Dodaj do ulubionych

Sukienka na studniówkę

29.11.22, 18:33
Pomocy. Gdzie szukać? Córka znalazła coś co przypomina koszulę nocną sad(( Ja sama sukienek nie noszę, nie kupuję i nie potrafię poradzić gdzie ma szukać. W jakich sklepach? W sieciówkach? Znacie jakieś strony sklepów internetowych z sukienkami?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 18:37
      Jak chce iść w koszuli nocnej, podejrzewam, że seksownej, niech idzie, na lisość szatańską, wkońcu zaraz matura i dorosłe życie.
      • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 18:53
        Sęk w tym, ze to co znalazła jej się tez nie podoba. Taka wersja awaryjna, jak nic nie znajdzie to ostatecznie kupi. Tania, jednorazowa.
        • alpepe Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 18:59
          A, to nie.
          Peek and Cloppenburg ma fajne rzeczy.
          • default Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 17:39
            No, taką mi ostatnio wpadła w oko, jakbym szła na studniówkę to bym poważnie rozważała
            www.peek-cloppenburg.pl/jakes-cocktail/kobiety-sukienka-koktajlowa-z-odkrytymi-ramionami-granatowy-melanz-1207974_1605/
            Ale ja stara jestem, obecnej młodzieży może nie odpowiadać .
            • extereso Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 19:57
              Fajna, ale właśnie ciotkowata, na naszą półkę wiekową.
              • sol_13 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 21:31
                I to w dodatku na letni bankiet , a nie wieczorną imprezę.
      • asia_i_p Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 19:26
        Podejrzewam, iż koszula niekoniecznie jest seksowna. Moja córka wyszukała sobie na Zalando dwie sukienki, które do dopełnienia stylizacji potrzebowałyby jeszcze gustownego kwefu i elegancko oprawionej książeczki do nabożeństwa. Sama nie jestem zwolenniczką nadmiernego obnażania, ale półgolf w sukience wieczorowej wydaje mi się lekką przesadąwink
        • ga-ti Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 20:41
          smile Kiedyś były takie sukienki z półgolfem i bardzo mocno wyciętymi ramionami, długie i proste. A czasem jeszcze dodatkowo miały rozcięcie na plecach. Niby pod szyję, a jednak wink
          Asie, Ty masz już maturzystkę?
          • asia_i_p Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:42
            Mam.
            No nie, ta jej nie miała wyciętych ramion, miała długie rękawy. Jakieś rozcięcie na dole było, ale w zestawieniu z resztą wyglądało, jakby sobie zakonnice habit rozdarła o ciernie w Ogrodzie Oliwnym. Na szczęście jej przeszło.
            • ga-ti Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:44
              big_grin
              Jak ten czas leci...
        • extereso Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 19:58
          Moja starsza wręcz była w takim gieźle z COS i bardzo fajnego, rockandrollowego chłopaka wyrwała. Więc reguły doboru widać nie ma.
    • 71gosik Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 18:41
      Peek and Cloppenburg
      • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 19:05
        dzięki,
    • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 19:08
      a może kojarzycie sukienkę Kasi Sienkiewicz z MGO w Żywcu? Cudna

www.instagram.com/p/CidNVX4I9uY/
    • ga-ti Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 20:46
      Jeśli dziewczyna w miarę wymiarowa to bym nie panikowała tylko poczekała jeszcze chwilkę, aż nastąpi przesyt asortymentem świątecznym i zacznie się w sklepach szaleństwo sylwestrowe, karnawałowe i studniówkowe właśnie.
      Na balu ósmoklasistów było sporo sukienek właśnie "koszulkowych", na cienkich ramiączkach, długich, prostych, połyskliwych, z rozporkiem. Ale też sporo było sukienek krótkich, dopasowanych górą i z szerokim, rozkloszowanym dołem.
      Trzeba się zorientować, jaki trend u Was, czy balowo, długie suknie, czy bardziej "dyskotekowo", nastawiają się na taneczne szaleństwa i krótkie sukienki.
      • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 21:13
        studniówka jest zaraz po Nowym Rokusad
        • iwoniaw Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 21:16
          myszu13 napisała:

> studniówka jest zaraz po Nowym Rokusad

No ale kolezanki chyba gadaja o tym, w czym idą i jakiś trend (długo/krótko, z lukrem/z pazurem itd) w tym konkretnym środowisku jest?
    • hrabina_niczyja Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 21:18
      W siecioekach jak najbardziej, zajrzyj do Żary też.
      • hrabina_niczyja Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 21:19
        A i taranko ma fajne sukienki. Nie wiem jak dla młodej dziewczyny, ale może akurat.
    • woman_in_love Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 21:58
      Śmieciowa moda dla nastolatek i młodych kobiet odpowiada za 10% światowego zanieczyszczenia środowiska.

Więc zamiast kupować śmieciowe sukienki "tania, jednorazowa" to:
      1) niech nie idzie w ogóle
      2) albo idzie w czymkolwiek co już ma.

Bo zaraz się okaże, że będzie jak z jej koleżankami 15-25 lat, które same nie chcą ograniczyć swojej konsumpcji ale jak najbardziej żądają tego od innych, przy pomocy zupy wylewanej w muzeum.
      • 1matka-polka Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 22:52
        woman_in_love napisała:

> Śmieciowa moda dla nastolatek i młodych kobiet odpowiada za 10% światowego zani
        > eczyszczenia środowiska.
        >
        Xuj z tym, jak mawia jedna z forumek, zryjmy szybciej, bo sie sciemnia.
      • marta.graca Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 17:44
        Nie wiem, jak dawno byłaś nastolatką, ale ja będąc w liceum nie miałam w szafie żadnej sukienki "balowej", która nadawałaby się na studniówkę.
      • default Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 19:50
        Ja mam do dziś swoją studniówkową sukienkę. Wkładałam ją jeszcze potem wielokrotnie na różne okazje. Od lat jednak wisi w szafie, choć nadal w nią wchodzę - ale fason już nie na moje lata wink
        No i jednak jest już mocno "vintage" 🙂 dla koneserów !
    • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:29
      a która emama ma w tym roku studniówkę córki?
      • kamire12 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 09:21
        moja poszłaby w garniturze.... na razie nic nie mamysad
        • gryzelda71 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 17:58
          Rok temu było kilka dziewczyn w garniturach. Bardzo fajnie wyglądały.
    • gaga-sie Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:35
      Z koleżankami niech pogada. Jak jej tu starsze panie cos zaproponują to i tak jej się nie spodoba.
      • hrabina_niczyja Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:39
        Uuu kochana, moja szafa tylko gra przy każdej okazji 🤣 Szczęściem noszę rozmiar 38, a młode jest pomiędzy 36 a 38 i nie wszystko pasuje, bo bym nago chodziła. Ale są plusy, jak coś wygrzebie to się zaoszczędzi 🤣
        • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 29.11.22, 23:43
          zazdro szafy i wymiarów smile
    • wzosia Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 10:08
      Jeśli Warszawa to zajrzyjcie na Łopuszańską 22. To jest takie niewielkie centrum handlowe z różnymi ciuchami i jest mnóstwo kiecek na okazje studniówkowo weselne. Jedne bardziej obciachowe inne ujdą. W razie potrzeby na miejscu jest punkt krawiecki gdzie dopasują. Miałyśmy ten problem w zeszłym roku przy czym moje dziecko nosi rozmiar 32/34 i jednak cos znalazła. Wszystko zależy jaki styl preferuje córka.
      • kurt.wallander Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 13:02
        Albo na Marywilskiej, takie typowo studniówkowe i weselne kreacje.
    • eliza.hamilton Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 10:39
      Popatrz tutaj: www.ellaboutique.pl/
      Jeśli mieszkacie w Wielkopolsce to mają też kilka salonów gdzie mozna ich sukienki przymierzyć.
    • feniks_z_popiolu Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 13:14
      Jeśli jesteś z Warszawy to zajrzyjcie do CH na łopuszańską 22. To adres "studniówkowy" przekazywany z rocznika na rocznik. Dużo sukienek, butów, torebek i upięć do włosów właśnie na taką okazję. Da chłopaków też sporo garniturów. I poprawki krawieckie na miejscu. Swego czasu moje dziecię, po bezowocnych poszukiwaniach na mieście też skorzystało z tego adresu. I obkupiła się od stóp do głów
    • enigma81 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 13:24
      Córka kupiła w salonie Koko moda. Mają też stronę: kubaszka.pl
    • myszu13 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 17:14
      dzięki dziewczynysmile
    • sol_13 Re: Sukienka na studniówkę 30.11.22, 21:33
      Zalando.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka