kasssannndra 07.08.05, 20:29 Poproszę o informacjie na temat tych plastrów. Ile kosztuja, na jakiej zasadzie działają, kiedy należy je zmieniać i ogólnie wszystko...Jakie są wady i zalety. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kiniaan Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 20:48 Evrę stosowałam przez 1,5 roku, przerwałam bo staramy się o drugie dziecko. Dla mnie był to idealny środek antykoncepcyjny. Plastry zmnienia sie raz w tygodniu. W opakowaniu są 3 plastry (po ostatnim plastrze tydzień przerwy, jak przy tabletkach). Jedyna ich wada to paskudny brudek zbierający się na brzegach plastra, ale na to też jest sposób... Wystarczy zaraz po przyklejeniu przetrzeć brzegi plastra wacikiem nasączonym wodą po goleniu. Cena: 58-62zł. Odpowiedz Link Zgłoś
donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 22:52 Zaczynasz w pierwszy dzień cyklu i to będzie Twój dzień zmiany plastra (np. czwartek, czy niedziela). Trzy plastry, co tydzień jeden, a po nich tydzień bez. W tym właśnie tygodniu powinno się pojawić krwawienie z odstawienia. Jeśli z jakichś przyczyn chcesz tego "okresu" uniknąć (np. romantyczny wyjazd, wakacje, itp.), możesz od razu przykleić kolejny plaster. Lista skutków ubocznych jest niezwykle długa i obejmuje wszelkie reakcje skórne, tycie, chudnięcie, a nawet paranoje Zalety: wygoda, brak skutków ubocznych (dla mnie) Wady: podrażnienia skóry (u niektórych), brudek dookoła (można przykleić na pupie, a nie na ramieniu), cena (ok. 60 PLN). Odpowiedz Link Zgłoś
mifka Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:01 nie spotkalam sie wczesniej z platsrami dlatego moje pytania moga byc dla niektorych troche infatylne ale i tak zapytam:z tego co zrozumialam plaster nosi sie w sumie non stop rowniez podczas kapieli, a co np.z dlugimi kapielami w slonej wodzie i reakcja skory na plaster-czy on przepuszcza powietrze i wode? interesuje mnie tez wielkosc plastra,tego jak bardzo jest "dyskretny" i tego czy np. sie nie odklei bo tylek sie porzadnie spoci? i jeszcze jedno-czy plaster tak samo/mniej/wiecej ingeruje w kobiece cialo jka tabletka ant., jaka jest przewaga plastra nad tabletka? bede wdzieczna za odpowiedzi. i chyba czas odrobic lekcje w dziedzinie antykoncepcji... Odpowiedz Link Zgłoś
donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:20 mifka napisała: > nie spotkalam sie wczesniej z platsrami dlatego moje pytania moga byc dla > niektorych troche infatylne ale i tak zapytam:z tego co zrozumialam plaster > nosi sie w sumie non stop rowniez podczas kapieli, a co np.z dlugimi kapielami > w slonej wodzie i reakcja skory na plaster-czy on przepuszcza powietrze i wode? Weedług producenta - można się kąpać do woli. Ja byłam na basenie, brałam wiele razy prysznic - żadnych problemów. Ale czytałam gdzieś, że kobiety skarżyły się na niewielkie odklejanie się plastra po intensywnych kąpielach. > > interesuje mnie tez wielkosc plastra,tego jak bardzo jest "dyskretny" i tego > czy np. sie nie odklei bo tylek sie porzadnie spoci? Wielkość - jakieś 3x3 cm, kolor cielisty, nie odkleja się, ale bywa, że się leciutko przesuwa na skórze albo marszczy, co nie wpływa na jego efektywność. > i jeszcze jedno-czy plaster tak samo/mniej/wiecej ingeruje w kobiece cialo jka > tabletka ant., jaka jest przewaga plastra nad tabletka? bede wdzieczna za > odpowiedzi. Pod wzgledem zawartości hormonów odpowiada tabletkom. Przewaga - omija żołądek, nie trzeba pamiętać codziennie, wystaczy raz na tydzień, ewentualne kłopoty żołądkowe, wymioty itp, nie wpływją na jego skuteczność. > i chyba czas odrobic lekcje w dziedzinie antykoncepcji... Odpowiedz Link Zgłoś
mifka Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 07.08.05, 23:45 bardzo dziekuje za cierpliwosc i odpowiedz. Odpowiedz Link Zgłoś
aniaop Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 08.08.05, 13:31 Ja uzywalam plastry ok roku. Oprocz niestetycznej czarnej obwodki, denorwowaly mnie dodatkowe 3 kg, ktore pojawily sie razem z plastrami i razem z nimi zniknely. No i bylam cala spuchnieta i napompowana, jak balon. Ja rozumiem zatrzymanie wody w organizmie, ale bralam wczesniej ze 3 rodzaje pigulek i nigdy tego nie mialam. Odpowiedz Link Zgłoś
ochotka69 Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 08.08.05, 23:47 Ja własnie zastanawiam sie nad plastrami. Nie wiem jednak jak to bedzie od wrzesnia bo 3 razy w tygodniu po 45minut mam zamiar chodzic na aqua aerobic i tak zupelnie nie chce mi sie wierzyc jak to będzie z tym trzymaniem i skutecznoscia plastów. Juz nie wspomnę o tym ze latem biore conajmniej 3 razy prysznic. Odpowiedz Link Zgłoś
agatha_mama Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 09.08.05, 10:56 wczopraj kupiłam pierwszy raz plasterki ( mój mąz kategorycznie zabronił mi noszenia ich w miejscu widocznym dla innych !!!)i mam pytanie, jeśli przykleję 1 plasterek w poniedziałek, to odrywam go w nst poniedziałek i tego samego dnia przyklejam nst, czy to właśnie jest tak?Dobrze zrozumiałam?Kosztowały 55zł. Odpowiedz Link Zgłoś
arras-k Re:plaster a spirala 09.08.05, 11:21 A czy nie lepsza spirala?Spiralę zakłada sie na 5 lat i kosztuje ok.100zł, a za plastry przez 5 lat zapłacić musicie ok.3500. Różnica niesamowita, a i ze spirala jest spokój, nie trzeba przyklejać odklejać itp. Odpowiedz Link Zgłoś
aniaop Re:plaster a spirala 09.08.05, 13:10 Bardzo chetnie przestwilabym sie na spirale. Niestety przy ciaglych infekcjach i nadzerkach, do ktorych mam sklonnosc to zupelnie niewskazane... Odpowiedz Link Zgłoś
ania.freszel Re:plaster a spirala 10.08.05, 07:40 Ja dziekuje za okres przy spirali......Nie dosc ze trwa bite 7 dni to jest bardzo bolesny Odpowiedz Link Zgłoś
donatta Re: Do eMam stosujących plastry antykoncepcyjne 09.08.05, 14:24 Powinnaś przykleić w pierwszy dzień cyklu (1 dzień miesiączki), jeśli to będzie poniedziałek, odklejasz w następny poniedziałek i od razu przyklejasz następny (ale nie w tym samym miejscu). PS. Ja znalazłam w aptekach Euro (Poznań) za 48 PLN. Odpowiedz Link Zgłoś