Dodaj do ulubionych

Karol III Ostatni

09.09.22, 12:13
www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,28888276,stoimy-nad-przepascia-prof-davis-pesymistycznie-o.html#s=BoxMMtImg2 myślicie że UK się rozpadnie?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 12:14
      Nie.
    • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 12:17
      Na bank nie. Rozpaść się może Commonwealth ale prawdopodobieństwo że Walia i Szkocja odejdą od UK jest nikłe. Podobnie NI choć tu już ciut większe acz male
      • kaka-llina Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 18:06
        Princess jakos już drugi chyba wątek widze, że troche lecisz Najmą (wszystko na wyspach jest pięknie itd..) Szkocja w 2014 głosowała bodajże 44% żeby wyjść z Uk 53% zeby zostac (jakoś tak, nie googluje teraz) to było jeszcze przed Brexitem jak Szkocja w sprawie Brexitu głosowała wiemy... Jak myślisz jakby teraz głosowali (gdyby im pozwolono)? A to czy beda musieli pozwolić to tez kwestia czasu... Walia pawnie się nie ruszy ale NI i Szkocja bardzo możliwe.
        • yuka12 Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 18:24
          Dodam, że w Walii nasilają się ruchy separastyczne i antyangielskie. Na różne sposoby np. nakładając wyższy council tax na domy letnie i na wynajem, często (jak nie najczęściej) posiadane przez Anglików. W Walii, zwłaszcza na północy, nie ma zbyt wiele dużych firm, pensje, nawet menadżerskie, oscylują wokół minimum lub niższych średnich brytyjskich, więc lokalsów zwyczajnie nie stać na rynkowe i wciąż rosnące ceny domów. Które są za to atrakcyjne cenowo dla pań typu princess z korpo w Londynie. Do tego dochodzi zadawniona niechęć, syndrom oblężonej twierdzy, siłowe nieraz forsowanie języka i odrębności itd. Osobiście sądzę, że Walia sobie nie poradzi gospodarczo jako oddzielne państwo, ale już głosowanie brexitowe pokazało, że wielu tutejszych mieszkańców uważa inaczej. Królowa była spoiwem, nie wiem, czy Karol jest również tak postrzegany.
          • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 18:51
            one od zawsze istnialy ale co z tego ze w Walii beda tansze domy jak ekonomia runie bo tam nie ma rozwinietej gospodarki w dodatki Brexit uderzyl fa tal nie hodowle wszelakiego typu.

Mark Drakeford wyraznie powiedziel, ze aby referendum mialo miejsce musialaby w Walii wygrac pro referendum partia a jakos nie wygrywaja wiecej miejsc. To samo dotyczy Szkocji. Inaczej dream on

>Które są za to atrakcyjne cenowo dla pań typu princess z korpo w Londynie.

wez no przestan z takimi typowo polskimi personal wstawkami bo to naprawde nieladnie. Note that I'm never making such remarks about you because I'm not rude.
            • marta.graca Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 17:48
              A co niemiłego w tym stwierdzeniu? Stwierdzenie, że ktoś pracuje w korpo jest obraźliwe dla ciebie?
        • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 18:34
          >Szkocja w 2014 głosowała bodajże 44% żeby wyjść z Uk 53% zeby zostac (jakoś tak, nie googluje teraz) to było jeszcze przed Brexitem jak Szkocja w sprawie Brexitu głosowała wiemy...

55% procent glosowalo na NIE w 2015. Przypominam ze to jest duzo wiekszy margines niz w jakichkolwiek wyborach. Poza tym to nie jest ot tak zorganizowac referendum bo kca....
          The UK Supreme Court musi zadecydowac czy w ogole moze byc referendum i ma to uczynic.
          W wyniku pandemii szkocka gospodarka bardzo oberwala i dzieki temu ze Szkocja jest w UK w ogole jakos na tym wyszli. GDP/PKB spadlo o 20%. Z tego szoku Szkocja wychodzi wolniej niz reszta UK i w zasadzie budzet UK za uszy ich wyciaga.
          Scottish Green party uzyskalo 2 miejsca w rzadzie Szkocji a oni absolutnie nie chca slyszec o wyjsciu z UK. Wyjscie UK z Unii zupelnie zmienilo sytuacje otwierajac dla Szkocji zupelnie inne mozliwosci ekonomiczne: Nie musza sie liczyc z unijna polityka rybolowstwa a przede wszystkim ropy co ma wielkie znaczenie od czasow wojny z Rosja.
          >Walia pawnie się nie ruszy ale NI i Szkocja bardzo możliwe.
          Bardzo malo mozliwe bo od Brexitu sprawy sie zmienily. Sytuacja jest zupelnie inna od czasow Brexitu ale potem nastapila pandemia, a teraz kryzys energetyczny i watpliwe by glosowali za wyjsciem. Ten rok moze to poglebic.

>Princess jakos już drugi chyba wątek widze, że troche lecisz Najmą (wszystko na wyspach jest pięknie itd..)

masz jakies zwidy ze widzisz tutaj gdzies napisane ze wszystko na wyspach jest piekne? Nie nie wszystko. Zdecydowanie wole pogode taka jak doswiadczylam mieszkajac 5 lat w Kalifornii niz ta w UK ale w PL jeszcze gorzej z pogoda. W Polsce jest jedna rzecz lepsza: macierzynski. Poza tym no nie wiem...

• kaka-llina Re: Karol III Ostatni 10.09.22, 13:36
            Referendum było w 2014, jeszcze znim kampania Brexitowa się rozpedziła i dla wielu głosujacych właśnie fakt, ze jak Szkocja sie oddzieli to niewiadomo, czy mogliby w Unii pozostać. Teraz ten argument odpadł a z tego co wiem to sygnały z Unii sa takie, ze Szkocję przyjmą. Mimo, ze sama Szkocja nie jest tak gospodarczo silna to moze to nadrobic członkostwem w Unii własnie, wiec niebyłabym taka hop siup do przodu. Nie wiem czy akurat śmierć królowej coś zmieni, dla niektórych wyborców to może być jakiś argument ale ruchy separastyczne w Szkocji sa silne niezlażnie od królowej.
            • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 10.09.22, 13:47
              Ja nigdzie nie wspominałam zależności Szkockich chęci od śmierci królowej. Wspominałam wyżej to że PKB Szkocji od pandemii spadło o 20 proc a Unia ma też swoje problemy
              • kaka-llina Re: Karol III Ostatni 10.09.22, 13:54
                Wiem, ze nie ty ale chyba w wątku startowym było o tym (do tego sie odniosłam). A spadek pkb to nie tylko pandemia ale własnie Brexit przede wszystkim.
                • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 10.09.22, 14:34
                  Są artykuły na których się opieram w którym właśnie mówią o wpływie pandemii na Szkocję gospodarczo.

A tak wracając do sedna sprawy to uwazam że następne pół roku radykalnie zmieni Europe. Kryzys energetyczny pokaże odrębność interesów części Europy uzależnionej energetycznie od Rosji. Moim zdaniem to może spowodować że UE się przeobrazi radykalnie w podzespoły interesów. A może się i rozpaść acz mam nadzieję że nie bo Putin otworzyłby szampana. To też da inną perspektywę i to czego Szkocja będzie chcieć. Polecam
                  • kaka-llina Re: Karol III Ostatni 10.09.22, 18:32
                    O matko i borze szumiacy!!! Jak ty sie takimi ekspertami sugerujesz to raczej sobie nie pogadamy...
                    • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 14:37
                      A co nie tak z Bartosiakiem? Wyjaśnij. Ciekawie mówi. Ja nie znam polskiej sceny komentatorów dość dokładnie by go znać lepiej. Co takiego twierdzil czy robił by mówić żeby Bor Szumiący aż wzywać?
                      • kaka-llina Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 15:58
                        Princess no litości, miałaś czas żeby obejrzeć ponad godzinny filmik a nie przyszło ci do głowy, zeby chociaz odpalic googla i sprawdzić co to za pan?
                        Pan geopolityk amator z parciem na szkło i wybitnie przytulajacy sie do prawej strony, jego teorie sie kompletnie kupy nie trzymają a wręcz mają znamiona teorii spiskowych, w swoich pracach miał w cholerę błędów, jest krytykowany z każdej praktycznie strony (oprócz skrajnej prawicy oczywiście).
                        • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 16:23
                          Jakem lewak cyklista i wegetarianin i wierna poddana króla teraz płacąca podatki ....po kilkunastu godzinach słuchania go nie usłyszałam NIC a nic prawicowego bo nic o wewnętrznej polityce polski też nie było.
                          A krytykują to każdego przecież, z zazdrości o sławę i popularność każdy drobiazg wyłapią i rozdmuchaja jak to w naturze polskiej.
                          Ja też uważam że to rozwinie się w poważna wojnę ale na przestrzeni paru lat a nie już.
                          Zychowicz ( prowadzący) to coś innego, on faktycznie przedziwne miał koncepcje II wojny światowej i jak to powinno być no ale Toto młode i ja tam nie chodzę go słuchać i on jest tylko prowadzącym.
                          • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 16:25
                            Radzę posłuchać i wyciągać wnioski a nie opierać się na cudzych i co trendy wśród czytelników Wyborczej. Obok ktoś wkleil absurdalny artykuł o PIS jako agenci rosyjscy ( wszyscy!) To dopiero teoria spiskowa haha
                          • kaka-llina Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 16:31
                            Prawicowość to nie tylko polityka wewnetrza przecież i nie tylko społeczna... Jego geopolityka (tzn jego teorie) opierają się nie na faktach ale na podejściu "interesu państw" kompletnie olewając interesy obywateli tych państw. Przyznaję, że widziałam, słyszałam tylko troche jego wypowiedzi ale od poczatku się z nim nie zgadzałam. i to co wyłapuja to nie drobiazgi naprawdę, sprawdz. On ma podejście do geopolityki rodem z XIX wieku, nie XXI....
                            • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 16:47
                              >opierają się nie na faktach ale na podejściu "interesu państw" kompletnie olewając interesy obywateli tych państw.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie to uważasz. Absolutnie nie ma postawy Machiavelicznej, a ogóle nie. On nigdzie nie namawia do żadnej wojny i zdecydowanie pokój i bezpieczeństwo obywateli to podstawa. Tylko że ślepy by nawet zauważył że wojna na Ukrainie to dopiero początek i że trwa wojna hybrydowa na etapie gospodarczym: energetyczna.

Tak przeczytałam na Wikipedii. Dla mnie to przypierd się zazdrosnych. Klasyka polskiego gatunku. Po to zwiałam z Polski bo zawiść wszędzie. Każdy robi błędy
                              Ten człowiek to nie Edzia Górniak i dużo ciekawych rzeczy mówi.
    • kk345 Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 16:45
      Raz, choć raz zaszalej i napisz, co SAM myślisz o tym, co linkujesz.
    • m_incubo Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 16:52
      Nie.

Ty coś robisz w ciągu dnia poza klikaniem w głupawe linki?
      • bywalec.hoteli Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 23:50
        jest niemądry jak pelikan
    • woman_in_love Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 17:55
      Tak
    • lilia.z.doliny Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 18:41
      Nie.
    • stephanie_harper2 Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 19:34
      Nie
    • gaskama Re: Karol III Ostatni 09.09.22, 23:55
      Tak, imploduje.
    • niemcyy Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 00:39
      Od tego się nie rozpadnie, ale Karolek dziś bardzo nieładnie jak na króla się zdenerwował na poddanych, którzy mu nie odsunęli przyborów przy podpisywaniu proklamacji i zrobił brzydką minę big_grin, a mamusia mówiła, żeby panować nad twarzą
      • mysiaapysia Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 14:39
        Podejrzewam, że dla mamusi ta okoliczność nie miałaby wielkiego znaczenia. Skoro w młodości naprawiała samochody, to odsunięcie kałamarza nie byłoby problemem. Niestety syn jej nie dorównuje w drobiazgach. I w sumie skoro nie ma realnej władzy, to właśnie takie drobiazgi będą budować jego wizerunek.
      • li_lah Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 15:17
        Można mu to wybaczyć zwazywszy że od kilku dni zyje w stresie i pewnie jest zmęczony. Najmłodszy już nie jest.
    • klaramara33 Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 07:47
      E tam mało mnie interesuje król czy królowa bez wladzy to jak manager bez zespołu.
      • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 14:36
        Coś ty, manager bez zespołu może mieć władzę nad projektem, nad tym jak wygląda powstanie czegoś wykonanego przez agencję it'd

Królowa nie ma żadnej władzy. No dobra, ma nad tym ile ma psów. Już nad Kieckami swoimi ograniczona
        • klaramara33 Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 17:15
          W projekcie pracują ludzie. Przynajmniej ja pracuję w wprojekcie z ludźmi.

To starsznie mile ile to królowanie nad kieckami. Chyba bym się zachlastała.
          • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 11.09.22, 17:28
            No fakt można byc managerem i mimo że ludzie nie są bezpośrednio pod tobą to i tak zawiadujesz efektem ich działan
    • tanebo001 Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 14:55
      A nie mówiłem wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28909086,koniec-ery-slodkiej-babuni-nowy-krol-robi-porzadki-mowi.html#s=BoxOpImg1
      • princesswhitewolf Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 15:11
        Plotkarskie pierdoły bez faktiw. Przecież on mieszkał w Clarence House I z niego teraz się wyprowadza. Jaki ma sens utrzymywanie takiej samej ilości służby jak tam nie mieszka? Jakby chciał zwalniać to zwolniony i tam gdy mieszkał.

No nienawidzi wiecznych piór które ciekną a powinien je kochać, oj boziu pomylił się z datą a królowa kochała wieczne pióra ( no mus je kochać,) i nie myliła się z datą

Bzdety.

Facet jest i był ekologiem, prowadził wiele fundacji z których i Polacy z Polski jeszcze za komuny skorzystali bo opłacił studia. Nawet gminę muzułmańska w Polsce wspierał jak się spaliła. Królowa jakoś nie.

Zła prasa po Dianie i tyle. Źle że królowa zmusila go do ślubu z Diana. Popapralo.sie to już wtedy.
        • wioskowy_glupek Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 20:44
          Ty jesteś na prawdę mocno odklejona big_grinbig_grin
    • bulzemba Re: Karol III Ostatni 14.09.22, 17:42
      Wątpię. Brytolom rodzina królewska się podoba. Tak jak i innym poddanym różnych monarchii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka