Dodaj do ulubionych

Ceeb formularz B - pomocy

28.06.22, 22:11
Teraz do mnie dotarło, że muszę zgłosić nieużywane źródło ciepła jakim jest piec kaflowy w budynku gospodarczym.
No i nie wiem jaka moc wpisać. Płyty maja powierzchnię 0,39 metra. Ile tej mocy podać?
Obserwuj wątek
    • szczypawka100 Re: Ceeb formularz B - pomocy 28.06.22, 22:24
      www.gunb.gov.pl/
      7. W deklaracji B petent nie wpisał mocy pieca ponieważ jej nie zna. Czy jeżeli nie wpisze tej mocy można złożyć taką deklarację? W deklaracji A jest okienko do zaznaczenia - brak informacji a w deklaracji B nie ma.
      Tak, jest możliwość wprowadzenia deklaracji z niepełnymi danymi. System zasygnalizuje brak wszystkich informacji, natomiast pozwoli na zapisanie deklaracji w systemie.
        • szczypawka100 Re: Ceeb formularz B - pomocy 28.06.22, 22:52
          www.gunb.gov.pl/

6. Czy jeśli posiadam już w domu (wybudowanym wiele lat temu) źródło ciepła, ale dokładam kolejne, bądź wymieniam już istniejące na inne, nowe, to obowiązuje mnie termin 12-miesięczny, czy 14-dniowy?

Deklaracja dotyczy wszystkich źródeł ciepła lub spalania paliw, tak więc termin dla źródła ciepła lub spalania paliw już istniejącego to 12 miesięcy, natomiast dla nowego źródła ciepła lub spalania paliw będzie to termin 14 dni.

7. Kiedy kończy się okres składania deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw?zwiń
          Deklarację składane są od 1 lipca 2021 r. Dla źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych przed tą datą, termin na złożenie deklaracji wynosi 12 m-cy – upływa zatem z dniem 30 czerwca 2022 r. Natomiast w przypadku źródeł ciepła lub spalania paliw uruchomionych po 1 lipca 2021 r. termin ten wynosi 14 dni.
          (Te 14 dni to od uruchomienia)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka