Dodaj do ulubionych

Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne

07.08.05, 20:29
Poproszę o informacjie na temat tych plastrów. Ile kosztuja, na jakiej
zasadzie działają, kiedy należy je zmieniać i ogólnie wszystko...Jakie są
wady i zalety.
Obserwuj wątek
    • kiniaan Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 20:48
      Evrę stosowałam przez 1,5 roku, przerwałam bo staramy się o drugie dzieckosmile.
      Dla mnie był to idealny środek antykoncepcyjny.
      Plastry zmnienia sie raz w tygodniu. W opakowaniu są 3 plastry (po ostatnim
      plastrze tydzień przerwy, jak przy tabletkach).
      Jedyna ich wada to paskudny brudek zbierający się na brzegach plastra, ale na
      to też jest sposób... Wystarczy zaraz po przyklejeniu przetrzeć brzegi plastra
      wacikiem nasączonym wodą po goleniu.
      Cena: 58-62zł.
    • donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 22:52
      Zaczynasz w pierwszy dzień cyklu i to będzie Twój dzień zmiany plastra (np.
      czwartek, czy niedziela). Trzy plastry, co tydzień jeden, a po nich tydzień
      bez. W tym właśnie tygodniu powinno się pojawić krwawienie z odstawienia. Jeśli
      z jakichś przyczyn chcesz tego "okresu" uniknąć (np. romantyczny wyjazd,
      wakacje, itp.), możesz od razu przykleić kolejny plaster. Lista skutków
      ubocznych jest niezwykle długa i obejmuje wszelkie reakcje skórne, tycie,
      chudnięcie, a nawet paranoje smile
      Zalety: wygoda, brak skutków ubocznych (dla mnie)
      Wady: podrażnienia skóry (u niektórych), brudek dookoła (można przykleić na
      pupie, a nie na ramieniu), cena (ok. 60 PLN).
      • mifka Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:01
        nie spotkalam sie wczesniej z platsrami dlatego moje pytania moga byc dla
        niektorych troche infatylne ale i tak zapytam:z tego co zrozumialam plaster
        nosi sie w sumie non stop rowniez podczas kapieli, a co np.z dlugimi kapielami
        w slonej wodzie i reakcja skory na plaster-czy on przepuszcza powietrze i wode?
        interesuje mnie tez wielkosc plastra,tego jak bardzo jest "dyskretny" i tego
        czy np. sie nie odklei bo tylek sie porzadnie spoci?
        i jeszcze jedno-czy plaster tak samo/mniej/wiecej ingeruje w kobiece cialo jka
        tabletka ant., jaka jest przewaga plastra nad tabletka? bede wdzieczna za
        odpowiedzi.
        i chyba czas odrobic lekcje w dziedzinie antykoncepcji...
        • donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:20
          mifka napisała:

          > nie spotkalam sie wczesniej z platsrami dlatego moje pytania moga byc dla
          > niektorych troche infatylne ale i tak zapytam:z tego co zrozumialam plaster
          > nosi sie w sumie non stop rowniez podczas kapieli, a co np.z dlugimi
          kapielami
          > w slonej wodzie i reakcja skory na plaster-czy on przepuszcza powietrze i
          wode?

          Weedług producenta - można się kąpać do woli. Ja byłam na basenie, brałam wiele
          razy prysznic - żadnych problemów. Ale czytałam gdzieś, że kobiety skarżyły się
          na niewielkie odklejanie się plastra po intensywnych kąpielach.
          >
          > interesuje mnie tez wielkosc plastra,tego jak bardzo jest "dyskretny" i tego
          > czy np. sie nie odklei bo tylek sie porzadnie spoci?

          Wielkość - jakieś 3x3 cm, kolor cielisty, nie odkleja się, ale bywa, że się
          leciutko przesuwa na skórze albo marszczy, co nie wpływa na jego efektywność.


          > i jeszcze jedno-czy plaster tak samo/mniej/wiecej ingeruje w kobiece cialo
          jka
          > tabletka ant., jaka jest przewaga plastra nad tabletka? bede wdzieczna za
          > odpowiedzi.

          Pod wzgledem zawartości hormonów odpowiada tabletkom.
          Przewaga - omija żołądek, nie trzeba pamiętać codziennie, wystaczy raz na
          tydzień, ewentualne kłopoty żołądkowe, wymioty itp, nie wpływją na jego
          skuteczność.


          > i chyba czas odrobic lekcje w dziedzinie antykoncepcji...
          • mifka Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:45
            bardzo dziekuje za cierpliwosc i odpowiedz.
            • aniaop Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 08.08.05, 13:31
              Ja uzywalam plastry ok roku. Oprocz niestetycznej czarnej obwodki, denorwowaly
              mnie dodatkowe 3 kg, ktore pojawily sie razem z plastrami i razem z nimi
              zniknely. No i bylam cala spuchnieta i napompowana, jak balon. Ja rozumiem
              zatrzymanie wody w organizmie, ale bralam wczesniej ze 3 rodzaje pigulek i
              nigdy tego nie mialam.
              • ochotka69 Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 08.08.05, 23:47
                Ja własnie zastanawiam sie nad plastrami. Nie wiem jednak jak to bedzie od
                wrzesnia bo 3 razy w tygodniu po 45minut mam zamiar chodzic na aqua aerobic i
                tak zupelnie nie chce mi sie wierzyc jak to będzie z tym trzymaniem i
                skutecznoscia plastów. Juz nie wspomnę o tym ze latem biore conajmniej 3 razy
                prysznic.
    • agatha_mama Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 09.08.05, 10:56
      wczopraj kupiłam pierwszy raz plasterki ( mój mąz kategorycznie zabronił mi
      noszenia ich w miejscu widocznym dla innych !!!)i mam pytanie, jeśli przykleję
      1 plasterek w poniedziałek, to odrywam go w nst poniedziałek i tego samego dnia
      przyklejam nst, czy to właśnie jest tak?Dobrze zrozumiałam?Kosztowały 55zł.
      • arras-k Re:plaster a spirala 09.08.05, 11:21
        A czy nie lepsza spirala?Spiralę zakłada sie na 5 lat i kosztuje ok.100zł, a za
        plastry przez 5 lat zapłacić musicie ok.3500. Różnica niesamowita, a i ze
        spirala jest spokój, nie trzeba przyklejać odklejać itp.
        • aniaop Re:plaster a spirala 09.08.05, 13:10
          Bardzo chetnie przestwilabym sie na spirale. Niestety przy ciaglych infekcjach
          i nadzerkach, do ktorych mam sklonnosc to zupelnie niewskazane...
          • ania.freszel Re:plaster a spirala 10.08.05, 07:40
            Ja dziekuje za okres przy spirali......Nie dosc ze trwa bite 7 dni to jest
            bardzo bolesny
      • donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 09.08.05, 14:24
        Powinnaś przykleić w pierwszy dzień cyklu (1 dzień miesiączki), jeśli to będzie
        poniedziałek, odklejasz w następny poniedziałek i od razu przyklejasz następny
        (ale nie w tym samym miejscu).

        PS. Ja znalazłam w aptekach Euro (Poznań) za 48 PLN.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka