Dodaj do ulubionych

Religia w przedszkolu

02.09.22, 11:54
Skoro początek rok i tradycyjne wątki o religii na ematce (jak te o ubierani choinki przez ateistów), to ja też się podłączę. Czy w przedszkolach Waszych dzieci była/jest religia? Głownie chodzi mi o przedszkola publiczne, nie ukrywam, że najchętniej warszawskie. U nas na razie dwa lata cisza w temacie, teraz córka będzie w starszakach i zobaczymy, czy coś się pojawi. W przyszłym tygodniu mam zebranie, więc jakby co - zaraz się dowiem i ematkom doniosę. Ale jestem ciekawa na co mam się nastrajać.
Obserwuj wątek
    • gdanskamarylka Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:00
      Miasto wojewódzkie, przedszkole publiczne, religia jest dopiero w najstarszych grupach. Swojego dziecka nie zapisuję.
    • lauren6 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:02
      W przedszkolu nie było, w zerówce szkolnej była.
      • rb_111222333 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:07
        U mnie tak samo
    • triss_merigold6 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:11
      W zerowce była, w przedszkolu chyba w najstarszej grupie, ale nie pamiętam. Jeśli była to nieinwazyjnie.
    • szmytka1 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:13
      Jeśli ktoś robi w przedszkolu zerówkę, to tak, ma religie do wyboru.
      • anilorak174 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:47
        U nas nie było religii w zerówce (zerówka w przedszkolu)
    • arthwen Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:13
      Wydaje mi się, że była, mój syn nie chodził. Przedszkole prywatne.
    • hanusinamama Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:18
      Nie ma smile NIe ma podobno katechetki, dyrektorka nie przypomina. Poprzednia była okropna podobno (opowiadała dzieciom 4 letnim o krzyżowaniu Chrystusa). Moja by i tak nie chodziła. Pytałam dyrektorke jak jest rozwiązana kwestia dzieci, które nie idą na religie. Usmiechneła sie, ze nijak...bo religii nie ma w przedszkolu.
      • gajmal Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:31
        U nas w przedszkolu u obu córek religia była dla wszystkich chętnych dzieci.
      • martishia7 Re: Religia w przedszkolu 05.09.22, 09:26
        Wydaje mi się, że w wielu przedszkolach jest tak, że dyrekcja sama nie wychodzi z inicjatywą, a jak nie wychodzi, to rodzice sami też nie zagajają, i tak to się kręci.
    • woman_in_love Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:33
      Kto płaci za religię w przedszkolu? To wynika z konkordatu?

Czy to jest prywatną inicjatywą samorządów, które ładują w religię w przedszkolu, kosztem matematyki w podstawówce?
      • sarah_black38 Re: Religia w przedszkolu 03.09.22, 14:51
        woman_in_love napisała:

> Kto płaci za religię w przedszkolu? To wynika z konkordatu?
        >
        > Czy to jest prywatną inicjatywą samorządów, które ładują w religię w przedszkol
        > u, kosztem matematyki w podstawówce?

A ty w swoim zacietrzewnieniu wierzysz, że samorządy pieniądze po usunięciu religiii ze szkoły przeznaczą na dodatkową matematykę!!!. Powiem ci jak było w szkole moich dzieci. Podczas zdalnego nauczania władze zobaczyły ile można było zaoszczędzić na wodzie, ogrzewaniu i elektryczności w szkole oraz na zastepstwach, bo się takowe nie odbywały z racji zdalnego ... zrobiono audyt placówek oświatowych na terenie gminy ... zaczęto szukać oszczędności np. tworząc ponad 30 osobowe klasy ... o dodatkowych zajęciach z matematyki nikt nawet nie pisnął ... o święta naiwności tongue_out
        • woman_in_love Re: Religia w przedszkolu 03.09.22, 15:13
          czyli lekcje religii są prowadzone w przedszkolach w ramach wywalania kasy, a nie z powodu obowiązku? aha!
    • anilorak174 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 12:46
      Moje dzieci chodziły do dwoch warszawskich przedszkoli publicznych. W zadnym z nich nie było zajęć z religii.
    • shellyanna Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 13:32
      Była.
    • escott Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 13:48
      u mnie nie było <3 (warszawskie publiczne)
    • maleficent6 Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 14:07
      Jest organizowana po zajęciach dla chętnych. Dwa razy w tygodniu chyba.
    • maeve_binchy Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 21:49
      Moi nie mieli religii w przedszkolu (publiczne, Ursynow). W szkole, niestety, sie pojawila, moi nigdy nie chodzili, co roku bylo pismo o skrajne lekcje, uwzgledniali. Tradycyjnie po komunii grupa niechodzacych zwiekszala sie znaczaco.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Religia w przedszkolu 02.09.22, 22:28
      Niestety była i to dwa razy w tygodniu po pół godziny.
    • g.r.uuu Re: Religia w przedszkolu 03.09.22, 15:08
      Publiczne, Warszawa, nie ma
    • sol_13 Re: Religia w przedszkolu 04.09.22, 23:37
      Prywatne, Warszawa, nie było.
    • afro.ninja Re: Religia w przedszkolu 05.09.22, 17:17
      Jak.jest wola rodziców i zbierze sie grupa chętnych, to tak, jest religia w publicznym, warszawskim przedszkolu.
    • kamin Re: Religia w przedszkolu 05.09.22, 17:32
      Była w przedszkolu dla dzieci 4+.
      Nie zapisywałam.
    • martishia7 Re: Religia w przedszkolu 15.09.22, 15:43
      Gdyby ktoś był ciekawy - religii ani widu ani słychu. Pani nic nie mówiła, rodzice nie pytali.
    • pomozeciepomozemy Re: Religia w przedszkolu 15.09.22, 15:49
      Religia nie, ale jasełka rok w rok. Publiczne w Warszawie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka