Dodaj do ulubionych

Hotelarstwo

28.09.06, 09:59
Witam
mam maly problem... w tym roq czeka mnie maturka ;] i wciaz zastanawam se nad
wyborem jaka uczelania:D w sumie od pierwszej klasy mysle nad hotelarstwem i
chcialam sie dowiedziec co nie co :-)
Czy ktos cos moze wie o WSHiG oraz o WSHiT
WSHiG- Wyzsza Szkola Hotelarstwa i Gastronimii W Poznaniu
WSHiT- Wyzsza Szkola Hotelrastwa i Turtystyki w Gdansku
Moze akurat na forum jest jakis student , ktorejs z Uczelni. Ciekawi mnie czy
w ogole mozna sie czegos nauczyc w tych szkolkach, ktora jest
wiarygodniejsza , Poprostu chcialabym znac Wasze zdanie na temat Tych uczelni
z osobna Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i dziekuje za odpowiedz (jesli sie
beddzie)...
Obserwuj wątek
    • darunia21 Re: Hotelarstwo 28.09.06, 10:06
      Hej, ja studiuje na WSTiH i szczerze polecam ta szkołe!!!Podobnie jak Ty od
      szkoły średniej( skończyłam TEchnikum Hotelarskie) wiedziałam co chce robić w
      życiu i szukałąm szkoły, która naprawde nauczy mnie zawodu!!!Szkoła jest
      naprawde dobra, ciekawe przedmioty, wykładowcy w miare ( no bo chyba nigdzie
      nie ma świetnych:)) i do tego fajni ludzie- przyjazna atmosfera!!!Naprawde
      polecam!!!Jeśli masz jakieś konkretne pytania to pisz, chętnie odpowiem:)))
      Pozdrawiam
      • milennka1 Re: Hotelarstwo 28.09.06, 10:29
        szczerze sie przyznam,ze od pierwszej klasy myslalam nad WSHiG w poznaniu ale
        przeczytalam wiele , niezbyt ciekawych opinii ;/ Spodobalo mi sie to co
        oferuja. jezyk migowy 3 jezyki to bardzo duzo,ale poonoc nie jest tak kolorowo
        jak pisza ;/ naprawde nie wiem co mam robic. w sumie rowniez mialam isc do
        tech.hotel ale w koncu wybralam inform.LO . chcialabym wiedziec czgo sie naucze
        po tej szkole, co bede robic itd ? dziekuje serdecznie za odpisanie. moz
        bedziemy korespondowac na maila milaa1@op.pl bedzie nam latwiej Jeszcze raz
        dziekuje :)
    • meggie8 Re: Hotelarstwo 28.09.06, 12:52
      Skończyłam Technikum Hotelarskie w ZSHG w Gdyni. Przez większość nauki w szkole
      średniej wiedziałam,że studiować chcę na WSTiH. Teraz jestem w trakcie pisania
      pracy mgr na tej właśnie uczelni - o tym gdzieś w okolicznym wątku(ankieta o
      Gdyni). Wcześniej tam też robiłam licencjat. Do końca zostały mi już tylko 2
      semestry. Ze studiów zadowolona jestem,bo to poprostu mój temat i branża. W tym
      czuję się najlepiej. Kadra przekazuję tą samą wiedzę,którą na PG,UG czy innych
      państowych,więc niech nikt nie da się sprowadzić do parteru,że prywatna=0.

Pozdrawiam i chętnie odpowiem na inne nurtujące pytania z nią związane:)
      • c.kapturek Re: Hotelarstwo 28.09.06, 19:45
        też słyszałam pozytywne opinie o tej Uczelni.
        pozytywne jest także to, że wysokość opłat troszkę spadła niż jak bylo to kilka
        lat temu, a w porównaniu z specjalnością turystyki na Awf'ie, nie trzeba
        zaliczać obozów sportowych;D
        powodzonka przy mgr'ce:)))
          • pineapple3 Re: Hotelarstwo 28.09.06, 21:40
            Cześć,
            niestety ja mam odmienne zdanie na temat tej uczelni, a raczej przekaże zdanie
            kilku znajomych którzy mieli wątpliwą przyjemność studiowania tam. Z tego co mi
            wiadomo, szkoła jest fajna pod względem atmosfery itd(ale to chyba na kazdej
            uczelni tak jest) a od strony technicznej-to fatalnie. Na studiach dziennych na
            dobrą ocene nie trzeba cięzko pracować(czyli dla osób dla których bardziej
            liczy się papierek od wiedzy to super) natomiast na zaocznych na wiecej niż 4
            nie licz a wykładowcy mają gdzieś studentów.
            pozdrawiam
            • c.kapturek Re: Hotelarstwo 28.09.06, 21:51
              no tak, ale to jest chyba mankament wszystkich zaocznych studiów.
              swego czasu studiowałam na awf'e, tam też warunki spox, ale wykładowcy często zabiegani, zwłaszcza ci od przedmiotów kierunkowych specjalizacji,
              wiadomo sympozja, wyjazdy etc. zaliczenia, egzaminy to jedno "przejście smoka",
              pisanie pracy dyplomowej to drugie;)
              trzeba cierpliwości:D
              pozdro
            • meggie8 Re: Hotelarstwo 28.09.06, 21:57
              Umówmy się-są przedmioty łatwiejsze,są trudniejsze.Są takie z których łatwo jest
              mi dostać dobrą ocenę i takie,na których chcę mieć chociaż 3.Ale naprawdę muszę
              się porządnie starać,żeby dobrnąć do średniej4,5-a co jeszcze mi się nie udało.O
              wyższej nie wspominając.A przyznaję,że nauka zwykle łatwo mi przychodzi.
              Po pierwszym roku licencjatu,z powodu oblanych egzaminów, odpadało około 50 osób.
              A z drugiej strony jasne-jak wszędzie-jak ktoś ma tupet i sporządzi ściągę o
              grubości encyklopedii,usiądzie w bezpiecznym miejscu,to pewnie 4 dostanie.Ale co
              potem z tego ma w głowie?Z moich obserwacji wynika,że nic.
              Dlatego jeśli ktoś studiuje,bo "mama kazali",to powie,że łatwizna i nigdy się
              nie musiał uczyć.A jeśli kogoś kręci ten kierunek,pod względem wiedzy,będzie
              poprostu chciał czerpać więcej dla siebie.

P.s. A opinii zapewne jest tyle,ilu studentów.
              P.s.2.A skoro profesor tak samo"łatwo"traktuje studentów z prywatnych jak i z
              państwówek,to nie ma co się kłócić nad wyższością tych drugich,skoro różnicą są
              tylko egzaminy wstępne.
              • pineapple3 Re: Hotelarstwo 29.09.06, 16:59
                To fakt co innego studenci, którzy poszli do wybranej szkoły dlatego bo trzeba,
                a co innego tacy których ten kierunek ciekawi. Jednakże takie osoby które
                niestety niemają sprecyzowanych celów odnośnie przyszłości muszą mieć motywacje-
                i taką motywacją powinni byc wymagający wykładowcy.
                pozdrawiam
                • c.kapturek Re: Hotelarstwo 29.09.06, 17:34
                  się jeszcze wtrącę, bo tak sobie przemyślałam co piszecie....czasem zajdą
                  okoliczności np. nie dostania się na kierunek studiów który sobie wcześniej
                  się upatrzyło, wiec trza iść na pokrewny lub inny. stąd może później różne
                  rozczarowania i takie tam. rzeczywiście, dużo też zalezy od wykładowców i ich
                  podejścia, prócz wiedzy swoją postawą też zachęcają lub zniechęcają;)
                  nic to Ludziki, które myślą o studiach dobrze się rozeznajcie, a najlepiej
                  skladajce w kilka miejsc:D powodzonka:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka