21.07.22, 22:09
Na jakich zasadach i w jakiej wysokości przyznawane są u was podwyżki?
Czy obecnie każdy dostaje podwyżkę inflacyjną? Jeśli tak, to czy sami o nią w wnioskowaliście, czy pracodawca wyszedł z inicjatywą? Czy każdy pracownik dostał, czy tylko ci, co się jakoś specjalnie wyróżnili?
Ja dziś poprosiłam szefa o 10% brutto. Nie wiem, czy to nie za mało, trochę sfrajerzyłam, ale specjalnie się w tym roku nie napracowałem ani nie wykazałam, tyram z domu (a raczej leseruję), nie chce mi się do biura jeździć, utylizację mam mało imponującą, ambicja na poziomie piwnicy 🫤
Zarobki wyjściowe mam na szczęście niezłe…
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: Podwyżka 21.07.22, 22:15
      U nas zdarza się, ze daja wszystkim podwyżki a oprócz tego każdy może dostać indywidualna - ale to raczej trzeba sobie ja wychodzić, wywalczyć
      • sandy_cheeks Re: Podwyżka 21.07.22, 22:30
        Ja podwyżkę dostaję co rok oprócz 2020, bo klienci mieli covidowego lockera i mocno przecięli inwestycje. Teraz już jest robota, tylko ja jestem daleko w łańcuchu pokarmowym i dojdzie do mnie po wakacjach, a przed świetami będę zawalona po kokardę 🫤
    • kk345 Re: Podwyżka 21.07.22, 22:24
      >utylizację mam mało imponującą
      Rany, czym ty się zajmujesz? big_grin
      • sandy_cheeks Re: Podwyżka 21.07.22, 22:32
        Nom, od kilku miesięcy szyje dosłownie moje timesheety, ale w ogólnym rozrachunku firma mnie potrzebuje. Powiedzmy, że wąska specjalizacja i mój etat jest potrzebny, choć wykorzystanie mam ze 25% 🫤
        • kk345 Re: Podwyżka 22.07.22, 09:07
          Ja cię nie dopytuję o szczegóły, rozśmieszyła mnie ta utylizacjasmile
    • jeste_m_sobie Re: Podwyżka 22.07.22, 08:12
      Budżetówka. Podwyżki brak od lat, czyli pensja systematycznie spada. A wyjściowo było znacznie mniej niż średnia krajowa...
    • leni6 Re: Podwyżka 22.07.22, 17:27
      Co roku jest proces podwyżkowy, budżet na wszystkie podwyżki jest równy inflacji, ale rozdzielany jest dowolnie przez dyrektora. W tym roku wyjątkowo zarabiający ponizej x mieli gwarantowaną podwyżkę 500 zł brutto.
    • mizantropka_20 Re: Podwyżka 22.07.22, 17:45
      Jeśli chodzi o mnie, to od momentu kiedy zmienił mi się dyrektor corocznie dostaję około 15 - 20% podwyżki płacy zasadniczej. Nie proszę. Pozostali pracownicy różnie - może dlatego, że proszą.
      • bywalec.hoteli Re: Podwyżka 22.07.22, 20:02
        brawo
    • kaki11 Re: Podwyżka 22.07.22, 22:40
      U nas są co roku jesienią, mniej więcej we wrześniu/październiku. Nigdy nie była podwyżka %, zawsze kwotowa. Najczęściej taka sama kwota dla wszystkich lub z podziałem na administrację i produkcję. Nie było i nie ma przewidzianych podwyżek inflacyjnych.
      Jeszcze nie wiem ile tej podwyżki w tym roku będzie, więc też nie mogę przeliczyć na procenty mojej pensji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka