Dodaj do ulubionych

Rekrutacja do LO - co robić

14.11.21, 21:22
Nasz wymarzony, przekładany od 2 lat przez covid, wakacyjny wyjaz do Włoch wypada w tym samym czasie co rekrutacja do LO.

Durna ja, w jakimś totalnym zaćmieniu umysłu, kazałam mężowi przekładać wyjazd z pierwszej połowy sierpnia ( bo Włosi maja urlopy) na lipiec i pech, tak się stało ze wybrał druga jego polowe😩

I wiem, ze najrozsądniejszym rozwiązaniem jest znów przełożyć termin, choć nie wiem czy to jeszcze możliwe,
ale może jesteśmy w stanie ogarnąć cały ten rekrutacyjny czas zdalnie, albo za pomocą upoważnionej osoby?

Wyjazd 16.07, powrót 31.07 i wszystkie formalności wypadają w tym czasie.

Kurła, no „umknęło” mi ze mam 8 kladistkie na stanie😔😤
Aż boje się mężowi powiedzieć o moim olśnieniu😨
Obserwuj wątek
  • livia.kalina Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 21:28
   W tym czasie rekrutacja polega na sprawdzeniu w sieci wyników i ewentualne doniesienie oryginałów świadectwa i wyników egzaminu ośmioklasisty. Poproście kogoś, żeby za was te oryginały wrzucił do skrzynki przed szkołą. Wyniki sobie sprawdzicie z Włoch.
  • slonko1335 Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 22:08
   U nas trzeba było zanieść do szkoły do której uczeń jest zakwalifikowany oryginał świadectwa i wyników z egzaminu, kartę zdrowia i zdjęcie. To mogl zrobić ktokolwiek upoważniony. Cala reszta odbywala sie elektronicznie. Szczecin.
  • mamamisi2005 Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 22:32
   Teoretycznie da się bez problemu. Ale...też mam 8-klasistę i choć u nas rekrutacja to formalność, to i tak planuję być w tym czasie na miejscu. Pewnie to kwestia nadmiernej kontroli i niskiego zaufania do instytucji wink
   Serio to nie wypoczęłabym w pełni w tym czasie na urlopie ponad 2 tys. kilometrów od miejsca zamieszkania.
   • grey_delphinum Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 22:48
    My mieliśmy megaprzeboje z wynikami egzaminów, a potem z rekrutacją, więc zastanów się jednak nad przesunięciem terminu wyjazdu, by potem nie pluc sobie w brodę.
    Oczywiście, jeśli wszystko pójdzie gładko i po Waszej myśli, to nie będzie problemu, ale jeśli trzeba będzie np. pisać jakieś odwołania i podania, to lepiej być na miejscu i wszystkiego dopilnowac osobiście.
  • zwyczajnamatka Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 22:54
   No słabo to wygląda. My w poprzednie wakacje mieliśmy ten problem. Kombinowałam z wyjazdem i wstrzelilam się dokładnie pomiędzy ważnymi datami. Nie ryzykowała bym.
   U nas wyglądało to tak, że wyjechaliśmy dzień po złożeniu dokumentów w LO, w sensie wniosku i wyników egzaminów. A wróciliśmy w dniu ogłoszenia wyników, więc na spokojnie doniosłysmy świadectwo. Przy złożeniu świadectwa córka się na czymś podpisywała i ja też. Z tym, że córka się dostała do szkoły pierwszego wyboru, jeśli dostałaby się do drugiej czy kolejnej szkoły byłoby więcej chodzenia.
   Z drugiej strony nie pojechałabym do Włoch w sierpniu. Może przeanalizuj wszystkie daty rekrutacyjne i uda się znaleźć takie okienko na wyjazd. Przesunąć o dzień czy dwa, ewentualnie skrócić o dwa dni.
   • biala_ladecka Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 20:40
    Nie wiem, jak wygląda rekrutacja w innych miastach, ale w Poznaniu nie ma znaczenia, do której szkoły z listy się dziecko dostało. Dokumenty zanosi się tylko do jednej szkoły. Całość zajęła mi jakieś 15 minut. Podanie wydrukowane wcześniej, zdjęcie, świadectwo. I tyle.
  • misiamama Re: Rekrutacja do LO - co robić 14.11.21, 23:21
   Miałam taką sytuację, przed wyjazdem zadzwoniłam do szkoły dopytać o formę i treść upoważnienia (gdyby trzeba było zabierać dokumenty i przenosić do szkoły dalszego wyboru). Bezproblemowo wszystko załatwi osoba upoważniona, tylko musi być ogarnięta, solidna i nie zapominalska.
  • lot_w_kosmos Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 05:54
   Też się w tym roku tak przejmowałam.
   A to bzdura.
   Wystarczy od razu po rozdaniu świadectw donieść oryginał a nie kopię świadectwa do szkoły pierwszego wyboru i potem praktycznie do końca lipca jest spokój. Reszta załatwiana jest on line.
  • majarzeszow Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 06:07
   Luzik. Ja wysyłam swoją 8 klasistkę za ocean w połowie czerwca, wraca 31 lipca. Na ostatnie 2 tygodnie dolecę do niej. Jak jej nie będzie to odbiorę jej świadectwo i dopełnie formalności. Spinałam się przy synu 3 lata temu a wszystko zakończyło się 5 lipca.
  • wena-suela Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 10:00
   Wniosek składaliśmy online (profil zaufany). Świadectwo i wyniki egzaminu emailem (szkoła musi udostępnić formę zdalną). Nawet wniosek o przyjęcie do innej szkoły złożyliśmy online(zdjęcie pisma). Na koniec należało zanieść oryginały, zdjęcie i kartę zdrowia. Warszawa.
  • bib24 Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 10:24
   miałam podobną sytuację, u nas urlop wpadł wtedy, gdy trzeba było potwierdzić ostatecznie że chcesz być w danej klasie. przy czym miałam 100% pewność, że córka tam się dostanie. mieliśmy rozmowę z dyrektor + upoważnienie dla innej osoby z rodziny, która to potwierdzenie zrobiła jak nas nie było.
   jakby jednak dziecko się nie dostało to by była kaszana, trzeba by było wracać z urlopu.
   generalnie od czerwca do lipca nie było sensownych 2 tygodni na urlop, tak to jest roz.piżdzone w czasie.
  • biala_ladecka Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 10:34
   Da się zrobić, przygotujcie dokumenty pod szkole A B i C, jak chcecie dmuchać na zimne to i pod D. Sprawdzicie wyniki w necie, ktoś doniesie dokumenty do szkoły, do której dziecko się dostało i tyle.
   Dobra lista szkol to podstawa. Z nieprzemyślanych list bierze się większość dramatów okolrekrutacyjnych.
    • antykaa Re: Rekrutacja do LO - co robić 15.11.21, 21:19
     Nie pojechałam na urlop w czasie rekrutacji, bo balam się, że corka będzie brac udział w rekrutacji uzupełniającej w sierpniu. Tzn. planowałam, że gdzieś pojedziemy, ale na max tydzień w tzw. okienku czasowym. Myślałam o lipcu a potem się okazało, że z powodu covidu wszystko zostało przesunięte.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka