Dodaj do ulubionych

Tipy na zimne czasy

30.09.22, 14:17

Stałam sobie wczoraj w kolejce za parą która kupowała termofory i grube dresy i tak mnie naszło :Jakby faktycznie doszło do tego że wyłączą ogrzewanie/ nie będzie czym ogrzać domu to co ematka planuje na ten wypadek? Bo mnie sie zimno robi na samą myśl i sie zastanawiam nad kupnem takich wdzianek dla siebie i starego m.aliexpress.com/item/1005003382896095.html?spm=a2g0n.detail.1000014.4.76f43a7aKwvUA5&gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.40000.303902.0&scm_id=1007.40000.303902.0&scm-url=1007.40000.303902.0&pvid=202d527f-f239-4f0b-a790-b9ac169da1a9&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.40000.303902.0,pvid:202d527f-f239-4f0b-a790-b9ac169da1a9,tpp_buckets:668%232846%238109%23294&pdp_npi=2%40dis%21DKK%21318.99%21162.66%21%21%21%21%21%40210323a716643920940715692e5242%2112000030357722535%21rec
Obserwuj wątek
    • klaramara33 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:20
      Myślę sobie,że dobrze,że nie lubię mocno nagrzewać, i bez ogrzewania dam radę zimą smile
      • banicazarbuzem Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:59
        Ja od lat na sezon przedgrzewczy mam taki cieplutko kombinezon
    • 35wcieniu Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:21
      Ja akurat nic bo mam ciepłe mieszkanie więc przetrwam i tak. Najwyżej będę siedzieć pod kocem. Kupowania kocobluz nie planuje, są straszne. big_grin
      • enigma81 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:27
        35wcieniu napisał(a):

Kupowania kocobluz nie planuje, są straszne. big_grin
        >
        Są. Córka ma taką, tylko że krótką (no, na niej niemal do kolan jest). Dostała od chłopaka i uważa, że to jest super. Dla mnie blee..
        • znowu.to.samo Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:54
          To ma nie wyglądać tylko grzać
          • enigma81 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 10:15
            I spełnia swoją rolę, przyznaję.
        • sueellen Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 19:44
          Moja też ma taką i kocha ją miłością wielką. Mnie się podoba.
    • enigma81 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:22
      Byłoby mi bardzo bardzo źle, bo w pracy marznę i jak bym miała jeszcze w domu marznąć to załamka.
      Na ten sezon opał mam, choć pewnie będziemy palić oszczędnie sad
    • magda.z.bagien Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:34
      Zestaw biwakowy, śpiworek i termos. Do tego termofor i mitenki, bo pazury są potrzebne do nawigowania na komórce.
      • georgia.guidestones Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 19:42
        magda.z.bagien napisała:

> Zestaw biwakowy, śpiworek i termos. Do tego termofor i mitenki, bo pazury są po
        > trzebne do nawigowania na komórce.
        Mitenki na usb do home office allegro.pl/oferta/rekawice-grzewcze-usb-11315883678 xd
    • aurinko Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:38
      Będę się zawijać w koc i popijać herbatę z prądem :p
    • chatgris01 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:39
      Mam gruby czysto welniany szlafrok-koc.
      Chinski polar to sobie mozna...
    • bzdety2019 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:44
      fuj, pod tym koszmarnym polarem to się możesz najwyżej spocić a nie ogrzać. Serio uważasz, że jak wyłączą ogrzewanie to taki koc ci pomoże? Już raczej celowałabym w dobrą puchową kurtkę....a i tak w niej długo nie wysiedzisz.
      Na ulicach może koksowniki wystawią i wtedy ludzie oderwą się od telefonów i odbudują zerwane więzi....
      • aurinko Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:47
        bzdety2019 napisała:

> Na ulicach może koksowniki wystawią i wtedy ludzie oderwą się od telefonów i od
        > budują zerwane więzi....
        Co za bzdety tongue_out a niby czym mieliby palić w tych koksownikach?
        • bzdety2019 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:49
          jak to czym, tym co przypłynęło na statkach a nie nadaje się do palenia w piecach domowych.....akurat tego szajsu jest duzo
          • aurinko Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:49
            Ludzie ten szajs wykupią prędzej niż myślisz. I to za ciężkie pieniądze.
            • bzdety2019 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:56
              kupic mogą, ale raczej nim w piecu nie napalą.....
      • mia_mia Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:56
        Właśnie mi przypomniałaś, że mamy ciepłe śpiwory, to może być dobry trop😀
    • ursgmo Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:44
      Na szczęście mam kominek, który ogrzewa cały dom i dużo sezonowanego drewna, wiec nic nie potrzebuję. Za to martwi mnie szkoła, bo sadzę że tam może być nieciekawie. Dla córki kupiłam kilka par skarpetek , koszulkę i leginsy z merynosa, syn się uparł że jemu nic nie potrzebne.
    • tilijka123 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:52
      Jestem z frakcji termostat ustawiony zimą na 19 stopni, więc jestem przyzwyczajona do ubierania się cieplej zimą. Mam kozę w salonie i zapas opału. Do tego to segment środkowy, więc nie wychładza się tak szybko jak dom wolnostojący.
      Poza tym mamy ciepłe ubrania, wełniane skarpety i kapcie, polarowe rajstopy, bieliznę termoaktywną, koce, śpiwory, namioty, farelkę, but elektryczny, kuchenkę turystyczną i tym podobne rzeczy w domu, wiec w razie potrzeby będzie co wykorzystać w kryzysowej sytuacji.

Namiot to patent z książki napisanej przez jakiegoś prepersa. Jak nie ma ogrzewania i w domu robi sie krytycznie zimno, rozstawiasz namiot i włazisz do środka. Mała przestrzeń szybko się nagrzewa.

• panna.nasturcja Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 16:07
        A jak nie masz namiotu to robisz konstrukcję z mebli, kocy, kołder jak dzieci bawiące się w „bazę”. Trzeba kombinować twórczo.
        • chlodne_dlonie Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 17:28
          Lubię to!!
    • ichi51e Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:53
      Ja mam onepice i to jest bardzo ciepłe. Ja był polecała normalny ubiór tylko tak jak w dzieciństwie - podkoszulka, kalesonki z merynoska, odzież właściwa, sweterek. Warstwy to klucz nie jakiś chiński badziew
    • mia_mia Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 14:53
      Niektóre wspólnoty już rezygnują z ogrzewania, więc scenariusz całkiem prawdopodobny.
      Przy czym zadzwoniłam z czystej ciekawości do właścicieli domów gdzie byłam w zeszłym tygodniu (Warszawa) i zapytałam się czy grzeją. No i nie grzeją, a ja siedziałam u jednych w koszuli z rękawem 3/4, syn ganiał w krótkim, u siostry było sporo osób, więc uchyliliśmy balkon i u kolejnych siedziałam w koszulce i rozpiętej bluzie.
      Więc wcale tak szybko się może te ciepłe ciuchy nie przydadzą😉
      Ja kupiłam synowi kapcie (nie miał od lat), a sobie klapki do których można założyć skarpetki (normalnie chodzę w japonkach po domu), mężowi też próbowałam, ale on póki co nie dojrzał. Kupiłam sobie dodatkowe dresy i bluzy.
      My zawsze możemy przeprowadzić się do moich rodziców, ojciec zaraz po zbudowaniu domu nabył jakieś agregaty, ma kominek, nagrzewnicę ogrodową, a na kupie cieplej😀
      Mama kupiła sobie kuchenkę na butlę, w sumie to nawet mogłoby być śmiesznie przez chwilę
      • asiairma Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 15:11
        mia_mia napisał(a):

> Niektóre wspólnoty już rezygnują z ogrzewania, więc scenariusz całkiem prawdopo
        > dobny.
        Serio? Tak całkowicie, czy ograniczają? Wybacz, ale trudno uwierzyć.
        • 35wcieniu Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 15:18
          Pewnie chodzi jej o to że jeszcze nie włączają i czekają na niższe temperatury, niż o to że po prostu rezygnują i nie będą miały.
        • mia_mia Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 16:31
          Tv wezwali z jednej wspólnoty, gdzie sezon mieszkańcy postanowili zacząć w listopadzie, a skończyć w lutym czy marcu, ale przecież telewizję wzywają nieliczni, takich wspólnot na 100% jest więcej.
          • 35wcieniu Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:32
            No czyli nie rezygnują tylko będą grzać w zimne miesiące. Kto "wezwał tv"? Nie za bardzo da się zrozumieć tę opowieść.
            • mia_mia Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:09
              Tv wezwała jakaś osoba, która chciała, żeby grzać już teraz.
      • sol_13 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 20:04
        Ciekawe, my w domu (i wszyscy sąsiedzi) mamy już włączone ogrzewanie od jakichś dwóch tygodni.
        • berber_rock Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 21:41
          sol_13 napisała:

> Ciekawe, my w domu (i wszyscy sąsiedzi) mamy już włączone ogrzewanie od jakichś
          > dwóch tygodni.

Ciekawe bo za komuny data włączenia ogrzewania to było coś koło połowy października. No ale rynkowa gospodarka spowodowała że klient płaci, to klient ma.
    • berdebul Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 15:07
      Mamy kocobluzy, ciepłe onesie, termofory, kominek i zapas drewna na jakieś 3 lata.
    • princesswhitewolf Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 15:09
      Jeszcze nie wlaczylam ogrzewania.

Polecam przenosny bio fuel kominek na biopaliwo. Nie grzeje nadzwyczajnie mocno ale grzeje.

Gdzies na prepperskich fkrach tez pokazywali piec z glinianej doniczki i swieczki. Posobno to bardzo skuteczne
      • grey_delphinum Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 15:33
        Do tej pory, gdy było mi zimno (a jestem strasznym zmarzluchem), wskakiwalam pod gorący prysznic. W tym roku zamieniłam prysznic na przysiady. Po serii pięćdziesięciu przysiadów jest mi ciepło jak ta lala 😉
        • sueellen Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 20:04
          W podstawówce, w końcówce lat 89tych i początku 90tych mieliśmy nieszczelne, wypaczone okna, wiatr hulał w salach - w żaden sposób nie dało się tego ogrzać. Na lekcjach siedzieliśmy w kurtkach a co 15 min robiliśmy pajacyki. Pamiętam że mama była bardzo zmartwiona, do szkoły chodziła, " wiochę" mi robiła bo o te zimne klasy robiła raban i próbowała wpłynąć na dyrekcję by coś z tymi oknami zrobili, a mnie wcale zimno nie było i te pajacyki i przysiady bardzo lubiłam. Pamiętam, że jej nawet powiedziałam że chce by już zawsze było tak zimno. A cała afera wybuchła po tym gdy pocielam rękawiczki by łatwiej trzymać długopis, inaczej w ogóle nic by nie wiedziała że w szkole jest lodówka. 😂
          • chatgris01 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 12:57
            W moim LO w nowej dobudowanej wspolczesnie czesci (czesc glowna byla z 1907 roku) w zimie bylo 15 stopni, siedzielismy w podwojnych swetrach, kozakach i welnianych spodniach.
            • chatgris01 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 12:57
              Poczatek lat 80.
      • berdebul Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 16:14
        Szklarnie tak ogrzewam. Może być tez metalowe wiaderko i postawic nad świeczką.
        • princesswhitewolf Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 16:26
          O to to właśnie berdebul
        • chlodne_dlonie Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 17:32
          berdebul napisała:

> Może być tez metalowe wiaderko i postawic nad świeczką.

Hmmmmm, tak sobie myślę, że na takim wiaderku to i jajecznicę by może się dało usmażyć wink
          • znowu.to.samo Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 18:39
            Sprawdzał ktoś ile taka świeczka się pali? Bo przypomniało mi się że prąd też mogą wyłączyć, toby się zaopatrzył
            • berdebul Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:36
              Zależy jaka świeczka. Tealighty masz zazwyczaj 2-4 h te małe.
              • olpa7 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 11:12
                Ja kupiłam tealighty co się palą 6-8 h
        • sueellen Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 20:07
          W szklarni najlepiej mieć kompostownik. On pięknie podgrzewa sadzonki. Koleżanka taki sobie zrobiła... w lutym jej nasionka na tym kiełkują bez żadnego dodatkowego ogrzewania.
          • berdebul Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 21:52
            W dużej szklarni tak, w malutkiej (a od takiej zaczynałam) to nie bardzo się zmieści. Pierwszą miałam na 7 krzaków pomidora. smile
        • jednoraz0w0 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 20:13
          Na jakiej zasadzie to wiaderko ogrzewa szklarnie? bo przecież ciepła ma tyle, co z tej świeczki, no to i bez wiaderka by ta świeczka ogrzała.
          • chatgris01 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 21:56
            Wiaderko ma wieksza powierzchnie niz plomien swieczki.
            • chatgris01 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 21:57
              I metal sie nagrzewa szybciej od powietrza.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 16:31
      Ubieram się cieplej po domu w ramach posiadanych ciuchów, w końcu odgrzebuję moją koldrę podwójną która zakupiłam 4 lata temu ale spać się pod nią nie dało przy 18 st w sypialni bo za goraco było.
    • stephanie.plum Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 18:16
      no więc dawno, dawno temu (a dokładnie w roku Pańskim 2017) zamieszkałam w domu, gdzie ogrzewania nie było - poza staroświeckim kominkiem. pracowałam nocami, siedząc przy kompie, "przebrana za owcę", to znaczy:
      grube wełniane skarpety
      gruba wełniana spódnica do kostek, pod nią jakieś ciepłe, długie galoty,
      gruby, wełniany sweter, pod nim bluza.

było idealnie, ale może dlatego, że siedziałam w zimnie na własne życzenie. a trzylatek spał jak anioł.
    • chebellacosa92 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 18:51
      Ja zamierzam w takim wypadku ćwiczyć. Powitam wiosnę piękna, seksowna i zakonserwowana. Podobno była księżna, słynąca z urody do późnej starości, która pod łóżko kazała sobie wkładać bryłę lodu i spała zawsze w zimnie.
      • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:40
        O księżnej z bryłą lodu nie słyszałam, ale żona generała Zajączka ponoć słynęła z piękności - i mawiała, że to od spania w nieogrzewanym pokoju. A w tamtych czasach to były prawdziwe, porządne zimy.
      • misiamama Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:02
        mam taki sam plan. Aczkolwiek z uwagi na warunki wyjściowe, raczej nie liczę na dwa pierwsze efekty, za to trzeci to w sumie już jest, wystarczy utrzymywać.
      • madzioreck Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 21:48
        chebellacosa92 napisała:

Podobno była księżna, słynąca z urody do późnej starości, która pod łó
        > żko kazała sobie wkładać bryłę lodu i spała zawsze w zimnie.

Generałowa Zajączkowa wink
        • lilia-anna Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 22:02
          Otóż to smile
    • black_magic_women Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:19
      Ponoć Amazon UK odnotował lawinowy wzrost zakupów "kocyk elektrycznich".Nie widziałam czegoś takiegonod lat 80, tyle że u nas w domu była poduszka.
      • princesswhitewolf Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:28
        Tylko ze to troche bez sensu bo koce elektryczne zuzywaja prad. I to niemalo
        • jednoraz0w0 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:57
          Ale jednak mniej niż piecyk elektryczny bo nie ma na celu ogrzać całego pomieszczenia
        • mysiulek08 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 23:00
          w zaleznosci od wielkosci i produkcji 40/60/80 W

uzywane u nad przez koty
      • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 14:45
        Też kiedyś miałam poduszkę elektryczną, ale nie lubiłam jej używać. Nie mogłam się w łóżku wyluzować i spokojnie zasnąć, bo trzeba było pamiętać, żeby to cholerstwo wyłączyć. A po wyłączeniu temperatura szybko spadała.
        Termofor dużo lepszy - trzyma temperaturę i nie trzeba go wyłączać.
    • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 20:52
      Pamiętam wątek z zeszłej zimy - a może wczesnej wiosny - na temat, ile stopni macie w domu.
      Nie wypowiadałam się w tamtym wątku, ale zerknęłam wtedy na mój termometr - było 16 stopni. To był ranek, na noc zawsze wyłączamy ogrzewanie. Mieliśmy zaraz jechać po zakupy, więc nie opłacało się ogrzewać domu, aż do popołudnia, kiedy wróciliśmy z miasta. Wtedy włączyliśmy ogrzewanie i doszło do 19.
      Ogólnie jestem zimnolubna, ale stopy i dłonie mi marzną, więc kiedy się nie ruszam, noszę ciepłe kapcie albo podkładam sobie pod nogi termofor.
      Do komputera zimą mam rękawiczki bez palców.

Śpimy pod grubymi kołdrami i kocem, ale pościel i piżamy tylko 100% bawełna, nie wyobrażam sobie spać w plastiku. Dwa razy próbowałam spać w piżamie bawełniano-poliestrowej i za każdym razem budziłam się spocona i przerażona - raz mi się śniło, że palę się żywcem.
      Termofor do łóżka bardzo się przydaje, zwykle wykopuję go na podłogę w środku nocy, jak już się rozgrzeję.

Chyba ludzie będą musieli się pożegnać z ideą noszenia cieniutkich bluzek w środku zimy, bo sweter i skarpetki to tylko dla dziadersów i ciotek-klotek.
      • berdebul Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:39
        Tak, tak, oraz z ogrzewaniem szpitali, przeżyją najlepiej zahartowani.
        • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 14:42
          Naprawdę stawiasz znak równości między fanaberią rozpieszczonych paniuś, które swetra nie włożą, bo sweter to taki babciowy, boomerski, ogólnie be i ja bym nie mogła, ach ach nie mogłabym... - a koniecznością ogrzewania szpitali?

Zresztą, może jestem naiwna, ale wierzę, że szpitale jednak będą ogrzewane do przyzwoitych temperatur.
      • kicifura Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:44
        Nie rozumiem, poliester cię pali żywym ogniem, a w bawełnie rozgrzewasz się dopiero w środku nocy?
        • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 14:38
          Nie, nie - w bawełnie, zwłaszcza z termoforem, rozgrzewam się po paru minutach - i zasypiam. Jak się czasem obudzę w środku nocy, to wtedy zwykle stwierdzam, że juz za gorąco z termoforem i wyrzucam go z łóżka.
          W poliestrze też zasypiam bez problemu, ale potem w środku nocy budzę się zgrzana, spocona - bo skóra nie oddycha.
          Dziwne to o tyle, że w dzień noszę bluzy z polaru, swetry z akrylu, nie mówiąc już o legginsach - i jest OK.
      • chlodne_dlonie Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 23:15
        la_felicja napisała:

> Pamiętam wątek z zeszłej zimy - a może wczesnej wiosny - na temat, ile stopni m
        > acie w domu.
        > Nie wypowiadałam się w tamtym wątku, ale zerknęłam wtedy na mój termometr - był
        > o 16 stopni. To był ranek, na noc zawsze wyłączamy ogrzewanie. Mieliśmy zaraz j
        > echać po zakupy, więc nie opłacało się ogrzewać domu, aż do popołudnia, kiedy w
        > róciliśmy z miasta. Wtedy włączyliśmy ogrzewanie i doszło do 19.
        > Ogólnie jestem zimnolubna, ale stopy i dłonie mi marzną, więc kiedy się nie rus
        > zam, noszę ciepłe kapcie albo podkładam sobie pod nogi termofor.
        > Do komputera zimą mam rękawiczki bez palców.

Podziwiam.. choć wizja konieczności zakładania rękawiczek czy tam mitenek wink powoduje u mnie dreszcze..z zimna, brrrrrrrrrrrrr
        • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 14:40
          Ale mnie dłonie marzną nawet w chłodniejsze letnie dni. Tak już mam.
      • stephanie.plum Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 15:31
        mam podobnie.
        w sypialni może być nocą 10 stopni, wtedy mi najlepiej, śpię pod kołdrą i wełnianym kocem. syn ma podobnie, niestety mąż nie, a jak przystało na troglodytów, wszyscy śpimy w jednej izbie.

i mąż nocą zamyka okno balkonowe, bo mu zimno. a ja potem budzę się, bo duszno, i skradam się jak komandos, żeby bezszelestnie okno otworzyć...

na takich igraszkach upływa nam jesień i wiosna, gdy jestem sama, trzymam otwarty balkon również zimą.
        • gryzelda71 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 20:32
          No dobrze, też lubię świeże powietrze, ale serio otwierasz drzwi balkonem przy minusowych temp?
          • la_felicja Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 21:41
            Może ona nie mieszka w Polsce.
            • gryzelda71 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 10:34
              Dlatego pytam.
              • hugo43 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 18:27
                Gdybym otwierała balkon na noc ,to bym się uwedzila smogiem.u mnie grzania nie włączamy wciąż,nawet teraz wietrze ,za to oczyszczacz powietrza chodzi często
    • kicifura Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:42
      Pff, od dawna mam koc z rękawamibig_grin
    • mysiulek08 Re: Tipy na zimne czasy 30.09.22, 22:51
      to co? zalatwiacie sobie zdalna robote, robicie zrzutke na czarter i na zime zjezdzacie do mnie? 30stp nie gwarantuje ale te 25-26 juz tak, tylko uprzedzam, wieje
    • awf-33 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 08:54
      Sztuczny badziew nie zapewni ciepła. Już lepiej zainwestować w merynosa. Legginsy, koszulka z długim rękawem...

Mamy też samorozkladajacy się namiot, czasem dziecko się w nim bawi i tam jest pieruńsko gorąco jak wszyscy wejdziemy 😃.

Mamy też kurtki zimowe, takie do - 50 z membranami.

Zresztą u nas nie ma praktycznie zim. Myślę, że damy radę bez specjalnych przygotowań.
      • princesswhitewolf Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 09:04
        Wklej namiot please
        • ladymercury Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 09:15
          Nabyłam kocyki, czym się już Wam pochwalilam😄poza tym u mnie ciepło, mam 22 bez ogrzewania póki co. Sweterki i skarpeciory noszę od zawsze, uznaje tylko czysta wełnę 😄
          Nawet w C i A mają kaszmirowe sweterki 👍
          • bzdety2019 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 17:23
            kaszmir z sieciówki jest do kitu, szkoda kasy, lepiej już coś z merino kupić
        • awf-33 Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 09:31
          Tego typu, bez śledzi.
    • georgia.guidestones Re: Tipy na zimne czasy 01.10.22, 19:36
      Bielizne termiczna,
      Na wypadek ewakuacji ujj wie gdzie (tzn wiem gdzie ale od listopada do maja nie da sie tam mieszkac): koce wojskowe 80+% welny, śpiwory taktyczne.
    • little_fish Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 10:45
      Mamy ciepłe duże kołdry i koce. Mamy termofory i termosy. Ciepłą odzież też mamy, choć ja raczej z tych zimnolubnych. Ogrzewanie jeszcze nie włączone - siedzę teraz w pokoju w którym jest 18.8 stopnia w cienkiej koszulce nocnej i jest mi ciepło.
      Dodatkowo poważnie rozważamy zakup kozy do salonu.
      • bigimax4 Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 17:52
        oju w którym jest 18.8 stopnia w cienkiej koszulce nocnej i jest mi ciepło.

ja mam 12 , potwierane na przeciag okna ,siedze w samych gaciach i umieram z goraca
        ktos przebije
        • little_fish Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 18:17
          A to jakaś licytacja jest?
        • kicifura Re: Tipy na zimne czasy 02.10.22, 18:19
          Życie was tak za Uralem nie rozpieszcza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka