Dodaj do ulubionych

Tanie przewozy.

02.11.22, 07:30
Z TVN Warszawa:
W latach 2016 - 22 mieliśmy 69 spraw w prokuraturze dotyczących przestępstw o charakterze seksualnym wobec kobiet korzystających z taksówek zamawianych przez aplikację. Jednak w samym 2022 roku zarejestrowano aż 32 sprawy dotyczące omawianej kategorii przestępstw.
całość:
tvn24.pl/tvnwarszawa/najnowsze/warszawa-przestepstwa-seksualne-w-przewozach-na-aplikacje-statystyki-prokuratury-6185681

Nie wiem, czy dane są ogólnopolskie, czy warszawskie.

Zwracajcie uwagę swoim dorosłym córkom wracającym z nocnych imprez, zeby jednak planowały inne powroty niż tanimi przewozami. Jak widać - liczba przestępst na tym tle wzrasta sad Cholera, tyle lat tłucznia do głowy, że kobieta nietykalna, nawet gdy jest pod wpływem. Krew w piach.
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 07:36
      Niby się mówi. Z drugiej strony pan Ziemkiewicz opowiada, że "kot nigdy nie wykorzystał nietrzeźwej" wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/470485,rechot-rafala-a-ziemkiewicza-z-gwaltu-na-kobiecie-lepper-bylby-z-ciebie-dumny.html
      • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 07:46
        "kto" nie "kot" (o rany!, sorry)
      • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 07:51
        Mowi się. I zawsze znajda sie jakieś chamy. Ale jeszcze gorsze niż Ziemkiewicz (tego wiadomo - omijać z daleka) chamy to tacy lukrowani obrońcy kobiet. Niby na zewnątrz są przeciw i w ogóle samo dobro, a jak straci kontrolę nad sobą i mówią, co naprawdę myślą - wychodzą z nich mizogini do kwadratu.A to wrażenie, które sprawiają, to tylko takie maskowanie, bo im to profity przynosi. Miałam, niestety, ostatnio do czynienia z takimi. Niedobrze mi się zrobiło.

Cholernie niepokojący jest wzrost w 2022 r. Oby nie była to stała tendencja.
        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:03
          Nie, Ziemkiewicz nie jest lepszy. I kogo masz na myśli mówiac lukrowani obroncy kobiet? Tych, którzy wielbią "kobiecość"
          • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:06
            Jakieś postępowanie jest przeciwko Ziemkiewiczowi czy przeciwko śniadym z fejkowymi papierami?
            • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:10
              Ciekawy podwątek - przeciw komu się toczy postępowanie a przeciw komu nie.
          • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:21
            ziemkiewicz mówi otwarcie. Przynajmniej od razu wiadomo, że omijać szerokim łukiem.

mówię o takich, co publicznie mówią jedno, a prywatnie co innego. Dla mnie gorsi - bo hipokryci dodatkowo. A jest takich bardzo wielu.I o nich mówię.
            • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:33
              Mhm..jak mowi otwarcie to jest ok...brawo ty!!
              • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:57
                doczytaj dalej - drugie zdanie...
                • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:13
                  Nie nie są gorsi bo hipokryci. I o kim piszesz? Bo my tu o Ziemkiewiczu a ty o jakiś tych innych ....a tu koleś z imienia i nazwiska takie rzeczy wypisuje. A ty wybielasz. Wstyd
                  • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:32
                    nie wiem, skąd twierdzenie o wybielaniu. Nigdzie tego nie napisałam, czytac nie umiesz. czy co?
                    Napisałam, że wiem jaki jest. Omijam szerokim łukiem, w sensie bojkotuję. Chociaz kiedyś fajnie pisał - (opowiadania/fantastyka) - od lat nie czytuję go (i nie kupuję jego książek)
                    Jego głośno wyrażane poglądy ułatwiły mi sprawę.
                    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 12:46
                      na marginesie - to nie chodzi tlyko o tego pana, ale także tych którzy ciągle go publikują i zapraszają (np Do Reczy?)
            • livia.kalina Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:25
              Mówi otwarcie i normalizuje wśród swoich wyznawców takie zachowanie.
      • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:05
        Ziemkiewiczowi, zdaje się, te jego "okazje" nie płaciły za usługę. W razie gdybyś nie wiedziała, Bolt czy Uber ma podjechać, przewieźć z punktu A do punktu B i tyle, bez spoufalania się.
        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:09
          A kolega na prywatce może podyskutować o kinie a nie gwałcić.
          • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:17
            To chyba nie do mnie uwaga.
        • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:29
          Chyba nie rozumiem twojej zawiłej logiki..Triss broni Ziemkiewicza?
        • livia.kalina Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:27
          Serio- i to wystarcza ci do usprawiedliwienia? Gwałcił ale potem nie okradał ? A niby skad ty masz takie informacje? Jak ktoś może molestować i gwałcić, to w sumie do wszystkiego jest zdolny.
          • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:29
            Prawda? I dlatego należy wyeliminować z pracy
            "przewóz osób" wszystkich podejrzanych o molestowanie, gwałty, posługiwanie się fałszywymi dokumentami etc.
            • livia.kalina Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:44
              A dlaczego mieliby nie być wyeliminowani? Natomiast jak widać Ziemkiewicz wyeliminowany z życia publicznego nie jest.
        • 152kk Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:29
          No - ale o co ci konkretnie chodzi? Co to ma za znaczenie, czy ofiara najpierw zamówiła i zapłaciła za jakąś usługę? Czy gwałt w sytuacji towarzyskiej (ludzie spotykają się bez płacenia za usługi) jest inny (mniej bolesny dla ofiary, mniej godny potępienia ...), niż w sytuacji zawodowej?
          Różnica jest taka, że gwałciciele w Uberach czy Boltach w większości zostali zidentyfikowani i zapewne zostaną ukarani, jest szansa nawet - że trafią do więzienia na jakiś czas. Zatem przynajmniej na jakiś czas zostaną odcięci od potencjalnych ofiar, może tez kara ich czegoś nauczy. I być może w przyszłości już nie będą zagrożeniem. Ziemkiewicz przyznał, że zgwałcił (przynajmniej raz), ale ścigać go za bardzo nie można, bo nie podał szczegółów i w razie czego na 100 % się wyprze (tacy to tylko w gębie mocni, a jak przyjdzie odpowiadać za swoje słowa - to powie, że to była figura retoryczna, a w ogóle to żartował ...). Natomiast nigdy nie uznał swoich postępków za naganne, zatem - jak tylko trafi się okazja - może je powtórzyć. Tym samym - ciągle stanowi zagrożenie (przynajmniej potencjalnie, bo być może po "wyznaniu" nie ma już tak łatwego dostępu do kobiet, bo te rozsądniejsze po prostu go unikają).
          • volta2 Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 21:06
            towarzystwo sobie dobierasz sama, masz czas wysłać fałszywe sygnały, ktoś może się pomylić, zanim wytłumaczysz o co kaman.
            w uberze chyba gwatłu czy molestowania nie zamawiasz z automatu w cenie?
    • woman_in_love Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 07:58
      Cholera, tyle lat tłucznia do głowy, że kobieta nietykalna, nawet gdy jest pod wpływem. Krew w piach.

Wręcz przeciwnie. Pomogło. Ale przecież wiemy przeciw komu toczą się postępowania - bo nie przeciw Ziemkiewiczom. Wśród ustalonych osób, wobec których wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów nie ma obywateli polskich. Hahaha, a zgadnij kto jest big_grin.
    • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:03
      kobieta.onet.pl/wiadomosci/napasci-i-gwalty-w-bolcie-i-uberze-wyrywasz-sie-kiedy-obcy-koles-zaczyna-cie-dotykac/zxhbz44
      warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29081366,gwalty-w-taksowkach-na-aplikacje-zatrwazajace-dane-od-prokuratora.html
      antyweb.pl/gwalty-taksowki-uber-bolt

Skala molestowania jest ogromna, molestowanie jest typowym zachowaniem kierowców Ubera i Bolta z powodu ich pochodzenia. To jakiś Kaukaz, Gruzini, Hindusi, Paki - z fałszywymi dokumentami, bez badań, bez uprawnień etc.
      • 1matka-polka Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:46
        Pare mcy temu wracalismy z imprezy z prawie niewidomym Gruzinem za kierownicą. Dyktowałam mu gdzie hopki a gdzie czerwone swiatla. To byla niezla jazda...
        • alessa28 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:47
          1matka-polka napisała:

> Pare mcy temu wracalismy z imprezy z prawie niewidomym Gruzinem za kierownicą.
          > Dyktowałam mu gdzie hopki a gdzie czerwone swiatla. To byla niezla jazda...

w czerwcu bylam z młodą na zdjeciach do filmu-kierownik planu zamowil ubera aby nas odwiozl do hotelu .
          typ ogarnial topografie Warszawy ze trzy razy gorzej odemnie (jestem z Wroclawia),krecil sie w kolo,pojechal kompletnie w druga strone niz trzeba az w koncu stanal i stwierdzil ze wzywa pomoc bo on nie trafi.
          na oko Arab/Pakistanczyk/ Afganczyk/uj wie co

Jak dalam znac z hotelu ze dojechalysmy to wyraznie odetchneli z ulga.

sama zawsze korzystam z korporacji ,w zyciu sie nie skusze na zadne ubery
          >
      • 152kk Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:03
        Takie obsesje jakoby "jakiś Kaukaz, Gruzini, Hindusi, Paki" to byli sami gwałciciele bo "molestowanie jest typowym zachowaniem kierowców Ubera i Bolta z powodu ich pochodzenia" to się leczy.
        To oczywiście dowód anegdotyczny, ale podczas całego swojego 40+ letniego życia nie spotkałam się z molestowaniem ze strony osób, które mogłabym podciągnąć pod Twoje określenie "Kaukaz ...". A wychowałam się w Warszawie, studiowałam tutaj i przez pewien czas pracowałam dużo z cudzoziemcami, w tym z Azji i Afryki. I Uberem też zdarzyło mi się jeździć. Za to obrzydliwego molestowania doświadczyłam od facetów ewidentnie białych. Zdarzyło mi się coś takiego nawet we Francji, ze strony bardzo białego rodowitego Francuza (i to właśnie w sytuacji zbliżonej do omawianych w wątku), mimo że we Francji osób pochodzenia arabskiego jest znacznie więcej, niż w Polsce - to z ich strony nigdy nic przykrego nie doświadczyłam.
        • volta2 Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 21:10
          ale ci biali faceci wszyscy jedni molestwali cię w taksówkach?

ja żyłam na kaukazie parę lat, i owszem, raz jeden wracałam mocno wstawiona z dni wina zorganizowanych przez ambasady, gość od razu zaproponował, że zanim mnie dowiezie do domu, to proponuje miłą przejażdżkę gdzieś w zarośla. ogarnęłam się błyskawicznie. innych razów nie było, bo tylko raz wracałam sama i w takim stanie. takiej oferty od białego kierowcy nigdy nie miałam, trzeźwa, czy nietrzeźwa. fakt, że zwykle towarzyszy mi mąż zapewne jest pomocny, ale mimo wszystko...
    • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:11
      Korzystam z taksówek od czasu do czasu, bywa że zamawiam dla syna. Z taksówek korporacyjnych, a nie "przewozu osób " za milion szekli czy Ubera/Bolta, tych się brzydzę i kompletnie nie ufam. Nigdy nie jechałam Boltem czy Uberem.
      • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:19
        off top, triss, przypomnij sobie co pisałaś o "złotówach" wink
      • emateczka Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:22
        Za milion szekli? 🤔
        • szklany.koreczek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:31
          Szekel z grubsza odpowiada wartością złotówce, a przynajmniej tak było przed ostatnim spadkiem jej wartości. "Milion szekli" to zapewne figura retoryczna, chociaż nietrafiona. Ostatni raz korzystaliśmy w Ubera po koncercie Coldplay. Z Francuskiej na Chomiczówkę zapłaciliśmy nieco ponad20 zł.
          • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:39
            "Przewóz osób" to ani taksowki, ani Bolty tylko stara mafia taksówka spod Centralnego (kiedyś też na Chopina, ale ucywilizowano temat) - wygląda jak taksówka, ma oznaczenia podobne do taksowki tylko cennik zupełnie inny i drobnym drukiem "przewóz osób".
            • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:57
              Na Okęciu ucywilizowano temat odkąd Uber stał się oficjalnym partnerem taxi.
      • perspektywa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:11
        To samo my. Nie jeździmy. Za nic. Młoszego syna z imprez odbieramy sami jeżeli to nie jest na linii metra. Metrem pozwalamy na nocne powroty. W naszym odczuciu metro jest najbezpieczniejsze. Ewentualnie nocuje i wraca rano. Nigdy żadnych przewozów. Za nic. Nawet w przypadku wyrośniętego nastolatka.
        • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:16
          Mój 18-latek swobodnie porusza się komunikacja w tym nocnymi, tu mam zero stresów. Natomiast zdarza się, że jedzie albo wraca skądś o dzikiej godzinie typu 5 rano czy 24 na dworcu i wtedy zamawiam taksówkę z konkretnej korporacji z ceną ustaloną z góry. Młodsza ma 11 lat więc jest wszędzie wożona albo odprowadzana.
          • volta2 Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 21:13
            starszy sam nie jest w stanie sobie zamówić taksówki? musisz ty?

moi bezproblemowo w tym zakresie, pierwszy wybór zbiorkom, drugi aplikacja, trzeci - taxa, czwarty - dogadany kierowca z góry ustaloną ceną, no ale to właśnie na kaukazie/w afryce jak nikogo wokół nie ma
      • 35wcieniu Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:15
        Ja dla odmiany z taksówek korzystam jak już naprawdę nie ma wyjścia, z Ubera regularnie. Nigdy nie miałam problemów związanych z bezpieczeństwem, ale z obwożeniem gdzie nie trzeba i abstrakcyjnymi cenami tak- w taksówce. Obcokrajowcy owszem, zdarzają się.
        • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:17
          Abstrakcyjne ceny ma "przewóz osób". Taksowki brane z lotniska są korporacyjne, cena za trasę od-do znana z góry.
          • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:32
            No i znane też obwożenie turystyczne. Pan robi 2x taką trasę jak się połapie ze nie jesteś z tego miasta.
            • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:37
              Obwozenie turystyczne jest patentem wykorzystywanym przez taksówkarzy na całym świecie. Stąd lepiej zamawiać z korporacji z podaniem adresów od-do, wtedy dostajesz sms potwierdzenie z ceną.
              • martini-n Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 10:05
                Troche obok tematu - jakiej firmy taksówki polecasz/polecacie? Będę musiała przemieścić się na Lotnisko Chopina z drugiego końca Warszawy w godzinach bardzo wczesnych, a w ogóle nie jeżdżę taksowkami, a tym bardziej boltami i uberami, więc nie mam rozeznania.
                • angazetka Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 13:00
                  Ja lubię Ele Taxi, zamawiam online, od razu widzę orientacyjny koszt i czas.
    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:12
      Do autorki - nieźle ci ostatnio idzie wink. W sumie przykre
      • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:20
        Co przykre? Że w końcu wybilo szambo dotyczące jakości i legalności "usług" świadczonych przez imigrantów z fałszywymi dokumentami, bez prawa jazdy, naćpanych, żeby mogli jeździć 24/7? W Warszawie tego pełno, lepiej, żeby młodzi ludzie wiedzieli czym grozi korzystanie.
      • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:24
        Oszałałś? Mnie idzie? popratrz na źródło.
        I nie doszukuj sie podtekstów tam, gdzie ich nie ma.
        • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:41
          Źródła, niestety, prawilne. A fala procesów przeciwko UberoBoltom za gwałty i molestowanie była wcześniej w USA i Francji, więc to nie tak, że policja i klienci w Polsce uwzieli się, żeby ledwo pismiennego Gruzina czy Wanię pozbawić zarobku.
          • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:36
            triss_merigold6 napisała:

> Źródła, niestety, prawilne. A fala procesów przeciwko UberoBoltom za gwałty i m
            > olestowanie była wcześniej w USA i Francji, więc to nie tak, że policja i klien
            > ci w Polsce uwzieli się, żeby ledwo pismiennego Gruzina czy Wanię pozbawić zar
            > obku.

jesli chodzi o francje to kolezanko totalna BEZYDURA,

chodzilo tylko i wylacznie o KASE, a dokladnie o to ze korporacja taksowkarska francuska sprzed epoki ubera byla tak zamknieta jak palestra za czasow prlu, a ceny wyebane w kosmos i NIGDY tych taksowak nie bylo (nie mowiac juz o ich slawetnej kurtuazji w stosunku do klienta)
            I NAGLE... pojawila sie konkurencja : czysciutkie samochody, przemila obsluga, czy ma pani jakies preferencje co do stacji radiowej ? a jakiej muzyki zyczy sobie pani sluchac ? prosze sie serwowac, butelki wody, ciasteczka, cukiereczki...
            i sie qwa skonczyl dyktat PANSTWA taksowkarzy, ceny im spadly, przemowili ludzkim glosem do klienta, no az uszom i oczom nie wierzylam !
            w sumie to w godzinach szczytu (2h-5h nad ranem) ceny uberowskie sa takie same jak taksowkarskie

acha i NIGDY nie slyszalam zeby we francji uber byl bardziej niebezpieczny niz taxi
            takze pudlo trisssiatko, albowiem we FR i na taxi i na uber kierowcy maja taka sama karnacje skory i jak ty bys bidulko kognitywnie przelknela tutejsza egzystence ? (tak wiec niech cie lapa panska broni przed opuszczaniem granic bolanbdii)
            • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:13
              i NIGDY tych taksowak nie bylo

Już lepiej nic nie mów. Skończyłam w bla-bla car.
            • azalee Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:04
              ingryd napisała:

> jesli chodzi o francje to kolezanko totalna BEZYDURA,

> acha i NIGDY nie slyszalam zeby we francji uber byl bardziej niebezpieczny niz
              > taxi

Yyyy, moze sprawdz zanim sie wypowiesz.
              Oczywiscie ze bezpieczenstwo kobiet we francuskim Uberze jest prawdziwym problemem. Kilka lat temu powstal juz ruch #UberCestOver, szefowie francuskiego Ubera byli rowniez wezwani na rozmowe w 2019 przez Marlène Schiappa w tej sprawie.
              Sytuacja od tamtej pory nie poprawila sie, ostatnio ELLE opublikowalo artykul stwierdzajacy ze metro jest bezpieczniejsze niz UBER.
              • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:18
                chodzilo o kase, a dokladnie o dostep do licencji ktore kosztowaly ciezkie pieniadze i blokowaly dostep do zawodu.
                nie sadze zeby niebezpieczenstwo w uberze bylo wieksze od niebezpieczenstwa w taksowce (co nie znaczy ze go nie ma)
                jesli chodzi o elle to nie czytuje, i jakos bym jako wyroczni nie traktowala uncertain
                swego czasu duzo mowiono o tym w mediach codziennych, france info, france inter,
                nawet ostanio afera wybuchla na temat koneksji Macrona z uberem.
                (a juz tak osobiscie to ja jak i moje dzieci jestesmy duzymi konsomatorami ubera i slowo ci daje ze dziekuje bogini ze nam ich w koncu zaslal do paryza)
                • azalee Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:08
                  Ok, Elle nie czytujesz, więc nie są wyrocznią 🤷‍♀️ więc może Le Monde ? Bo też o tym pisali.
                  I nie, nie chodziło o kasę a o bezpieczeństwo kobiet.
                  A to że negujesz problem, bo ciebie to nie spotkało jest rownie słabe jak stwierdzenie "nie spotkałam się z rasizmem więc on nie istnieje"
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:12
                    no moze cos przeoczylam, wiec prosze daj jakis link do tematu, chetnie sie zapoznam
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:19
                    tu masz link do Le Parisien, strajk z 2016

De Bercy, au pied du ministère de l'Economie aux aéroports d'Orly et Roissy en passant par la Porte Maillot, les taxis ont bloqué ou réduit la circulation, notamment sur le boulevard périphérique parisien. Ils mettent en cause des pratiques illicites des VTC - géolocalisation avant la réservation, occupation de la voie publique, racolage et utilisation détournée des véhicules LOTI (transport collectif de deux à 10 personnes). Leur mouvement intervient alors que la formation des VTC, et donc l'accès à la profession, se retrouve dans un flou juridique depuis début janvier en l'absence de décrets.
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:23
                    www.bfmtv.com/societe/greves/taxis-contre-vtc_DN-202003030245.html

TAXIS CONTRE VTC
                    Les chauffeurs de taxi ont lancé un appel à une grève reconductible jusqu'à l'obtention du gel des immatriculations des voitures de tourisme avec chauffeur (VTC) dont ils jugent la concurrence déloyale.
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:26
                    www.lexpress.fr/diaporama/diapo-photo/actualite/societe/en-images-la-greve-des-taxis-contre-uber-degenere_1693432.html

taxis en colère dénoncent jeudi en France la "concurrence sauvage" de l'application mobile UberPOP
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:30
                    i Le Figaro na koniec :
                    www.lefigaro.fr/social/2014/12/15/09010-20141215ARTFIG00030-en-colere-contre-uber-les-taxis-en-greve-bloquent-paris.php

«On sait que ça va créer le bazar, mais on n'a pas le choix, on n'est pas entendu», a assuré Michaël Mouly, taxi «depuis cinq ans», venu «défendre son steak» avec les grévistes de Roissy. «La concurrence des VTC est injuste, on ne se bat pas à armes égales», ajoute-t-il. «Officiellement, les VTC n'ont pas le droit de faire de la maraude publique. Mais ils le font en permanence», s'agace Salahdin Dahaoui, président du Collectif des taxi parisiens. «Uber fait de l'activité illégale de taxi. C'est de la piraterie!», estime-t-il.
                    • azalee Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 09:31
                      Ale ty mieszasz dwie rzeczy : oczywiscie ze taksowkarze nie chcieli Ubera, bo tracili monopol, tak bylo wszedzie zreszta i nikt tego nie neguje.
                      W tym watku mowa jest o molestowaniach i napadach na kobiety przez kierowcow VTC, co bylo duzym problemem we Francji. Tutaj masz kilka linkow :
                      www.lemonde.fr/societe/article/2019/12/12/agressions-sexuelles-le-patron-d-uber-france-promet-de-nouvelles-mesures_6022682_3224.html
                      www.bfmtv.com/societe/uber-cest-over-sur-twitter-des-femmes-accusent-leur-chauffeur-uber-d-agressions-sexuelles_AN-201911220010.html
                      www.neonmag.fr/agressions-sexuelles-homophobie-avec-ubercestover-le-debut-de-la-fin-pour-la-plateforme-de-vtc-546564.html
                      • ingryd Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 15:33

No chyba jednak to ty mylisz dwie rzeczy.

Ja odpowiedzialam na post trissowej ktora twierdzila :
                        A fala procesów przeciwko UberoBoltom za gwałty i m
                        > olestowanie była wcześniej w USA i Francji,

zwrocilam jej niesmialo uwage ze przyczyna fali protestow przeciwko uber we FR byla KASA

na co pojawilas sie ty z ponizszym twierdzeniem :
                        I nie, nie chodziło o kasę a o bezpieczeństwo kobiet.

Tak wiec upieram sie ze fala protestow antyuberowych we FR miala tylko i wylacznie podloze EKONOMICZNE.
                        (co nie oznacza ze nie istnieje ogolny problem bezpieczenstwa w przewozie osob, i tak pojawil sie on rowniez w uberze)
                        • azalee Re: Tanie przewozy. 03.11.22, 15:44
                          Triss pisala o fali PROCESOW a nie protestow.

I po raz kolejny minimalizujesz problem bezpieczenstwa kobiet, twierdzac ze pojawil sie on rowniez w Uberze - no wiec w Uberze jest on duzo bardziej nasilony, o czym swiadzczy ruch #UberCestOver oraz fakt ze to szef Ubera zostal wezwany na dywanik przez minister do spraw rownouprawnienia kobiet i zobowiazany do zajecia sie tym problemem.
        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 08:57
          Nie mówię o źródle. Mówię o selekcji informacji, nawet prawdziwych. Kompozycja z prawdziwych informacji może być kłamstwem albo szczuciem itd. Na pewno mówi sporo o autorze konsekwentnych wyborów

To na tyle.
          • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:21
            ok. Twoje zdanie. Widzisz, co chcesz widziec.

Zalinkowałam ten artykuł, ponieważ bardzo często powtarza sie w wątkach o podwożeniu dzieci, zwłaszcza tych starszych i nie mieszkajacych w centrum - 'no przeciez sa przewozy na aplikacje".

• 35wcieniu Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:28
              Jest jeszcze FreeNow z opcją zamówienie taksówkarki-kobiety. Korzystałam w Trójmieście, wszystko OK.
              • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:40
                Triss by musiała jeszcze mieć możliwość zamówienia koniecznie polski.
                Najlepiej faszystki żeby spójność poglądów była zachowana.
                • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:47
                  Kogoś kto zna polski na tyle, żeby nie bełkotać. Jak czytam, masz problemy ze składnią i interpunkcją.
                  • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:00
                    Weź się do roboty pierdzistołku.
            • ichi51e Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:58
              ale przecież widzisz ze zabiera cię Abdul bądź Igor i możesz poczekać na Mieczysława jak uważasz ze to bezpieczniej.
          • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:54
            To lepiej udawać, że problem nie istnieje?
            • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:55
              W imię poprawności politycznej.
              • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:01
                Bo się jeszcze jakiś Gruzin czy Azer obrazi..
            • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 10:59
              Problem jest, ale marginalny.
              Rozdmuchiwany jest przez lobby tradycyjnych korporacji które po wejściu przewozów na aplikację nie mogą zdzierać kasy z klientów.
            • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:03
              Ależ istnieje. Ten pan cały czas publikuje i komentuje różne sprawy. A udajemy, że nic się nie stało, wystarczy go (to środowisko?) omijać i tyle.
          • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:00
            W imię poprawności politycznej nie mam zamiaru się zastanawiać, czy tym razem pan, któty przyjedzie będzie mieć prawko, a może nie będzie łamać wszystkich przepisów drogowych, a może nie będzie notowany itd. Wybieram dla własnego bezpieczeństwa certyfikowane taksówki.
            • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:01
              Co to są certyfikowane taksówki? Kto wydaje certyfikaty?
              • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:03
                Taksówkarze zrzeszeni w korporacji, a nie Ahmed, który zrobił lewe prawko i nie zna topografii miasta.
                • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:03
                  Zrzeszenie w korporacji to jest certyfikacja?
                  • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:06
                    Zwał jak zwał, prawilne taksówki, że tak użyję twojego narzecza.
                    • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:07
                      Jakie warunki musi spełniać prawilna taksówka a jakie prawilny taksówkarz?
                      • bywalec.hoteli Re: Tanie przewozy. 23.11.22, 00:07
                        zonazrzeszowa napisała:

> Jakie warunki musi spełniać prawilna taksówka a jakie prawilny taksówkarz?
                        co tam u Ciebie, Żono z Rzeszowa?
                    • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:12
                      Taksówkarz korporacyjny przynajmniej odprowadza podatek i musi wydać paragon/fakturę, jest weryfikowalny przez korporację. Ahmed z prawem jazdy na kozę, który dopiero zobaczył duże miasto, a w ogóle to jeździ za kolegę nie jest weryfikowalny.
                      • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 12:06
                        Czesto jezdza na jednej licencji, bo sie wymieniaja.
                  • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:07
                    Licencję wydaje urząd miasta. Jednym z dokumentów jakie trzeba przedstawić jest zaświadczenie o niekaralności.
                    • 35wcieniu Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:11
                      Żeby zostać kierowcą Ubera też trzeba przedstawić zaświadczenie o niekaralności.
                      • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:15
                        Aha. I Ahmed czy inny Mamuka na pewno ma wiarygodne zaświadczenie o niekaralności ze swojej osady na drugim końcu świata.
                        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:28
                          A to już pytanie do władz państwowych kogo wpuszcza i na podstawie jakich dokumentów, prawda?
                          • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:59
                            Zaświadczenie o niekaralności to temat dla pracodawcy, SG i polskie placówki za granicą mają listy osób persona non grata, którym nie wydaje się wiz. Przed wojną na Ukrainie 90% persona non grata to byli obywatele krajów arabskich.
                            • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 12:20
                              Nie, każda wizę wydaje się chyba na podstawie wniosku a nie tylko na podstawie tego czy ktoś jest na liscie czy nie. Te osoby dostały wizę. Może jesteś za młoda i nigdy nie składałaś wniosku o wizęwink.
                              • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:04
                                Na podstawie wniosku, który zostaje odrzucony, jeśli osoba jest na liście.
                                Jak również na podstawie wniosków hurtowo składanych przez agencje pośrednictwa pracy oraz fejkowych studentów, którzy zapłacili za semestr, żeby legalnie wjechać do UE.
                                • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:12
                                  Czyli mówisz, że polskie władze wydają wizy na podstawie fejkowych dokumentów i nikt tego nie kontroluje? Kiedyś chyba lepiej sprawdzali. Może urzędy miejskie mają za duzo zaufania do dokumentów wystawianych przez włądze państwowe i wojewódzkie?
                                  • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:25
                                    Gdzie wyczytalas, że do złożenia wizy przez obywatela spoza strefy Schengen jest potrzebne zaświadczenie o niekaralności?
                                    Jeśli nie jest wymagane, nie ma czego weryfikować. Weryfikuje pracodawca, w wypadku taksowkarzy korporacyjnych - korporacja, w wypadku Uberow/Boltow nikt.
                                    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:12
                                      Nie, wymagany jest cel podróży. I jego udokumentowanie. Np pozwolenie na pracę.
                                    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:16
                                      o tak całkiem na marginesie - naprawdę wierzysz , że oni wszyscy byli za karani za gwałt tylko teraz źle im sprawdzili te zaświadczenia? Oni mogli pochodzić z kultury Ziemkiewicza, gdzie " a kto nigdy nietrzeźwej nie wykorzystał"
                    • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:22
                      Nie wiem skąd jesteś. Ja nie mieszkam w Warszawie i kilka razy mnie kierowca chciał przewieźć przez miasto. Szybkie zagajenie skąd pani jest a gdzie Pani jedzie....i dawaj 3 x dłuższa trasa. Tak to nadal lepsze niż wykorzystanie, zupełnie inny kaliber...ale naciagają od dawna.
                      • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:55
                        No naciągają, ale przed tym jednak ciut łatwiej się zabezpieczyć. Dlatego uważam, że takie wtręty w wątku o molestowaniu to rozmydlanie problemu.
                • zonazrzeszowa Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:06
                  Zapewne się zdziwisz, ale nie ma już egzaminu z topografii miasta.
                  • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:07
                    A szkoda....
                    • szklany.koreczek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:23
                      Egzamin się przydaje. Kiedyś panu z Ubera padł telefon i pilotowałyśmy go z Wileńskiego na Ochotę wink
                • 35wcieniu Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:07
                  Bardzo cenię Ahmedow, którzy nie znają topografii miasta i używają nawigacji. Jestem z ich usług dużo bardziej zadowolona niż z usług taksówkarzy, którzy znajomość miasta wykorzystują do organizacji wycieczek krajoznawczych.
                • hanusinamama Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 11:21
                  Mhm i jak jedziesz z Ahmedem to jedzie z punktu A do punktu B, najkrótsza drogą...a nie wycieczka objazdowa, bo się taksówkarz połapał ze z Warszawy nie jestem.
                  Gdyby taksówkarze nie robili takich przekrętów nie mieliby tylu chętnych na Uberze.
                  • panna.nasturcja Re: Tanie przewozy. 05.11.22, 02:15
                    Chetni na ubera nie są chętnymi na taksówki nie z powodu "obwożenia po mieście", które praktycznie nie istnieje odkąd korporacje taksówkowe "śledzą" swoje taksówki na żywo tylko z powodu ceny. Dla wielu osób zapłacenie jak najmniej jest jedynym kryterium wyboru.
      • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:19
        chococaffe napisała:

> Do autorki - nieźle ci ostatnio idzie wink. W sumie przykre

nowlasne tez mnie to zafrapowalo, tak wychodzi jak u marzeki, ztroskawglosie

a moze ruskieleniwym ktos sie wlamal na konto ?
        to zupelnie nie jej target sad
        • simply_z Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 13:51
          Taa i jest onucą.Czy wam już zupełnie odwala?
        • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:08
          Ktoś się włamał na konto bo napisała coś co się akurat tobie nie podoba?
          • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:38
            borsuczyca.klusek napisała:

> Ktoś się włamał na konto bo napisała coś co się akurat tobie nie podoba?
            >
            nie, nie chodzi mi o moje upodbania,

moje zdziwienie i niedowierzanie byloby analogiczne gdyby NAGLE, tak z tragazami i polgebkiem arwena napisala cos pozytywnego o lgbt+, a trissowa wspomniala o bogactwie kultury czy cywilizacji sumeryjskiej, zas dramatys potepil pedofilie w kk.
            zgodzisz sie chyba ze mna to bylby nie ich target.
            • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:42
              Nie wiem dla mnie kluski nie napisała nic aż tak kontrowersyjnego, żeby jej od razu trolling wciskać.
              • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:49
                no wlasnie o to chodzi ze te jej wypowiedzi nie wala prosto miedzy oczy jak wyzej wspomniani forumkowicze, tylko pelzaja à la marzeka, "zglebokatroska zauwazylam ze..."
          • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:44
            Poddaję się.
            Napisala o motywacji wątku i czestym polecaniu przewozow ma aplikację tu na forum.
            Zostalam pskarzona o ksenofobie.
            Super
            Chyba oskarzycielki mają jakieś wlasne nieprzerobione problemy....
            • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:52
              Oczywiście, że mają i usiłują być świętsze od papieża tylko, że w dziedzinie poprawności politycznej.
              • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:02

> Oczywiście, że mają i usiłują być świętsze od papieża tylko, że w dziedzinie po
                > prawności politycznej.

oczywiscie, oczywiscie mamy ciapatych ahmedowych mezow/kochankow i to dlatego (a wycieranie sobie buziuchny poprawnoscia polityczna w takich tematach nie jest najmadrzejsze, delikatnie mowiac)
                • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:04
                  Nie wiem jakiego masz męża, ale widać, że coś cię ewidetnie boli.

A może jak troll z Rzeszowa twierdzisz, że problem jest marginalny i nie warto o tym nawet wspominać?
                  • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:22

> Nie wiem jakiego masz męża, ale widać, że coś cię ewidetnie boli.

no boli mnie, ksenofobia mnie boli, (moze dlatego ze od 30 lat zyje nawygnaniu i nigdy jej nie doznalam, wiec tak jakos xujowo mi gdy ja widze wsrod swoich rodakow)

> A może jak troll z Rzeszowa twierdzisz, że problem jest marginalny i nie warto
                    > o tym nawet wspominać?

jakby ci tu ?
                    uwazam ze problem bezpieczenstwa w taksowkach czy uberach ZAWSZE w pewnym stopniu istnial i istniec bedzie i nie sadze zeby ciapatosc uberowych kierowcow ja jakos potegowala.
                    mlodym dziewczeciem bedac w latach 80, w stolycy, narzeczony odprowadzajac mnie na postoj taksowek, ostentacyjnie zapisywal boczne numery taxi.

• borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:27
                      No i skoro problem istnieje to o nim dyskutujemy.
                      • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:34

> No i skoro problem istnieje to o nim dyskutujemy.

Nie, nie dyskutujemy,
                        watek jest zalozony z teza:
                        od poczatku roku naplyw uchodzcow/ciapatych = wzrost agresji seksualnych w uberach
                        • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:38
                          Widzisz to co chcesz widzieć. W starterze nie ma słowa o uchodźcach.
                        • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:40
                          Tezę dopowiedziyście same. Zacytowam wiadomość tvn warszawa. Tam tez byla teza?
                          • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:43
                            Tam byłaby teza, gdyby pojawiały się tylko tego typu wiadomości o przyjeżdżających do PL.
                        • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:54
                          Nie, sprawa jest znacznie starsza niż napływ UCHODŹCÓW z Ukrainy, a panowie z Ubera o Bolta żadnymi uchodźcami nie są tylko emigrantami zarobkowymi, legalnymi lub nie.
                          • ichi51e Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:56
                            Szkoda ze nie podają ilu było gealcicieli. Bo jak tych wszystkich napaści w Warszawie było 30 to spokojnie mogł to być 1 aktywny kierowca.
                    • panna.nasturcja Re: Tanie przewozy. 05.11.22, 02:18
                      ingryd napisała:

> mlodym dziewczeciem bedac w latach 80, w stolycy, narzeczony odprowadzajac mnie
                      > na postoj taksowek, ostentacyjnie zapisywal boczne numery taxi.

Twój narzeczony był młodym dziewczęciem w stolicy? Serio?
            • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 14:59
              kochamruskieileniwe napisała:

> Poddaję się.
              > Napisala o motywacji wątku i czestym polecaniu przewozow ma aplikację tu na for
              > um.
              > Zostalam pskarzona o ksenofobie.
              > Super
              > Chyba oskarzycielki mają jakieś wlasne nieprzerobione problemy....

ok, mowisz : ja tylko napisalam... , ale zauwaz ze twoje wypowiedzi byly pozywka do wybuchu obrzydliwych nalotow i obelg ksenofobicznych :
              - hejt na ukrow
              -hejt na ciapatych kierowcow ubera
              nie zastanawia cie to ?
              nie smuci ?

wlasnie to zupelnie nie w twoim stylu, nigdy tego nie robilas.
              i oczywiscie tak jak moglo ci sie niezrecznie cos wymsknac, bez intencji wywolania gownoburzy na 500 wpisow, tak dwa watki w odstepie 2 dniowym z takim samym (pod)kontestem, trudno jest uznac za zbieg okolicznosci, sad

• kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:07
                Obecnie, w zasadzie, kazda informacja o jakichkolwiek nieprawidlowosciach moze spowodowac wybuch szamba. Czyli lepiej siedziec cicho. No coż...
                • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:26
                  kochamruskieileniwe napisała:

> Obecnie, w zasadzie, kazda informacja o jakichkolwiek nieprawidlowosciach moze
                  > spowodowac wybuch szamba. Czyli lepiej siedziec cicho. No coż...

i nie sadzisz ze nalezy jak mowila choco, byc BARDZO UWAZNYM w formulowaniu swoich "informacji" (szczegolnie w delikatnych kwestiach) by nie ulatwiac takich smierdzacych wybuchow ?
                  • borsuczyca.klusek Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:28
                    Ach tak czyli trzeba owijać w bawełnę i omijać niewygodne fakty, żeby przypadkiem nikt nie poczuł się urażony.
                    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:37
                      Nie.
                    • ingryd Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:49
                      ok, ostatni raz :
                      trzeba byc uwaznym dlatego ze :
                      - tuz za nasza granica toczy sie krwawa wojna,
                      -ze przelewa sie przez nasz kraj fala uchodzcow wojennych,
                      - ze normalnym jest ze wywoluje to problemy organizacyjne szczegolnie przy nieogarnieciu obecnego rzadu, ale trzeba madrze robic by te problemy nie byly zarzewiem do fali przesladowan, hejtu i ksenofobii.

i tak jak moglam sie spodziewac 0 empatii u triss/arveny/dramatysia, tak ruskieleniwe zawsze jawila misie jako forumka o duzym pokladzie wrazliwosci emocjonalnej i madrosci takiej madrosci zyciowej
                      • ichi51e Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:50
                        ale to przecież nie o Ukraińców chodzi...
                        • kochamruskieileniwe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:41
                          Widzę, ze zrowni Chococaffe, jak i Ingryd czytają inny tekst niz to co napisalam w wątku startowym.😞
                      • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:02
                        Ale tu w ogóle nie chodzi o napływ wskutek konfliktu na Ukrainie.
                        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:11
                          A kto kontroluje ten napływ?

pomijając już szczególną troskę autorki o rok 2022.
              • panna.nasturcja Re: Tanie przewozy. 05.11.22, 02:20
                Póki co o tylko Ty w tym wątku piszesz o "ukrach" i "ciapatych", nikt inny nic takiego nie napisał.
            • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 15:36
              Przeze mnie zostałaś "oskarżona" o wybiórcze traktowaniu tematu gwałtów. (nie o ksenfobię ani trlling)

Na przykłądzie pana Z. - jego omijasz i jego trzeba omijac i w sumie to wiadomo więc nie ma o czym pisać. W sprawie ubera itp nagle problem robi się szerszy i nie chodi tylko o jednostkę.
              • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:36
                Wobec pana Z. nikt nie wysunął oskarżeń czy zarzutów, nie pojawiła się ani w przestrzeni publicznej, ani prywatnej żadna skrzywdzona pani.
                • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:44
                  Naprawdę nie pojawia się w przestrzeni publicznej?

dorzeczy.pl/redakcja

Przepraszam kochamruskie jeżeli nie zauważyłam jej postów o np bojkotowaniu tego pisma i tych w których wyrażała troskę czy pozwalacie to dzieciom czytać.
                  • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:49
                    triss, ten pan nie zniknął z przestrzeni publicznej po wypowiedzeniu tak koszmarnie złych słów. Po promowaniu przemocy seksualnej. A jeżeli ktoś go posłuchał to... no właśnie, co? Wiadomo, że prawnie wygląda inaczej , ale tym zajmuje się sąd. Ale jeżeli chodzi o debatę publiczną i ocenę społeczną to niczym się nie rózni. Ba, pięknie promuje "naszą kulturę", do której trzeba się dostosować.
                    • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:54
                      Jeśli odbierasz to jako promocję i zachęcanie wprost do przestępstwa, idź na policję, złóż zawiadomienie. Zebrał krytykę, w jednych mediach się pojawia, w innych nie. Zupełnie jak dziennikarze i politycy wspierający werbalnie handel ludźmi i promujący nielegalne przedzieranie się przez granicę zamiast legalnego ubiegania o wizę w stosownej placówce dyplomatycznej.
                  • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:49
                    Pani ukrzywdzona przez Ziemkiewicza seksem po pijanemu się nie objawiła. Biorąc pod uwagę, że zdobył pewien negatywny rozgłos, na pewno by się jakas znalazła, gdyby istniała w rzeczywistości, a nie tylko w fantazjach.
                    Natomiast panowie z Uber&Bolt macali bardzo konkretne panie, które udały się na policję i złożyły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa.
                    • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:50
                      Dlatego nimi zajmie się sąd. Tutaj nie odbywa się rozprawa tylko dyskusja o problemie, jak w pierwszym wpisie zaznaczyła autorka; gwałtu na nietrzeźwej.
                      • triss_merigold6 Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 16:58
                        No więc, oni molestowali i dokonywali gwałtów zarówno na pijanych, jak i na trzeźwych klientkach, samotnie jadących kobietach. Identyczny przypadek jak gdyby rzucił się z łapami dostawca pizzy czy kurier.
                        • ichi51e Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 17:07
                          w sumie w startowym to są opisane jakieś dziwne przypadki
                          "- Kierowcy podjeżdżali i nachalnie namawiali kobiety, żeby korzystały z ich usług. Kiedy my zatrzymywaliśmy taki pojazd do kontroli, te kobiety bardzo często nie wiedziały, jak się tam znalazły, ponieważ nawet nie zamawiały przewozu - opowiadał o kulisach operacji rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka.
                          Policja nie wskazała w swoim komunikacie konkretnych firm. Ale po pytaniach TVN24 do sprawy odnieśli się w oświadczeniach przedstawiciele najpopularniejszych z nich: Uber, Bolt i FreeNow."
                        • chococaffe Re: Tanie przewozy. 02.11.22, 18:36