Dziewczyny, może wiecie gdzie można znaleźć podstawę prawną, regulującą
kalendarz szczepień po wejściu do EU? Dokładnie chodzi mi o wycofanie tej
pitnej szczepionki przeciw polio. Lekarka poinformowała mnie, że we wtorek,
kiedy mamy szczepienie, Nisia dostanie zastrzyk p/WZWB i doustnie polio. Od
innych mamuś półroczniaków wiem, że szczepionka ta została wycofana zgodnie z
normami unijnymi.
No i szczerze mówiąc jestem mocno zdezorientowana. Nie wiem, czy lekarz jest
niedoinformowany (koszmarne małe miasteczko ) , czy ma rację. Może powinnam
odmówić przyjęcia tej szczepionki? Córeczka była dotąd szczepiona szczepionką
skojarzoną, przeciw polio dostała dwie dawki podskórnie.
Napiszcie jak wyglądały szczepienia u Was na przełomie 6 i 7 miesiąca, ale po
23.03.2004., bo wtedy wyszło rozporządzenie o zmianie kalendarza szczepień.
Czekam z niecierpliwością, bo szczepienie już jutro (wiem, że późno pytam,
ale wcześniej nie miałam możliwośći

).
Pozdrawiam. Magda
Czekam.
Magda