Dodaj do ulubionych

a co myśli ematka?

19.04.22, 20:27
Taka historia - brat bierze slub. Wasza zona planuje ubrać córkę na biało - zaniepokojeni (na biało to tylko panna młoda?) dzwonicie do brata - i okazuje się ze panstwo mlodzi woleliby żeby tylko panna młoda była na biało. zona jest wściekła kaze dzwonić do brata i kupować nowa sukienkę albo dzieciak pojawi się w białej. Wszyscy obrażeni.
Czy uważacie ze mąż postąpił słusznie?
Czy panstwo młodzi ok?
Czy żonę macie wariatkę?
www.yahoo.com/lifestyle/mom-sparks-debate-over-her-150519511.html
ja przyznam się wkurzyłoby się na męża co się głupek przed szereg wypycha?
Obserwuj wątek
      • gama2003 Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 21:04
        Bylam na weselu na którym panna młoda miala suknię ecru z bordo a niezamężna siostra pana młodego miala białą koronkową suknię na sztywnej halce, taką nad kostki. I białe szpilki.
        Gaf było mrowie a mrowie. Łącznie z konfenansjerem, który kilka razy tę w białym publicznie panią młodą tytułował.

Owa dama w białym ślub wlasny miała za niecały rok. Więc to nie była okazja życia na weselnę furorę.
        Były potem rozkminy czemu bratowa siostrę męża znielubiła, wszak nic takiego się nie stało.
      • pepsi.only Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 21:07
        Na tym forum była opisana ta historia, że teściowa zamierzała ubrać sukienkę (jak się okazało ślubną) w kolorze kremowym.
        I na spotkaniu rodzinnym, na 2 tygodnie przed ślubem, taka luźna rozmowa i od słowa do słowa, okazało się , że taki sam model sukni wybrała i teściowa i młoda- różnica była w rękawkach:
        młoda wybrała bez rękawków, a teściowa z rękawkiem ...a fason, kolor, długość- wszystko identico!
        Młodzi się wkurzyli, postawili sprawę jasno, i to teściowa musiała na gwałt szukać innej kreacji. Była bardzo niezadowolona...
    • podaje_haslo_okon Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:47
      Chyba bym podeszła z humorem i oddała sukienkę krawcowej, żeby wyszyla napis - nie jestem panną młodą albo coś w tym stylu, tylko bardziej zabawne. Sukienka z wzorkiem, to już nie jest biała sukienka, nie?
    • arwena_11 Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:48
      Ile lat ma ta córka? 5 czy 20? Jak ubrane dziecko - to chyba wszystko jedno. Pewnie jak dorosła dziewczyna miałaby być na biało - to pannie młodej mogłoby być przykro. Ale dziecko?
    • daniela34 Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:48
      Myślę sobie, że jak normalnie mam duuuużą tolerancję wobec wymagań panien młodych i wychodzę z założenia, że ich dzień-ich zasady, tak tym razem pani powinna wyluzować. I to szybciutko.
    • asiairma Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:50
      3 letnie dziecko jako konkurencja dla panny młodej ze względu na kolor sukienki?
      Konkurencja może być, ale to nie o sukienkę chodzi. Z dwa razy widziałam jak mamusie brzdąców zdominowały wesele dopingując malców do tańca i recytacji- spoko po 21 i one i dzieciaki były wykończone. Raz byłam na ślubie, gdy bratowa założyła białą i porównywalnie lub lekko strojniejszą suknie niż panna młoda (normalnie jak w opowieściach plotka czy emamy). Ale ona panny młodej nie lubiła i była to rzecz wiadoma dla znajomych i rodziny. Wyszła na tym kiepsko, bo młodej to nie obeszło, a niesmak i to u ludzi dość wyluzowanych w takich tematach został- no bo po co to było?
    • taje Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:52
      Pierwsza zasada - nie pytaj, jeżeli odpowiedź może być nie po twojej myśli. Lepiej przepraszać po niż prosić o pozwolenie przed i przysparzać sobie problemów, zwłaszcza w tak banalnej sprawie. A tak w ogóle, problem z sufitu. Od razu widać, że rzecz dzieje się w USA.
    • andaba Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:52
      Ze słów "żona planuje ubrać córkę na biało" wnioskuję, że córka ma nie więcej niż 12 lat.
      Więc w ogóle nie wiem o co jazgot, zarówno brata, jak i panny młodej.

Zakładanie na czyjś ślub białej kiecki przez dorosłą kobietę podobno może być źle widziane - mnie byłoby wszystko jedno, zabijcie mnie, nie pamiętam w czym występowały gościnie na moim weselu. Ja miałam białą i to mi wystarczyło,.
    • bi_scotti Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:56
      Well, sama bylam na pewnym slubie, na ktorym to mama pana mlodego zrobila major issue (major!!!) z faktu, ze panna mloda miala ... uwaga, uwaga ... czarne dodatki do sukienki. Zdaniem rzeczonej matki pana mlodego, owe dodatki (colour) mialy swiadczyc o tym, ze bride marzy (a moze i planuje ... hmmm) o zostaniu jak najszybciej wdowa surprised
      Sluby sie ludziom rzucaja na glowe - no idea why ale przy okazji roznych slubow (nie tylko wlasnych) wielu ludziom (nawet tak normalnie calkiem reasonable) zwyczajnie odbija. Nalezy zachowac Zen & focus on champagne wink Cheers.
      • daniela34 Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 21:10
        Coś w tym jest. Moja całkiem normalna i stabilna psychicznie przyjaciółka przed ślubem zmieniła się w rozpieszczonego potwora. Przy czym ja mam naprawić dużą tolerancję dla wymagań panien młodych i jako świadkowa zachowywałam spokój i pogodę ducha według zaleceń Maksa Ehrmanna

Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy.
        O ile to możliwe, bez wyrzekania się siebie bądź na dobrej stopie ze wszystkimi.

😃
        No ale mimo wszystko nie ciskała się na białe sukienki dzieci. Są granice
        • bi_scotti Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 21:19
          I tu wypne dumnie piers ematczyna - moja Najstarsza, ktora na codzien challenges all of us z jej OCD i ogolnym perfekcjonizmem we wszystkim czego sie tyka, jako fiance & jako bride byla oaza spokoju, cool like cucumber i w ogole "jak nie ona" wink Everything was great & acceptable bez sprawdzania po million razy i poprawiania wszystkiego po wszystkich "po swojemu" - chyba po prostu byla uber happy smile Moja corusia wink Cheers.
      • hanusinamama Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 22:04
        MOjego męża ciotka (siostra tesciowej) jak sie dowiedziała ze moja kiecka jest kremowa....to namawiała moją tesciową aby ta mnie do bieli przekonywała. No bo jak to tak ecru...do wianka. Bedzie zem niegodna wianka.,
        Na co moj teść bardzo spokojnie i rzeczowo jej odpowiedział, że po pierwsze mieszamy razm jakis czas przed slubem, nie mamy 16 lat więc zeby się nie ośmieszała pomysłamy. Oraz ze jej osobista synowa szła w bieli i wianku z welonem w 7 mcu ciązy....wiec moja kremowa kiecka na nikim wrażenia nie zrobi. Dowiedziałam sie o tym kilka lat po ślubie...siostra tesciowej do mojego tescia sie dobre 5 lat nie odzywała. Autentycznie kocham tego człowieka.
    • asia_i_p Re: a co myśli ematka? 19.04.22, 20:56
      Ja miałam na swoim ślubie kremową sukienkę, bo mi w kremowym dużo lepiej niż w bieli. Białą miała moja 13-letnia siostra, nikomu z nas nie przyszło do głowy, że coś nie gra.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka