Dodaj do ulubionych

Olejowanie włosów

25.10.22, 13:12
Sama już nie wiem, olejowac czy nie?

Mam cienkie, słowiańskie włosy które myje codziennie. Za rady typu myj rzadziej z góry dziękuję.

Kiedyś olejowalam, raz w tygodniu kładłam na noc olej z awokado na zmianę z nasion baobabu ale przestałam bo mi się przetłuszczały.

Teraz chce spróbować z olejami ponownie i wymyśliłam taki plan: olej raz na 2 tygodnie i nie na noc a na godzinę, może półtorej. Na zmianę z glutem z siemienia.
Czy ma sens olej raz na 2 tyg (lub rzadziej?)
Obserwuj wątek
    • g.r.uuu Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:26
      A jak olejowałaś? Może coś robiłaś nie tak i dlatego się przetłuszczały?
      • homohominilupus Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:03
        Najpierw żel z aloesem, na to olejek.
        Podejrzewam żena całą noc bylo za długo.
    • primula.alpicola Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:34
      Kiedyś próbowałam, ale coś robiłam nie tak, albo to po prostu nie dla mnie. Tłuste strąki, których nie mogłam domyć, jeśli na noc, to poduszka i prześcieradło do prania.
      Mam maskę z olejem arganowym, włosy po niej są miękkie, lśniące i gładkie a komfort użytkowania bez porównania.
      • purchawka2020 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:36
        Pokaż maskę.
        • primula.alpicola Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:41
          Nacomi. Z olejem migdałowym też miałam, jest ok, ale wolę tę arganową.
      • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:41
        Bo olej trzeba zemulgować. Najlepiej na naolejowane włosy nałożyć maskę, zostawić na trochę, potem włosy wymasowac i dopiero myć.
        • primula.alpicola Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:43
          Tak robiłam, ale uznałam że nie warto.
          • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:51
            Nie kazdym włosom to służy. MOje pija olej i do zmywania mam potem mało. U mnie nałożenie maski i przetrzymanie jej 10 minut załatwia sprawę.
            • primula.alpicola Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:42
              Na to wygląda.
              Skoro juz o olejach, to i makijażu nie zmywam czystym olejem, tylko pilnuję, żeby to był produkt hydrofilowy. Czysty olej jest mi bardzo trudno zmyć.
              • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 20:35
                Ja się oglólnie cała olejuję :
                Do makijazu mam cleaning balm z Inkey List.
                Ale nakładam 2 razy w tygodniu olej z czarnuszki na twarz, dekolt i dłonie, na to idzie serum nawilżające i na to krem okluzyjny.
                MOje włosy tez bardzo lubią olej z czarnuszki
                • primula.alpicola Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 20:40
                  Serum nawilżające NA olej? Ma szansę się w ogóle przedostać do naskórka przez warstwę oleju?
    • asfiksja Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:40
      Z moich obserwacji wynika, że największe znaczenie ma rodzaj oleju. Na moje włosy działa dobrze tylko i wyłącznie olej rycynowy. Przypadkiem jest to olej, który się najbardziej uciążliwie zmywa, więc nie używam zbyt często, bo mi się nie chce.
      • daszka_staszka Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:18
        Racja, moje kochaja olej sezamowy. Po oleju kokosowym ponoć idealnym dla mojej porowatości mam siano
        • ajr27 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:51
          A moje właśnie lubią kokosowy. Chociaż nie tak bardzo jak z orzechów włoskich- to dla mnie rewelacja
    • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:40
      Ma sens nawet rzadziej. Jak miałam bardziej zniszczone włosy olejowałam przed kazdym myciem. Ale ja mam wysokopory i one piły ten olej dosłownie.
      Teraz włosy mam w bardzo dobrym stanie i olejuje właśnie raz na 2-3 tygodnie. Zazwyczaj w okresie grzewczo-mrozowym (i ogrzewanie w budynku i mróz na zewnątrz podobnie działaja na moje włosy) mam okres kiedy olejuje przed kazdym myciem, 5-6 myć.

Ważne zeby dobrac olej do swojej porowatości włosów ale też do siebie. Bo każde włosy lubią co innego. Im mniej porowate włosy tym olej powinno się trzymać krócej.
      Jak włosy mają tendencje do przetłuszczania to olejuje się koncówki (nie od głowy).
      Glut działa nawiżająco, można stosować na zmianę osobno. Można pod olej (olej działa wtedy jak okluzja) lub glut na skalp i włosy od skóry a na pozostałą długość olej.
      • feniks_z_popiolu Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:30
        hanusinamama napisała:

... Każde włosy lubią co innego...

I to jest kwintesencja wszystkich rad! Niestety trzeba próbować, próbować, próbować.

Mam włosy wysokoporowate, suche, cienkie a glutek z siemienia, olej rycynowy oraz szampon Honey i Vanilia Isany polecane na tym forum robiły mi masakrę z włosów.

Zamierzam teraz spróbować oleju lnianego.
        >
        • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 20:37
          Glut to chyba robi kuku wszystkim wysokoporom. Ja po nim mam na głowie siano nie do ogranięcia do następnego mycia. Podobnie kosmetyki z dużą zawartoscią gliceryny.
    • chococaffe Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 13:41
      Ja raz na 1-2 tygodnie. Mieszanka, ale zawsze jest też rycynowy. Trzymam około 2 godzin. Potem myje 2 razy (codzienne tylko raz). Jest ok, a następnego dnia - super.
    • chebellacosa92 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:25
      Kto w ogóle wymyślił, żeby olejować cienkie, słowiańskie włosy? Zawsze będą źle wygladały. Do olejowania nadają się wyłącznie gęste, grube włosy.
      • simply_z Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:33
        Cos w tym jest, podobno to sie dobrze sprawdza u Hindusow, ktorzy maja zupelnie inna fakture wlosa.
      • homohominilupus Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:05
        Bloggerki włosowe 😁
      • triismegistos Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:48
        Yyy, skąd ta teoria? Moje cieniutkie piórka piły olej jak głupie. Teraz, kiedy mam włosy grube od ziół nie tolerują oleju.
        • chococaffe Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 18:12
          Ja też stosuję zioła (henna itd) a włosy olejowanie lubią od czasy do czasu. Co włos to inna potrzeba.
          • triismegistos Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 19:00
            Czasem sporadycznie stosuję masło Shea, jak uznam że są za wiotkie, albo olej kokosowy jeśli właśnie chcę je zmiękczyć. Tak średnio raz na trzy miesiące.
            • chococaffe Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 19:09
              Ja chciałabym co tydzień, ale raczej to jest 2 (albo i 3). Stosuję co wpadnie w ręce, mieszanka, zwykle 3-4 rodzaje (rycynowy, oliwa z oliwek, masło mango, nilotica, oleje z marakui, moringa, kawowy, kokosowy - plus parę kropel cytryny). Pozytywnym efektem jest przed wszystkim połysk/blask.
        • dvdva Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 00:40
          Ziół do picia czy do wcierania?
          • gryfna-frelka Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 10:41
            Podpinam sie pod pytanie...
    • gaskama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:39
      Moja fryzjerka twierdzi, że olejowanie to przereklamowana sprawa. Sprawdza się głównie na włosach suchych, zniszczonych, wysoce porowatych.
      ja mam miękkie, delikatne, cienkie włosy. Jedyny olej, który ich nie obciążał, to ten z czarnuszki. Ale szczerze mówiąc to nie zauważyłam żadnej poprawy włosów. I jedno jest pewne, od olejowania NIE zrobią się grube, jak to na wielu forach włosomaniaczki twierdzą.
      Moje włosy wyglądają tym lepiej im mniej się nimi zajmuję. Zdecydowanie. Aczkolwiek ja w życiu nie używałam żadnych środków do stylizacji włosów (żadnych pianek, lakierów, żeli, nic).
      • hanusinamama Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 20:39
        Jak przypomnę sobie rady fryzjerek (róznych) to mam wrażenie, ze one o włosach bardzo mało wiedzą.
        Nie kazde włosy będa lubiły olej ale fryzjerki niestety czesto mają żadne pojęcie o strukturze włosa, jak się opiekować szczególnie kręconymi. Kręcone włosy?? Prostujemy, wygładzamy!!!
        • klaramara33 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 23:11
          To fakt fryzjerki polecają słabe kosmetyki, o dobrej pielęgnacji włosów zazwyczaj mało wiedzą.
    • snakelilith Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:40
      Olejowanie nic mi nie dawało, oprócz straty czasu. Przydało się jednak do zmycia warstw nagromadzonego silikonu, ale to już dawno i więcej nie potrzebuję. Codziennie jednak przed snem kremuję ręce balsamem z masła shea, oleju arganowego i z rokitnika, i resztę na dłoniach przeciągam przez długości włosów. Tłuste przez to jednak nie są. Rano włosy normalnie myję kostką do włosów.
    • klaramara33 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 14:45
      Moje włosy również sdosyć zybko się przetłuszczają(myję co 2 dni) ale po olejowaniu nie zauważyłam, żeby bardziej. Robię to na spryskane naturalnym tonikiem od połowy długości włosów i zostawiam na noc. Rano przed myciem nakładam odżywkę, którą wczesuję.
    • palacinka2020 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:08
      Zaczelam olejowac raz w tygodniu, na razie poprawe widze tylko od razu po myciu- przez 1 dzien nie sa takie suche.
      Olejek nakladam od polowy wlosow, nigdy na skore glowy. Nic sie nie przetluszcza, przeciez to sie zmywa szamponem
      • klaramara33 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:11
        Później możesz się spodziewać naturalnego połysku dzięki olejowaniu.
    • simply_z Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:18
      Olejowalam ale nie za bardzo mi sie chce. Bardziej sprawdza sie u mnie kompleksowa pielegnacja czyli dobranie kosmetykow z danej serii, teraz uzywam koreanskiej z Hebe. Nakladam raz, dwa razy w tygodniu peeling od czasu do czasu baze, pozniej zmywam, nastepnie szampon, odzywka i emulsja juz po umyciu. Raz w tygodniu maska.
    • ajr27 Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:52
      Wg mnie trzymałaś za długo. A osławiony baobsb mnie też przetłuszcza i robi strąki.
    • afro.ninja Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 15:55
      Najpierw podklad z aloesu, później olej. Najlepszy migdałowy.
    • triismegistos Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 16:00
      Po pierwsze - olej musi być dobrany do włosów. Po drugie, olejować należy prawidłowo, nie można tego oleju nakładać za dużo, przed myciem zemuglować. Po trzecie, co za dużo to niezdrowo, jak przeemolientujesz włosy to będziesz miała zdechłe strąki.
    • karotka_plus Re: Olejowanie włosów 25.10.22, 17:35
      Spróbuj dzień przed planowanym olejowaniem zrobić peeling skóry głowy. Ja kiedyś też olejowałam na sucho czyli sam olej. Lepiej na moje włosy działa maska dostosowana do porowatości włosów + olejek i mieszam i nakładam miksturę tak chociaż na 40 minut. Przy olejowaniu włosy myje się odżywką najpierw, polecam proteinową lub humektantową. Potem spłukuje i myje spienionym szamponem i na koniec odżywka emolientowa.
    • beata985 Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 06:56
      Ja kupiłam teraz olej mediteranka...
      Można go użyć na 5 min...nakłada się godziny też na skórę głowy jako wcierka, olejek z nagietka ma sprawić, że włosy się nie przetluszxzają.
      Użyłam dopiero pierwszy raz Ale na całą noc.
      Poczytaj..może ten ci podpasuje
      • beata985 Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 07:14
        *nakłada się go też....
        Nie godziny 😳🤦‍♀️
    • piataziuta Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 11:55
      Kiedyś olejowałam (raz/dwa razy w tygodniu, na pół godziny przed myciem), a potem przestałam, bo wydawało mi się, że nie ma efektów.
      Od tamtego czasu włosy mi się strasznie zrobiły delikatne, więc może spróbuję znowu. 🤔
    • atenette Re: Olejowanie włosów 26.10.22, 13:38
      Chyba w przypadku takich włosów cała noc to trochę długo. Ja mam kręcone, wysokoporowate włosy więc moje włosy wypiją każdą ilość oleju i właściwie praktycznie niewiele zostaje do spłukania, ale w Twoim przypadku postawiłabym na olejowanie na godzinę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka