kultura. No ale nie, ich ratunek tylko w Europie, najelpeij tej najbogatszej
      • berber_rock Re: granica 28.09.21, 18:56
       Akurat Kurdystan to kraj bardziej neutralny swiatopogladowa i religijnie niz PL. Zdziwilabys sie ...
       A Kurdowie by w zyciu nie zostawili wedrujacego bez opieki, o dziecku nie mowiac.
       • bi_scotti Re: granica 28.09.21, 19:00
        berber_rock napisał(a):

        > Akurat Kurdystan to kraj

        Istnieje Kurdistan Region, nie istnieje Kurdystan KRAJ - w tym zreszta problem - to sa, w znacznym stopniu, ludzie bez ziemi sad Kolejne rzady roznych krajow w kolejnych generations obiecywaly Kurdom cuda-wianki a wciaz jest jak jest. And no compassion, eh. Life.
         • bi_scotti Re: granica 29.09.21, 13:40
          To w ostatnich latach (choc i tu USA nie bylo samo ze swoimi promises, dodaj UK, rowniez w jakims momencie EU ... it's easy to promise suspicious) ale popatrz wstecz, nawet niekoniecznie tak daleko jak XIX wiek, wystarczy XX uncertain Kurds maja przechlapane, wjakims sensie, od zawsze. Mozna by sie wiec spodziewac, ze Polacy, ktory tez mieli crappy okresy w historii poczuja solidarity. No ale nie czuja, eh. Przynajmniej jako public policy, bo na pewno jest sporo individuals, ktorzy chca i probuja pomoc. Chapeaux bas. Cheers.
       • szmytka1 Re: granica 28.09.21, 19:04
        tak, czarna owca w dalszej rodzinie wyszła za Kurda, tak umiłował dzieci, że jej dwójka w Polsce do rodziny zastępczej trafiła... Wiem, że żaden argument, ale generalizowanie nie jest dobre, ani że sami terroryści idą, ani także to jaki to wspaniały narod. Ja dalej pozostaję przy swoim zdaniu, pomocy szukać powinni w kręgu kulturowym podobnym do swojego. Ani oni asymilować się nie chcą, ani my nie jesteśmy gotowi na takie "ubogacenie"
        • araceli Re: granica 28.09.21, 19:12
         szmytka1 napisała:
         > tak, czarna owca w dalszej rodzinie wyszła za Kurda, tak umiłował dzieci, że je
         > j dwójka w Polsce do rodziny zastępczej trafiła... Wiem, że żaden argument, ale
         > generalizowanie nie jest dobre, ani że sami terroryści idą, ani także to jaki
         > to wspaniały narod.

         A czemu nie generalizujesz na podstawie właśnie tej kobiety z twojej rodziny, która zostawiła dzieci? No dalej! Polki to wg. ciebie matki-ścierwa?
    • princesswhitewolf Re: granica 29.09.21, 19:33
     >Polacy to niby przed czym uciekali - emigracja stanu wojennego to nie była ucieczka spod karabinów

     Mylisz sie. Polacy nie wiedzieli co ich czeka jak będą zlapani. Nie wiedzieli ze bedzie to tylko internowanie za działalność anty. Przypomne moze ze wczesniej w aferze miesnej nawet byky kary smierci. Dopiero pozniej historia ukazala ze to byly internowania w stanie wojennym ale nikt tego z gory nie wiedzial.

     To byla ucieczka z pod karabinow.

     A co do meritum twojej wypowiedzi sie zgadzam. Tylko ten fragment oceniasz z innej perspektywy niz oni wtedy
   • lauren6 Re: granica 28.09.21, 12:13
    To nie ulega wątpliwości, że nie powinniśmy przyjmować tych migrantów i należy uszczelnić granicę. Co robi Litwa i Łotwa? Pilnują granic, a kogo im się uda wyłapać po swojej stronie zwożą do obozów i pewnie będą odsyłać. Jeżeli nasi nie chcą przyjąć pomocy UE, nie wpuszczają prasy (akurat się zgadzam, że lansujących się posłów opozycji i dobre duszyczki z papierem toaletowym powinno się spod granicy pogonić) to znaczy, że tam się dzieje coś bardzo złego.
    • sumire Re: granica 28.09.21, 12:18
     Z tą prasą to jest trochę złożona sprawa, bo jaka by ona nie była, jednak pozwala monitorować sytuację z boku. Jeśli wszelcy świadkowie są przeganiani, to rodzi ryzyko potwornych nadużyć i coraz bardziej wygląda na to, że do nich dochodzi.
    • katriel Re: granica 28.09.21, 14:53
     > nie powinniśmy przyjmować tych migrantów

     Ja tylko przypomnę, że ETPC nie nakazał Polsce przyjmować migrantów. Nakazał zapewnić im wodę, żywność, ubrania, opiekę medyczną i - w miarę możliwości - tymczasowe schronienie (na przykład namioty). Ratowanie ludzkiego życia jest priorytetem.
    • princesswhitewolf Re: granica 29.09.21, 19:34
     >należy uszczelnić granicę.

     Porzadny plot graniczny to powinien byc bez wzgledu na decyzje o przyjmowaniu czy nie. Przyjmuje tez sie kontrolujac kto przechodzi a nie na dziko, byle gdzie by bandziory wlazily
   • bi_scotti Re: granica 28.09.21, 13:35
    profes79 napisał:

    > Oni nie chcą dostać się do Polski; oni chcą dostać się do UE; Polska im zwisa i
    > powiewa.
    >

    And what's your point? Turek, Kurd czy Irakijczyk potrzebuja dachu nad glowa, cieplej zupy i ludzkiego traktowania - not much, really. Co zrobia gdy wypoczna, cos zjedza i poczuja sie bezpieczniej, bedzie ich decyzja. Tak jak decyzja okreslonych wladz (and society!) jest im to umozliwic badz nie. Jak zwykle w zyciu, gdy nie wiadomo co zrobic, na wszelki wypadek nalezy zachowac sie przyzwoicie. Life.
     • profes79 Re: granica 28.09.21, 18:12
      Nie; według mnie wpuszczenie chociaż jednego z nich to gwarancja, że na granicy będziemy mieli za chwilę zorganizowany potop nasłany przez Białoruś.
       • kloi0505 Re: granica 29.09.21, 08:46
        Dokładnie. Do pikających serduszek nie dociera również, że to są rodziny wielodzietne i głównie w kolejnej i nie ostatniej ciąży. Ostatnio osłabiła mnie kobita jęcząca o pomoc (chwaliła się, że ma 11 dzieci).
        • alicia033 Re: granica 29.09.21, 08:50
         kloi0505 napisał(a):

         > Do pikających serduszek nie dociera również, że to są rodziny wielodzietne i głównie w kolejnej i nie ostatniej ciąży.

         Joszko Broda lubi to!
      • snakelilith Re: granica 28.09.21, 18:27
       profes79 napisał:

       > Nie; według mnie wpuszczenie chociaż jednego z nich to gwarancja, że na granicy
       > będziemy mieli za chwilę zorganizowany potop nasłany przez Białoruś.
       >

       Acha i dlatego należy być twardym i pozwolić tym ludziom umrzeć przy płocie jak psom? Jak widać Polacy potrafią być twardzi i konsekwentni tylko w sytuacji, gdy mają do czynienia z grupką wyraźnie słabszych, w innych strategia "nie oddamy nawet guzika" już u nich tak dobrze nie działa, zakichani obrońcy granic.
              • szmytka1 Re: granica 29.09.21, 09:54
               kot się za to znęca nad myszą, taki instynkt. A u dziecka taka norma rozwojowa, że robi coś o czym nie rozumie, że jest złe. Dziecko z wiekiem pojmuje takie sprawy i wyrasta. Jasne, że pozostaję nieliczne wyjątki jacyś psychopaci. Czy postawić ich na rowni z tymi co mimo, że dorośli oz zwyroli wyzywają 3latków i życzą im śmierci?
               • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 10:04
                Mój kot się nie zneca.
                I nie, nie tłumacz swoich błędów wychowawczych, znęcanie się to NIE JEST norma rozwojowa.
                Normalne dzieci nie kopia i nie rzucają szczeniakami
                Kojarzysz 15 latka, który zabił nożem 13 latke, to też norma rozwojowa?
                • szmytka1 Re: granica 29.09.21, 10:07
                 moje też nie rzuca szczeniakami i nie kopie. Tak chciało kopać i szturchać nogą psy, bo nie rozumiało swojego postępowania, co nie jest dzwine zważywszy, ze w tamtym momencie nie miało jeszcze nawet skończonych 3 lat. Teraz ma 4 lata i rozumie, wyrosło jak większośc społeczeństwa. Ty z agresji nie wyrosłaś do tej pory i to jest niepokojące...
                 • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 10:16
                  To widzisz, a moje dzieci nigdy nie chciały kopać zwierzat.
                  Nie, niepokojące jest to co Ty uznajesz za etap rozwoju.
                  Agresywna nie jestem, przeciwnie ☺
                  Pewnie dlatego moje dzieci były zawsze normalne ☺
                  • szmytka1 Re: granica 29.09.21, 10:21
                   Tak tak, twoje też nigdy nie gryzły innych dzieci, nie szczypały, nie histeryzowały w sklepie, nie tupały nogą, nie dłubały w nosie i w ogóle były idealne od dnia narodzin. Są takie idealne osobniki, więc czemu nie w rodzinie Sophii.

                   A co do etapów rozwoju to nie uznaję tego ja, tylko autorytety w tej dziedzinie i się pewnie zdziwisz, o tym też powstały książki, zeby tacy laicy jak my, mogli sobie poczytać i się podszkolić. Ba, na studiach nawet o tym uczą...
                   • sophia.87 Re: granica 29.09.21, 11:47
                    Nie, nie gryzly i nie szczypaly. Histeria w sklepie skutkowala natychmiastowym wyjściem, więc szybko zalapaly, że nie warto.
                    Oczywiście, że tak, nawet niektóre "autorytety" uznały, że 15 letni morderca 13 latki to dziecko, które nie powinno odpowiadać za swoją zbrodnię.
                    I co z tego?
                 • arwena_11 Re: granica 29.09.21, 18:03
                  sorry, ale to jest dziwne. 3 latek rozumie co to ból. Moje wychowane ze zwierzakami od urodzenia wiedziały, że psa, kota itd boli tak samo jak ich. Miały zdecydowanie mniej niż 3 lata jak to załapały.
                  • szmytka1 Re: granica 29.09.21, 20:39
                   no a moje dowiedziało się później i to nie jest dziwne, bo nie wszystkie dzieci rozwijają się w identycznym tempie. Za to chodziło jak miało 9 miesięcy, a są takie co dopiero na 1,5 roku się uczą. Dziwne, że stara baba a nie wie takich rzeczy.
                    • szmytka1 Re: granica 30.09.21, 10:33
                     ja widzę, że doskonale odnajdziesz się w kalifacie, jako człowiek od obcinania ręki złodziejom i nogi przedszkolakom, co kopnęły zwierzę. Właściwy człowiek na własciwym miejscu.