Dodaj do ulubionych

Dlaczego będę pracować z Covidem

06.08.22, 10:12
Dlatego, że muszę zapłacić ZUS i podatki.
Dlatego, że muszę zarobić na czesne syna bo państwo zniszczyło publiczną oświate.
Dlatego, że muszę zarobić na prywatną ochronę zdrowia bo państwo zniszczyło publiczny system.
Dlatego, że muszę oddawać swoje zarobki patolom, emerytom, idiotom biorącym kredyty przy zerowych stopach czy kretynom z piecami węglowymi.
Dlatego wziełam garść chemii by zmniejszyć objawy i do pracy!
Każdy którego zarażę to będzie ofiara rządów pis w tym kraju.

Obserwuj wątek
    • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 10:28
      Z jakim covidem? Nie ma takiej jednostki w PL. NFZ za to nie płaci, leczy się zapalenie płyc czy co tam innego spowoduje ten wirus ale covidu nima. Dlatego jeśli będziesz pracować to z bolącym gardłem, katarem czy co tam przypadnie Ci w udziale. No i ewentualnie z dodatnim wynikiem testu, na który nikt Cię nie wysłał.
      • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:18
        Jak nie ma covidu? Grypy tez nie ma? Ani rhinovirusow? Bo zdajesz sobie sprawę, ze one tez nie są wyodrębnione jako jednostka chorobowa, zespół objawow powodowanych przez wirus jest jednostka chorobowa, a nie sam wirus.
        • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:38
          Ale co ja Ci na to poradzę? Nie jestem ministerstwem ani nawet ministrem. Jeśli uważasz, że ja ustalam zasady tej zabawy, to niniejszym wyprowadzam Cię z błędu: to nie ja. Niemniej NFZ nie płaci za leczenie covidu, ponieważ covid bie figuruje w jego listach chorób.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:46
            I za leczenie infekcji wywołanych rhinowirusami tez nie płaci Twoim zdaniem?

Bzdury piszesz i tyle.
            • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:50
              Rozróżniasz zapalenie płuc i covid-19? No to otóż, wyobraź sobie, że NFZ płacił za leczenie obu, jeszcze na początku tego roku. Następnie premier Vateusz ogłosił stan zagrożenia epidemią kończąc tym samym stan epidemii. I NFZ przestał płacić za leczenie c19. Za płycka płaci nadal, za rhino i inne także. Czego tu nie rozumiesz? I nie, nie ma znaczenia jakie masz na ten temat zdanie Ty lub ja. Nie zsleży to bowiem ani ode mnie ani od Ciebie, ani od tego co na ten temat myślimy. Mówię jak wygląda stan faktyczny, nie musisz mi wierzyć, możesz zweryfikować.
              • kamin Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:54
                Znaczy jak pójdę do lekarza na rejon z covidem to muszę zapłacić ze swojej kieszeni, bo NFZ nie płaci?
                Czy może lekarz przymie mnie w ramach wolontariatu?
                • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:07
                  Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Pójdziesz do lekarza, zostaniesz zbadana, dostaniesz leki. NFZ zapłaci za tę usługę lekarzowi. I w papierach nie będzie stało, że to covid a "inna infekcja wirusowa".
                  • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:08
                    szare_kolory napisała:

> Nie rozumiesz czy nie chcesz zrozumieć? Pójdziesz do lekarza, zostaniesz zbadan
                    > a, dostaniesz leki. NFZ zapłaci za tę usługę lekarzowi. I w papierach nie będzi
                    > e stało, że to covid a "inna infekcja wirusowa".

A jak pójdę z rhinowirusem, to co będzie stało w papierach?
                    • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:14
                      To samo zapewne. Podkreślam, że do tej pory c19 był w spisie jednostek, za które NFZ płacił. Teraz przestał, natomiast zachorowania nie spadają, kwarantanny nie ma. Czyli: faktycznie choroba występuje, ale ministerstwo jej nie widzi. Do I make the point clear enough?
                      • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:33
                        szare_kolory napisała:

> To samo zapewne. Podkreślam, że do tej pory c19 był w spisie jednostek, za któr
                        > e NFZ płacił. Teraz przestał, natomiast zachorowania nie spadają, kwarantanny n
                        > ie ma. Czyli: faktycznie choroba występuje, ale ministerstwo jej nie widzi. Do
                        > I make the point clear enough?

Nie, nadal bredzisz bez sensu.
                        Dlaczego infekcja spowodowana akurat c19 miałaby być traktowana inaczej niż pozostałe infekcje wirusowe?

NFZ płaci za leczenie choroby spowodowanej c19, tak samo jak za leczenie pozostałych infekcji wirusowych, postępowanie lekarzy jest podobne, wiec przestań kłamać ordynarnie, ze nie płaci.
                        • szare_kolory Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 17:34
                          No, czyli nie chcesz zrozumieć.
              • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:00
                Czy Tobie się wydaje, ze zapalenie płuc bierze się z powietrza? Czy może tez wywołują je konkretne drobnoustroje? Rownie dobrze mogłabyś pisać, ze NFZ nie płaci za leczenie pneumokoków, bo „nie ma takiej jednostki chorobowej”.

Nie, choroba spowodowana tym konkretnym wirusem nie jest jakoś wyodrębniona z innych infekcji wywoływanej przez resztę coronawirusow, rhinowirusow, itd. Leczy się ja i płaci za nią na tych samych zasadach co za cała resztę infekcji, wiec nie mam pojęcia, o co Ci chodzi.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 10:44
      Ale miałaś już kolejną wersję?
      Moja ciocia gdzieś zlapała, doba goraczki 40 st którą mozna bylo zbić letnimi okladami bo nie działaly inne leki.
      A dzisiaj 35 st temperatura ciala i leży, bo na tyle ma siły.
      Zanim wystapila goraczka to glowa ją bolała aż do porzygania się.
      Pracuj jak chcesz, kto ci broni.
      3 dni z życia wyjęte ale dla chcącego nic trudnego.

• zrozpaczona38 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:14
      o trollek ma nowe konto big_grin
      • suki-z-godzin Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:08
        to asma
        • iwles Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:57

Przeciez asma jest wyznawczynią pisu!
          Nie da na nich złego słowa powiedzieć.
        • arthwen Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:14
          Raczej lajtova, najwyraźniej piwnica jej się przejadła i teraz odbiło jej w drugą stronę.
          • suki-z-godzin Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:24
            TAK! Pomyliłam trolliszcza. Wszak to lajtowa ponoć była programistką.
    • mondaymorning1987 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:16
      U mnie natura sama załatwiła co trzeba, dwa razy chorowałam z bardzo ciężkim przebiegiem, noe nadawalam sie do pracy.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:20
      Zazdroszczę. Mnie covid zmiótł tak, ze trzy dni zlały mi się w jeden i nie byłam w stanie wziąć prysznica. Wiec jeśli możesz pracować, to pracuj, i ciesz się, ze przechodzisz łagodnie.
      • aguar Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:32
        Może nie przechodzi łagodnie, tylko jest twarda.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:37
          Ha, ja jestem twarda, naprawdę, a przeziębienia zwykle strząsam w 48h wink ale nie tym razem.
    • aguar Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:31
      No i dobrze.
    • nutella_fan Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:31
      Nie potępiam cię. Jakbym musiała, zrobiłabym tak samo.
    • kub-ma Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 11:48
      No cóż, ja jak miałam ostatnio covid, to siedziałam w domu na zwolnieniu.
      Dlatego, że źle się czułam.
      Dlatego, że potwornie bolało mnie gardło, a jako nauczycielka muszę tego gardła używać.
      Dlatego, że bałam się powikłań.
      I najważniejsze, dlatego, że nie chciałam zarażać dzieci i nauczycieli w szkole
    • nangaparbat3 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 12:02

Pójdziesz do pracy też dlatego, że nie dbasz o siebie, nie słuchasz własnego organizmu, nie traktujesz poważnie informacji o ewentualnych powikłaniach. Twój wybor.
      • merces Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 12:42
        Jakiej pracy? Trolowanie? To rzeczywiście można i z covidem robić.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 12:10
      A jak bozia rozum rozdawała, to ty stałaś w kolejce po duże cycki, prawda?
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 12:12
        Ooo, jak widzę, po przeczytaniu reszty wpisów, kolejka po cycki musiała być bardzo długa!
    • skumbrie Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 12:19
      #nikogo
    • vivi86 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:05
      Jak tak luksusowo jest na socjalu to czemu nie rzucisz wszystkiego i też nie pójdziesz na socjal?
    • suki-z-godzin Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:08
      Przecież Ty podobno jesteś programistką, to możesz z domu pracować, lol.
    • rozwiane_marzenie Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 13:50
      Czy tam Twoje wątki i ciągle to samo. Mam jedną radę:
      Idź się lecz... i nie mam na myśli covid.
      Do innych czytających: coraz więcej na forum takich troli, szkoda, bo to stare, mądre i dobre forum. Trole sio!
    • ewcia.1980 Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 14:59
      Jakby to ująć..... "człowieku w du.... pie to nam".
      🤷‍♀️
    • sueellen Re: Dlaczego będę pracować z Covidem 06.08.22, 17:56
      Co co chcieli już się dawno zaszczepili i to nie raz, nie dwa. Nie wiem jak w Polsce ale w UK osoby z grupy podwyzszonego ryzyka np pacjenci onkologii są już po 5 dawkach. Nikt już się nie bada na covida ani nie izoluje (chyba że boi się o własne zdrowie)..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka