Dodaj do ulubionych

Powrót do egzaminie na studia

07.08.22, 11:31
tvn24.pl/premium/czy-wroca-egzaminy-na-studia-jaroslaw-kaczynski-jest-za-rezygnacja-z-konkursu-matur-6054868?fbclid=IwAR0T5t8Z-JdmxIbfNtZ4VUdXr7Xk_W2xGanR_tDis05jl8IfqFFsM_DZ_mU&fs=e&s=cl

….w naszym rządzie jest człowiek młody, oczywiście nie taki, że dopiero co skończył studia, bo je ukończył 10 lat temu. Jest wybitnie zdolny, świetnie pracuje w bardzo trudnej dziedzinie, do tego pisze książki i to nie ze swojej dziedziny, w której się wykształcił. A dostał się na studia drugorzędne, bo z maturą było słabo

No to za ile nastąpi zmiana?
Bogu dziękuje ze moje dzieci właśnie rozpoczynają studia. Udało im się również skończyć gimnazjum i zdać matura w znanym standardzie.
Obserwuj wątek
    • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 11:49
      egzaminów , sorry
      • extereso Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 11:55
        Był o tym wątek Triss, jakiś czas temu, od razu po tej wypowiedzi.
        • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:28
          Dzięki, dopiero teraz przeczytałam cały artykuł. W sumie czego się można spodziewać po tej bandzie
    • perspektywa Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:08
      Bogu dzięki mój starszy też na studiach. Młodszy jest mniej zdolny więc na dobre dziennie ma małe szanse, a na bylejakie szkoda czasu. Raczej myśli o zaocznych i pracy więc mam nadzieję, że kolejnej krzywdy banda ignorantów mu nie zrobi. Ale jak same wiemy pomysłów ten rząd ma multum, wiedzy i kompetencji żadnych, a my jako społeczeństwo za to płacimy.
      • gaskama Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:13
        My, jako społeczeństwo wybraliśmy tę bandę idiotow. Czyli w sumie, Polacy do duża banda idiotow.
        • perspektywa Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:27
          Statystycznie niestety jak widać tak. Jesteśmy głupim społeczeństwem, którym łatwo manipulować, łatwo nas przekupić. Smutne to, ale sondaże i wyniko wyborów tak to pokazują.
          • zwyczajnamatka Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:57
            Niestety i nic się nie da z tym zrobić. Czuję się bezradna, zawsze chodzę na wszystkie wybory, a i tak nic to nie daje.
    • heca7 Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:19
      Starszy syn będzie zdawał w przyszłym roku maturę, mam nadzieję ,że przynajmniej on się nie załapie na ten kretynizm uncertain Gorzej z młodszym...
    • little_fish Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:25
      Starszy właśnie od października zaczyna studia. Młodszy raczej się nie wybiera, z jego punktu widzenia maturą w szkole pewnie byłaby łatwiejsza do zdania...
      Ale ogólnie pomysł uważam za debilny. I serio nie mogą nie grzebać w tej edukacji? Co się kurna coś ustabilizuje to zmieniają. I nigdy nie są to zmiany na lepsze 😟
      • marzeka11 Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:29
        Ale przecież np. na SGH ciągle jest po licencjacie egzamin na studia, trudny egzamin.
        • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:35
          W wielu jest jakaś forma weryfikacji. Na sgh egzamin jest dla tych spoza sgh czyli jeśli licencjat był na inne uczelnie. W pozostałych przypadkach decyduje średnia.
      • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:34
        Najgorzej ze nawet jak w końcu znikną to to co namieszali to zostanie. Nikt przecież już nie przywróci gimnazjów , pytanie kiedy zaczną mieszać w tych egzaminach i czy starczy im czasu.
    • zwyczajnamatka Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:34
      Jezu, mam nadzieję, że to tylko takie głupie gadanie.
      Pamiętam, że kiedy ja zdawałam na studia, to niestety terminy egzaminów na kilku uczelniach się pokrywały i nie mogłam zdawać wszędzie tam gdzie chciałam. Poza tym egzaminy były dwudniowe, trzeba było nie tylko dojechać, ale także zorganizować sobie nocleg. Koszty nieporównywalnie większe.
      • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:37
        Mam jeszcze w pakiecie jak wyglądała sytuacja z gimnazjami. Jeśli nie przegrają najbliższych wyborów to słabo widzę . Chyba ze prezes zniknie.
      • esperantza Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 12:38
        Mam jeszcze w pamięci jak wyglądała sytuacja z gimnazjami. Jeśli nie przegrają najbliższych wyborów to słabo widzę . Chyba ze prezes zniknie.
    • afro.ninja Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 17:47
      No i co z tego?! Ważne, ze jest dobrym specjalistą.
    • mamamisi2005 Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 18:38
      Pomysłodawcę od dawna uważam za wyjątkowego szkodnika, a wys...wki tego pokroju sprawiają, że autentycznie życzę mu jak najgorzej
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Powrót do egzaminie na studia 07.08.22, 22:49
      No bo przecież wiadomo, ze matura może ci pójsć kiepsko ale egzamin na studia zdasz wybitnie!
      • panna.nasturcja Re: Powrót do egzaminie na studia 08.08.22, 02:17
        Teraz niekoniecznie, ale przy maturach ocenianych w szkole tak właśnie bywało.
        Bo w szkole uczeń często "jechał na opinii" i jak miał słabą a nauczyciel go nie lubił to dobrej oceny nie postawił a na egzaminach na studia nikt go nie znał i wynik bywał znacznie lepszy.
        • szarsz Re: Powrót do egzaminie na studia 08.08.22, 04:06
          Albo i odwrotnie. Co dowodzi tylko, że brak standaryzowanego egzaminu na koniec szkoły prowadził donikad.
          • panna.nasturcja Re: Powrót do egzaminie na studia 08.08.22, 04:11
            Dokładnie tak.
    • kurt.wallander Re: Powrót do egzaminie na studia 08.08.22, 21:52
      A weź, jak o tym myślę, to aż mnie trzęsie. Najmłodsza będzie pisała wspaniałą nową maturę za dwa lata. Jak do tego dołożą egzaminy wstępne na studia, to tylko się pochlastać sad

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka