Dodaj do ulubionych

Robot planetarny

27.10.22, 23:26
Zastanawiam się nad zakupem robota planetarnego i potrzebuje opinii osób, które takiego sprzętu używają.
Zagniatanie ciast zawsze mnie brzydziło i denerwowało. Szczególnie ten początek, kiedy wszystko jest jeszcze osobno i sie klei do rąk. Potrzebuję maszyny, która najgorszą robotę wykona za mnie. Chciałabym żeby wyrobiła mi ciasto na pierogi, ciasto drożdżowe, chleb, na jakieś pyzy, kopytka... czy taki robot da radę?
Obserwuj wątek
    • tymianek21 Re: Robot planetarny 27.10.22, 23:37
      Kiedyś była dyskusja na ten temat i pamiętam jak jakaś dziewczyna poleciła do takich rzeczy maszynę do pieczenia chleba. Pisała że miała roboty planetarne polecane, z dobrych firm ale najlepszy okazał się "chlebownik". Potem wyrobiobe ciasto oczywiscie przekładała do foremek na ciasta.
      Zaraz pewnie odezwie się ktoś od thermomixu😀
      • mysiulek08 Re: Robot planetarny 27.10.22, 23:46
        jako fanka maszyny do chleba stwierdzam, ze do wyrabiania mas na kopytka/pyzy/makaron srednio sie sprawdza, a mycie jest upierdliwe (misy do zmywarki nie wlozysz)
      • milejdi_di Re: Robot planetarny 27.10.22, 23:54
        Myślałam swego czasu o maszynie do chleba, ale one mają za małe te miski. No i na pyzy, czy kopytka to już chyba gorzej w takiej misie.

Thermomix to w ogóle dla mnie abstrakcja jeśli chodzi o cenę.
        • tymianek21 Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:34
          O dobrze że napisałyście komentarz! Tamta forumka faktycznie zachwalała do wyrobu na rożne ciasta o kopytkach/pyzach itd. nie wspominała!
    • mysiulek08 Re: Robot planetarny 27.10.22, 23:42
      tak, da rade, jaki masz budzet?
      • milejdi_di Re: Robot planetarny 27.10.22, 23:51
        Znalazłam taki za 650 i najchętniej kupiłabym coś właśnie w takiej cenie, powiedzmy do 7 stówek.
        • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 00:08
          doloz troche i kup podstawowa wersje mum5 boscha (przystawki zawsze mozesz pozniej dokupywac)

m.ceneo.pl/45006865

raczej nie idz w 'noname', z wlasnego doswiadczenia mowie
          • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 00:09
            *upss - dokupowac 😊
            • annaboleyn Re: Robot planetarny 28.10.22, 10:18
              Też polecam mum5, do tego, co piszesz, czyli wstępnego wyrabiania ciasta, które sobie potem "dorobisz" ręcznie jest po prostu świetny. Zresztą do końca też wyrobi, ja po prostu wolę dognieść sama, na stolnicy. Ma mnóstwo przystawek, tylko mnie zaskoczylo, że w moim, rozbudowanym modelu nie było czegoś tak podstawowego, jak siekacz, serio! Ale sobie dokupiłam i już jestem szczęśliwa wink Nie idź w noname, mysiulek dobrze mówi. Zwracaj uwagę na moc silnika i na to, czy możesz bez problemu dokupić nowe/zamienne części. Dziewczyny tu często piszą o dokupieniu dodatkowej misy, myślę, że warto, choć bez niej też przeżyjesz. Chyba, że pieczesz duzo ciast wink
          • milejdi_di Re: Robot planetarny 28.10.22, 00:11
            m.ceneo.pl/64416139

Myślałam o czymś takim.
            • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 00:28
              decyzja nalezy do ciebie 😊
          • arwena_11 Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:03
            To ja mam pytanie - czy on ma WSZYSTKO metalowe? Chodzi mi o mieszadła
            Niestety padł mój ostatni robot - w sensie nie padł, ale rozwaliło się mieszadło do piany - bo te małe druciki wsadzili w plastik i plastikowa była część do połączenia z robotem.
            • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:49
              a nie mozesz rozgi/mieszadla dokupic osobno?
            • berdebul Re: Robot planetarny 28.10.22, 15:27
              Mum? Tak. Cała ubijaczka z metalu.
              • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 15:34
                rozga ma druciki zatopione w plastiku, mum9 ma cala metalowa
                • arwena_11 Re: Robot planetarny 28.10.22, 15:46
                  o dzięki
        • gryzelda71 Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:20
          Bosch mam. Os kwietnia mam i jest ok. Mam jakąś wersję z maszynka do mięsa i szatkownica , ale to można zawsze dokupić oddzielnie.
    • jkl13 Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:05
      Team Kenwood. Mam od kilku lat, robi wszystko, jest genialny.
      • jkl13 Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:06
        Doczytałam budżet, niestety, nie zmieścisz się, szkoda.
        • extereso Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:17
          Też mam Kenwood, ale przedtem miałam z Lidla i byłam bardzo zadowolona. Po 3 latach mieszadło się uszkodziło i nie mogłam zdobyć nowego, gdyby nie to, dalej by śmigał.
          • szarmszejk123 Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:26
            Ja ten z Lidla mam już prawie 5 lat i się nie chce zepsuć, a chciałabym MUMa z tymi wszystkimi cudami :p
        • milejdi_di Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:33
          Znaczy budżet to ja bym miała i dużo większy, ale chce kupić w rozsądnej cenie. Czyli nie chcę dac 2 koła, jeśli nie wiem jak często i jakim efektem będę z tego korzystała.
          • jola_ep Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:07
            Też polecam Kenwooda. Ma wersję budżetową, ale kiedyś przynajmniej nie miała najlepszych opinii. Mam z linii Chef (model Titanium), kupiony powystawowy na allegro (nieco taniej). Zaletą są przystawki, najważniejsza chyba to malakser do szatkowania. Ciasto na pierogi można wałkowicą rozwałkować itp To poszerza wykorzystanie robota.
            Niestety od pewnego czasu dostępne w Polsce są tylko modele XL, ja model z mniejszą misą.
            • trampkoss1 Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:55
              Też polecam. Mam Titanium Chef, do tego dwie metalowe misy i jedną plastikową, przystawki: tarka do warzyw (5 ostrzy wymiennych), sito do przecierania (genialne do np. przecierów pomidorowych, dżemów malinowych bez pestek itp.), szklany blender i szklany młynek i miska do robienia lodów (najrzadziej używam). Chodzi codziennie już z dziesięć lat. Nie do zdarcia maszyna. (wszystkie części i mieszadła są stalowe i zero elektroniki - nie ma się tam co zepsuć). Warty każdej wydanej złotóweczki.
              Do tego banalny do mycia.
              Termomix ma mieszadła na dnie misy - weź wydłubuj z z tego ciasto....
              • jola_ep Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:07
                Niezła jest jeszcze wyciskarka do makaronu.
          • iwles Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:22
            milejdi_di napisała:

> Czyli nie chcę dac 2 koła, jeśli nie wiem jak często i jakim efektem będę z
            > tego korzystała.

Też myślałam, że będę rzadko używać. Nawet przyszykowalam specjalnie miejsce w szafce, żeby chować. Skończyło się na tym, że robot stoi cały czas na blacie i nie ma tygodnia, żeby nie był w użyciu 😀
          • jkl13 Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:36
            Jeśli gotujesz często, pieczesz ciasto, zagniatasz, wałkujesz, siekasz, kroisz, unikasz pianę, masz ochotę na domowy makaron lub pierogi, świeżo mieloną kawę lub cukier puder, świeżo wyciśnięty sok pomarańczowy albo z buraka, to polecam zainwestowanie w Kenwooda. On naprawdę potrafi wszystko i jest niezawodny.
    • afro.ninja Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:23
      Mam kitchenaida rok i jeszcze nie ogarnelam jak o dobrze ma ciasto wyrobic...
      • milejdi_di Re: Robot planetarny 28.10.22, 07:47
        Ale w sensie, że konsystencja nie taka jsk powinna być?
        • afro.ninja Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:41
          Tak.
      • kotejka Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:34
        afro.ninja napisała:

> Mam kitchenaida rok i jeszcze nie ogarnelam jak o dobrze ma ciasto wyrobic...

ja mam od dawna i kocham miloscia najwieksza
        jestem tez termomiksiara, ale ciasto zawsze powierzam kitchen aidowi
        po prostu robi je lepiej
        drozdzowe jest bajeczne, kruche idealne, a pianami i masami mozna betonowac, bo sa sztywne jak nalezy
        • afro.ninja Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:41
          Napisz wiec jak robisz drozdzowe, ile minut wyrabiasz?!
          • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:54
            a co jest nie tak z konsystencja ciasta? za rzadkie? hak 'wyciaga' ciasto do gory? za geste? niedokladnie wyrobione?

napisz jak robisz i jaki przepis
          • kotejka Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:02
            no nie wiem, ja juz jak te babcie robie na oko
            maki ile wezmie, a wyrabiam az bedzie dobre wink
            zazwyczaj jednak robie z konkretnych przepisów - na jagodzianki, na buleczki wroclawskie, na pampuchy, na chleb itd
            zawsze robie z przepisow, jedynie pizze na oko robie, kwestia wprawy i doswiadczenia
            drozdzowe musi byc troche rzadsze i mokre, zeby po upieczeniu nie bylo twarde, a puszyste i wilgotne
            • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:48
              drozdzowe musi byc troche rzadsze i mokre

nie zawsze
    • bananananas Re: Robot planetarny 28.10.22, 08:28
      Spójrz np na Allegro na robot Salan, 2200 mocy, 6,2 litra misa. Ma naprawdę zasłużone prawie 5 gwiazdek, nie ma sensu płacić więcej za "markowe". Moja mama robi czasem drożdżowe z 2 kg i daje radę.

• milejdi_di Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:24
        Raczej wolę przynajmniej markę o której wcześniej słyszałam. Nie musi być za 2,5 koła najbardziej znana.
    • mama766 Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:23
      Miałam i sprzedałam, użyłam raz. Mi się zupełnie nie sprawdził. Do wyrabiania ciast używam robota, który dostałam na prezent ślubny, dawno temu, coś takiego: www.ceneo.pl/146021 Jak dla mnie rewelacja do ciasta na pierogi lub kruchego. Drożdżowe robię w maszynie do chleba.
      • annaboleyn Re: Robot planetarny 28.10.22, 10:21
        O, Zelmer to był mój poprzedni robot i kochałam go. Niestety, po wielu latach wiernej służby zajeździłam go do cna. Ale też chodzil u mnie prawie codziennie smile
    • dreg13 Re: Robot planetarny 28.10.22, 09:34
      Mam Mum5.
      Jal chcesz budżetowo, to kup podstawową wersję (z wagi prawie nie korzystam) z podstawowymi przystawkami. To wychodzi ok 1200 zl, a i tak akcesoriow masz sporo.
      Ciasto nie zagniata sie idealnie, tak ze nic nie trzeba robic. Tzn na pizze tak, w ogole go nie dotykam. Na kruche - robią się wióry. Ale najwazniejsze - nawet przy kruchym to juz jest produkt tylko do dogniecenia, bez syfienia rąk. W sumie to żadnego ciasta nie zagniatam już inaczej, tylko w robocie.
      Przystawki do szatkowania to miodzio. Używam ciągle.
      Kupilam ostatnio do salatki jarzynowej. Wyszla trochę mokra, ale moze to wina zbyt ugotowanych warzyw. Robienie salatki trwalo doslownie minute, calej sporej miski. Dłuzej trwalo obieranie warzyw na pewno.
    • aga_sama Re: Robot planetarny 28.10.22, 10:10
      Da radę jak najbardziej. Korzystałam 2 lata z robota z lidla za kilka stów, teraz mam kenwooda i szczerze, nie pracuje 5 razy lepiej niż ten tani silvercerst
    • milejdi_di Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:14
      Ok, dzięki, to wiem, że raczej warto. Popatrzę na Wasze propozycje, szczególnie chyba na ten Mum 5, nie wiem czy potrzeba mi aż tyle przystawek, ale poczytam, pomysle.
      • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 13:45
        jest wersja mum5 bez przystawek, linka podawalam, nawet budzet styknie
        • karo481 Re: Robot planetarny 28.10.22, 14:12
          Mam mum 15 lat i zagniatam ciasto drożdżowe, kruche, na pierogi, ziemniaki na kopytka i mieszam mięso na mielone. Jako uzupełnienie kupiłam niedawno maszynkę też Bosh z dodatkami, bo lepiej się sprawdza niż dodatki do staruszka (może teraz są lepsze). Polecam 😀
          • mysiulek08 Re: Robot planetarny 28.10.22, 15:31
            moj pierwszy mum4 tez mniej wiecej w tym wieku i dziala smile mam do niego wszystkie przystawki i uzywam, 4lata tmu kupilam mum9 i jestem ciagle zachwycona

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka