Dodaj do ulubionych

Czy to normalne

23.10.21, 12:35
że na zamówione meble czeka się do 5 tygodni? Zamówienie realizowane w sklepie, nie przez internet. Pamiętam jak kiedyś, szło się do meblowego, kupowało i na drugi dzień już meble przywozili a teraz czekanie nawet i do 8 tygodni.
Obserwuj wątek
  • hrabina_niczyja Re: Czy to normalne 23.10.21, 12:41
   Ostatnio normalne. Ale patrzyłaś czy internetem nie będzie szybciej. Jak kupowałam szafę to w Agacie mi powiedzieli, że 5 tygodni czekania. Zamówiłam internetowo, była za 5 dni chyba i oszczędziłam stówkę na transporcie. Ale kupowałam krzesła do biura i to jakiś koszmar, wszędzie po 3-4 sztuki na stanie, magazyny podobno puste. Facet mi powiedział, że jest teraz okropny problem z meblami, transporty im nie dojeżdżają, kolejki czekających mają duże. Ostatecznie wzięłam białe, ostatnie 8 sztuk i w rezultacie to był strzał w 10.
   • heca7 Re: Czy to normalne 25.10.21, 08:32
    Rok temu ponad zamawiałam hokery w Fabryce Form. Miały być na koniec września, noooo najdalej początek października jak spóźni się dostawa. Nie przyjechały. Po dwóch tygodniach okazało się, że nie ma w metalicznym "kolorze". To natychmiast zmieniliśmy zamówienie na czarne. Przyszły na początku grudnia chyba.
  • krwawy.lolo Re: Czy to normalne 23.10.21, 12:42
   Zależy, co rozumiesz pod pojęciem "normalne". W sklepie, czy przez internet to to samo. Jeśli nie bierzesz z wystawy. Mam niesmak w stosunku do xxxl, a mój kumpel o mało nie poszedł do sądu. A było to kilka lat temu.
  • piekna_remedios4 Re: Czy to normalne 23.10.21, 12:46
   normalne od dawna. 10 lat temu wyposażałam mieszkanie i na włoskie meble czekaliśmy około 8 tygodni, podobnie na kanapę
   Zależy co się kupuje chyba. Jak jakiś badziew z Bodzio to faktycznie długi czas może zaskakiwać.
  • kanna Re: Czy to normalne 23.10.21, 13:05
   Normalne, pan mi tłumaczył - po złożeniu zamówienia czeka się 2 tygodnie, bo tyle ma klient, żeby się rozmyślić.
   Więc przez te dwa tygodnie nic nie robią, bo i po co.?

   Potem już normalnie - wykrawa się materiał, szyje itp.
   + dostawa.
  • kaki11 Re: Czy to normalne 24.10.21, 12:50
   Jak zamawiałam meble do domu te 3,5 roku temu średni czas oczekiwania wynosił 4-6 tygodni. Dłużej chyba jeżeli zamawiało się coś z poza standardowego zestawu kolorystycznego. Raczej więc normalne. Czasem można mieć coś od ręki, jeśli jest to na stanie, ale jednak magazyny w sklepach nie są z gumy, więc często tego co chcemy nie ma na stanie. No a ja mówię o sytuacji z przed kilku lat, teraz dochodzą jakieś dodatkowe problemy które mogą czas wydłużyć. Moja koleżanka zamawiała ostatnio łóżka i chyba ma czekać 10-12 tygodni, mama mówiła, że podobną ilość czasu musi czekać na podłogi.
  • ruscello Re: Czy to normalne 24.10.21, 13:23
   W zeszłym roku musieliśmy zrezygnować z wybranej kuchni, bo trzeba było czekać ponad 3 miesiące z możliwością obsuwy. Ostatecznie czekaliśmy 10 tygodni w Ikei.
  • ichi51e Re: Czy to normalne 24.10.21, 13:31
   Niestety obecnie tak. a na drzwi wewnetrzne 18 tygodni. Na zewnetrzne 6 ale przyjda nie te wiec plus 2. Na wanne czekam juz od sierpnia (miala byc we wrzesniu teraz nie wiadomo kiedy) umywalka podobno ma juz byc wkrotce. Kaloryfer przyszedl tylko 2 tygodnie po terminie ale obtłuczony wiec teraz kolejne 6 tygodni. Deska sedesowa po 6 ale nie taka wiec kolejne 6.
   Pidobno teraz tak jest.
  • irma223 Re: Czy to normalne 24.10.21, 13:40
   Od wielu lat nie kupowałaś mebli w sklepie, jak widać.

   Owszem, drzewiej bywało, że brałaś mebel ze sklepu, brałaś "pod pachę" lub zamawiałaś transport i mebel jechał za Tobą tego samego lub następnego dnia, można było też domówić się z pracownikiem sklepu, by złożył (nawet prywatnie, w czasach, zanim sklep to oficjalnie oferował).

   Ale od wielu lat sklepy mają swoją wystawę jako wystawę, a mebli nie mają. Podobnie sklepy ze sprzętem AGD. Zamawiasz, opłacasz i czekasz. Tak, na meble nawet wiele tygodni. Zwłaszcza w tych renomowanych sklepach meblarskich.
   • volta2 Re: Czy to normalne 24.10.21, 15:36
    nie wiem, kiedy to to drzewiej, ale na kanapę w 2007 roku czekałam 3 miesiące, po czym okazało się, że odwrotnie zrobili fotel wysuwany z kanapy i kolejne 3 miesiące czekania, zamiast na bn przyjechała na wielkanoc.
  • b-b1 Re: Czy to normalne 24.10.21, 20:06
   Na kanapy czekam 16 tygodni, jak logistyka transportowa w końcu trochę drgnie, to na Boże Narodzenie będę miała 🤣
   Na stoły tylko 10 tygodni- bo daje swoje drewno na blaty - więc po 8 tygodniach schnięcia w 2 tygodnie zrobią( mam nadzieję 🙄)
  • heca7 Re: Czy to normalne 25.10.21, 08:27
   W tym roku musiałam kupić wszystkie meble do pokoju synów. W Voxie. Wszystko zamawialiśmy w sklepie.Ponieważ starszy syn wybrał biurko ze starej kolekcji to czekaliśmy na część mebli 2,5 miesiąca. Tylko materace do łóżek przyszły po tygodniu od zamówienia.
  • bei Re: Czy to normalne 25.10.21, 08:28
   13 lat temu na stół z boconcept czekałam ponad cztery miesiące, przywieźli mi w wybarwienia, którego nie zamówiłam. Meble kupowane cztery lata temu- czas oczekiwania 6 tygodni. Sofa kupowana 4 lata temu do mieszkania rodziców-z Ikea- czekałam dwa miesiące. Ie można wszystkiego zwalać na pandemię. Auta od dwudziestu lat gdy kupujemy nowe , to oczekujemy na nie około pół roku .
  • alpepe Re: Czy to normalne 25.10.21, 09:07
   Nie wiem, kiedy, ale przed dwudziestoma laty, czyli kiedy jeszcze mieszkałam w Polsce, znajoma czekała na 'wypoczynek' 12 tygodni. Tyle w temacie przywiezienia na drugi dzień.
   • krwawy.lolo Re: Czy to normalne 25.10.21, 09:09
    alpepe napisała:

    > Nie wiem, kiedy, ale przed dwudziestoma laty, czyli kiedy jeszcze mieszkałam w
    > Polsce, znajoma czekała na 'wypoczynek' 12 tygodni. Tyle w temacie przywiezieni
    > a na drugi dzień.
    >
    Mało brakowało a doczekałaby się wiecznego. smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka