Dodaj do ulubionych

Koleżanka z OCD

26.08.22, 20:45
Mam serdeczną koleżanki z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi. I tak w chwili słabości i szczerości wyznałam jej, że się osuwam, że żyję jak brudne zwierzę, że wszystko nie tak. I pojawiła się propozycja, że ona bardzo chętnie zajmie się porządkami u mnie. umyje wszystkie okna, odgruzuje piwnice, ba, nawet wyszoruje listwy przypodłogowe. Tak się zastanawiam, czy to jest etyczne i moralne skorzystać z takiej oferty pomocy. Zdaję sobie sprawę, że ona od lat walcz że swoim demonen sprzątania. Co radzicie?
Obserwuj wątek
    • ichi51e Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 20:55
      Moralne jeśli jej uczciwie zapłacisz.
      • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:01
        Bardzo chętnie bym to zrobiła ale kobieta prowadzi duzą firmę i nie wiem czy oferta zaplaty 200pln, by jej po prostu nie uraziła. Przypuszczam, że tyle to ona zarabia w 20min.
        • ichi51e Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:23
          200 zeta z nieba nie spada. Lepiej dostać niż zgubic
    • amast Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 20:56
      Ja bym nie pozwoliła jej zbliżać się do listw. Jeszcze wyczyści zapasy wojenne...
      • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:02
        Zapasy zjedzone, spokojnie mogłaby szorować
        • porcelanaporcelana Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:07
          raphidophora_tetrasperma napisał(a):

> Zapasy zjedzone, spokojnie mogłaby szorować

Jak u Ciebie wszystko wyszoruje, przyślij ją do mniebig_grin
    • bene_gesserit Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:08
      Zastanawiasz się, czy osiągnąć osobiste korzyści przy pomocy choroby twojej koleżanki? Hm, pomyślmy...

Pomijając _oczywiste_ kwestie etyczne, jest jeszcze irracjonalna: dom sprzątnięty rękami "osoby chorej na sprzątanie", tchnąłby jakąś złą energią. Źle bym się w takim czuła.
      • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:16
        No właśnie tak sobie myślę, że nie tędy droga. To była dobra, szczera rozmowa ale aż przysiadłam w osłupieniu, jak zaczęła fantazjować o wydłubywaniu paprochów z ram okiennych. Masz rację, podziękuję jej ale nie skorzystam.
        • bene_gesserit Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:25
          Jeśli masz problem ze sprzątaniem, załóż o tym wątek na forum. Albo kup taki mini-spychacz smile
          Ja mam problem ze sprzątaniem i wiem, jak go obejść, to znaczy wypracowałam sobie własne sposoby. Załóż wątek, chętnie się podzielę smile
          • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:33
            bene_gesserit napisała:

> Jeśli masz problem ze sprzątaniem, załóż o tym wątek na forum. Albo kup taki mi
            > ni-spychacz smile
            > Ja mam problem ze sprzątaniem i wiem, jak go obejść, to znaczy wypracowałam sob
            > ie własne sposoby. Załóż wątek, chętnie się podzielę smile

Ja mam problem chyba już ze wszystkim, na ematce się nie zmieści.
            • bene_gesserit Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 22:21
              Podziel problemy na plasterki, załóż kilka nowych nicków i dawaj. Tylko ten o odgruzowywaniu domu musiałabyś pod własnym napisać, bo jest już spalony.

Forum jest po to, żeby się w nim przejrzeć. Zainspirować tym i tamtym. Nawet jeśli we wszystkich wątkach napiszą ci 'idź na terapię'.
              • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 22:29
                Nieee. Kolejny nick? Notorycznie zapominam hasel, w zwiazku z tym ten jest chyba piąty 🤦‍♀️Chociaż jest beznadziejny, powiązany ze zbieractwem roślinnym ale jednak beznadziejny. Terapia od lat. Dla mnie jednak całun i wiadomy kierunek.
                • bene_gesserit Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 22:55
                  Hehe, aż sprawdziłam smile Fajny nick, bogaty w znaczenia.

Noi - jeśli piszesz na forum, i to takim nie najłatwiejszym, to znaczy że całun musi poczekać.
                • magia Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 10:20
                  nick jest super, odcrazu jak pod nim napusalas to zapamietalam ktos ty, a zwykle tabula rasa smile
                  jak znow zapomnisznicka kolejny zaloz tez doniczkowysmile
        • kira02 Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:27
          🤣
          • raphidophora_tetrasperma Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:29
            ?
            • kira02 Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 06:16
              Nie masz pojęcia o OCD. I nie, to nie chęć sprzątania u innych, ani fantazje p paprochach w ramie okiennej (wtf). Dlatego próbuj dalej trollowac, nastepnym razem moze lepiej Ci pójdzie 😁
    • bib24 Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 21:12
      jesteś niewiarygodnym trollem. nie masz pojęcia o ocd. a twoja koleżanka jest na 100% wymyślona.
      • bywalec.hoteli Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 13:31
        tez tak myśle
    • jednoraz0w0 Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 22:12
      Możesz jej zaproponować jakiś barter, ona ci wysprząta (zreszta podejrzewam ze razem będziecie to robić, No bo jak, ona sprząta a ty siedzisz i patrzysz?) a ty jej ugotujesz obiad na dwa dni czy cos tam innego co tobie lepiej idzie.
    • 7katipo Re: Koleżanka z OCD 26.08.22, 22:34
      Radzę: przyślij ją do mnie.
      Zrealizuje się i wyżyje do wypęku.
      A potem się może nawet zaprzyjaźnimy 🤔😛
    • alpepe Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 07:17
      Nie miałabym wątpliwości, tylko pójdź dziecię, ja ci sprzątać każę.
    • pani_tau Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 08:56
      Przez myśl mi nie przeszło, że Aurikatarina może mieć zaburzenia obsesyjno- kompulsywne.
      Zobacz na YT jakie mieszkania sprząta i jaką ma z tego frajdęsmile.
      • kira02 Re: Koleżanka z OCD 28.08.22, 07:06
        Moze ma powolanie, na pewno kocha swoja pracę. Obejrzałam kilka jej filmików. Niektorych miejsc bym kijem nie tknęła (z obawy przed szczurem/ robactwem).
    • lily_evans011 Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 10:06
      Lepiej regularnie korzystaj z pomocy pani sprzątającej, dla której to jest praca, nie obsesja.
    • nangaparbat3 Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 10:19
      Odwiedzili na kiedyś w mieszkaniu dużym pobabcinym, goście na parę dni. Jedna z pań (na co dzień wąska specjalistka) wyjeła z walizki gumowe rękawice i wzięł się za sprzątanie. Każdą wolnąchwilę przez te parę dni szorowała, czyściła, wymiatała kąty. Powiedziała, że ona tak odpoczywa, że to dla niej przyjemność i najlepszy relaks. Może to ta sama pani?
      Ja bym się zgodziła i sprzątała razem z nią, a potem na przykład zaprosiła na wspólny weekend w SPA - oczywiście fundując.
      • szaraiwka Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 11:57
        nangaparbat3 napisała:

> Odwiedzili na kiedyś w mieszkaniu dużym pobabcinym, goście na parę dni. Jedna z
        > pań (na co dzień wąska specjalistka) wyjeła z walizki gumowe rękawice i wzięł
        > się za sprzątanie. Każdą wolnąchwilę przez te parę dni szorowała, czyściła, wym
        > iatała kąty. Powiedziała, że ona tak odpoczywa, że to dla niej przyjemność i na
        > jlepszy relaks.

O bosze….. co za koszmar. Jak się czuli pozostali goście i ty jako gospodyni mieszkania które wymagało tyle pracy od gościa????
        • nangaparbat3 Re: Koleżanka z OCD 27.08.22, 19:15
          Spoko. Chętnie zaproszę znowu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka