Dodaj do ulubionych

Chciałabym ale się boję

05.01.07, 20:32
Chciałamym mieć jeszcze jedno dziecko,ale boję się bóli porodowych i
hemorojdów jakie mi wyszły. Po porodzie dochodziłam do siebie prawie trzy
miesiące.Jestem nie odporna na ból i co mam zarobić. Za pierwszym razem mi
się upiekło bo zdążyłam do szpitala na znieczulenie. Boję się że za drugim
razem mogę nie mieć tyle szczęścia. Jak przełamać silny lęk przed bólem.
Poradżcie prosze
Obserwuj wątek
    • agatelek2 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 20:40
      Po pierwszym dziecku miałam pękniętą szyjkę macicy,rozerwanie krocza
      i.t.p.Cierpiałam przez 2 miesiące po porodzie.Akcja porodowa z drugim dzieckiem
      zaczęła się o 6 rano lekkimi skurczami,o 16 pojechałam na izbę przyjęć,o 17
      byłam na sali porodowej ,a o 18.05 urodziłam....Bez znieczulenia,bez szycia
      i.t.p.Wszystkie dziewczyny na sali myślały,że urodziłam kilka dni wcześniej i
      przenieśli mnie z innej sali.Tak dobrze się czułam....Więc nie martw się,u
      Ciebie może być tak jak u mnie.Pozdrawiam i odwagi życzę!
      • agatelek2 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 20:42
        na sali gdzie leżałyśmy po porodzie,oczywiście.....
        • dlania Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 21:01
          Przede wszystkim sie uspokójwink Ja tez miałam taka traume po pierwszym
          porodzie, chociaz rodziłam bez znieczulenia bo chciałam - nie wiedziałam na co
          sie porywam. Przeżycie mistyczne, ale nigdy więcejwink Na znieczulenie na pewno
          zdążysz, bez jaj. A inne objawy połogowe... No cóż, mi trauma przeszła po 3
          latach...
          • pacia811 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 21:11
            hejsmile przepraszam ale nie umię cię pocieszyć, ale doskonale Cię rozumie...
            ja rodzilam prawie 4 miesiące temu i przyznam się, że nadal się boję kolejnego
            porodu. Ja rodziłam bez znieczulenia, bo w moim szpitalu nie praktykują żadnego
            znieczulenia, chociaż bardzo prosiłam o nie...sad bardzo się bałam, chociaż moj
            poród trał 4 godziny ( znaczy silniejsze skurcze aż do porodu). żadnych
            komplikacji nie miałam; oprócz tego, że mnie źle lekarka poszyła i długo mi się
            krocze goiło.....nie wyobrażam sobie następnego porodu bez znieczulenia....a i
            tak się będę bała....
    • jktasp Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 21:48
      Doskonale Cię rozumiem.U mnie pierwsze ze znieczuleniem, skórcze
      przepowiadające trwały 40 godzin, od co 20 min do co 1 min, pół godziny przerwy
      i apiać od nowa.Drugie, bóle znośniejsze, myślałam, że mam dużo czasu, po 1 w
      nocy zameldowałam się w szpitalu, odpowiedziałam na ankietę, lekarz mnie
      zbadał, poszły wody, wbiegłam na 1 piętro, straciłam przytomność- chwilowo,
      wskoczyłam na łóżko, wydarłam się, opier...lekarza, który mnie arogancko
      uspokajał, na złość mu wydarłam się 100 razy bardziej i o 1.15 Misio był na
      świecie.Wbrew pozorom nie bolało tak strasznie, ale naprawdę pomógł mi krzyk
      przy parciu, czułam,że mimo, że ciało robi co chce, ja czułam się silna i
      pewna.Pozdrawiam
    • mama.dawida Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 22:13
      Spójrz na swoje dziecko i zastanów się czy chcesz mieć jeszcze jedno takie
      szczęście w domu...
    • kasja78 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 22:17
      Wiele z nas sie boi,ja nie myslałam o niczym innym przez całą druga ciąże.
      Bolało jak skurczybyk,darłam sie strasznie choc poród był ekspresowy i gdyby
      nie fakt,że lezałam w szpitalu,pewnie urodzilabym w trasie...I nie żałuje. Ze
      strachu załatwilamsobie papiery na cesarke ale zdecydowałam sie urodzic
      normalnie. I teraz powtarzam ,nigdy wiecej,ale nie wiadomo co los przyniesie.
    • mbwj88 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 22:37
      taki lęk jest podobno wskazaniem do cesarskiego cięcia
      pogadaj o tym z lekarzem
      a poza tym co tam chwila bólu przy wieczności szczęścia
      pozdrawiam
    • limonka_3 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 23:24
      A oddychałaś? Na ból najlepsza jest duża ilość tlenu. To nie żart - u mnie to
      zawsze mniej lub więcej pomaga.

      Ale możesz tez zdecydować się na poród poprzez cesarskie cięcie - wtedy zdążą
      ci podać znieczulenie.

      Decyduj się szybko!!! Co dwójka dzieci to nie jedno!!!!!! POLECAM smile))
      • limonka_3 Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 23:27
        Chodzi oczywiście o poród planowany.
    • mika_p Re: Chciałabym ale się boję 05.01.07, 23:59
      Po drugim porodzie panicznie bałam się nawet pomysleć o trzecim (mimo, że
      nierealny całkiem, nie planuje więcej dzieci) - aż obejrzałam film z
      cesarskiego cięcia. Jak zobaczyłam w jaki sposób przecinana jest skóra, macica
      i reszta, to całkiem mi przeszły leki przed ewentualnym potencjalnym
      nieplanowanym już nigdy 3. porodem. A obejrzałam nie więcej niż 2/3 filmiku,
      wymiekłam przy przygotowaniach do szycia.
      • shady27 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 00:07
        ja jak obejrzalam filmik z cesarki mojej kolezanki to powiedzialam jedno :tylko tak rodze albo wcale. I tak urodzilam, zero bolu, zero stresu, jesli mialabym znowu rodzic to tylko przez cesarke. A ogladajac film z naturalnego porodu malo nie zemdlalam wink nie miesci mi sie w glowie, ze glowka moze sie przeciskac, jezuuu do tej pory mam dreszcze.
    • anika772 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 00:16
      Ja się panicznie bałami uprosiłam cc, a mój gin powiedział, że takim
      histeryczkom jak ja powinno się umożliwić cc na życzenie, bo AŻ taki strach
      jest wgniego wskazaniem. Nie żałuję i chcę mieć "drugie takie szczęście w domu"
      w ten sam sposób.
    • rene-76 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 00:21
      jesli bys chciala to nie ma co sie bac-nie mnie tu radzic bo ja moja dwojke
      rodzilam po niecalej godzinie od pierwszych bolow-ale wszystko jest do
      przerzycia-tym bardziej ze drugi porod-przynajmniej ja tak mialam-jest
      latwiejszy-jestes bardziej swiadoma tego co cie czeka
    • szagszag Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 01:25
      A kiedy rodziłaś? Może po prostu daj sobie jeszcze trochę czasu. Mój gin
      twierdzi, że organizm kobiety regeneruje się rok - dwa po ciąży i porodzie.
      Trzeba odczekać, to i wspomnienia trochę zbledną...
      • letica Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 01:57
        Ja miałam cesarke planową, ze wskazań. Jednak dopiero na dwa dni przed terminem
        się o niej dowiedziałam. Wcześniej poczyniłam wstępne rozmowy odnośnie "płatnej
        cesarki" (łapówki, wdzięcznika - jak zwał,tak zwał), lekarz bez problemu na nia
        przystał, ale jak się później okazało, pieniążki zostaną w portfelu. Jakoś nie
        mogłam wyobrazić sobie naturalnego porodu. Przyjaciółce pękło krocze , pękła
        kość ogonowa i rodziła 19 godzin, a ciąć nie chcieli..
        Mój poród trwał 40 minut, razem ze znieczuleniem i przygotowaniami.Zero bólu,
        urodziłam o 2 w nocy, o 14 już byłam na nogach.
        Jeśli marzysz o drugim dziecku - nie daj się strachowi i zasięgnij języka
        odnośnie cc. Wcale jednak nie jest powiedziane,że drugi poród nie będzie trwał
        znacznie krócej i łagodniej przebiegał.Cesarke też różnie babki znoszą.
        Pozdrawiam
    • 18_lipcowa1 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 10:15
      Ja tam sie boli porodowych juz nie boje, za to hemoroidy skutecznie mnie
      blokuja przed zaplanowaniem ciazy...
      • pyza3d33 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 14:56
        Ja przy cesarce omal nie odeszlam. Przy porodzie naturalnym meczylam sie ponad
        24 godziny ale przynajmniej czulam ze zyje.Dla mnie obydwa porody to koszmarne
        wspomnienia.
    • kamkuba1 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 14:58
      Ja mam takie same obawy jakty, wiec zdecydowalam sie na adopcje.
      fotoforum.gazeta.pl/5,2,kamkuba1.html
      • pyza3d33 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:00
        Naprawde ze strachu przed porodem zdecydowalas sie na adopcje?
        • kamkuba1 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:05
          powaznie!choc jak lekarze mowili mialam lekki porod, to i tak nie przekonuje
          mnie do powtornej ciazy.
          • pyza3d33 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:06
            Tzn. pierwsze urodzilas a drugie adoptowalas?
            • kamkuba1 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:10
              pierwsze urodzilam pol roku temu a drugie chcemy z mezem adoptowac ale bole
              porodowe to nie jedyny powod do adopcji
              • pyza3d33 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:13
                Adopcja to bez watpienia piekna sprawa.Mozna pomoc jakiemus dziecku,dac mu
                milosc i dom.Potrzeba tez do tego odwagi.Dlatego podziwiam was za taka decyzje
                i zycze wszystkiego dobrego.
                • kamkuba1 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:19
                  Dziekujemy i tylko mamy nadzieje ze sie uda bo w naszym panstwie osrodki
                  adopcyjne maja ogromne wymagania.
                  • pyza3d33 Re: Chciałabym ale się boję 06.01.07, 15:25
                    Tak i zawsze mnie to denerwuje jak czytam gdzies ze ktos chce poprzez adopcje
                    pomoc maluchowi a tutaj mu klody pod nogi rzucaja.Z tego co wiem to duzo trzeba
                    przejsc zeby moc adoptowac dziecko.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka