Dodaj do ulubionych

jaki fotelik samochodowy polecacie

27.07.10, 20:45
Corka ma juz 8 miesiecy i niedlugo wybieramy sie samochodem w podroz do
norwegii. Mamy fotelik firmy Jumper Tako ktory byl w komplecie z wozkiem, ale
maz twierdzi ze tak naprawde nie jest on zbyt bezpieczny. A wy jakie macie
foteliki i jakiej firmy mozecie polecic ze sa bezpieczne?
Obserwuj wątek
    • zamoscianka Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 27.07.10, 20:58
      maxi cosi - z tego co wiem, jest jednym z najbezpieczniejszych fotelików. Ale
      zdaje mi się, że każdy fotelik sprzedawany w sklepach musi mieć odpowiedni
      poziom bezpieczeństwa i atesty... za chwilę i tak będziecie zmieniali fotelik na
      większy, opłaca się wam kupować teraz nowy?
          • monikaa13 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 28.07.10, 12:04
            Jeżeli wystaje jej już głowa z pierwszego fotelika należy zmienić na
            nowy, większy. Ale tylko wtedy!!! Pamiętajcie, że pierwszy fotelik,
            montowany tyłem jest najbezpieczniejszy dla dziecka i najlepiej jak
            dziecko jeździ w takim jak najdłużej.

Jeżeli faktycznie wystaje to zmień na 9-18kg. Po co ci ten od 0?
            • mmala6 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 28.07.10, 12:46
              każdy fotelik sprzedawany w sklepie ma atest. Ale nie każdy ma testy
              bezpieczeństwa. Jedna z teorii głosi, że te co nie mają są 'tak samo' bezpieczne
              ale firma nie ma kasy na testy. Hm.
              Wyniki testów poszczególnych fotelików znajdziesz na fotelik.info/pl/testy/
              na Twoim miejscu nie kupowałabym fotelika od '0' bo to nie ma sensu. Kup, jak
              ktoś polecał wyżej, montowany tyłem ale od 9kg. Posłuży dłużej i jest
              bezpieczniejszy niż typowy od 9kg montowany przodem. Zwłaszcza że dziecko jest
              małe (w sensie wieku a nie wymiarów). Zobacz jakie są w tym przedziale, ile
              kosztują te najbezpieczniejsze i czy możesz sobie na nie pozwolić. Przymierz do
              auta, posadź dziecko, i najwyżej kup na allegro. Pomacaj tapicerki, bo np maxi
              cosie ma różne tapicerki, nie tylko w kwestii koloru ale przede wszystkim faktury.
              • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 17:29
                Jej dziecko jest za małe na fotelik 9-18 który zamontowany będzie przodem- nawet
                przy małej stłuczce odcinek szyjny kręgosłupa będzie tak przeciążony,że odniesie
                poważne obrażenia. Już lepszy ten Tako- pod warunkiem,że zamontuje go jednak
                pasami tyłem do kierunku jazdy, a nie przodem jak to robi.
          • okina Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 28.07.10, 17:49
            Niektore foteliki 0-18 sa takze przodem do kierunku jazdy (po
            przekroczeniu 9 lub 10 kg) i co najwazniejsze maja pozycje połlezaca
            ktorej foteliki 9-18 nie maja. Przy malym dziecku wydaje mi sie ze
            jednak wazne jest aby dziciak mogl sobie pospac w pozycji pollezacej
            szczegolnie na dluzszych trasach.

• lidek0 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 28.07.10, 19:12
      www.90n.pl/sklep/product/p/88/bebe,confort,iseos,isofix.html
      nie wyobrażam sobie nic innego, można go montować tyłem do kierunku
      jady, ma system isofix, płynna regulacja konta nachylenia /nie
      budzisz dziecka kliknięciami jak śpi/ i poszeżany na boki o 15 cm co
      jest fajne latem jak są upały i zomą jak maluszek grubiej ubrany.
      • agulalula Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 28.07.10, 19:46
        nie bardzo widzę informację o montowaniu tyłem do kier jazdy ?
        interesuje mnie to bo musze kupic fotelik do 2 samochodu, nie mamy
        siły przepinać. Tam nie na informacji o montowaniu tyłem, nawet nie
        ma zaczepów u góry?

lidek0 napisała:

> www.90n.pl/sklep/product/p/88/bebe,confort,iseos,isofix.html
        > nie wyobrażam sobie nic innego, można go montować tyłem do
        kierunku
        > jady, ma system isofix, płynna regulacja konta nachylenia /nie
        > budzisz dziecka kliknięciami jak śpi/ i poszeżany na boki o 15 cm
        co
        > jest fajne latem jak są upały i zomą jak maluszek grubiej ubrany.
        • boo-boo Poczytaj o tych. 29.07.10, 12:46
          Poczytaj sobie o:
          -cocncord ultimax

www.malusin.pl/concord-ultimax-2010-kolor-bamboo-p-4071.html
          -bebe confort iseos neo plus

www.tomi.pl/szczegoly/8715/bebe_confort_iseos_neo_plus_fotelik_choco_mint_warszawa

Obydwa są montowane tyłem do kierunku jazdy do 13 kg- potem przodem.

No i jest jeszcze BeSafe IzI Combi X3- tyłem do kierunku jazdy do 18 kg.
    • ingusia82 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 11:48
      Hej,mam dwójkę dzieci.Córkę niecałe 3 latka oraz 6-miesięcy synka.
      Jesteśmy przywiązani jakoś do firmy Jane.Syn po córce ma Racing,
      fotelik ma 3 gwiazdki ADAC także bepieczny. Bardzo fajny w
      użytkowaniu. Mamy go już prawie 3 lata i jesteśmy zadowoleni.Córce
      zaś kupiliśmy Exo.Tani moze nie jest bo zapłaciliśmy prawie
      1000zł.Jest to ponoć jedyny fotelik na rynku,który ma elektroniczny
      system sprawdzania prawidlowości zamocowania isofixu,zarówno jednej
      czesci jak i drugiej.Sprawdzamy-działa!super sprawa,mamy pewność że
      zamocowany jest ok.Ma automatyczną regulację pasa krokowego i
      posiada pneumatryczny system absorpcji uderzeń podczas wypadku.W
      końcu am 4 gwiazdki ADAC.Jest to przedział 9-18kg. Takze jak
      wybieracie się tak daleko to warto chyba zainwestowac. Osobiście go
      polecam ale to moje zdanie.
    • magdalenca78 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 20:45
      Poczytaj tu:
      forum.gazeta.pl/forum/f,97434,Foteliki_Samochodowe.html
      i tu:
      forum.gazeta.pl/forum/w,583,102038711,,wszystko_o_fotelikach_samochodowych.html?v=2
      Pamietaj, że drugi fotelik, ten od 9 kg starcza na dłużej niż nosidełko 0-13,
      więc tym bardziej powinien to być przemyslany zakup. Na fotelikach nie warto
      oszczędzać.
      Pamiętaj, ze wybierając fotelik musisz wziąc pod uwagę również markę samochodu
      (długość pasów, czy jest system isofix). Jesli jezdzicie wiecej niż jednym
      samochodem lub niedługo planujecie zmianę na inny model - wybierzcie taki
      fotelik, który będzie pasował do większości samochodów. Taki jest m.in. Maxi
      Cosi Priori XP - chyba nie ma samochodu, do którego nie da się go zamontowac wink
      My własnie mamy ten model i polecam. Za to np MC Tobi wymaga juz dłuzszych pasów
      (inny system mocowania).
        • agulalula Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 21:42
          meg ? ty w Polsce zyjesz ? zartujesz sobie z nas prawda ?
          Zyje na tym swiecie ponad 30 lat ale nie widzialam zeby ktos woził
          dziecko w foteliku 0-13 przodem, to sie da jakoś zamontować ? czy
          moze trzymałas fotelik w ręku ? Sorry, ale dla mnie to co piszesz to
          zart.
          Wracajac do fotelika za 200zł, wiadome jest ze fotelik za 2 tyś nie
          da gwarancji ze w razie wypadku dziecko przezyje, ale wystarczy
          obejrzec testy aby wiedziec co sie dzieje w czasie zderzenia z
          dzieckiem.
          Moze odłacz internet zaoszczędzisz, jesli wypad do Norwegii to urlop
          to zrezygnuj ale zrób wszystko aby twoje dziecko bylo bezpieczne.
          Szanuję to ze ludzie mogą nie mieć kasy, ale nie dociera do mnie to
          co piszesz.
            • meg27_3 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 21:56
              Ja nie jade do norwegi na urlop tylko z mezem bo ona tam pracuje. A wogole to
              nie watek o tym jak ja woze dziecko wiec darujcie sobie te zlosliwosci. Coraz
              bardziej sklaniam sie za kupnem drozszego fotelika skoro on moze tyle czasu
              posluzyc corce. Przekonaliscie mnie. A napiszcie z tego fotelika maksi cosi to
              jaki model polecacie bo na allegro widze ze ta forma ma wiele modeli.
              • monikaa13 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 21:59
                Maxi Cosi Tobi 9-18 ale koniecznie przymierz do samochodu. My mamy
                Fiata Albeę i przymierzaliśmy właśnie ten fotelik. Porażka. W ogóle
                nie pasował. Jakiś taki krzywy, wysoki, a poza tym bardzo wąski.

Zdecydowaliśmy się na Romera. Naprawdę bardzo bezpieczny i w
                podobnej cenie. My kupowaliśmy nawet ze zniżką więc mieliśmy taniej.
                Płaciliśmy niecałe 800zł w hurtowni.
    • easy_martolina84 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 29.07.10, 21:52
      Aha,i lepiej kup z przedzialu 9-18,a nie 9-36. Slyszalas zeby jakis sprzet
      posluzyl komus przez 10 lat nie niszczac sie????
      Te foteliki do 36 kg to jakas sciema,przeciez wiadomo,ze nim dziecko osiagnie
      wage 36 kg to posciera sie tapicerka,pobrudzi albo cos sie urwie.Dla mnie bez sensu.
    • happy_mama meg 30.07.10, 12:36
      Ciekawe, że Twój mąż pracuje w Norwegii a nie wie, że noworodka wozi się tyłem
      do kierunku jazdy. Co więcej, pracując w Norwegii powinien wpaść na pomysł, aby
      i starsze dziecko wozić w ten oto sposób. Bo tam właśnie w ten sposób wozi się
      dzieci z tego co wiem. Czy aby na pewno Twój mąż tam pracuje?
      Jeśli masz kupować fotelik montowany przodem za 200 zł to może lepiej powoź w
      tym TAKO tyłem do kierunku jazdy jak długo się tylko da.

Polecam BeSafe Izi Combi X3 Isofix. Prawda, kosztuje dużo, ale może w Norwegii
      będą tańsze, bo z tego co wiem to chyba norweska firma????
      • meg27_3 Re: meg 30.07.10, 12:42
        wiesz co zenada ze wpierasz mi ze klamie. Niby po co mam to robic skoro i tak
        mnie tu nikt nie zna??? A co do tego to juz sklaniamy sie do zakupu drozszego
        fotelika ale myslimy o maksi cosi bo widze ze on ma najwiecej pozytywnych
        komntarzy z waszej strony. Ale zastanawiam sie czy go tez mozna i przodem i
        tylem montowac w aucie? I czy wogole do seata toledo bedzie pasowal?
        • boo-boo Przede wszytskim 30.07.10, 12:57
          Są różne rodzaje fotelików- nie tylko wagowo się różnią. Są takie,że można je
          montować tyłem i przodem, a są takie (większość),że tylko przodem. Żeby dziecko
          siedziało przodem do kierunku jazdy to musi spełniać pewne warunki- a nawet
          jeśli je spełnia to i tak lepiej żeby jak najdłużej jeździło tyłem. Głowa nie
          może wystawać z fotelika- nogi owszem tak- czy to tyłem czy przodem fotelik jest
          montowany.

Skocz na fotelik.info - jest dużo o fotelikach.
        • happy_mama Re: meg 30.07.10, 22:14
          Nie wpieram Ci, że kłamiesz. Po prostu nie mogę wyjść ze zdumienia, że można
          wozić dziecko w kołysce przodem do kierunku jazdy! Poproś męża, aby pooglądał
          jak wozi się dzieci w Norwegii i zapytał dlaczego tyłem. Będziesz miała jasną
          odpowiedź jaki fotel kupić.
          • meg27_3 Re: meg 30.07.10, 22:22
            to dlaczego wiekszosc tu pisze zebz kupowac fotelik ktorz montuje sie tylem do
            kierunku jazdy bo tak bezpieczniej
            • boo-boo Re: meg 30.07.10, 23:27
              Kobito!!! Popularny fotelik-nosidełko/kołyska czy jak go pies zwał montuje się
              TYLKO tyłem do kierunku jazdy.
              Nie ma takiej opcji,żeby to zamontować inaczej- chyba,że ktoś ma coś z głową nie
              teges i wstawia do samochodu bez zapinania w pasy samochodowe- co jest
              oczywiście niedopuszczalne.
              Dziecko jak najdłużej powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy- a już na pewno do
              minimum 9 miesiąca życia.
              Zorientuj się w fotelikach porządnie- twoje dziecię jest jeszcze za małe żeby
              jeździć przodem do kierunku jazdy.
    • symbolica Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 30.07.10, 23:09
      meg tutaj masz odpowiedz na Twoje pytanie:
      fotelik.info/pl/art/fotelik_samochodowy_tylem_do_kierunku_jazdy,10.html
      tuaj masz tez ranking fotlików (bierz pod uwagę te z oceną 3 i wyżej:
      fotelik.info/pl/testy/grupa:0-18/ocena/malejaco/index.html
      ja wzięłabym przy 8 miesiecznym dzieciu tylko taki od 0-18kg !! Britax First
      Class (solidna firma) - dzieciak spokojnie nim pojeźdżi do 13 kg tyłem do
      kierunku jazdy. I przodem do kierunku jazdy do 18 kg.
        • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 31.07.10, 13:08
          Owszem kup taki od 0-18, a nie od 9-18 bo twoje dziecko jeszcze jest za małe. W
          dodatku foteliki od 0-18 można montować tyłem do kierunku jazdy i bardziej
          rozkładają się do pozycji leżącej niż te od 9kg.

Poszukaj na necie o:
          Concord ultimax i Bebe Confort Iseos Neo plus. Jest jeszcze Britax First Class
          Plus ale on najmniej do pozycji leżącej się spośród nich rozkłada- jak dla mnie
          w ogóle.

Poza tym górna granica dla tych dwóch typów jest do 18 kg.

"takiego od 0 niekupowac bo szkoda kasy lepiej kupic od razu 9-18. Zgupiec idzie"
          One mają na myśli,żebyś nie kupowała kolejnego fotelika nosidełka od 0-13 kg- w
          takim stylu jak już masz.
            • meg27_3 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 01.08.10, 08:05
              a moze mi ktos napisac czy lepiej wozic jeszcze w tym nosidelku od 0-13 tylem
              do kierunku jazdy czy kupic ten fotelik 9-18 i wozic przodem bo one wiekszosci
              montowane są tylem. Dodam ze corce glowa jeszcze w tym nosidelku nie wystaje.
              • patkag Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 01.08.10, 11:20
                przeciez juz bylo napisane...masz fotelik 0-13 tak? dziecko wazy 9 tak? wiec sie
                miesci tak? wystaje jej glowa- nie? czyli niech jezdzi! tak jak dziewczyny pisza
                - najbezpieczniej tylem do kierunku jazdy...nistety w POlsce foteliki "nastepne"
                nie maja tej mozliwosci (oprocz nielicznych drogich wyjatkow) wiec jezeli nie
                jest dla niej za maly ten "pierwszy" fotelik to niech jezdzi jak najdluzej.
              • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 01.08.10, 16:56
                "...czy kupic ten fotelik 9-18 i wozic przodem bo one wiekszosci
                montowane są tylem."

KOBITO!!!!!! fotelik który montuje się przodem do kierunku jazdy tylko i
                wyłącznie nie można montować tyłem pod żadnym pozorem.

Napisałam ci w innym poście o dwóch fotelikach z opcją montowania przodem i tyłem.
            • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 01.08.10, 16:54
              Ale rozumiesz,że granica wagowa to nie wszystko- wiek dziecka też się liczy.
              Są niemowlęta o wadze 9 kg w wieku 5 miesięcy i nie można ich wsadzić do
              fotelika od 9-18 bo większość z nich na rynku to te przodem do kierunku jazdy.

No prościej już się nie da tego wytłumaczyć.
    • green-blue-eye Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 01.08.10, 13:03
      ten watek to jakis hardkor!laska wozi dziecko w foteliku pierwszej grupy
      przodem-nie wiem jakim cudem go zamontowala(pewnie na kolanach).po drugie
      dziewczyny ci pisza milion razy-jesli glowa dziecka nie wystaje albo waga nie
      przekroczyla 13 kilo(bo zakladam ze do tylu masz pierwszy fotelik) nie
      potrzebujesz jeszcze nowego fotelika.po trzecie jak juz masz zamiar kupic kupuj
      z glowa-fotelik za 200zeta to jakby go w ogole nie bylo.jak ci zalezy na
      bezpieczenstwie dziecka kup fotelik 9-18 lub 9-25 montowany tylem.google nie
      gryza i pokaza ci jakie modele mozna montowac tylem.i oznaczenie 9-18 to
      kilogramy nie miesiace!
      a odpowiadajac na twoje pytanie-moja corcia ma 11 miesiecy i jezdzi jeszcze w
      foteliku pierwszej grupy 0-13 chicco autofix plus.glowa jej jeszcze nie wystaje
      i wazy 10 kilo.kolejny fotelik jaki kupie bedzie to maxi cosi mobi 9-25
      montowany tylem.
      sprawdz czy masz w aucie isofix i przymierz przed zakupem fotelik w samochodzie.
      strona www.fotelik.info nie gryzie.znajdz grupe fotelikow 9-18 lub 9-25 wybierz
      modele 4 i 5 gwiazdkowe.
      • meg27_3 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 11:28
        wiekszosc tu pisze o fotelikach od 9-18 i one przewaznie montowane sa przodem.
        Chyba niedoczytalas ze juz zrezygnowalam z kupna fotelika za 200zl i juz wchodza
        w gre te drozsze foteliki. Ja mam fotelik tako jumper i jak poprzedniczka pisala
        ze one do bezpiecznych nie nalezą wiec dlatego zastanawiam sie czy go jeszcze
        zostawic bo glowa corce jeszcze nie wystaje czy jednak kupic ten 9-18kg. A forum
        po to jest zeby dopytywac sie nawet o malenkie szczegoly. Dla mnie wydatek 800zl
        to sporo zwlaszcza ze budujemy z mezem domek i jak sama pewnie wiesz ze to sporo
        kosztuje. Wiec wole dopytac zeby zakupu niezalowac.
        • boo-boo Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 17:26
          Potrafisz czytać ze zrozumieniem?

KOBITO!!!!!!!!!!! twoje dziecko jest za małe na fotelik od 9kg-18 kg - bo jest
          montowany przodem do kierunku jazdy. Pisałam ci o fotelikach z przedziału
          wagowego 0-18 kg- czytasz to w ogóle czy nie ? Dla przedziałów wagowych 9-18kg i
          0-18kg górna granica wagowa jest ta sama- różnica między nimi jest taka,że te z
          przedziału 0-18kg mają opcję montowania tyłem do kierunku jazdy do momentu jak
          dziecko osiągnie 13 kg potem musisz odwrócić do kierunku jazdy. Wyjątkiem jest
          fotelik BeSafe IzI Combi X3 ale cena w granicach 1500 zł +

Jezuuuuuu.....no prościej już nie potrafię.
          • monikaa13 Re: Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 17:57
            Troszkę mylicie.

Osobiście uważam, że może kupić właśnie taki 9-18kg. Dlaczego nie?

Jej dziecko ma już 8msc, zanim kupi i wyjedzie może będzie miało już
            9. Moja córka przesiadła się do 9-18 w wieku 10msc. Z kołyski
            wystawała jej już głowa.

Jeżeli dziecku meg nie wystaje głowa to oczywiście niech jeździ jak
            najdłużej tyłem, w tym foteliku co ma.
            Jak zacznie wystawać kup fotelik 9-18 lub ew. 9-25 i już.

Proste.
            • boo-boo Re: Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 18:10
              Bo fotelik przodem do kierunku jazdy przeznaczony jest dla dziecka w wieku od
              około rok wzwyż- nie w dół.
              Poczytaj sobie jak zbudowany jest układ kostno-mięśniowy dziecka i dlaczego np.
              w Skandynawii dzieci tak długo muszą jeździć tyłem do kierunku jazdy. Poczytaj
              sobie na temat fizyki zderzenia samochodów i będziesz mieć jaśniejszy obraz.
              Część szyjna kręgosłupa małego dziecka może być uszkodzona za sprawą sił
              wywołanych gwałtownym ruchem głowy podczas zderzenia, kiedy to ramiona są
              jednocześnie przytrzymywane z tyłu przez uprząż fotelika.

Dziecko to nie pilot rajdowy- nie musi jeździć przodem do kierunku jazdy.
                • joshima Re: Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 20:17
                  kaamilka napisała:

> A mozesz mi wytlumaczyc dlaczego nie moze kupic maxi cosi mobi 9-18 tylem?! Bar
                  > dzo dobry fotelik, w testach wychodzil bardzo dobrze, jakosc za rozsadna cene.

Fotelik wychodzi w testach dobrze, ale poza tym nie jest wart tych pieniędzy.
                  Jest problem z montażem w niektórych autach ze względy na konstrukcję pasów (za
                  długie końcówki pasów co może skutkować wypinaniem). Poza tym mimo iż nominalnie
                  jest do 25 kg, nie ma możliwości bu dziecko o tej wadze i proporcjonalnym
                  wzroście mieściło się w tym foteliku. O beznadziejnej jakości tapicerki też
                  wspomnę, bo za te pieniądze oczekiwałam czegoś więcej.

Jeśli chodzi o podobne rozmiarowo foteliki o wiele lepsze są BeSafe.
              • joshima Re: Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 20:13
                boo-boo napisała:

> Poczytaj sobie jak zbudowany jest układ kostno-mięśniowy dziecka i dlaczego np.
                > w Skandynawii dzieci tak długo muszą jeździć tyłem do kierunku jazdy.

Czytanie jest za trudne. Może lepiej sobie obejrzyj:
                www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA
          • meg27_3 Re: Rany boskie!!!!!!!!!!1 02.08.10, 20:03
            grzeczniej prosze, a jak sie nie podoba to niewchodz na ten watek i po
            problemie. A ja czytam ze zrozumeiniem tylko ze twoim zdaniem powinnam kupic od
            0-18 a zdaniem innych dziewczyn nie ma sensu takiego kupoiwac. Wiec ty zrozum ze
            kazdy ma tu inne zdanie i ciezko mi sie juz teraz zdecydowac ktory w koncu
            kupic. NARA
      • meg27_3 Re: Britax 02.08.10, 20:24
        niewyobrazam sobie corki w foteliku do 25kg tylem bo jej juz brakuje miejsca bo
        nogi dotykają fotela wiec za dlugo takim by nie pojezdzila
        • boo-boo Re: Britax 02.08.10, 20:32
          I ty śmiesz komuś kto ci dobrze radzi pisać odwal się...........
          Pojęcia o fotelikach nie masz- nogi nic do rzeczy nie mają- głowa TYLKO I
          WYŁĄCZNIE GŁOWA
          -nie może wystawać poza krawędź fotelika. Lepiej mieć nogi
          "kontuzjowane" niż odcinek szyjny kręgosłupa.
          Jak będzie starsza to co w foteliku przodem do kierunku jazdy też w foteliku
          nogi będzie miała? Nie na tym polega idea fotelika.

Nogi mogą być nawet pod sufitem.
          • meg27_3 Re: Britax 02.08.10, 21:33
            o ty jestes widze znawczynia fotelikow, a ja sie nie znam bo to moje pierwsze
            dziecko i dopiero jeden fotelik kupowalam. Przy drugim dziecu tez bede
            madrzejsza. A to widze ze nogi to na sufit ma zalozyc tak, ciekawe jak to
            wytlumaczyc 8miesiecznemu dziecku ktoremu tyle godzin wytrzymac w foteliku jest
            ciezko wiec chyba wygode musi miec co?
            • joshima Re: Britax 02.08.10, 21:40
              Przestań pieprzyć. Moja córka ma 16 miesięcy i w Britaxie ledwie sięga stopami
              do oparcia kanapy. Zapoznaj się z zacytowanymi materiałami zanim się zaczniesz
              wykłócać.

BeSafe w ogóle mają pałąk dystansujący i nogi wiszą jak na normalnym krzesełku.
            • boo-boo Re: Britax 02.08.10, 21:55
              A kto powiedział,że takie trzymanie nóg jest niekomfortowe?
              Ponadto chyba robi się przerwy postojowe-przynajmniej powinno się.
        • boo-boo Troll czy co 02.08.10, 20:38
          Nawet ci się na stronę fotelik.info nie chciało zajrzeć jak ci dziewczyny
          pisały- to byś przynajmniej nie strzelała głupot o wystających nóżkach za
          fotelik-pooglądaj sobie stronę zalinkowaną- jak dzieciaki z nogami prawie pod
          sufit siedzą.

Normalnie trollem jedzie bo aż się wierzyć nie chce,że ktoś coś takiego
          wypisuje......
        • joshima Re: Britax 02.08.10, 20:42
          meg27_3 napisała:

> niewyobrazam sobie corki w foteliku do 25kg tylem bo jej juz brakuje miejsca bo
          > nogi dotykają fotela wiec za dlugo takim by nie pojezdzila

Pozwól, że poraz kolejny zacytuję stronę, którą już inni polecali. Wygląda na
          to, że nie zajrzałaś. Zdjęcia starszaków sa na samym dole:
          Aha i teraz możesz po mnie pojechać, bo odpowiadam pod Twoim postem.
    • mmala6 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 22:00
      daj już sobie spokój z tym wątkiem. Wejdź na stronę fotelik info, zaznacz
      kategorię foteli, które Cię interesują (9-18 oraz 0-18), wypisz te, co mają
      najwyższe noty za bezpieczeństwo, sprawdź na allegro ile kosztują i jak
      wyglądają. Wytypuj sobie 2-3 i pojedź do sklepu poprzymierzać.
      Moim zdaniem, o ile moje zdanie ma w ogóle jakieś znaczenie, daj sobie na razie
      spokój ze zmianą fotela. Dziecko ma 8m, jest bardzo małe jeszcze, za małe na
      jeżdżenie przodem. Poczekaj aż głowa zacznie jej wystawać, na pewno nie nastąpi
      to w ciągu miesiąca, dwóch i wtedy podejmij decyzje.
      Mój syn przesiadł się do drugiego fotelika jak miał rok, ważył ok 10kg. Sądząc
      po tym co piszesz Twoja córka nie należy do wielkoludów, więc spokojnie.
        • monikaa13 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 22:39
          Dziewczyny nie popadajmy w skrajności. Jazda tyłem jest
          bezpieczniejsza niż przodem, co nie znaczy że przodem jest zła i tak
          nie można wozić. Mam wrażenie, że każdy rodzic powinien kupować
          jeden jedyny najlepszy i najbepieczniejszy fotelik, którym jest ten
          Britax czy jak mu tam. Każdy inny jest zły i w każdym innym dziecko
          zginie.

Bądźmy obiektywne, a nie przekonujmy do jednej teorii.

Moja córka jeździ od 10msc w Romerze Kingu, który ma 4 w teście Adac
          i co...Zrobiłam jej wielką krzywdę na to wychodzi.

Wobraźni trochę.

• joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 22:53
            monikaa13 napisała:

> Dziewczyny nie popadajmy w skrajności. Jazda tyłem jest
            > bezpieczniejsza niż przodem, co nie znaczy że przodem jest zła i tak
            > nie można wozić.
            1. Można ale dopiero od pewnego wieku. I nie jest to wiek jaki osiągnęło dziecko
            założycielki wątku.

> Mam wrażenie, że każdy rodzic powinien kupować
            > jeden jedyny najlepszy i najbepieczniejszy fotelik, którym jest ten
            > Britax
            Nie, BeSafe są lepsze. Są jeszcze amerykańskie i Szwedzkie niedostępne w Polsce,
            no chyba, że ktoś kupi w ichnich sklepach internetowych.

> Bądźmy obiektywne, a nie przekonujmy do jednej teorii.
            Ty jesteś obiektywna? Radząc wsadzenie tak małego dziecka w fotelik przodem do
            kierunku jazdy. To jest dopiero skrajność. A w dodatku niebezpieczna. W
            przeciwieństwie do skrajności, która jest wprawdzie kosztowna ale zwiększa
            bezpieczeństwo dziecka.

> i co...Zrobiłam jej wielką krzywdę na to wychodzi.
            Obyś nie musiała się o tym przekonywać. Życzę Ci tego szczerze.

> Wobraźni trochę.
            No właśnie. Wyobraźni Tobie brak.
            • monikaa13 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 23:02
              Moja córka przesiadła się do fotelika 9-18 w wieku 10msc.
              Poszukajcie sobie na forum ile dzieci przesiada się w tym wieku,
              bądź szybciej. Co oczywiście nie oznacza, że tak ma być i tak jest
              najlepiej.
              Teraz ma 3,5 roku, jeździ nadal w tym foteliku.

Założmy, że meg pojedzie ze starym fotelikiem, wróci gdy jej dziecko
              będzie miało 10msc. Takie dziecko już siedzi. Dlaczego nie może
              siedzieć w foteliku odpowiednim ale montowanym przodem.
              I tak z ciekawości w jakich krajach foteliki 9-18 są montowane
              tyłem, oprócz Skandynawii.

I wierzcie mi dla mojego dziecka chcę najlepiej, jak każda mama.
              Stać mnie na taki fotelik i nie chodzi tu o kasę. Ale trzeba wziąć
              pod uwagę wszystkie względy.
              Temat podchodzi pod ten o przegrzewaniu. Każda mama, która założy
              czapkę w lecie to mama zła, a ja zakładam, mimo iż córka ma już 3,5
              roku.
              Och jaką jestem złą mamą.
              • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 23:06
                monikaa13 napisała:

> Moja córka przesiadła się do fotelika 9-18 w wieku 10msc.
                > Poszukajcie sobie na forum ile dzieci przesiada się w tym wieku
                Ale mnie to nie obchodzi. Obejrzałaś zalinkowany film, czy dla własnego spokoju
                sumienia wolałaś nie patrzeć?

> I tak z ciekawości w jakich krajach foteliki 9-18 są montowane
                > tyłem, oprócz Skandynawii.
                W USA na przykład.

> I wierzcie mi dla mojego dziecka chcę najlepiej,
                Serio?

> Ale trzeba wziąć
                > pod uwagę wszystkie względy.
                Czyli jakie?
              • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 02.08.10, 23:16
                "Moja córka przesiadła się do fotelika 9-18 w wieku 10msc.
                > Poszukajcie sobie na forum ile dzieci przesiada się w tym wieku,
                > bądź szybciej."

Głupota własna i innych nie daje prawa do zachęcania ludzi do popełniania tej
                samej głupoty.

"Takie dziecko już siedzi. Dlaczego nie może siedzieć w foteliku odpowiednim ale
                montowanym przodem. "
                Ale sam fakt siedzenie nie ma tu nic do rzeczy. Pooglądaj sobie filmy co się
                dzieje z odcinkiem szyjnym kręgosłupa u dziecka w trakcie stłuczki jeśli jest
                ono w foteliku montowanym przodem.

"Stać mnie na taki fotelik i nie chodzi tu o kasę. Ale trzeba wziąć
                > pod uwagę wszystkie względy."

No to co za problem kupić fotelik tyłem do kierunku jazdy.

"Temat podchodzi pod ten o przegrzewaniu. Każda mama, która założy
                > czapkę w lecie to mama zła, a ja zakładam, mimo iż córka ma już 3,5
                > roku. Och jaką jestem złą mamą."

Jeszcze nie słyszałam,żeby od przegrzewania ktoś życie stracił-co najwyżej się
                rozchorował- od źle zamontowanego fotelika albo od złego doboru fotelika
                względem dziecka niestety tak.

Dla autorki posta lepiej niech jej dziecko jeździ w tym co ma pod warunkiem
                prawidłowego montażu.
                • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 04.08.10, 13:12
                  boo-boo napisała:

> "Moja córka przesiadła się do fotelika 9-18 w wieku 10msc.
                  > > Poszukajcie sobie na forum ile dzieci przesiada się w tym wieku,
                  > > bądź szybciej."
                  >
                  > Głupota własna i innych nie daje prawa do zachęcania ludzi do popełniania tej
                  > samej głupoty.

O kurcze, jakie autorytatywne oceny stawiasz... kim jesteś żeby oceniać decyzje
                  innych odnośnie ich dzieci? Dziecko w wieku 10 m-cy może przewyższać rozwojem,
                  wagą i wzrostem dziecko 14 m-czne, które (twoim zdaniem) tak świetnie nadaje się
                  do posadzenia w foteliku przodem do kierunku jazdy. Taka przesiadka u młodszych
                  dzieci powinna być skonsultowana z pediatrą, ortopedą lub fizjoterapeutą
                  dziecięcym, żeby mieć pewność, że dziecko ma już odpowiednio usztywnioną postawę
                  ale do głupoty takim decyzjom daleko.

Moje dziecko przesiadło się do fotelika 9-18 w wieku właśnie 10 miesięcy. W tym
                  wieku ważyła ponad 10 kilo ale główka nie wystawała jeszcze z nosidełka,
                  brakowało ok. 2-3 cm. Stało się tak kiedy kupiliśmy drugi samochód i zaczęłam
                  jeździć z córką sama więc wolałam ją widzieć i żeby ona widziała mnie a montaż
                  nosidełka na przednim siedzeniu nie wchodził w grę ze względu na poduszkę
                  powietrzną, której nie da się samodzielnie wyłączyć. Kupiłam fotel MaxiCosi Tobi
                  za który zapłaciłam 2 lata temu jakieś 850 zł. Drugim fotelem jaki mieliśmy był
                  MAxi Cosi Priori i różnica pomiędzy nimi jest kolosalna. Zarówno sposób montażu
                  jak i wytrzymałość Priori pozostawiają wiele do życzenia i nie mi nie wmówi, że
                  fotelik za 400 zł może być równie bezpieczny jak za 800... Teraz córa ma prawie
                  3 lata i jeździ w Maxi Cosi Rodi AirProtect. Mam ogromne zaufanie do tej marki
                  ze względu na najlepsze wyniki testów zderzeniowych w praktycznie wszystkich
                  klasach wagowych.

Proponowałabym mamom, które mają dzieci przed 8-10 miesiącem o nie ferowanie tak
                  agresywnych i "jedynie słusznych" ocen i poczekanie aż ich dziecko osiągnie wiek
                  o którym tu mowa. Matka zna dziecko najlepiej i wie na co może sobie pozwolić
                  bez "życzliwych" rad innych. Dziecko 9 miesięczne i starsze raczej nie przesypia
                  całej podróży (chyba, że jeździsz tylko nocą albo na krótkie trasy) a fakt, że
                  może obejrzeć tylko oparcie fotela tudzież własne nogi potrafi je bardzo
                  znudzić... Moi znajomi przesadzali swoje dzieci również w wieku 9-10 m-cy po
                  uprzedniej konsultacji postawy swoich dzieci z lekarzem. Poza tym, foteliki 9-18
                  bardzo ładnie rozkładają się do pozycji leżącej a te lepsze mają specjalne
                  wzmocnienia w miejscach kluczowych dla bezpieczeństwa dziecka wiec ich tak nie
                  demonizujmy.

Poza tym wszystkim, drogie panie, nie poruszacie tu kwestii zasadniczej. NIE
                  KAŻDY FOTEL PASUJE DO KAŻDEGO SAMOCHODU!!! To, ze wy macie BeSafe, MAxiCosi czy
                  Britaxy, nie oznacza, że do wszystkich aut one pasują... Druga sprawa to miejsce
                  montażu fotelika. Najbezpieczniej jest zamontować je na środku tylnej kanapy
                  jeśli jest to miejsce wyposażone w 3-punktowy pas i odpowiedniej szerokości. Kto
                  z was ma tak zamontowany fotel?

To forum nie jest odpowiednim miejscem na tego typu pytania ze względu na niski
                  poziom wiedzy "drogich mam" i za dużą pewność siebie w ferowaniu opinii. Radzę
                  napisać tam: forum.gazeta.pl/forum/f,97434,Foteliki_Samochodowe.html

A teraz pytanie do "ekspertek": co jest bardziej niebezpieczne - dzieciak w
                  foteliku "tyłem" marudzący i płaczący tak, ze nie można skupić się na jeździe
                  czy kupienie dziecku fotelika "przodem" w wieku 10 m-cy przy spełnieniu
                  wszelkich wymagań?
                  • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 04.08.10, 20:51

yoku napisała:

> Moje dziecko przesiadło się do fotelika 9-18 w wieku właśnie 10 miesięcy.

Następna durna. Uderz w stół a nożyce same się odezwą.

> Poza tym wszystkim, drogie panie, nie poruszacie tu kwestii zasadniczej. NIE
                    > KAŻDY FOTEL PASUJE DO KAŻDEGO SAMOCHODU!!! To, ze wy macie BeSafe, MAxiCosi czy
                    > Britaxy, nie oznacza, że do wszystkich aut one pasują...
                    Chyba tylko do maluchów nie psują.

> A teraz pytanie do "ekspertek": co jest bardziej niebezpieczne - dzieciak w
                    > foteliku "tyłem" marudzący i płaczący tak, ze nie można skupić się na jeździe

A kto powiedział, że w foteliku tyłem dziecko musi płakać? Moja ma 16 miesięcy i
                    świetnie się bawi jeżdżąc tyłem. Z resztą dla mnie i tak ważniejsze jest
                    bezpieczeństwo dziecka niż jego widzimisię.
                    • monikaa13 Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 04.08.10, 21:09
                      Oj joshima wydajesz się rozumną kobietą ale dziwią niektóre twoje
                      wypowiedzi.
                      Naskakiwanie i wyzywanie inne osoby od durnej, bo przesadziła
                      dziecko w wieku 10msc??? A dlaczego niby durna, bo ty zrobiłaś
                      inaczej. No widzisz pewnie większość rodziców w Polsce jest taka
                      durna i co więcej pewnie większość na świecie. Oprócz oczywiście
                      Skandynawii i USA.

Oczywiście, że dziecko nie musi płakać jeżdżąc tyłem, tego nikt nie
                      napisał ale może...rozumiesz?

A co do dopasowania fotelików to naprawdę jest bardzo różnie.
                      Przymierzałaś czy te twoje typy pasują do Albei? Jestem bardzo
                      ciekawa. Jeżeli tak to ok. a jeżeli nie...
                      Przymierzaliśmy Maxi Cosi Tobi do naszego auta, wsadzaliśmy małą w
                      ten fotelik i za nic nie pasował ani córce, ani do auta.

Nie kupiłabym bez przymierzania.
                      • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 04.08.10, 21:33
                        monikaa13 napisała:

> A dlaczego niby durna?
                        Jeśli po obejrzeniu zalinkowanych filmów nie wiesz jeszcze to jesteś równie
                        durna i nie da się tobie już tego inaczej wyjaśnić.

> A co do dopasowania fotelików to naprawdę jest bardzo różnie.
                        > Przymierzałaś czy te twoje typy pasują do Albei?
                        Do czego?

> Przymierzaliśmy Maxi Cosi Tobi do naszego auta
                        Jak to przymieżaliście? Przecież nie było w Polsce takich fotelików jak się
                        rozglądałaś? Zapomniałaś już co pisałaś?

A poza tym, chyba nikt nie jest tak durny, żeby kupować fotelik bez przymierzania.
                    • boo-boo Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 04.08.10, 23:12
                      Dokładnie-osobiście wolę mieć dziecko płaczące niż martwe.

Jak ktoś się nie potrafi skupić podczas jazdy z płaczącym dzieckiem to jego problem.
                      A-no i rozumiem,że dzieci w fotelikach przodem do kierunku jazdy NIGDY nie płaczą.
                      • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:06
                        A roczne dziecko nie mogące zobaczyć w aucie rodzica, zdane tylko na
                        siebie na tylnim fotelu, któremu nie można podać nawet niczego do
                        picia, to jego problem bo mamusia bedzie go wozić tyłem aż pójdzie
                        do zerówki?

Boo-boo - tak z ciekawości, wozisz dziecko na środku tylnej kanapy w
                        aucie, czy jesteś fanatykiem bezpieczeństwa tylko jeśli chodzi o
                        foteliki montowane tyłem?
                        • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:24
                          yoku napisała:

> A roczne dziecko nie mogące zobaczyć w aucie rodzica, zdane tylko na
                          > siebie na tylnim fotelu, któremu nie można podać nawet niczego do
                          > picia, to jego problem bo mamusia bedzie go wozić tyłem aż pójdzie
                          > do zerówki?

A jak siedzi przodem, to możesz mu podać coś do picia? No ciekawe. Jestem
                          przekonana, że potrafię tak zorganizować otoczenie dziecka, że obsłuży cię samo,
                          szczególnie jeśli chodzi o jedzenie i picie.
                          • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:28
                            joshima napisała:

> A jak siedzi przodem, to możesz mu podać coś do picia? No ciekawe.
                            Jestem
                            > przekonana, że potrafię tak zorganizować otoczenie dziecka, że
                            obsłuży cię samo
                            > ,
                            > szczególnie jeśli chodzi o jedzenie i picie.

Owszem mogę mu podać butelkę na światłach i zanim ruszę ją odebrać.
                            Ale ty widzę chcesz samoobsługowe dziecko, które w tym wieku będzie
                            brać sobie picie i jedzenie kiedy będzie chciało i skoro siedzi
                            tyłem do kierunku, nie zauważysz nawet jak się krztusi...

No i powiedz sama, kto tu jest durny?
                            >
                            >
                            • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:35
                              yoku napisała:

> Ale ty widzę chcesz samoobsługowe dziecko, które w tym wieku będzie
                              > brać sobie picie i jedzenie kiedy będzie chciało i skoro siedzi
                              > tyłem do kierunku, nie zauważysz nawet jak się krztusi...
                              1. Moje dziecko od dawna je samodzielnie i się nie krztusi.
                              2. Już Ci wyjaśniono, że od tego są lusterka.
                              3. Na światłach to i dziecku siedzącemu tyłem jestem w stanie podać to co mu
                              potrzeba.

> No i powiedz sama, kto tu jest durny?
                              Ty. Wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia.
                                    • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 12:08
                                      Ale joshima mi w jednej rzeczy imponuje, musi mieć strasznie długą
                                      rękę skoro może podać dziecku siedzącemu tyłem do kierunku jazdy
                                      praktycznie "wszystko". Nie uważasz, że to imponujące? wink
                                      No chyba, że ma samochód wielkości puszki po sardynkach, w takim
                                      razie cofam swój zachwyt wink
                                      • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 15:38
                                        Możesz trwać w zachwycie dalej. IMO podanie dziecku siedzącemu tyłem
                                        czegokolwiek jest prostsze niż podanie tegoż dziecku siedzącemu przodem. S tej
                                        prostej przyczyny, że dziecko siedzące tyłem jest bliżej kierowcy. To po
                                        pierwsze. Ale żeby to wiedzieć trzeba by choć raz na oczy widzieć taki fotelik.

Po drugie nie widzę nic złego w tym że dziecko pije podczas jazdy. Zakrztuszenie
                                        się podczas picia przez rurkę jest cholernie trudne. Ale jeśli pokażesz mi
                                        sensowny statystyczny raport pokazujący, że dzieci podczas jazdy samochodem
                                        częściej mają problemy z powodu picia niż dzieci pijące podczas zabawy czy
                                        podczas jedzenia, jestem gotowa zweryfikować moją opinię na ten temat. Tylko nie
                                        mów mi o opiniach specjalistów. Interesują mnie liczby.
                                        • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 16:23
                                          joshima napisała:

> S tej
                                          > prostej przyczyny, że dziecko siedzące tyłem jest bliżej kierowcy.
                                          To po
                                          > pierwsze. Ale żeby to wiedzieć trzeba by choć raz na oczy widzieć
                                          taki fotelik.

Znów umiejętność czytania się kłania. Moja córka miała 10 miesięcy
                                          jak ją przesadziłam do fotelika montowanego przodem. Gdzie jeździła
                                          do 11 m-ca? Ano w Maxi Cosi Cabrio Fix montowanym tyłem do
                                          kierunku... Wniosek? Miałam taki fotel i wiem doskonale jak działa.
                                          Ręce opadają z szelestem...

> Po drugie nie widzę nic złego w tym że dziecko pije podczas jazdy.
                                          Zakrztuszeni
                                          > e
                                          > się podczas picia przez rurkę jest cholernie trudne. Ale jeśli
                                          pokażesz mi
                                          > sensowny statystyczny raport pokazujący, że dzieci podczas jazdy
                                          samochodem
                                          > częściej mają problemy z powodu picia niż dzieci pijące podczas
                                          zabawy czy
                                          > podczas jedzenia, jestem gotowa zweryfikować moją opinię na ten
                                          temat. Tylko ni
                                          > e
                                          > mów mi o opiniach specjalistów. Interesują mnie liczby.

Nie bardzo mnie obchodzi co cię interesuje, wybacz. Ale nie odwracaj
                                          kota ogonem tylko merytorycznie uzasadnij bezpieczeństwo podawania
                                          1,5-rocznemu dziecku jedzenia i picia w trakcie jazdy nie widząc w
                                          dodatku co się z nim dzieje kiedy je i pije a ty prowadzisz auto.
                                          Jak mi to napiszesz to poświęce czas i poszukam statystyk.

Poza tym, moje dziecko albo pije albo się bawi. Nie dałabym mu
                                          również rurki do picia w samochodzie bo gwałtowne szarpnięcie i
                                          rurka wbija się w podniebienie (to w przypadku trwardych rurek)a
                                          bidony z gumowymi rurkami są jeszcze gorsze. Moja córka miała chyba
                                          takich 5-6 i we wszystkich była w stanie uszkodzić zębami gumę tak,
                                          że fragmenty rurki musiałam jej wyjmować z buzi.

Daj już spokój joshima bo tylko sie ośmieszasz...
                                          • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 16:33
                                            yoku napisała:

> Ano w Maxi Cosi Cabrio Fix montowanym tyłem do
                                            > kierunku...
                                            I miałaś problemy z podaniem czegokolwiek dziecku? No to trzeba się koleżanko
                                            trochę ruszać, gimnastykować, dbac o kondycję.

> Wniosek? Miałam taki fotel i wiem doskonale jak działa.
                                            > Ręce opadają z szelestem...
                                            Nie nie miałaś takiego fotelika i nie wiesz jak działa. Miałaś inny fotelik
                                            montowany tyłem do kierunku jazdy tongue_out

> Nie bardzo mnie obchodzi co cię interesuje, wybacz.
                                            Trudno. Najwyraźniej takie raporty nie istnieją. Szkoda, chetnie bym się zapoznała.

> Poza tym, moje dziecko albo pije albo się bawi. Nie dałabym mu
                                            > również rurki do picia w samochodzie bo gwałtowne szarpnięcie i
                                            > rurka wbija się w podniebienie

Taaak. Uśmiałam się serdecznie jak oczami wyobraźni ujrzałam dwu-centymetrową
                                            sylikonową rurkę od bidonu wbita w podniebienie. Ciekawe, czy dziecko zeszłoby z
                                            powodu tej rurki czy z powodu połknięcia bidonu.

> Daj już spokój joshima bo tylko sie ośmieszasz...
                                            Coś ty... Świetnie się bawię czytając jak się pienisz.
                                            • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 17:07
                                              joshima napisała:

> yoku napisała:
                                              >
                                              > > Ano w Maxi Cosi Cabrio Fix montowanym tyłem do
                                              > > kierunku...
                                              > I miałaś problemy z podaniem czegokolwiek dziecku? No to trzeba
                                              się koleżanko
                                              > trochę ruszać, gimnastykować, dbac o kondycję.

Módl się o taką kondycje jaką mam smile
                                              Nie, nie miałam żadnych problemów bo nie woziłam jej sama, mąż
                                              prowadził a ja siadałam obok dziecka.

> > Wniosek? Miałam taki fotel i wiem doskonale jak działa.
                                              > > Ręce opadają z szelestem...
                                              > Nie nie miałaś takiego fotelika i nie wiesz jak działa. Miałaś
                                              inny fotelik
                                              > montowany tyłem do kierunku jazdy tongue_out

No tak... kolosalna jest różnica pomiędzy fotelikiem 0-13 a 0-18, ło
                                              mamo, ale przeoczenie... wink
                                              >
                                              > > Nie bardzo mnie obchodzi co cię interesuje, wybacz.
                                              > Trudno. Najwyraźniej takie raporty nie istnieją. Szkoda, chetnie
                                              bym się zapozn
                                              > ała.

A jakie raporty istnieją? O tym, że nie ma problemu jak dziecko pije
                                              a samochodem szarpie podczas manewrów, tak, że dziecko się krztusi,
                                              czy jak małe dziecko je a ty nie widzisz co się z nim dzieje?

> Taaak. Uśmiałam się serdecznie jak oczami wyobraźni ujrzałam dwu-
                                              >centymetrową sylikonową rurkę od bidonu wbita w podniebienie.
                                              Ciekawe, czy dziecko zeszłoby z
                                              powodu tej rurki czy z powodu połknięcia bidonu.
                                              oczami wyobraźni ujrzałam dwu-centymetrową
                                              > sylikonową rurkę od bidonu wbita w podniebienie. Ciekawe, czy
                                              dziecko zeszłoby z powodu tej rurki czy z powodu połknięcia bidonu.

Tak samo się śmiejesz jak widzisz swoje dziecko kiedy krztusi się
                                              jedzeniem i piciem podczas gdy mamusia prowadzi dumna, że zapewnia
                                              mu najwyższe bezpieczeństwo w najwspanialszym foteliku na świecie?

• joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 18:12
                                                yoku napisała:

> Nie, nie miałam żadnych problemów bo nie woziłam jej sama, mąż
                                                > prowadził a ja siadałam obok dziecka.
                                                Aha. Jednym słowem twerdzisz, że obsłużenie z przedniego fotela dziecka jadącego
                                                tyłem jest problemem mimo iz nie masz nawet najmniejszego doświadczenia w tym
                                                temacie. Tak twierdziłam od początku, ale zaprzeczałaś. Teraz wyszło, że jednak
                                                miałam rację.

> Tak samo się śmiejesz jak widzisz swoje dziecko kiedy krztusi się
                                                > jedzeniem i piciem podczas gdy mamusia prowadzi dumna
                                                Nie krztusi się tongue_out
                              • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:46
                                joshima napisała:

> yoku napisała:
                                >
                                > > Ale ty widzę chcesz samoobsługowe dziecko, które w tym wieku
                                będzie
                                > > brać sobie picie i jedzenie kiedy będzie chciało i skoro siedzi
                                > > tyłem do kierunku, nie zauważysz nawet jak się krztusi...
                                > 1. Moje dziecko od dawna je samodzielnie i się nie krztusi.
                                > 2. Już Ci wyjaśniono, że od tego są lusterka.
                                > 3. Na światłach to i dziecku siedzącemu tyłem jestem w stanie
                                podać to co mu
                                > potrzeba.
                                >
                                > > No i powiedz sama, kto tu jest durny?
                                > Ty. Wypowiadasz się o rzeczach o których nie masz pojęcia.

Jezu, dziewczyno!!! Dziecko krztusi się w każdym wieku, nawet
                                szkolne dziecko może się zakrztusić jedząc i pijąc podczas jazdy
                                samochodem! Córka Ewy Błaszczyk zachłysnęła się podczas zabawy w
                                domu wodą i w wyniku niedotlenienia mózgu wiedzie żywot warzywa a
                                kilka lat leżała w śpiączce. Naprawdę nie wiesz takich rzeczy?

Nie kompromituj się już więcej, błagam. Twoja znikoma wiedza, chore
                                pomysły, brak ogłady i kultury wypowiedzi oraz małe doświadczenie
                                jako matka dyskfalifkują cię jako osoby doradzającej na niemowlęcym
                                forum. Może idź tam, gdzie będziesz mogła wylać swój jad i się
                                poużalać nad sobą, myślę, że wtedy ci ulży.

Pozdrawiam i jeśli już nie będę reagować ja twoje zaczepki to się
                                nie zdziw, nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji smile

• joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:52
                                  yoku napisała:

> Jezu, dziewczyno!!! Dziecko krztusi się w każdym wieku, nawet
                                  > szkolne dziecko może się zakrztusić jedząc i pijąc podczas jazdy
                                  > samochodem!
                                  Serio? Ale tylko te jeżdżące tyłem, czy wszystkie?

> Córka Ewy Błaszczyk zachłysnęła się podczas zabawy w
                                  > domu wodą
                                  Pieprzysz a nie wiesz. Zakrztusiła się nie podczas zabawy i nie wodą, tylko
                                  tabletką podczas jej połykania. Nie manipuluj faktami, bo są zbyt dobrze znane.

> Pozdrawiam i jeśli już nie będę reagować ja twoje zaczepki to się
                                  > nie zdziw, nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji smile
                                  To prawda. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Brak Ci merytorycznych
                                  argumentów.
                                  • yoku Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 11:59
                                    Ostatni raz - wiec skoro ona tabletką (popijaną zresztą wodą smile ) to
                                    twoje dziecko jest bezpieczne jedząc i pijąc podczas jazdy?
                                    Jedziesz, dziewczyno, bo bandzie! smile

Skoro tobie merytoryczności nie brak, to prosze marytorycznie
                                    uargumentuj, że foteliki, o których była mowa nie pasują tylko do
                                    maluchów, powiedz jakiego typu argumentem jest "durna" oraz przytocz
                                    kilka opinii fachowców na temat podawania małemu dziecku jedzenia i
                                    picia w trakcie jazdy samochodem. Błagam! Pokaż w końcu jaka
                                    jesteś "merytoryczna"! smile smile smile
                                    • joshima Re: jaki fotelik samochodowy polecacie 05.08.10, 12:07
                                      yoku napisała:

> Ostatni raz - wiec skoro ona tabletką (popijaną zresztą wodą smile ) to
                                      > twoje dziecko jest bezpieczne jedząc i pijąc podczas jazdy?
                                      Tabletek groszków, dropsów itp nie jada smile Wodę pije. Czy Twoje dziecko jest
                                      bezpieczne pijąc podczas jazdy, tylko dlatego, że jedzie przodem?

> Skoro tobie merytoryczności nie brak, to prosze marytorycznie
                                      > uargumentuj, że foteliki, o których była mowa nie pasują tylko do
                                      > maluchów
                                      Dzieci poniżej roku nie sadza się przodem do kierunku jazdy. Wielokrotnie już
                                      było w tym wątku merytorycznie argumentowane dlaczego. Zalecam ponowne
                                      przestudiowanie wątku.