Dodaj do ulubionych

Przygotowanie do kolonoskopii -dieta

03.12.22, 22:38
Mąz ma w poniedziałek przed południem kolonoskopię, od paru dni nie jada pewnych rzeczy zakazanych, dziś same lekkostrawne, jutro podobno może tylko płyny i Fortrans - ale jak czytam tu i ówdzie, to jednak lekkie śniadanie może zjeść. Czy lepiej już nic przez cały dzień? A czy odtłuszczony rosół drobiowy liczy się jako płyn i może wypić kubek, czy tylko woda/herbata ?
Obserwuj wątek
    • silenta Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 22:41
      Z tego co pamiętam to dzień wcześniej do 15.00 jadłam jakieś zblendowane, ugotowane na maśle warzywa. Byłam ładnie wyczyszczona na badanie.
      • default Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 22:46
        A myślisz, że warzywa zblendowane z bulionem będą ok ?
        • silenta Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 22:54
          Myślę, że tak.
        • jednoraz0w0 Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 04.12.22, 02:39
          U nas było założenie „ma być przezroczyste”. Czyli bulion tak ale czysty.
      • kochamruskieileniwe Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 05.12.22, 09:42
        jakiś czas temu czytałam artykuł porównujący rózne konsystencje diet. Niestety, nie podam linku, było to dawno. pamietyam, że było to w jakimś medycznym piśmie z webscience.
        Otóz wyszło, że miksowane jedzenie dłużej utrzymuje sie (ogólnikowo) w bebechach wink Jest dłużej trawione.
        Zaskoczyły mnie te wyniki.
        Potem widziałam jekiś film dokumentalny na ten temat. Gdzie robiono eksperymetnt (z kompletnymi badaniami) wśród survivalowców. Jedni dostali posiłek "normalny", drudzy - to samo, ale zmiksowane.
        Generalnie - lepiej wyszli ci co jedli miksowane - energii mieli na dłużej.

Taka uwaga na marginesie.
        Może sa jakieś inne badania, może nowsze wykazują coś innego - nie śledzę tematu.
    • wkswks Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 22:50
      Ja jadłam jakas zupkę nie na mięsie o 15 (badanie miałam chyba o 8:30 albo 9:30 nast dnia). Potem juz tylko to do picia na przeczyszczenie.
    • daisy Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 23:25
      Ja piłam rosół, taką wodę rosołową, bez tego nie dałabym rady, musiałam łapać jakieś elektrolity z solą.
      • default Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 23:30
        No właśnie też uznałam, że sama herbata i woda to słabo, ale chciałam się upewnić, że może pić rosół. Dzięki.
        • daisy Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 23:56
          Mąż mi ugotował cały wielki garnek, dużo warzyw, żeby tych soli mineralnych było sporo - właściwie nic innego nie mogłam za bardzo pić, herbata zaraz brzydnie
    • mrs.solis Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 03.12.22, 23:32
      Moglam pic przezroczyste plyny albo jesc galaretki w tym rowiniez drobiowa (bez miesa i warzyw). Rosol jak najbardziej moze pic.
      • abasia0 Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 04.12.22, 05:40
        Na duży głód pomagają landrynki i są dozwolone
        • gaga-sie Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 04.12.22, 17:50
          Tak. Mnie landrynki uratowały przed zupełnym wyjałowieniem i bólem głowy.
          • daisy Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 04.12.22, 17:53
            Tylko chyba nie czerwone, nie wolno czerwonych barwników, pamiętam.
    • iza232 Re: Przygotowanie do kolonoskopii -dieta 04.12.22, 17:05
      Ostatni posiłek jadłam poprzedniego dnia. Po południu już tylko moviprep na przeczyszczenie. I druga dawka tego samego dnia rano. W dniu badania nie wolno nic jeść, nawet półpłynnego, bo zapcha jelita i badanie nie wyjdzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka