Dodaj do ulubionych

Zgubiła 100 kg

19.11.22, 14:57
Słyszałyście o tej babce? To się nazywa konsekwencja. Pamietam czytałam kiedyś jej bloga o ciastach i zachwycałam się zdjęciami nie mając pojęcia kto jest po drugiej stronie ekranu i z czym się mierzy.

kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,29150986,schudla-100-kg-w-3-5-roku-bez-pomocy-dietetyka-trenera-i-operacji.amp
Obserwuj wątek
    • awf-33 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 14:59
      Obserwuję ją na instagramie. Masz link do bloga?
      • kot_filemon88 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:03
        Gotuję, bo lubię. Ale chyba go już nie ma.
    • majenkir Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:02
      A ja nie moge zgubic dziesięciu, albo chociaż pięciu sad.
      Podziwiam takich ludzi.
      • kot_filemon88 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:03
        Z twarzy wyglądasz na szczupłą.
        • majenkir Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:06
          Nie jestem gruba, bmi mam jeszcze wink w normie, ale chciałabym schudnąć do wymarzonej wagi.
          • nena20 Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 22:23
            Jeśli jesteś szczupła a tylko chcesz być chuda to gorzej schudnąć. Organizm się broni i już nie idzie tak super. Schudłam 18 kg , ważyłam 52 kg , niżej już było ciężko, w grę wchodziła głodówka ale tego lepiej nie robić.
            • majenkir Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 12:51
              Moj nie ma okazji, żeby się bronić, bo ja tylko tak sobie gadam wink. A ja dorosnę, chce wyglądać jak Alexis tongue_out.
      • 7katipo Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:47
        Ja też.
        Ale w sumie wiem, dlaczego.
        Właśnie sobie oglądam w necie ćwiczenia na fałdę na brzuchu, pogryzając chipsy 🤣🤗
        • totutotam.org Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 10:13
          Podrzuć linka, jak kupię chipsy też pooglądam wink
    • veryvery Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:04
      Zdarzają się takie sytuacje ale rzadko. Widziałam kiedyś dokument o facecie, który sam schudł bez operacji z morbid obesity
    • abecadlowa1 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:20
      Zgubić to wyjątkowo nieadekwatne słowo.
    • hrabina_niczyja Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:26
      Wychodzi na to, że chudla około 2-2,5 kg miesięcznie. Spokojnie można odstawiając słodycze i kluchy oraz zmniejszając porcje na talerzu.
      • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:39
        hrabina_niczyja napisała:

Spokojnie można odstawiaj
        > ąc słodycze i kluchy oraz zmniejszając porcje na talerzu.

Taaaaaak? To czemu nie chudniesz skoro spokojnie mozna?
        Tylu grubasow chodzi po swiecie bo biedaki nie wiedza ze spokojnie mozna.
        Dobrze ze im sie taka hrabina narodzila ktora jak juz cos powie to juz powie.
        • mgla_jedwabna Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 11:51
          Doskonale wiedzą, ale przecież jak oni bidoczki mają jeść spaghetti bez makaronu? Sam sos? A kotletem z sałatą to oni się nie najedzą, tak bez ziemniaczków. A śniadania to akurat jedzą zdrowe, płatki z mlekiem, co z tego, że te płatki lukrowane. A mały batonik od czasu do czasu to przecież nic takiego. I tak dalej.
        • hrabina_niczyja Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 16:09
          A gdzieś się skarżyłam, że nie chudnę? Nie. No to się odczep.
      • little_fish Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:43
        "Spokojnie"to większość osób jest w takim trybie wytrzymać 2-3 miesiące, a nie 3,5 roku...
        • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 22:01
          little_fish napisała:

> "Spokojnie"to większość osób jest w takim trybie wytrzymać 2-3 miesiące, a nie
          > 3,5 roku...

Wlasnie. Nie bez powodu tylko 1%ludzi bez wsparcia chudnie z otylosci na stale.
          Nie bez powodu uznano otylosc za chorobe.
          • taniarada Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 06:08
            Chudła i nie było efektu jojo cudownie .Bajka z mchu u paproci .Z ogromnej kobiety stała się cudowną blondyneczką z niebieskimi oczętami .
            • little_fish Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 09:14
              Efekt jojo występuje najczęściej PO zakończeniu odchudzania. Życzę pani jak najlepiej, ale czy schudła bez jojo to się dopiero okaże. Jak tu już napisano - pozbycie się tylu kilogramów to sukces, ale tak naprawdę to dopiero 1/3 tego sukcesu. Wyjście z diety i utrzymanie wagi jest dużo trudniejsze.
            • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 01:30
              taniarada napisał:

> Chudła i nie było efektu jojo cudownie .Bajka z mchu u paproci .Z ogromnej kob
              > iety stała się cudowną blondyneczką z niebieskimi oczętami .

Szczerze to ja tez malo wierze w to schudniecie bez jakiegokolwiek wsparcia. Nie mamy na to zadnych dowodow poza slowami samej celebrytki ktorej zalezy zapewne na zasiegach i kliknieciach.
              Kobieta ktora musiala schudnac 100kg (w mojej grupie bariatrycznej nie bylo nikogo kto musialby schudnac az tyle bo znakomita wiekszosc ogarnia sie na duzo wczesniej zanim osiagnie taki poziom otylosci) musi miec rozwalone do imentu hormony. Malo prawdopodobne zeby nie powiedziec nieprawdopodobne jest aby przy takim poziomie zaawansowania choroby dala rade bez wsparcia.
              Skoro potrafia sila woli dokonac takiego cudu to ...dlaczego nie zrobila tego wczesniej.
              • taniarada Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 02:27
                Nie wiem jammer1974 .Ale były takie cuda .Facet schudł 100kg i jakaś Jola rekord 170 kg . Nie chce mi się szukać linka .Wbijasz w Google i znajdziesz .Extra dieta .Bez trenera i innych .Cuda ,cuda ogłaszają .
                • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 12:45
                  Tez znam przypadek faceta ktory sam schudl 100kg. czekal na operacje bariatryczna i ze lzami w oczach opowiadal ze juz nie wytrzyma. Ze potrzebuje pomocy i pomimo ze juz nie byl otyly zoperowal sie.
              • iwoniaw Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 07:39
                jammer1974 napisała:

Skoro potrafia sila woli dokonac takiego cudu to ...dlaczego nie zrobila tego w
                > czesniej.

Może dopiero na takim etapie osiagnęła ten punkt, gdy czlowiek sobie mówi "o nie, koniec z tym, biorę się za siebie"? Oczywiście, że lepiej tego stanu woli doświadczyć, gdy przy idealnej wadze nasze dopasowane spodnie robią się ciut za ciasne, ale jeszcze wciąż się zapinają - ale u milionów ludzi to tak nie działa, niestety.
                • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 12:43
                  To tak nie dziala w przypadku otylosci. Im wiecej kilo do zrzucenia tym bardziej rozregulowana gospodarka hormonalna leptyny i greliny (hormon glodu i sytosci). Dlatego jesli juz to latwiej zapanowac nad glodem gdy otylosc jest mniejsza. In dalej "w las" tym staje sie to juz niemozliwe bez wsparcia. Nie dochodzi sie do punktu krytycznego ktory moglby cos uswiadomic, chyba ze tym punktem jest smierc.
                  • taniarada Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 14:10
                    Nie możliwości jammer1974 by samemu wyjść z takiej otyłości .Parę kilo tak .Trzeba pomyśleć czy taka osoba nie była w depresji na brak akceptacji własnego ciała .Już widzę jak na nią patrzyli i była w stresie .Na początek to psycholog i ktoś bliski ,choć nie zawsze ci pomoże .Nie ma takiej opcji dobrze wiesz.Sam kiedyś walczyłem z tym ,gdyby nie bliska ukochana osoba to nie miał bym motywacji .Bo to siedzi w głowie .
                  • iwoniaw Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 16:11
                    jammer1974 napisała:

> To tak nie dziala w przypadku otylosci. Im wiecej kilo do zrzucenia tym bardzie
                    > j rozregulowana gospodarka hormonalna leptyny i greliny (hormon glodu i sytosci
                    > ). Dlatego jesli juz to latwiej zapanowac nad glodem gdy otylosc jest mniejsza.
                    > In dalej "w las" tym staje sie to juz niemozliwe bez wsparcia. Nie dochodzi si
                    > e do punktu krytycznego ktory moglby cos uswiadomic, chyba ze tym punktem jest
                    > smierc.

No ale z tego, co zrozumialam, to ta dziewczyna właśnie wzięła pod uwagę te wszystkie kwestie metaboliczne i jej droga do utraty 100 kg nie polegała na "od jutra nie jem (a jak juz zemdleję z głodu, to wciagnę całą zawartość lodówki na raz)", tylko na opracowaniu nowego stylu życia i trzymaniu się go, z uświadomieniem sobie, co można zrobić ku lepszym efektom, a czego lepiej nie i dlaczego.
                    A do punktu krytycznego jeden dojdzie, drugi nie (niekoniecznie tylko w kwestii wagi) i istnienie opcji 2 nie oznacza niemożności zaistnienia wersji 1.
                    • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 19:33

> No ale z tego, co zrozumialam, to ta dziewczyna właśnie wzięła pod uwagę te wsz
                      > ystkie kwestie metaboliczne i jej droga do utraty 100 kg nie polegała na "od ju
                      > tra nie jem (a jak juz zemdleję z głodu, to wciagnę całą zawartość lodówki na r
                      > az)", tylko na opracowaniu nowego stylu życia i trzymaniu się go,

Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. Zaburzen hormonalnych jak i wszystkich innych chorob nie leczy sie zazwyczaj "wzieciem pod uwage" lub "sila woli". Tylko medycznymi sposobami.
                      Owszem slyszy sie gdzie niegdzie ze ktos nagle wstal z wozka inwalidzkiego etc.ale umowmy sie, sa to raczej opowiesci jak mowi taniarads z mchu i paproci niz sposob leczenia warty nasladowania.

Zmiana nawykow to podstawa i jest niezbedna zeby sukces byl trwaly natomiast nie ma nic wspolnego z leczeniem metabolizmu.
                      Glodowka nigdy nie jest sposobem na schudniecie. Zeby schudnac trzeba jesc.

• jakasik0 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 13:07
                Ja schudłam sama 45kg w rok. Już trzy lata i waga cały czas ta sama. No ale nowe nawyki żywieniowe zostaną ze mną na zawsze
                • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 19:09
                  jakasik0 napisała:

> Ja schudłam sama 45kg w rok. Już trzy lata i waga cały czas ta sama. No ale now
                  > e nawyki żywieniowe zostaną ze mną na zawsze

Bravo. Nawyki musza zostac bo inaczej jojo jak zloto.
                  Ta dziewczyna schudla 55kg wiecej. Podejrzewam ze wspomagala sie farmakologicznie.
        • hrabina_niczyja Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 16:11
          A to już ich problem, że muszą codziennie zjeść pączka. Natomiast tak wolny efekt chudnięcia można uzyskać właśnie spokojnie odstawiając cukier, kluchy i delikatnie obcinając porcje.
          • little_fish Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 16:49
            Przyczyną nadwagi wcale nie musi być pączek codziennie... Wystarczy ciut większa porcja na każdy posiłek, słodki owoc (owoce są zdrowe 😉) i tak małymi kroczkami się zbiera
          • black_halo Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 20:47
            Nie wiesz o czym mowisz wiec sie nie wypowiadaj.

Gdyby to bylo proste to nie byloby zadnego grubasa na tym swiecie a tymczasem osob z nadwaga i otyloscia jest coraz wiecej. I to w czasach kiedy dobry paczek zaczyna kosztowac 10 pln .
          • nena20 Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 22:26
            Oj obcinanie porcji nie jest delikatne, trzy raczej małe posiłki z lekkim głodem pomiędzy, mało węgli i sukces gwarantowany.
          • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 01:21
            Znalazlas hrabino swietego Grala. Ze tez ludzie wczesniej na to nie wpadli. Gratuluje. Wygralas medal z ziemniaka.
          • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 12:49
            Dodam tylko ze nie chodzi o to ze pomysl odstawienie cukru i klusek jest niewlasciwy (klusek nie trzeba odstawiac a i cukier od czasu do czasu nie zaszkodzi) chodzi tylko o to ze w przypadku osoby otylej rozregulowana jest gospodarka hormonow glodu i sytosci. Dlatego "proste" odstawienie cukrow klusek i mniejsze porc staje sie niemozliwe. Nie jest proste. Tak jak nie jest proste aby czlowiek sparalizowany wstal z wozka o wlasnych silach.
    • kozica111 [...] 19.11.22, 15:30
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • mae224 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 15:49
        znasz ją osobiście?
        • czerwonylucjan Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 18:36
          Co napisala, ze az moderacja wyciela?
    • bene_gesserit Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 18:42
      Ona zdaje się chudła powoli, ale bardzo dużo. Czy nie powinno jej zostać dużo nadmiarowej, o wiele numerów za dużej skóry? Pytam, bo w programach o schudniętych to zawsze był problem, i to nie tylko estetyczny, ale i medyczny.
      • skumbrie Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 18:46
        W programach o odchudzaniu jest to problem, ponieważ chudną dużo i szybko.
        Tutaj masz 100 kg w 41 miesiecy.
      • simply_z Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 18:50
        Myślę, że jakieś zabiegi wycinania tej wiszącej skóry miały miejsce.
        • joasia33 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 18:57
          Nie miały miejsca. Owszem, robiła twarz i szyję, można to zobaczyć na jej IG. Natomiast operacji usunięcia skóry nie miała. Mówi natomiast, że mimo wszystko nie ma strasznego dramatu, bo chudła faktycznie powoli. Będzie usuwała, ale nie wiadomo, kiedy. Tak czy owak sukces ogromny (nomen omen).
      • awf-33 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 19:30
        bene_gesserit napisała:

> Ona zdaje się chudła powoli, ale bardzo dużo. Czy nie powinno jej zostać dużo n
        > admiarowej, o wiele numerów za dużej skóry? Pytam, bo w programach o schudnięty
        > ch to zawsze był problem, i to nie tylko estetyczny, ale i medyczny.
        >

Kasia nie ukrywa, że korzysta z zabiegów.
        • bene_gesserit Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 19:47
          W takim razie duża część utraconej wagi to nadmiarowa skóra. W programach o schudniętych to były dziesiątki kilogramów.

Samozaparcie pani jest godne podziwu, metamorfoza (wyobrażam sobie, że też psychiczna) - niesamowita, ale głoszenie, że to ona sama nie jest chyba najlepsze. Chudnąc tyle samej można sobie zrobić niezłą krzywdę.
          • suki-z-godzin Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:16
            bene_gesserit napisała:

> W takim razie duża część utraconej wagi to nadmiarowa skóra.

Pewnie peeling sobie zrobiła
            • suki-z-godzin Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:17
              suki-z-godzin napisała:

> bene_gesserit napisała:
              >
              > > W takim razie duża część utraconej wagi to nadmiarowa skóra.
              >
              > Pewnie peeling sobie zrobiła
              >
              >
              >

I pięty pumeksem wyszorowała!
      • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:40
        Po 100kg zawsze zostanie. Nie ma innego wyjscia. Nie rozejdzie sie po kosciach.
      • suki-z-godzin Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 09:55
        bene_gesserit napisała:

> Ona zdaje się chudła powoli, ale bardzo dużo. Czy nie powinno jej zostać dużo n
        > admiarowej, o wiele numerów za dużej skóry? Pytam, bo w programach o schudnięty
        > ch to zawsze był problem, i to nie tylko estetyczny, ale i medyczny.
        >

nie, nie powinna. kto by mógł sobie pozwolić na kręcenie programu komercyjnego przez kilka lat?
        Big Boy zrzucił 160kg po operacji żołądka - no i coś tam mu obwisa, ale też bez przesady. jestem w stanie sobie wyobrazić, że dziewczyna dbała dużo bardziej o swoją skórę niż facet, który pozbył się z siebie 2,5 statystycznej ematki big_grin

https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/5c/29/5d56ef1a15147_o_large.jpg
        • kura17 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 16:02
          facet ma swietne nogi!
          • suki-z-godzin Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 20:03
            w ogóle bardzo dobrze wygląda. i ma w dupie hejterów, co jest piękne smile
            • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 21.11.22, 20:15
              suki-z-godzin napisała:

> w ogóle bardzo dobrze wygląda. i ma w dupie hejterów, co jest piękne smile
              >

A za co ktos mialby go hejtowac? Nic nikomu zlego swoim schudnieciem nie zrobil.
    • iberka Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 19:04
      Co chwilę piszą o tym na gazecie i tak od m-cy. Zastanawiam się kim ona jest
      • rosie Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 19:56
        Perfekcjonistka w każdym calu. Korzystałam z jej bloga. Pamietam jakiś przepis, w ktorym pisała, że żeby buleczki (chyba ) były równe, to odważa kawałki ciasta na wadze. Zdjecia perfekcyjnie wykonane, ciasto jakby cięte laserem. Przepisy bardzo dokladne, ja dopiero uczyłam się gotować więc z wielu przepisów korzystałam.
      • panna.nasturcja Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 01:40
        Blogerką kulinarną, bardzo popularną, choć teraz bloga usunęła.
        Pisała kiedyś bardzo dużo na forum oszczędzanie.
        Ma bardzo poważne zaburzenia emocjonalne, jeśli nic z tym nie zrobi u psychoterapeuty to ta waga wróci albo zaognią się inne problemy (perfekcjonizm).
        • awf-33 Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 09:28
          panna.nasturcja napisała:

> Blogerką kulinarną, bardzo popularną, choć teraz bloga usunęła.
          > Pisała kiedyś bardzo dużo na forum oszczędzanie.

A pod jakim nickiem? Chętnie bym poczytała, bo na IG wydaje się być bardzo wyważoną, mądrą osobą.
          • czerwonylucjan Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 11:37
            Tak, pisze bardzo dojrzale jej podejscie do diety tez jedt rozsadne, npofpuszcza sobie troche na hotelowych sniadaniach, jej upodobanie do roxowego i sweet wizerunku moze jednak btc roznie odbierane, ale to tak jakby chciala sie nacieszyc kobiecoscia po wielu latach.
    • rosie Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 19:58
      Miała kiedyś spięcie z Chodakowską. Chodziło o zdjęcie z jej bloga, które Chodakowska wykorzystała u siebie smile
      • awf-33 Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 09:30
        rosie napisała:

> Miała kiedyś spięcie z Chodakowską. Chodziło o zdjęcie z jej bloga, które Chod
        > akowska wykorzystała u siebie smile

Wygooglałam...Kasia klasa, ale Ewa Chodakowska... uncertain wizerunek nadszarpnęła
    • kaki11 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 21:10
      Wcześniej o pani nie słyszałam - nie znam jej bloga i chyba nie widziałam artykułów o niej. Sukces odniosła niesamowity i podziwiam ją za to bo to pewnie masa konsekwencji którą miała! Wygląda teraz świetnie, jeśli nie robiła operacji usunięcia skóry to jestem pod wrażeniem i stanu jej skóry i rozsądku z jakim musiała do tego podejść skoro nie ma ogromnych zwisów, a przy takiej wadze to nie trudno.
      • rosie Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 15:47
        Raczej coś musiała poprawić. Pierwsze zdjecia po schudnięciu były w golfach i sukienkach z długim rękawem. Ostatnio w programie śniadaniowym ubrana była w ciuchy mocno zabudowane, golf, kozaki, dłuższa spódnica...
        • czerwonylucjan Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 16:38
          Ubior to nie jest dowod na nic..to moga byc kompleksy
    • jammer1974 Re: Zgubiła 100 kg 19.11.22, 22:04
      To ma juz 1/3 drogi za soba. Przed soba 2/3 najtrudniejszej. Ma szanse. Jakies 1 % w porywach do 5.
    • panna.nasturcja Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 01:37
      Szkoda, że ona tak retuszuje swoje obecne zdjęcia, żadna twarz tak nie wygląda.
      Jakby samo schudnięcie to było za mało.
      • czerwonylucjan Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 11:38
        Eee bierze udzial w sniadaniowkach i co tam tez retusz?
        • panna.nasturcja Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 19:53
          No właśńie przez to, że bierze udział w programach widać, ze w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż w retuszowanych zdjęciach na instagramie. A to pokazuje, że schudła, ale sferę psychiczną zaniedbała i efekt jojo jest wielce prawdopodobny.
    • damartyn Re: Zgubiła 100 kg 20.11.22, 01:42
      Spektakularna zmiana, tylko gratulować.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka