15.08.22, 10:43
Ematki, proszę o radę. Planowaliśmy remont łazienki, ale zdecydowaliśmy przeznaczyć te pieniądze na sporą nadpłatę kredytu. Remont zrobimy pewnie za rok-dwa - łazienka jest w dobrym stanie, można z niej normalnie korzystać, ale chcielibyśmy po prostu zmienić 15-letni wystrój i przede wszystkim kupić nowe sprzęty - pralkę i suszarkę.
Pralka którą mamy jest taka sobie, zaczyna się psuć - źle waży pranie, zatrzymuje się w trakcie cyklu, poza tym zdarza się że pranie śmierdzi (pomimo stosowania środków do czyszczenia, octu, sody) - w związku z tym pewnie przed remontem będzie nas czekać wymiana pralki.
I teraz pytanie - co polecacie? Chciałabym pralkę, która będzie później tworzyć system z suszarką, cichą, energooszczędną. Nie wiem co obecnie jest na rynku, jakie funkcje są przydatne (poprzednią pralkę kupowaliśmy ze 12 lat temu). A może zamiast pralki i suszarki po prostu pralkosuszarka?
Doradźcie coś, proszę.
Obserwuj wątek
    • mamkotanagoracymdachu Re: Pralka 15.08.22, 10:46
      Ja mam pralkosuszarke i jestem zachwycona. To juz nie są te same urządzenia co kilkanaście lat temu. Największa zaleta urządzenia 2w1 jest to, ze nie muszę pamiętać o wyjęciu prania, bo ono sobie tam czeka na mnie czyste i SUCHE, wiec nic się z nim złego nie dzieje, nie ma problemu zapomnianego na noc mokrego wkładu. A jak chce, to używam samej funkcji prania / suszenia wedle potrzeby. Nigdy więcej dwóch osobnych maszyn.
    • pitupitt Re: Pralka 15.08.22, 13:00
      Wszystko tylko nie pralko-suszarka, cała reszta jest dowolna.
      • riskylea Re: Pralka 15.08.22, 13:05
        Nie bo nie czy jakieś rzeczowe argumenty?
        • kk345 Re: Pralka 15.08.22, 13:13
          Bo mały bęben, bo wejdzie tylko jeden wkład prania do suszenia, bo wygniecione wszystko. Osobne sprzety.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Pralka 15.08.22, 13:16
            kk345 napisała:

> Bo mały bęben, bo wejdzie tylko jeden wkład prania do suszenia, bo wygniecione
            > wszystko. Osobne sprzety.

Mam pralko-suszarkę i w życiu nie zamieniłabym jej na dwa osobne urządzenia.
            Wsad pralki 8 kg, suszarki 5 kg. To mało?
            Nic nie jest wygniecione bardziej niż po osobnej suszarce, dlaczego niby miałoby być?
            • kk345 Re: Pralka 15.08.22, 13:39
              Czyli do suszarki nie wejdzie nawet jeden wkład prania? I mnie wchodzą dwa...
          • chatgris01 Re: Pralka 15.08.22, 14:19
            kk345 napisała:

> Bo mały bęben, bo wejdzie tylko jeden wkład prania do suszenia, bo wygniecione
            > wszystko. Osobne sprzety.

Dodatkowo pralkosuszarka zuzywa wode (i to sporo, do chlodzenia), a osobna suszarka nie.
        • e-ness Re: Pralka 15.08.22, 13:21
          Nie bo to strata czasu.
          Jak się robi 1-2 prania w tyg to Ok, przy większej ilości to się nie sprawdza.
          Dlaczego?

Mój system. Pranie raz w tyg 4-5-6 wsadów

Pierwsze pranie - rzeczy tylko do suszenia

Gdy pierwsze się suszy, w pralce już są rzeczy które rozwieszam na suszarce stającej ( spodnie, koszule, pościel - nie lubię tych rzeczy po suszarce) Jak ten wsad skończy się prac wrzucam drugi - tym razem do suszenia

I tak w jedym cykl suszarki mam zrobione dwa cykle pralki.
          Nie muszę czekać aby nastawić pralkę zanim się wysuszy pranie
          • magia Re: Pralka 15.08.22, 13:50
            czas suszenia zalezy od suszarki i programu. U mnie do suchego zwykle suszy w godzine, jesli mam pelny beben suszenia to troche dłużej, ale to zawsE jest krocej niz pralka na standardowym nie skroconym cyklu
          • mamkotanagoracymdachu Re: Pralka 15.08.22, 14:28
            Jakim cudem??
            Ja codziennie wstawiam pranie, do pralko-suszarki właśnie.
            Wstawiam i wyjmuje suche, nic nie muszę w międzyczasie przekładać, nawet jak wyjmę je następnego dnia, to jest ok.
            • e-ness Re: Pralka 15.08.22, 14:54
              Mam pralkę 8kg, suszarkę 9kg
              Rodzina 6 os plus zwierzaki

Pranie dzielone na kolory ( bialy, mix, czarny) reczniki i pościel oddzielnie

Jeden swad pralki to jeden suszarki, chyba ze cześć ubrana idzie do rozwieszenia

Przy pełnym załadunku program suszenia to Ok 2 godz
            • sylwianna2018 Re: Pralka 15.08.22, 21:53
              mamkotanagoracymdachu napisała:

> Jakim cudem??
              > Ja codziennie wstawiam pranie, do pralko-suszarki właśnie.
              > Wstawiam i wyjmuje suche, nic nie muszę w międzyczasie przekładać, nawet jak wy
              > jmę je następnego dnia, to jest ok.

Możesz podać model.
        • pitupitt Re: Pralka 15.08.22, 14:30
          Bo zanim puszczę drugi wsad, to muszę najpierw poczekać, aż pierwszy się wysuszy. Bo ma mały bęben. Bo nie suszy tak dobrze jak sama suszarka. To tak na szybko. W domu mam pralkę i suszarkę, w domku letniskowym pralko-suszarkę, więc nie piszę na zasadzie "nie bo nie". Wszystkie sprzęty tej samej firmy.
          • mamkotanagoracymdachu Re: Pralka 15.08.22, 14:33
            Tez używałam obu rozwiązań i tez długi broniłam się przed pralko-suszarka. Aż kupiłam porządna i już wiem, ze nigdy więcej nie chce mieć osobno pralki bez suszarki.
    • magia Re: Pralka 15.08.22, 13:51
      kupuj osobne sprzęty jakie chcesz. Nawet jesli bedziesz chciala ne postawic w słupku to nie problem, bo sa uniwersalne laczniki, ktore bez problemu pilacza ci sprzety roznych marek.
      • riskylea Re: Pralka 15.08.22, 17:16
        Dzięki, myślałam że są jakieś systemy dla konkretnej marki.
        • magia Re: Pralka 15.08.22, 21:46
          są systemy konkretnych marek, ale sa tez uniwersalne. Nawet na wąska pralkę da sie postawic pełnowymiarową suszarke z odpowiednim łącznikiem
    • lauren6 Re: Pralka 15.08.22, 14:27
      Od dobrych kilku lat mamy pralkę Simensa i jestem z niej bardzo zadowolona. Tania nie była, ale warta swojej ceny. Przy 5 osobowej rodzinie chodzi codziennie, często kilka razy w ciągu dnia i nic się z nią nie dzieje.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Pralka 15.08.22, 17:33
      Pralko suszarka jest dobra jak robisz mało prań.
      Ja mam pralko suszarkę, mam pokój suszarniany gdzie suszą się nasze ciuchy w starym stylu.
      Suszarki uzywam sporadycznie typu pies zarzygal mi ochraniacz na materac, chcę uprac i wysuszyc jaśki i podusie, jutro wyjeżdżam a moje ulubione spodnie sa w praniu.
      Natomiast moja kumpela, matka 3 dzieci ma prania x5 mojego i ona ma 2-3 pralki ciuchów co 2 dni i musi to wysuszyć szybko, bo miejsca nie ma. Przy pralko-suszarce nie zrobisz 3 prań na dzień gdy suszysz.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka