Dodaj do ulubionych

Jak pies z kotem

02.11.22, 16:35
Mamy dożycę już prawie 4 miesiące a koty nasze wciąż są na Nie.
Ona próbuje do nich dobiec, przywitać się. One odmawiają współpracy i od prawie czterech miesięcy przesiadują tylko na 2 i 3 piętrze. Pies jest odgrodzony od wchodzenia na schody wiec przebywa tylko na dole.
Jak ja tylko zobaczą to panika i ucieczka.
Jedyny kot, który się jej nie boi to najmniejszy rasy Bambino, która wychowała się z 9-ą psów - w tym 4 dogi.
Jakieś rady?
Próba przyprowadzenia psa na smyczy tam gdzie są koty aby ich zapoznać kończy się ucieczka i schowaniem kotów.
Obserwuj wątek
    • b-b1 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 16:55
      Bardzo długo się poznają. U mnie trwa to mniej więcej 2 tygodnie- niezależnie czy nowy kot, czy nowy pies. Karmisz koty u góry?
      • ajaksiowa Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:13
        Dobrze źe masz 2i3 piętro🙂
        • frytulek Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:30
          No niby dobrze, ale jak młodej uda się czasem prześlizgnąć na górę to od razu pożera kocie jedzenie i zawartość kuwet 🤢
      • frytulek Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:28
        Tak.
        Tylko, ze u mnie trwa to już 4 miesiące!
        • marta.graca Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:43
          W przypadku jednego z moich kotów trwało rok, zanim zaczął tolerować psa.
          • frytulek Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:45
            marta.graca napisała:

> W przypadku jednego z moich kotów trwało rok, zanim zaczął tolerować psa.
            >

Dziękuje. 🙏
    • berdebul Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:29
      A muszą się widywać? Jeżeli koty czuja się dobrze na gorze, a pies mieszka na dole, to odpuść.
      • frytulek Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:46
        berdebul napisała:

> A muszą się widywać? Jeżeli koty czuja się dobrze na gorze, a pies mieszka na d
        > ole, to odpuść.

Widywać się nie musza, ale one siedzą teraz cały czas na gorze - z nami tylko w nocy - i nie maja dostępu to ogrodu 😔
        • berdebul Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 19:06
          Przynoś kotom coś co pachnie psem - kocyk, zabawkę, przenoś zapach na terytorium kotów. Jest szansa, ze jak szczeniak się nieco ogarnie i nie będzie skakał jak piłka, to koty się przyzwyczają.
    • thea19 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:32
      socjalizacja z izolacją
      • frytulek Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:47
        thea19 napisała:

> socjalizacja z izolacją

Co proponujesz?
        • thea19 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 17:52
          socjalizację z izolacją - jedyna metoda na wprowadzenie nowego zwierza, gdy koty wybredne. W necie jest bardzo dużo przewodników nt.
    • b-b1 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 18:38
      Na dole mam psy- na schodach bramka- nie mogą wejść do góry.
      Miski kocie na dole w kuchni na wysokosci( na parapecie/ blacie). Kuwet mam dużo, ale te na dole są najczęściej używane, oddzielone bramką- jak wychodzę zamykam, aby psy nie buszowały, jeden szczebel wyjęty, aby koty mogły bezproblemowo wejść.
      Kiedy są nowe koty pierwsze spotkanie jest po kilku dniach( najpierw kot(y) izolowane w jednym pokoju na gorze, po 4-5 dniach zapoznają się u góry z innymi kotami, potem wprowadzam je na dół, kiedy nie ma psów, i wymieniam zapachy( psom daje kocyki kotów i odwrotnie) potem z psami. Psy siedzą na swoich miejscach , kiedy koty schodzą po raz pierwszy, nie ma opcji podejścia do kota.
      Kiedy wprowadzam psa - pilnuje go na okrągło, na dole mam drapak i półki na ścianie, oraz przejście po półkach z dołu na piętro. Koty czują się bezpiecznie. Mogą się z półek/ drapaka przyglądać nowemu. Od razu uczę komendy na miejsce i jak pojawia się kot odsyłam z łapówką. I pilnuje, pilnuje - śpię na dole z nowym psem +/- 2 tygodnie, chyba, że znajda dorosla- wtedy dłużej to trwa.😉
      Mój najstarszy kot przyjął pod swój dach 14 psów😉( oczywiście nie jednorazowo 🤣)
      • frytulek Re: Jak pies z kotem 09.11.22, 13:13
        Dziekuje!
    • kozica111 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 19:15
      Długo.Niech sie chowają ich wybór.
    • kozica111 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 19:19
      Miałam psa który nienawidził kotów i kota zmielonego przez psa.Tydzień wystarczył, ale nie cackałam sie.Trochę nie miałam wyjścia.
    • laluna82 Re: Jak pies z kotem 02.11.22, 22:55
      Zrób to, co zrobił mój szwagier z żoną w takiej sytuacji. Oddaj kota - uwaga - dla jego dobra! W dodatku to schroniskowa znajda, która była u nich już z 5 lat.
      Tak, wiem, słabe, ludzie są rózni wink
      • ajaksiowa Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 06:54
        Możesz wziąść dużą na smycz i poodwiedzać ,,górę,,oczywiście pilnując coby bez skakania z jej strony było i bliźszego kontaktu(oczom dużej może się oberwać)
      • nangaparbat3 Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 07:53
        Że też tacy po świecie chodzą. Zgroza.
        • laluna82 Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 11:22
          Tak, nieco ochlodziliśmy relacje z nimi. Nie mam szajby na punkcie zwierząt, mam raczej umiarkowanie zdrowe podejście ale takie akcje są wstrętne.
      • krisdevalnor Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 15:50
        laluna82 napisała:

> Zrób to, co zrobił mój szwagier z żoną w takiej sytuacji. Oddaj kota - uwaga -
        > dla jego dobra! W dodatku to schroniskowa znajda, która była u nich już z 5 lat
        > .
        > Tak, wiem, słabe, ludzie są rózni wink
        🤬😡😡🤬 Co za skurrrr...
      • pampelune Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 17:31
        laluna82 napisała:

> Zrób to, co zrobił mój szwagier z żoną w takiej sytuacji. Oddaj kota - uwaga -
        > dla jego dobra! (...)

Długo nie kumałam o co się tak oburzacie, w końcu szwagier oddał żonę dla jej dobra big_grin
    • nangaparbat3 Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 07:52
      Wcale im się nie dziwię, takie wielkie, a rodzinny dzidziuś, więc tknąć nie wolno.Też bym uciekała.
      Wydaje mi się, że trzeba się nie wtrącać, zostawić towarzystwo w spokoju, niech samo sobie układa relacje.
      • frytulek Re: Jak pies z kotem 09.11.22, 13:14
        Tak wlasnie robimy. Dziekuje!
    • kanga_roo Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 11:33
      mamy psa już półtora roku, kot czasem potrafi położyć się na tej samej kanapie, co pies, czasem się z nim bawi, ale czasem kot umyka na piętro (zabezpieczone bramką) lub się przed psem chowa. a pies, młody i dość energiczny, jednak jest sporo od doga mniejszy.
      jeśli koty wychodzące, ja bym nie próbowała ich nadmiernie oswajać z psami. nigdy nie wiadomo, jakie psy spotkają poza domem.
    • krisdevalnor Re: Jak pies z kotem 03.11.22, 15:58
      Do nas pies dolaczyl w grudniu zeszlego roku (szczeniak), koty nadal go nie trawia tzn.tylko jeden nie ma nic przeciwko zeby go pies obwachal czy nawet polizal, dwa pozostale sycza i wydaja zlowieszcze pomruki jak pies jest w odległości metra. 2 tygodnie temu znalezlismy psa, ktory chociaz jest bardzo duzy (44kg) to za to lagodny i powolny. Na koty tylko sie patrzy a one przechodza kolo niego bez warczenia (bardzo blisko). Wniosek taki, ze nigdy nie wiadomo jaka nedzie reakcja, moze nigdy sie zwierzaki nie polubia, a moze nagle klikną i będą kumplami. Ja bym nie zmuszala, zostawila tak jak jest tylko oczywiscie jezeli wchodzi w gre jakakolwiek agresja to wkraczam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka