Dodaj do ulubionych

Pole temat

14.06.09, 19:26
"a samochody nie jeżdżą o wiele szybciej, niż kiedyś. "

Ale to jednak bzdura. "Kiedyś" po osiedlowych uliczkach nie jeździły tabuny
samochodów, samochody nie parkowały na placach zabaw, na chodnikach, na każdym
wolnym kawałku przestrzeni. "Kiedyś", żeby wpaść pod samochód, dziecko musiało
się wydostać na ruchliwą ulicę; teraz każda ulica jest ruchliwa. Mało tego,
coraz więcej skuterów, quadów, motorów i innych tego typu pojazdów jeździ po
osiedlowych chodnikach, gdzie dziecko teoretycznie powinno być bezpieczne.

Zwiększyła się liczba psów, zwłaszcza tych dużych lub agresywnych. Kiedyś w
blokach raczej nie trzymano powszechnie amstafów, wielkich wilczurów, dogów,
husky, malamutów.

Mało tego, zwiększyła się szybkość "fluktuacji" sąsiadów i gęstość zaludnienia
miast: nie sposób poznać wszystkich sąsiadów, niewiele o nich wiadomo, zdążysz
poznać jednych, wyprowadzają się i sprowadzają nowi.

Kiedyś rodzic wypuszczający dziecko na podwórko wiedział mniej więcej, kogo to
dziecko na podwórku spotka. Teraz nie ma szans wiedzieć.
Obserwuj wątek
    • nessie-jp Re: Pole temat 14.06.09, 21:35
      Holender, usiłowałam skomentować artykuł, a wrzuciło mnie na tutejsze forum, w
      dodatku bez odsyłacza do artykułu i z dziwnym "Polem temat"... sad

      Adminki, usuńcie to, jeśli możecie sad

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka