05.10.22, 16:07
Moja córka lat 8 ma monobrew. Ja w jej wieku miałam tak samo. Koleżanki się śmiały. Wiec pamietam i do dziś niemiło to wspominam. Co innego, ze one teraz maja tatuaże a ja brew.
Córka ma chyba problem bo sobie te włoski stara sama wyrywać paznokciami. Zauważyłam i wypytałam. Małe dziecko ale jej to przeszkadza. Twierdzi, ze koleżanki się nie śmieją ale nie wiem czy to prawda.
Mam ochotę jej to woskiem na środku przejechać i po problemie. Ale trochę mała jest. Czy uczyc akceptacji? Mam
Osobiste podjescie bo sama miałam ten problem.
Jasna blondynka i ciemna brew.
Obserwuj wątek
    • ajaksiowa Re: Monobrew 05.10.22, 16:13
      A kosmetyczka nie zrobiłaby tego trwalej skoro małej przeszkadza?
      • picathartes Re: Monobrew 05.10.22, 16:18
        ajaksiowa napisała:

> A kosmetyczka nie zrobiłaby tego trwalej skoro małej przeszkadza?
        >

Ośmiolatce? Trwalej? 😱🤦‍♀️
        Skad wiesz jaka moda będzie za kilka-kilkanaście lati czy młoda gęsto nie podziękuje za zrujnowanie jej twarzy?

Od samego wyrywania się przerzedzi. Zostawić jak jest i już. Jak podrośnie i będzie chciała coś z tym zrobić, to już jej sprawa.
        • magdallenac Re: Monobrew 05.10.22, 16:22
          Ale małej najwidoczniej już to przeszkadza.Nie robiłabym nic trwałego u kosmetyczki, ale pogadałabym szczerze z dzieckiem i zaproponowała kilka rozwiązań, w zależności od tego, jaka jest intensywność i nasilenie problemu. Ja jestem z tych, dla których samopoczucie dziecka jest najważniejsze.
        • hanusinamama Re: Monobrew 05.10.22, 16:29
          Na pewno nie bedzie na monobrew. Nie mowie zeby kształt całych brwi zmieniać ale łączenie nad nosem tak
          • kira02 Re: Monobrew 07.10.22, 12:28
            Jak wejdzie moda na monobrew, to sobie namaluje kredką 😅 Choć jakoś wątpię w taką modę. Zlikwidowac czyms delikatnym, w koncu to twarz dziecka. Niech mala sie nie meczy.
    • mama-ola Re: Monobrew 05.10.22, 16:18
      Poszłabym z nią do kosmetyczki, żeby wydepilowała środek. Dlaczego ma się tym gryźć.
      • quilte Re: Monobrew 05.10.22, 16:20
        Ja też.
        • krisdevalnor Re: Monobrew 06.10.22, 14:43
          quilte napisała:

> Ja też.
          Popieram.
      • hanusinamama Re: Monobrew 05.10.22, 16:31
        Ja też. MOja starsza ma ciemne włosy na nogach. Jak jej będą przeszkadzać pójdziemy na laser i tyle. Pamietam koleżankę której matka nawet golić nog nie pozwalała bo "wymysły 14latki". Dziewczyna miała traume z wfem
    • eresse Re: Monobrew 05.10.22, 16:21
      Też miałam. Wyrywalam pęsetą i tyle. Traumy nie mam. Nikt się nie śmiał, ale mi się nie podobało. Po 20 latach już nie musiałam, przestała odrastać 🙂
      • katiemorag Re: Monobrew 05.10.22, 16:25
        Spytałam młoda co tam skubie i ze na ładne brwi. A ona mówi, ze ma monobrew. Nie wiem skąd zna ten termin ale sadze ze ktoś się z niej śmiał. Dzieciom mniejsze rzeczy przeszkadzają. Nie chce tego ale się boi wyrywania.
        Może rzeczywiście kosmetyczka to dobry wybór. Myślałam o wosku. Taki pasek i zerwać. Szybko i chyba najmniej bólu.
        • hanusinamama Re: Monobrew 05.10.22, 16:32
          Kosmetyczka zrobi to lepiej niż ty. Wytłumaczyć dziecku ze bedzie cwhilke boleć ale nie bardzo. Zeby była świadoma. Moja w tym wieku poszła do piercera na kolczyki w uszach. Dzieciak musi być siwadomy co go czeka
        • 35wcieniu Re: Monobrew 05.10.22, 16:46
          Na dziecięcej skórze i jeszcze w tym miejscu dość ryzykowne. Normalnie pęsetą wyrwać i spokój.
          • gorzka.gorycz Re: Monobrew 05.10.22, 18:51
            Pęsetą jest dużo bardziej bolesne i właśnie ryzykowniejsze. Tylko wosk.
            • 35wcieniu Re: Monobrew 06.10.22, 06:29
              Mhm, mhm. big_grin
              • gorzka.gorycz Re: Monobrew 06.10.22, 15:19
                mhm,mhm, jasne, wiesz lepiej
        • swinka-morska Re: Monobrew 05.10.22, 16:55
          katiemorag napisał(a):

> Może rzeczywiście kosmetyczka to dobry wybór. Myślałam o wosku. Taki pasek i ze
          > rwać. Szybko i chyba najmniej bólu.

Hmmm, używanie wosku dookoła brwi wymaga absolutnej precyzji, bałabym się zafundować to dziecku.
          No i włosy z połączenia między brwiami szybko odrastają, lepiej chyba zwykła poczciwa pęseta.
        • daszka_staszka Re: Monobrew 05.10.22, 19:36
          Idź do kosmetyczki najlepiej pasta cukrowa to zrobić najmniej boli i skórę podrażnia. Jak nie masz wprawy w woskowanie to możesz jej te włoski z naskórkiem.zerwac ago boli
    • aqua48 Re: Monobrew 05.10.22, 16:22
      Jeśli jej to przeszkadza wydepilujcie i po problemie. Możesz delikatnie woskiem przejechać przez środek, możecie iść do kosmetyczki.
    • ykke Re: Monobrew 05.10.22, 16:32
      Jakiej akceptacji uczyć? Rozdziel te brwi u kosmetyczki i po problemie. Jakby miała wąsik też by była mowa o akceptacji? Brzydkie rzeczy typu nadmierne owlosienie , szpecąca brodawka się w prosty sposób likwiduje jeśli sprawiają problem "właścicielowi ".
    • swinka-morska Re: Monobrew 05.10.22, 16:51
      Znam temat, sama byłam posiadaczką zrośniętych brwi, teraz ma takie moja córka.
      Mi to przeszkadzało, ale możliwość usunięcia włosków dostrzegłam dużo później niż Twoja córka. Z perspektywy czasu: zupełnie bez sensu się męczyłam, trzeba było od razu wyskubać i mieć z głowy!
      Mojej córce zaproponowałam, że jej mogę wyskubać, ale ona nie chce. Więc szanuję jej decyzję, chociaż wiem jak bardzo zmienia się in plus wyraz twarzy kiedy brwi nie wyglądają na krzaczasto-groźne.
    • buka-123 Re: Monobrew 05.10.22, 16:53
      Dla testu możesz wygolić lub wydepilować kremem. Uniknie bolesnego zabiegu. Zróbcie zdjecie twarzy i wyretuszuj te brwi. Młoda zobaczy jak będzie wyglądała bez testu na żywym organizmie.
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Monobrew 05.10.22, 17:00
      Wyrwij jej pensetą, te dluzsze wloski, jak zrobisz to plasterkiem to będzie zbyt idealnie, bo wyrwiesz nawet meszek z twarzy, będzie glupio wygladać jakby miala łysy przedziałek.
      • baatexja Re: Monobrew 05.10.22, 17:57
        10/10
    • konsta-is-me Re: Monobrew 05.10.22, 17:02
      Wosk .
      Ja miałam trochę odwrotny problem, bo za jasne brwi i rzęsy i do tej pory to jest mój największy kompleks.
      Co to za problem ,wosk trwa sekundę albo pasta cukrowa.
    • alpepe Re: Monobrew 05.10.22, 18:41
      Przejechać woskiem. Żadne tam uczyć akceptacji.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Monobrew 05.10.22, 18:56
      Jak jej przeszkadza, to jej wyskub, ale nie woskiem, bo nie utrafisz i za dużo wyskubiesz, albo zrobisz całkiem łysy placek i wszyscy od razu zauważa, że wyskubane. Pęsetą wyskub, po trochę przez parę dni, żeby naturalnie wyglądało.
      • bei Re: Monobrew 05.10.22, 19:03
        To dobry sposób. Można kostką lodu znieczulić.
    • dni_minione Re: Monobrew 05.10.22, 19:02
      Mój syn nastoletni jest ciemnym brunetem i tez miał monobrew. Od około 2 lat co kilka tygodni przyklejam mu tam plasterek do depilacji. Jeden ruch i po temacie. Sam chciał i widzę, że włosiska odrastają coraz słabsze i chyba coraz wolniej.
    • kozica111 Re: Monobrew 05.10.22, 19:13
      O matko, wydepiluj.
    • fibi00 Re: Monobrew 05.10.22, 19:53
      Mój syn sam sobie pęsetą wyskubywał włoski nad nosem w wieku może 10 lat. Teraz już nie wyskubuje bo nosi okulary i akurat tak przypadają że nie widać że brwi mu się łączą. Z tym że on nie ma bardzo ciemnych brwi i ogólnie nawet bez okularów nie rzuca się to w oczy.
    • pampelune Re: Monobrew 05.10.22, 21:01
      A ja przyznam, abstrahując od sytuacji z dzieckiem (pomogłabym usunąć gdyby potrzebowało), że podobają mi się kobiety z monobrwiami. Nie wszystkie zapewne i na pewno można nawklejać mnóstwo antyprzykładów, ale mam na myśli styl chociażby Salmy Hayek charakteryzowanej na Fridę.
      Dwie kobiety w moim otoczeniu miały takie brwi i obie sobie z czasem wyregulowały na piękne, klasyczne i symetryczne, a moim zdaniem odjęło to im urodzie wyrazistości.

Tak tylko nadmieniam, a propos głosu, że na to na pewno nigdy nie będzie mody. No u mnie w głowie już jest smile
      • pampelune Re: Monobrew 05.10.22, 21:48
        *ich urodzie
      • katiemorag Re: Monobrew 05.10.22, 22:29
        Mi się podobają kobiety, które maja jakiś defekt w urodzie. Nie lubię idealnego piękna taki styl lalki Barbie. Salma jako Frida idealna.
    • k1234561 Re: Monobrew 06.10.22, 14:28
      Znam ten ból jako matka owłosionej nadmiernie córki .Powiem tak, idź z córcią do kosmetyczki i niech jej to wydepiluje woskiem i tyle.Niech się dziecko nie męczy i nie wstydzi.Moja córka tez miała coś takiego.Wosk szybko załatwiał sprawę.Potem doszły nogi i ręce ale tu już zainwestowałyśmy w laser.Miała spokój na parę lat.Teraz tylko goli sobie te kończyny bo włoski co prawda odrastają ale są słabe ,jaśniejsze i generalnie jest ich duużoo mniej.
      Dlatego nie traumatyzuj dziecka ucząc w taki sposób akceptacji...
    • geez_louise Re: Monobrew 07.10.22, 12:37
      Jestem za depilowaniem.

Moja siostra miała w dzieciństwie koszmarne brwi (cześć rodziny ma takie i jest duża frakcja bojąca się pesety i chodząca przez pół albo i całe życie z koszmarem na czole). Mama ją prowadzala do kosmetyczki na regulację od zerówki, nie zrobiło jej to szkody psychicznej ani fizycznej i zaoszczędziło kompleksów.
    • ewcia.1980 Re: Monobrew 07.10.22, 12:37
      Jeśli dziecku przeszkadza to zaproponowałabym depilację.
      TAK - nawet 8 latce.
      Jeśli wyrazi chęć - wydepilowałabym.
      Jeśli nie - zostawiła.

Moja córka w tym wieku prawdopodobnie zapytałaby czy będzie bolało smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka