Dodaj do ulubionych

Co robić Co robić...chyba fałszywy link

26.09.22, 09:33
No kliknęłam
A że miałam ostatnio do czynienia z policją to spodziewałam się wiadomości i otworzylam ...
Nie dotyczy ta wiadomość moich spraw i dotarło do mnie że najprawdopodobniej jest to wirus...
Jakie podjąć działania 🤦‍♀️😭
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:42
      Jak nie otwierałaś załącznika to nic się nie powinno stać; przeskanować dla pewności sprzęt jakimś sensownym antywirusem. Jak otwierałaś to przeskanować sprzęt dobrym antywirusem bo to już może być kłopot.
    • leosia-wspaniala Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:44
      A klikałaś coś, albo nie daj bogini podawałaś swoje dane?
      • beata985 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:48
        leosia-wspaniala napisał(a):

> A klikałaś coś, albo nie daj bogini podawałaś swoje dane?

Otworzylam link
        Danych nie podawałam
        🤦‍♀️
    • mid.week Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:47
      Widzę, że jest załącznik w mailu, jeśli go nie otwierałaś to przeczytanie samego maila nie powinno Ci zawirusować sprzętu.
    • strumien_swiadomosci Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:50
      Tak, jak dziewczyny piszą - jeśli kliknęłaś tylko maila, ale nie otworzyłaś załącznika ani nie weszłaś w żadnego zewnętrznego linka, to powinno być ok.
      Dla pewności przeskanuj urządzenie antywirusem.
      • beata985 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 09:56
        Otworzyłam link 🤦‍♀️
        Podpowiesz antywirusa 🙏
        • strumien_swiadomosci Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 10:00
          Skoro otworzyłaś linka, to ja bym na Twoim miejscu (nie jestem profesjonalistą, to są porady "na czuja"):
          Od razu rozłączyła internet na tym sprzęcie, jeśli tylko jest to możliwe.
          Nie logowała się z tego sprzętu do żadnego banku/innego miejsca, gdzie się podaje dane wrażliwe.
          Wylogowała się z kont google/FB (jeśli jesteś gdzieś domyślnie zalogowana).
          Przeskanowała sprzęt antywirusem (ja mam akurat płatne, bodajże Eset, ale możesz spróbować z darmowym Avastem).
          Przywróciła system do stanu sprzed kliknięcia (tylko pamiętaj, że wtedy utracisz nowsze dane, więc jeśli robiłaś coś ważnego, to to zapisz gdzieś poza komputerem).
          Na koniec pozmieniała hasła gdzie się da, ale korzystając z innego urządzenia.
          • beata985 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 10:26
            Zainstalowałam, przeskanowalam, nic nie wykryło
            Co do reszty...jestem na urlopie, nie mam dostępu do sprzętu, będę musiała zalogować 3fo banku bo potrzebuje wpłacić sobie środki do przeżycia...na szczęście dużo tam nie mam...Ale u tak dobrze byłoby nie stracić reszty kasy 🤦‍♀️
            • alpepe Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 10:29
              To się zaloguj z innego urządzenia.
              • beata985 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 10:32
                Nie mam tu innego urządzenia
                • strumien_swiadomosci Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 10:41
                  A nie możesz tego jakoś inaczej załatwić z bankiem? Wypłacić po prostu z bankomatu?Kogoś poprosić czy coś?

Ja kiedyś kliknęłam w link z smsa - zablokowała mi go przeglądarka, więc się niby nie otworzył. Wyłączyłam internet, poleciałam do znajomego serwisu telefonów - koleś przeskanował mi ten telefon antywirusem, przywrócił system do stanu sprzed kliknięcia (swoją drogą nie wiem, gdzie jest ta opcja, teraz jej nie mogę znaleźć) i stwierdził, że jest ok.
                  U Ciebie jest jednak ciut inaczej, bo ten link otworzyłaś. Jeśli jesteś gdzieś w PL to może znajdź jakiś serwis, gdzie by Ci sprawdzili ten sprzęt?
                  • beata985 Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 16:12
                    Niestety jestem poza pl
                    • zuzanna_a Re: Co robić Co robić...chyba fałszywy link 26.09.22, 17:19
                      jeżu, jak z małym dzieckiem.

próbujesz usprawiedliwić zamiar logowania się do banku z urządzenia, które może być "zajęte" po kliknięciu w link?
                      no to się zaloguj jak chcesz stracić kasę. wielu wirusów oprogramowanie, szczególnie darmowe nie widzi.

strumień ci mówi jasno, ze nie - a ty jak mantre swoje.
                      że się nie da. w puszczy amazońskiej jesteś?

jak się nie da, nie jesteś w stanie poprosić kogokolwiek o komputer albo telefon, wejśc do jakiegoś banku i zalogować się z komputera bankowości albo znaleźć innego miejsca choćby w hotelu na recepcji z przeglądarka i w trybie incognito wejść na stronę - to daj się okraść i tyle...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka