Dodaj do ulubionych

Powołanie do wojska studentów

08.12.22, 09:57
Temat był. Czy jakaś ematka coś wie? Pewnie nie, bo znając PiS, to sami pomysłodawcy nic nie wiedzą. Wśród kolegów syna pojawił się popłoch. Ludzie z Polibuty martwią się, że prędzej będą powoływać przyszłych inżynierów niż pedagogów.
Obserwuj wątek
    • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:11
      Pewnie wróci PRL czyli zalatwianie fejkowej kategorii i znajomy major w komisji.
      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:14
        No właśnie pytanie, czy w ogóle będą powoływać studentów. Jest mowa o legii akademickiej rekrutowanej wśród studentów, ale tylko na zasadzie dobrowolności.
        • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:16
          Nie mam pojęcia, ale mogę się dowiedzieć. Natomiast przypuszczam, że nikt nie wie na 100%, bo jest bajzel.
      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:14
        Jeśli Cię to pocieszy, ja też się stresuję, bo starszak ma wyjątkowo chodliwe udokumentowane kwalifikacje.
        Szkolenia powinny być dla zainteresowanych, tak jak dla bardzo zainteresowanych jest wojsko zawodowe i uczelnie wojskowe.
        • lauren6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:52
          Starszak idzie do seksuologa, mówi że czuje się kobietą. Niektórzy już na pierwszej wizycie przepisują hormony. Potem na komisji wojskowej mówi, że jest transseksualistą w czasie tranzycji. Dostaje kategorię D ☺️
          Chodliwe kwalifikacje w tym wypadku nie pomogą.
          • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:57
            Na komisjach w PRL było grane udawanie ćpuna albo geja.tongue_out
          • black.imak Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:58
            Kiedyś tak było, ale obawiam się że teraz to chyba już tak nie działa. Wojsko pewnie się unowocześniło i jest tolerancyjne i otwarte na różne płci i orientacje. Obawiam się, że deklaracja że jest się transem, homoseksualistą itp. już nie jest podstawą do kategorii D.
            • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:07
              Choroba psychiczna wciąż chyba jest.
              • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:06
                Masz to potem w papierach. Syn by się raczej nie zgodził.
            • cosmetic.wipes Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:08
              black.imak napisał(a):

> Obawiam się, że deklaracja że jest się transem, homoseksualistą itp. już nie
              > jest podstawą do kategorii D.

Transseksualizm chyba jednak podlega pod d
              • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:15
                Zakładka "choroby psychiczne"?
                • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:45

sama siebie umieść w zakładce chorób psychicznych tongue_out -albo zanim walniesz babola sprawdź tabele
                  ani homoeksualizm ani transeksualizm takimi nie są, chyba całkiem już sPISdziałaś

mężczyźni homo i biseksualni moga służyć w wojsku ( nie ma nic o tym w tabelach zdrowotnych)
                  transeksualizm i obojnactwo to kategoria E, w rozdziale : Budowa ciała ( podobnie jak otyłość 3stopnia,Całkowita ślepota lub brak obu gałek ocznych,Wrodzone lub nabyte zniekształcenie lub zniszczenie nosa znacznie szpecące lub znacznie upośledzające j ego drożność,Padaczka z częstymi napadami i in)

• cosmetic.wipes Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:22
                  triss_merigold6 napisała:

> Zakładka "choroby psychiczne"?

Jak by ci to...

Może jednak zbadaj starszaka, bo ponoć pewne cechy psychiczne dziedziczy się po matce.
                  • beata_anuszewska11.2022 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:37
                    Dziewczyny, nie znamy syna Triss. Nie patrzmy na niego przez pryzmat mocno kontrowersyjnej matki. Chłopak jest zapewne przebadany, jeżeli to co pisze Triss jest prawdą, bo: jest uczniem Technikum Lotniczego- tam są dwa kierunki mechanik lotniczy i awionik. Mechanika na 99% mozemy wykluczyć- przebojowa i ambitna Triss nie zniosłaby, żeby pierworodny piłował blaszki w imadle, więc z dużym prawdopodobieństwem jest to technik awionik ( kiedyś sama Triss napisała, że będzie miał niszowy zawód, a to jest). Technik awionik to nie tylko bardzo poszukiwana specjalność, ale także odpowiedzialne zajęcie. A ksztalcenie kosztowne, czyli do szkoły dostają się osoby przebadane a nauczyciele bacznie im się przyglądają. No, ale może się mylę.
                    • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:47
                      wink
                      ale może jest chory psychicznie i jest biseksualny ? wink
                      • beata_anuszewska11.2022 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:53
                        Tego nie wiemy. I oby nie był .
                        • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:58
                          a czemuż
                          szczeście bombelka wartością najwyższą ! suspicious
                    • kurt.wallander Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 21:32
                      beata_anuszewska11.2022 napisała:

> Dziewczyny, nie znamy syna Triss. Nie patrzmy na niego przez pryzmat mocno kont
                      > rowersyjnej matki. Chłopak jest zapewne przebadany, jeżeli to co pisze Triss je
                      > st prawdą, bo: jest uczniem Technikum Lotniczego-

a on nie jest w tym liceum przy WAT? Pamiętam, że chyba do Dęblina się nie dostał.
                      • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 07:55
                        kurt.wallander napisała:

>
                        > a on nie jest w tym liceum przy WAT? Pamiętam, że chyba do Dęblina się nie dost
                        > ał.

jeśli jest to jest "skazany na sukces"
                        trissunia chyba tego nie przewidziała hłe hłe
                      • beata_anuszewska11.2022 Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 08:40
                        Triss pisała wielokrotnie o technikum . O Dęblinie nie czytałam, ale nie twierdzę, że mam rację. Może zmienił szkołę?
                        • kurt.wallander Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 11:07
                          Nie, to ja mogłam pomylić, bo z wątków o rekrutacji pamiętałam, że z Dęblinem nie wypaliło, a faktycznie w Warszawie jest również technikum lotnicze. Ten WAT mi się skojarzył, bo to chyba właśnie z jakiejś wypowiedzi triss dowiedziałam się, że utworzyli tam też liceum przy uczelni.
                          • panna.nasturcja Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 15:56
                            Triss wiele razy pisała, że jej syn jest w technikum, do Dęblina się nie dostał, bo trafił na podwójny rocznik w rekrutacji i było mniej miejsc.
          • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:07
            lauren6 napisała:

> Starszak idzie do seksuologa, mówi że czuje się kobietą. Niektórzy już na pierw
            > szej wizycie przepisują hormony.

Jedno głosowanie w sejmie.
            I będzie wprowadzona prawdziwa równość.
            O jak tutaj:

• gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:26
              Dzięki pis będzie raczej
              buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,23790486,swieto-wojska-polskiego-za-nami-parada-w-warszawie-nie-obyla.html
          • serei Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:49
            weź poprawkę na to, że obecny rząd nienawidzi wszystkiego związanego z innością, wezmą takiego tym bardziej aby poczuł się mężczyzną
    • 35wcieniu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:15
      Tak. Coś wie. Że powinno się w trybie natychmiastowym wcielić do wojska tych, którzy nie potrafią czytać, za to nader chętnie straszą informacjami z dudy i już teraz wiedzą że przyda się znajomy major w komisji.
      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:16
        Skoro wraca PRL na pełnej q..., to może się przydać.
      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:07
        A coś podpowiesz? Ja zrozumiałam, że studentów nie będą wcielać. Tylko na zasadzie dobrowolności.
      • princesswhitewolf Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:30
        Tak tak...nie ma zagrozenia wojna wiekszego niz w 2010 🤦‍♂️ i wszystko to " strasznie".

Real trzeba ogarnac a nie wypierac.

(A teraz sie pien do woli)
    • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:15
      Ludzie z Polibuty martwią się, że prędzej będą powoływać przyszłych inżynierów niż pedagogów.

powoływać gdzie ? na co ?

Corocznie powoływani NA KWALIFIKACJE są wszyscy mężczyźni ( z wyłączeniami podanymi w ustawie) którzy w danym roku zaczęli 19 rż. Na mocy nowej ustawy kwalifikacje można prowadzić kilka razy w roku

tu treść ustawy, studenci mądrzy są- czytać ze zrozumieniem potrafią

isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000655/T/D20220655L.pdf
      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:10
        Dzięki wapaha, Artykuł 158 już rano młodemu zacytowałam. Ale myślałam, że może w nowej ustawie zostanie coś zmienione.
        • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:34
          Więcej spokoju nam wszystkim życzę- artykuły, pisane pod tezę i wywołanie okreslonych reakcji, panika, emocje - nic dobrego nie przyniosą
          ĆWICZENIA są co roku
          • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:38
            Ta. Aż opierdoliłam towarzystwo. Niby sami studenci medycyny i informatyki a popłoch sieją. Ale przy obecnych rządach popłoch jest w sumie wskazany na każdym kroku.
            • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:42
              Popłoch nigdy nie jest wskazany
            • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:42
              Nie, nie jest wskazany. Wskazana jest jak dotąd nigdy walka i z nim i dezinformacją
              Dobrze zrobiłaś że młodych zyebałaś kiss
              • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:46
                Nie wiem, czy dobrze. Teraz jest mi źle. Ale sama zaczęłam rano szukać i wydawało się, że sprawa (na chwilę obecną) jest jasna i nie ma co siać paniki. Ale oni zamiast ustaw poszukać, to se googlowali artykuły.
                • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:49
                  gaskama napisała:

> Nie wiem, czy dobrze. Teraz jest mi źle. Ale sama zaczęłam rano szukać i wydawa
                  > ło się, że sprawa (na chwilę obecną) jest jasna i nie ma co siać paniki. Ale on
                  > i zamiast ustaw poszukać, to se googlowali artykuły.

ot, przeklęta łatwość zdobycia informacji, czytanie nagłówków i czytanie bez zrozumienia uncertain
            • gama2003 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:47
              Dobra. Czyli w razie popłochu - opyjerdalać ?
              • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:50
                Jeśli jest podszyty brakiem wiedzy, to może warto ostudzić emocje. Najpierw uspakajałam. Potem sama poszukałam i znalazłam ustawę, tę którą podała wapaha, i opierdoliłam, żeby szukali nie po portalach plotkarskich. Potem mi zrobiło się głupio i i założyłam wątek. No i jednak siali panikę bez odpowiedniej wiedzy. No wiesz, nie wyzywałam ich też od xujów czy debili. wink
              • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:53
                Opierdalać za sianie popłochu i dezinformacji
                Uświadomić że :
                1. Powołania na kwalifikacje są co roku. To żadna nowość
                2. Cwiczenia wojskowe/ćwiczenia rezerwy są co roku/kilka razy w roku . To żadna nowość.
                3. Obowiązkowa zasadnicza służba wojskowa została zniesiona w 2010
                4. Nowa ustawa wprowadza dobrowolną zasadniczą służbę wojskową
                5. MAMY WOJNĘ tuż za naszą wschodnią granicą - w interesie każdego człowieka powinno być zdobycie podstawowych umiejetności , które mogą jemu/jego bliskim uratowac życie. Warto to uświadomić młodemu puchowi wychowanemu na walkach w grach komputerowych.
                • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:41
                  Co ciekawe, jak zrobili możliwość krótkiego przeszkolenia dla chętnych to tłumy były takie, że nie dało się zapisać
                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:47
                    nie dziwię w sumie, fajna sprawa-podobała mi się ta inicjatywa
    • mia_mia Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:27
      Mojego męża powoływali kilka razy, to zwykle są szkolenia kilkudniowe (2-3 dni), nawet jeśliby mieli powoływać studentów to nie ma co panikować.
    • skumbrie Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:33
      Spokojnie, na front szybciej wyslą pedagogów niż inżynierów. Ci drudzy są zbyt cenni.
    • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:36
      Mam nadzieje, że ci wszyscy rozliczający Ukraińców z tego, że nie wrócili walczyć o swój kraj dopilnują teraz, żeby ich bombelki grzecznie się stawiły do wojska 😁
      • kk345 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 10:39
        Celne smile
      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:11
        Też mam taką nadzieję. I wszyscy ci, którzy są za murem na wschodzniej granicy także.
      • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:25
        Mój ma kategorię D smile
        • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:27
          Za to mąż znajomej związany z PiS zalatwia sobie E.
        • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:35
          bergamotka77 napisała:

> Mój ma kategorię D smile
          >
          w razie W nic mu to nie pomoże
          • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:08
            Wiem, ale na front go nie wyślą.
            • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:11
              naiwna..
            • cosmetic.wipes Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:11
              bergamotka77 napisała:

> Wiem, ale na front go nie wyślą.
              >

Właśnie na front go mogą wysłać.
              • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:20
                Nie wyślą go, bo ma asymetryczne nogi, nie ma takich butów wojskowych, do których wejdzie jego wkładka wink
                • anvalley Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:12
                  To niech zmieni kategorię bo z D jak najbardziej go wyślą w razie w. Nie sądzę żeby buty miały stanowić przeszkodę
                • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:21
                  Onucami wyrówna 😁
                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:25
                    gr.ruuu napisała:

> Onucami wyrówna 😁
                    🤣🤣
        • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:51
          Offtop - wiesz że Facebook mi Twojego dziubdziusia cały czas wywala jako "osobę, którą możesz znać" 😱
          • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:24
            gr.ruuu napisała:

> Offtop - wiesz że Facebook mi Twojego dziubdziusia cały czas wywala jako "osobę
            > , którą możesz znać" 😱

Mojego? big_grin Może masz z nim wspólnych znajomych? Ma znajomych na różnych wydziałach.
            • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:20
              Twojego osobistego! No właśnie nie mam 🙄 Sztuczna inteligencja działa...
              • panna.nasturcja Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 22:06
                A nie masz Bergamotki w znajomych? Lub po prostu wspólnych znajomych w realu? Bo Wy się chyba znacie. Wtedy wyswietla znajomych znajomych i tak to idzie.
                • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 22:23
                  Możliwe że ma. Pracowalysmy kiedyś w jednym miejscu.
        • kurt.wallander Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 21:35
          Przed chwilą w wiadomościach mówili, że biorą z A i D.
          • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 21:52
            Może to i niezły pomysł? Przynajmniej część wzmożonych patriotycznie, kresowo i prowojennie ochłonie i uspokoi się jak posiedzą pod zatęchłymi namiotami w styczniu.
            Poza tym Błaszczak deklarował, że nieszczepionych nie biorą big_grin
            pbs.twimg.com/media/FjefgLbXEBAAjP0?format=jpg&name=large
    • dyzurny_troll_forum [...] 08.12.22, 10:42
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:00
        Raczej: ja to ogólnie jezdem patriotom, jezdem weteranom bitfy pod empikiem odznaczonym brunatnym krzyżem hwdp, ja wszystko umiem, ja wyklęty, po co mnie do wojska ciągać, ja nie bende po poligonie biegać jak debil, że co, że z mefedronem nie można, a walcie się
        • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:10
          Raczej w stronę "szkoda czasu, ludzie, ja mam plany, pracę, bilety kupione, nie mam ochoty biegać jak debil po polu w drewnianym helmie pomalowanym w Photoshopie, robiąc ta ta ta, bo prawdziwego sprzętu i amunicji nie dowiezli".
          • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:14
            Ta jasne, pracę ma jeden z drugim, umysłową jak się zastanawia czy się po lewym czy prawym jaju podrapać w oczekiwaniu na zasiłek, tacy to są ci rycerze
            • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:23
              Lol, u mojego partnera w pracy właśnie wezwania do zgłoszenia się otrzymało dwóch panów, którym bliżej do 60-tki niż 50. wiosny życia. Wkurwili się, bo mój to gorąco poparł, tłumacząc im, że to bardzo dobrze, że biorą starych, młodzieży szkoda.
              • obrus_w_paski Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:19
                No nie dziwie się, ze się wkurwili. Nikt nie chce iść na wojne, ani stary ani młody. Twój partner się nie boi? Młody przecież nie jest, a konflikty zbrojne maja to do siebie ze długo trwają.

• triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:34
                  Ma legitna kategorię D, załatwioną w głębokich latach 90-tych.
                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:37

> Ma legitna kategorię D, załatwioną w głębokich latach 90-tych.

wow...kolejny niepełnosprawny mąż ematki
                    • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:39
                      Jego to akurat lepiej nie dopuszczać do broni, w stresie może mieć nawrót choroby i nie wiadomo co odwali.
                      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:41
                        Jakiej choroby? Co ty piszesz?
                      • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:43
                        gr.ruuu napisała:

> Jego to akurat lepiej nie dopuszczać do broni, w stresie może mieć nawrót choro
                        > by i nie wiadomo co odwali.

Eno, może by sie właśnie nadał - chlałby z tym prlowskim wojskiem o którym wspomina triss wink
                    • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:39
                      wapaha napisała:

> wow...kolejny niepełnosprawny mąż ematki

zaraz tam niepełnosprawny... kategoria D w zupełności wystarcza do obrony ojczyzny w czasie wojny...
                      • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:42
                        no tak , niepełnosprawny tylko do czasu W
                    • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:43
                      Czekaj, to nie wiesz po co i jak chłopaki z Warszawy załatwiali wyreklamowanie się od dwóch lat wojska?
                      • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:45
                        Nie wiem, u mnie na wsi tylko przegrywy, imprezowicze i maminsynki tak robiły
                        • obrus_w_paski Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:53
                          A u mnie tylko kompletni idioci szli do wojska.
                          • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:55
                            obrus_w_paski napisała:

> A u mnie tylko kompletni idioci szli do wojska.

Co to znaczy szli do wojska ?
                            • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:00
                              To znaczy "dawali się wziąć do zasadniczej służby wojskowej".
                              • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:02

> To znaczy "dawali się wziąć do zasadniczej służby wojskowej".

Czyli większość Polaków ? wink Śmiała teza

A twój mógł iść na studia po prostu zamiast kombinowac z załatwianiem sobie upośledzenia - może zyskałby KAPITAŁ KULTUROWY
                                • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:05
                                  Papiery miał na astmę 🤣
                                  Poszedł do pracy, z angielskim zarabiał zayebiscie, studia zrobił znacznie później.
                                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:06

> Papiery miał na astmę 🤣
                                    > Poszedł do pracy, z angielskim zarabiał zayebiscie, studia zrobił znacznie późn
                                    > iej.
                                    mhm
                                    • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:07
                                      a tak jeszcze dopytam- jak się czujesz z tym jako tak praworządna osoba, że konkubent dopuścił się oszustwa ?

aaaa
                                      nie odpowiadaj, już kiedyś pisałaś

jesteś z natury praworządna ale tylko w korzystnym dla ciebie zakresie

leć, synusiowi astme załatw tongue_out
                                      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:09
                                        Jakiego oszustwa?
                                        • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:12

> Jakiego oszustwa?
                                          Ma legitna kategorię D, załatwioną w głębokich latach 90-tych.

załatwił sobie
                                          • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:32
                                            No jak znakomita większość w Warszawie oprócz tych, którzy byli na studiach. Rozumiem zdziwienie, jeśli nie pamiętasz końcówki lat 80-tych i lat 90-tych i jaki był wtedy stosunek do zasadniczej służby wojskowej.
                                            • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:34
                                              Czekaj czekaj

chcesz powiedzieć, że większość warszawiaków ominął powszechny obowiązek wojskowy ?
                                              • arwena_11 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:51
                                                Tylko jeden z moich kolegów był w wojsku - ale on na ochotnika do komandosów startował.
                                                • panna.nasturcja Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 22:07
                                                  Ciekawe czy ten sam, którego ja znam. Też warszawiak, rocznik chyba 72.
                                      • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:09
                                        Triss nie jest praworządna, od lat udaje samotną matkę, którą nie jest, żeby płacić niższe podatki.
                                        • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:12
                                          gr.ruuu napisała:

> Triss nie jest praworządna, od lat udaje samotną matkę, którą nie jest, żeby pł
                                          > acić niższe podatki.

oj tam oj tam !
                                        • kurt.wallander Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 21:37
                                          gr.ruuu napisała:

> Triss nie jest praworządna, od lat udaje samotną matkę, którą nie jest, żeby pł
                                          > acić niższe podatki.

Nie rozumiesz, że to "wyjątkowa sytuacja"?
                                          • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 07:56
                                            kurt.wallander napisała:

> Nie rozumiesz, że to "wyjątkowa sytuacja"?

ja jestem w stanie zrozumieć, że PRZECIEŻ TO CAŁKIEM COŚ INNEGO
                                            zwłaszcza kurt, że napisałaś o 21:37
                                            to musi być znak
                                          • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 09.12.22, 13:17
                                            Oczywiście, to jest akt patriotyzmu, bo jak mi wytłumaczono, lepiej jak Polka wyłudza niż miałaby wyłudzic Ukrainka big_grin
                        • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:58
                          Widzisz, a w Warszawie tylko kompletni idioci nie potrafili ogarnąć wyreklamowania się od zasadniczej służby wojskowej, reszta miała fajniejsze rzeczy do roboty niż picie wódki z półanalfabetami w zielonym garnizonie.
                          • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:14
                            Zgadzam się. Nikt ze znajomych facetów w wojsku nie byl, ani mąż ani brat, poza moim tatą, który nawet awansował na podporucznika, proponowali mu zostanie w wojsku, ze swoim wykształceniem bardzo by sie przydał. No ale wtedy i studentów brali obowiązkowo, tylko na krócej. Syn ma D, ale mąż A. Ja w razie W ewakuuję się z tego kraju sad Mam już wybrany kraj z rodzicami i plany na taką ewentualność.
                            • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:19
                              bergamotka77 napisała:

. Ja w razie W ewakuuję
                              > się z tego kraju sad Mam już wybrany kraj z rodzicami i plany na taką ewentualno
                              > ść.
                              >
                              też tak kiedyś mówiłam- ale wtedy dzieci były małe i hormony zalewały mózg..
                            • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:24
                              Czy Ty przypadkiem nie krytykowałas Ukraińców za ucieczkę? 🙄
                              • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:27
                                gr.ruuu napisała:

> Czy Ty przypadkiem nie krytykowałas Ukraińców za ucieczkę? 🙄

ja ?
                                • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:28
                                  Bergamotka
                                  • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:30
                                    Ja? Nigdy. Sami próbowaliśmy pomóc znajomej Ukraince wyciągnąć syna, ale się nie udało. To znaczy podpowiadaliśmy jej jak można spróbować - może studia w Polsce, może leczenie... To straszne, bo on miał 1 marca dołączyć do niej w Polsce, miał zacząć pracę i prosiła, by przyjechał wczesniej, ale wolał pobyć jeszcze z dziewczyną. Potem zaraz po wybuchu wojny można było jeszcze wyjezdzać, ale on pojechał do Kijowa zamiast na granicę. I teraz utknął sad
                            • obrus_w_paski Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:31
                              Ewakuacja w razie W wiadomo jak wyglada. Ukraińcy mieli 8 lat na przygotowanie się na „W” i ich ucieczka wyglądała jak wyglądała. Mężczyźni którzy uciekli przed lutym mieli szczęście.
                              Popatrz sobie jak wyglądają ucieczki w razie W na białoruskiej granicy.
                              • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:33
                                Możesz wyjasnić i opisać szerzej, bo nie wiem czy myślimy o tym samym

ucieczki w razie W na białoruskiej granicy

• gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:40
                                Na Białorusi jest jakaś wojna?
                                • obrus_w_paski Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:50
                                  A kto mówi ze na Białorusi jest wojna?
                                  Pisałam o tym jak wyglada ucieczka z kraju ogarniętego wojna. Nie wiem jakie są preferencje bergamotki, czy wystarczy jej kraj ościenny czy Singapur
                                  • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:51
                                    To jak ktoś ucieka z Białorusi do Polski to raczej nie ten przypadek
                                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:55
                                    obrus_w_paski napisała:

> A kto mówi ze na Białorusi jest wojna?
                                    > Pisałam o tym jak wyglada ucieczka z kraju ogarniętego wojna.

Popatrz sobie jak wyglądają ucieczki w razie W na białoruskiej granicy.
                                    • obrus_w_paski Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:58
                                      na granicy polsko- białoruskiej nie ma uchodźców z krajów bliskiego wschodu?
                                      • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 14:05
                                        strasznie niejasno i skrótowo piszesz-dlatego prosiłam byś wyjasniła i szerzej opisała o co ci chodzi
                                        zwłaszcza że ci, którzy usiłują przekroczyć granicę nie uciekają z kraju ogarniętego wojną- są w Białorusi w której NIE MA wojny
                                      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 14:11
                                        Nie są uchodźcami- to ludzie, którzy legalnie dostali wizy turystyczne na Białoruś i nielegalnie próbują dostać się na teren UE.
                                  • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:37
                                    Akurat kobiety z dziećmi mogą swobodnie wyjezdżać, ale ratowałabym też męża. Kraj ościenny by nie wystarczył, no ale nie że aż Singapur. Południowo-zachodnia Europa lub USA.
                          • volta2 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:32
                            a to już brednie są, akurat ja swojego faceta poznałam przez kolegę kuzyna, który poszedł do woja, tam poznał jednego warszawiaka, pojechaliśmy razem w góry, z kolejnym warszawiakiem - też będącym wtedy w wojsku, na miejscu czekał na nas trzeci wojak - warszawiak. i jak wyszli, to poznali mnie z moim mężem obecnym.

mąż obecny, jako student nie był wzięty do wojska, ale rok po studiach dostał powołanie jako inżynier od strategicznych spraw, miał iść na rok i owszem, wtedy się też wymigał, co było mi oczywiście na rękę, bo nie widziałam inwestowania w znajomość wyrwaną na rok z życiorysu.
                            z kolegów meża, wszyscy z wawy, było pół na pół w wojsku. obecnie miesiac temu jeden z tych był w kamaszach na miesiąc, już drugi czy trzeci raz na przestrzeni kilkku lat. przysłał nam nawet focię w mundurze.

• wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 15:46
                              niemożliwe
                              są idiotami
                              albo nie są warszawiakami

suspicious
                              • volta2 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 16:19
                                mój mąż jak tryśka, zadawał się tylko z warszawiakami

nikogo spoza nie znał, do czasu objawienia się mojego. i wszystko dzięki zasadniczej służbie wojskowej właśnie.
              • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:37

> Lol, u mojego partnera w pracy właśnie wezwania do zgłoszenia się otrzymało dwó
                > ch panów, którym bliżej do 60-tki niż 50. wiosny życia. Wkurwili się, bo mój to
                > gorąco poparł, tłumacząc im, że to bardzo dobrze, że biorą starych, młodzieży
                > szkoda.

zgodnie z ustawą przecież tongue_out
                • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:00
                  Zgodnie, oczywiście.
                  • wapaha Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 13:03
                    wink
                    btw twój konkubent widzę z idiotami pracuje ?
                    bo zakładam że zsw odbębnili ?
                    • arwena_11 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 17:54
                      Jak ktoś bliżej 60 - to mógł mieć obowiązkowe studium wojskowe na studiach. Mój ojciec ( 70 ) tak miał.
                      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:25
                        Mój dużo starszy znajomy miał na studiach czy w trakcie, w każdym razie po 68 r. wprowadzono coś z wojskiem, żeby spacyfikowac studentów.
                        Natomiast nie była to zasadnicza służba wojskowa.
                        • arwena_11 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:28
                          To była szkoła podoficerska czy jakoś tak - potem 3 miesiące w jednostce ( w tym miesiąc na poligonie ). Tylko oni byli nad tymi z ZS.
                        • cosmetic.wipes Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 18:29
                          Tak, to był jeden z "przedmiotów" na studiach. Coś mi się majaczy, że brat miał problemy z zaliczeniem (koło 79 roku to było), bo był niewłaściwego pochodzenia. Matka wtedy uruchomiła znajomości, żeby nie wyleciał z uczelni.
                          • beata_anuszewska11.2022 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 19:04
                            Nie wiem jak było przed stanem wojennym, ale potem w większości uczelni po studiach był tzw. S(zkoła) O (ficerów) R(ezerwy) czyli roczne wojsko . Czy na studiach były zajęcia tego nie wiem. Dotyczyło mężczyzn , bo kobiety mialy zajęcia "z wojska" raczej lajcikowe. Na jednej jedynej uczelni AM oprócz zajęć na studiach , po ich ukończeniu był miesięczny czy dwumiesięczny obóz zakończony promocją oficerską ( mężczyźni).
                      • bergamotka77 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 19:28
                        arwena_11 napisała:

> Jak ktoś bliżej 60 - to mógł mieć obowiązkowe studium wojskowe na studiach. Mój
                        > ojciec ( 70 ) tak miał.

No mój ojciec tak miał i w podobnym wieku jest, tuż po 70-tce.
      • borsuczyca.klusek Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:08
        Dobrze trollu, że przynajmniej ty się stawisz na froncie w pierwszym szeregu 🙄
        • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:11
          borsuczyca.klusek napisała:

> Dobrze trollu, że przynajmniej ty się stawisz na froncie w pierwszym szeregu 🙄

Pozwól Borsuczyco, że odpowiem Ci cytatem z wielkiego człowieka:

"Tymczasem w tych dniach wykuwa się ostatecznie trzecia kadencja kaczyzmu.
          Na tle gwałtownie cywilizującego Polskę PiS-u, który pijanym odbiera samochody, bezbronnym buduje armię, finezyjnie rozgrywa niemieckie Patrioty (słowem – za dobre wynagradza, a za złe karze) wyczyny kasty i skowyt opozycji jawią się jak tubylcy z dzidami stawiający opór konkwistadorom – napływającej ze starego świata nowoczesności."
        • gr.ruuu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:15
          Ostrzysz już pazy na wroga?
      • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:12
        Kurwa, jestem ostatnią osobą w tym kraju, która nazwałaby się patriotką. W takim rozumowaniu, jak to słowo obsrał pis i prawaki.
    • feniks_z_popiolu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:15
      Media donoszą, że raczej będzie przegląd rezerw niż powołania do wojska. Ostatecznie rekruci kosztują. A w razie czego odpękają te 2-3 dni w Zegrzu i tyle.
      • triss_merigold6 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:28
        Oczywiście, że kosztują, trzeba ich żywic, zakwaterowac, ubrać, kąpać czasem, zapewnić kible. Wojsko wyoutsourcowalo wyżywienie i nie mają nawet kuchni polowych.
        • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:33

> Oczywiście, że kosztują, trzeba ich żywic, zakwaterowac, ubrać, kąpać czasem, z
          > apewnić kible. Wojsko wyoutsourcowalo wyżywienie i nie mają nawet kuchni polowy
          > ch.

To może najwyższy czas to naprawić po czasach POgardy, POrażek i niePOwodzeń?
          • alicia033 Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 11:54
            dyzurny_troll_forum napisała:

> To może najwyższy czas to naprawić po czasach POgardy, POrażek i niePOwodzeń?
            >
            >
            Nie, trollu. Najwyższy czas to skończyć z debilnym marnotrawieniem zasobów. Armia to mają być profesjonaliści uzbrojeni w najlepszy dostępny nam sprzęt a nie horda "przeszkolona" byle jak na byle czym.
            • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:06
              alicia033 napisała:

> Nie, trollu. Najwyżs
              > zy czas to skończyć z debilnym marnotrawieniem zasobów. Armia to mają być profe
              > sjonaliści uzbrojeni w najlepszy dostępny nam sprzęt a nie horda "przeszkolona"
              > byle jak na byle czym.

Profesjonaliści tak!
              Ale w czasach wojny profesjonalistom w noszeniu skrzynek z amunicją, kopaniu ziemianek czy innych prostych czynnosciach mogą pomóc poborowi. I dobrze by było, aby ci poborowi wiedzieli co to jest kaliber i że hełmu nie wywleka się na lewą stronę...I temu ma służyć to 30 dniowe szkolenie...
              • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:22
                Ale do tego powinni być ochotnicy z prawicy. Kibole, zwolennicy teorii smoleńskich, debile z wot czy jak to tam się nazywa. Błagam, bo xuj inżynier, informatyk ma nosić skrzynki. Niech se spokojnie wyjedzie na zachód, tam go przyjmą z otwartymi ramionami. Taki bezrobotny gamoń jak ty, co na ematce siedzi niech lata ze skrzynkami. No ludzie ... trochę logiki.
                • dyzurny_troll_forum Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:30
                  gaskama napisała:

> Błagam, bo xuj inżynier, informatyk ma nosić skrzynki.

Jak będzie się nadawał do czegoś innego to zapewne skrzynek nosić nie będzie. Ale jak znam najmłodsze pokolenie, które może iść do wojska, to jedną skrzynkę zgubi, a drugą połamie.

> Niech se spokojnie wyjedzie na zachód, tam go przyjmą z otwartymi ramionami.

Nie mogę się doczekać relacji gaskamy jak to jej pociechy zachód przyjmuje z otwartymi ramionami.
                  • gaskama Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:39
                    Gamoniu, informatyków przyjmują. Wiesz, co to informatyk? Prawda? Czy jednak niekoniecznie?
                    • dyzurny_troll_forum [...] 08.12.22, 14:46
                      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • feniks_z_popiolu Re: Powołanie do wojska studentów 08.12.22, 12:31
            Gdzie przewidujesz wysyłać tych rezerwistów w najbliższym czasie? Czyżby Pan Prezydent coś naprawdę wiedział n/t 3-ciej wojny światowej?