Dodaj do ulubionych

Dom samotnej matki

12.06.22, 10:10
Witam wszystkich, mam ciężką sytuację z dwójką malutkich dzieci i strasznie się boję, nie wiem co robić dalej...
Czy ktoś był w domu samotnej matki i może mi powiedzieć jak wygląda tam życie? Jak się tam dostać? Pomogą czy będą próbować zabrać mi dzieci? Bo takie historie również słyszałam.
Obserwuj wątek
  • 35wcieniu Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 10:38
   Eee? Dom samotnej matki nie ma uprawnień do "zabierania dzieci".
   Mam w rodzinie dziewczynę, która przez jakiś czas mieszkała w takim domu. Pomieszkała, sytuacja jej się zmieniła i się wyprowadziła i tyle.
  • lalkaika Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 10:52
   Życie wygląda jak pod celą. Przykro mi to pisać.,ale tak jest. Jeśli jesteś mloda i masz nerwy na wodzy,da się przetrwać. Jeśli masz jakieś krewne czy coś, to lepiej przeczekać najgorsze u swoich. Trzymaj się dziewczyno.
  • elle-joan Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 12:09
   Najlepiej chyba zadzwonic do takiego domu w swojej okolicy i zapytac jak ubiegac sie o miejsce i jakie sa zasady dla mieszkancow. Nie wszedzie jest tak samo. Podejrzewam, ze nie jest sie tam w pelni samdzielnym, jakis plan dnia, wyznaczone obowiazki itp.
  • extereso Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 13:11
   Ja kiedy miałam małe dzieci bywałam regularnie w takim domu, dowoziłam za małe rzeczy czy zabawki, z których dzieci wyrosły. I też czułam, że to trochę więzienie, mimo, że warunki nie były złe.
  • cegehana Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 13:21
   Trochę jak w szkolnym internacie. Bardzo dużo zależy od sąsiadek, wśród których jest niestety sporo osób z rodzin patologicznych i współżycie z nimi często nie jest łatwe. Plusy są takie, że masz zabezpieczone podstawowe potrzeby dzieci, mieszkanki często wymieniają się opieką jeśli np. musisz gdzieś wyjść. Rozwiązanie raczej krótkoterminowe, i od razu planuj kolejny krok. Nie zabierają dzieci za sam pobyt w domu samotnej matki, ale kiedy będziesz starać się o wsparcie tam i później na pewno zwrócisz na swoją rodzinę uwagę służb - i jeśli w tej rodzinie coś jest nie teges to będzie trzeba się z tym zmierzyć.
  • bguslawko_1 Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 14:46
   Dom samotnej matki na krótko bo nie wytrzymasz . Tu masz linka ile kobiet jest pokrzywdzonych masakra . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://f.kafeteria.pl/temat-4441657-dom-samotnej-matki/&ved=2ahUKEwj-vO6_-Kf4AhUFrYsKHS65CegQFnoECAgQAQ&usg=AOvVaw0HvzDxfBgb8_iIuwuAj_-9
  • bguslawko_1 Re: Dom samotnej matki 12.06.22, 14:51
   Spróbuj tam zadzwonić .
   600-07-07-17. Fundacja Centrum Praw Kobiet prowadzi Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Warszawie, w którym kobiety doświadczające przemocy, zmuszone do opuszczenia domu ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa swojego lub dzieci, mogą znaleźć bezpieczne schronienie. Do Ośrodka mogą zgłaszać się kobiety również spoza Warszawy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka