Dodaj do ulubionych

Doustna szczepionka przeciw polio ???

21.06.04, 14:44
Dziewczyny, może wiecie gdzie można znaleźć podstawę prawną, regulującą
kalendarz szczepień po wejściu do EU? Dokładnie chodzi mi o wycofanie tej
pitnej szczepionki przeciw polio. Lekarka poinformowała mnie, że we wtorek,
kiedy mamy szczepienie, Nisia dostanie zastrzyk p/WZWB i doustnie polio. Od
innych mamuś półroczniaków wiem, że szczepionka ta została wycofana zgodnie z
normami unijnymi.
No i szczerze mówiąc jestem mocno zdezorientowana. Nie wiem, czy lekarz jest
niedoinformowany (koszmarne małe miasteczko ) , czy ma rację. Może powinnam
odmówić przyjęcia tej szczepionki? Córeczka była dotąd szczepiona szczepionką
skojarzoną, przeciw polio dostała dwie dawki podskórnie.
Napiszcie jak wyglądały szczepienia u Was na przełomie 6 i 7 miesiąca, ale po
23.03.2004., bo wtedy wyszło rozporządzenie o zmianie kalendarza szczepień.
Czekam z niecierpliwością, bo szczepienie już jutro (wiem, że późno pytam,
ale wcześniej nie miałam możliwośći sad).
Pozdrawiam. Magda
Czekam.
Magda
Obserwuj wątek
    • monika_lwo Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 14:52
      Ja zapłaciłam 42 zł i kupiłam zamiast pitnej taką do zaszczepienia.Bezpieczniej.
      Jednak nie słyszałam o wycofaniu tamtej.
    • nervusmama Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 15:28
      MUSISZ POPROSIC LEKARZA O recepte na ta w zastrzyku ... a na do ustna sie nie
      zgadzaj jest zle ... ba prawie wcale sie nie wchlania
    • olka_gd Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 21:22
      Na forum wyczytałam, że w nowym kalendarzu szczepień nie ma w ogóle trzeciej dawki polio, więc maluchy dostaja tylko wzw- potwierdził to mój lekarz.
    • spiewaczka4 Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 21:26
      My nie mieliśmy szczepionki doustnej. Też jesteśmy z małej mieściny, ale jak
      widać doinformowanej. Przyznam szczerze, że ja dowiedziałmsię o tym dopiero w
      przychodni.
    • kosmonaucik Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 21:38
      Ja niedawno szczepilam coreczke. Zamiast doustnej polio jest domiesniowa (w
      nozke). Nic nie placilam, wiec nie daj sie czasem naciagnac na platna.
      Szczepionka nadal JEST w kalendarzu obowiazkowych szczepien.
    • umargos Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 21.06.04, 21:47
      U nas nie było szczepionki do picia, ale odpłatnie, szczepionka domięśniowo.
      Jutro idziemy na szczepienie m.in. 4 dawką polio, podobno doustną, ale jeżeli
      będzie opcja szczepionki domięśniowej, to pomimo kosztów, które zapewne trzeba
      będzie ponieść, nie będę się zastanawiać....chyba że wezmę pod uwagę, że jutro
      będzie DTP, polio i druga dawka przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu...czyli
      trzy wkłucia...a t oznacza obie nogi i rękę...cóż....dylemat :o((((((
      Pozdrawiam
      Ula

      Ps. nie wiem, czy szczepienie domięśniowo automatycznie oznacza, że NFZ to
      pokrywa, bo my zapłaciliśmy również za szczepionkę Priorix, czyli przeciw
      odrze/śwince/różyczce, które weszły juz wtedy do kalendarza obowiązkowych
      szczepień. Za trzecią dawkę polio też płaciłam. Zła troche byłam tylko o to, że
      lekarka zapomniała mnie poinformować i na szczepienie pojechałam bez pieniędzy,
      na szczęście pani w aptece była przyzwyczajona do tego typu problemów i
      szczepionkę dostałam na dowód, który musiałam wykupić.
    • mradford nie powinno byc problemu 22.06.04, 02:04
      moj maly byl szczepiony najpierw polio doustnie,potem dwa razy zastrzyk ,tez
      balam sie o komplikacje,ale rozmawialm ze swietna lekarka,ktora mi
      wytlumaczyla,ze to nie ma znaczenia,tzn jedna froma jest aktywna,druga
      nieaktywna(nieaktywna jest lepsza podobno),ale koniec koncow efekt jest ten sam!
    • pawles Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 22.06.04, 10:42
      My dwie pierwsze mielismy domięśniowo. Trzecia (przełom 6/7 m-cy) doustnie,
      było to na przełomie marzec/kwiecień. Z dzieckiem było (i jest ) wszystko OK, a
      jedno kłucie mniej...
    • mirka17 Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 22.06.04, 10:50
      Pielęgniarka od nas z przychodni powiedziała mi jakieś dwa tygodnie temu że
      ustną wycofano z dwóch powodów:
      1. Przy ewentualnym ulewaniu mogło jej zostać w brzuhu za mało by była skuteczna
      2. Często zdarzało się że dziecko szczepine doustnie wydychajac opary zarażało
      inne nieszczepione z jakiegos powodu dzieci.
      • magma77 Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 22.06.04, 12:31
        Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie. Sprawa rozwiązała się poniekąd
        sama. Właśnie wróciłyśmy ze szczepienia- mała dostała tylko kłócie przeciw
        żółtaczce. Szczepionka doustna przeciw polio została wycofana z kalendarza
        szczepień. A lekarka o tym zapomniała w rozmowie ze mną w zeszłym tygodniu (
        dobrze, że dziś jej sie przypomniało).
        Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem.
        Pozdrawiam. Magda
        • ewetka Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 23.06.04, 00:15
          Dokładnie jak piszesz polecam stronkę z kalendarzem szczepień obowiązującym od
          któregoś tam marca:

          KALENDARZ SZCZEPIEŃ
          • battie Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 23.06.04, 13:36
            To chyba stary kalendarz szczepien. Podaje link do nowego (faktycznie nie ma nic o doustnej szczepionce polio, sa tylko klute)
            www.klr.pl/index.php?action=rozwin&id=39
            Pozdrawiam
            battie
            • umargos Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 23.06.04, 15:41
              Ha...wczoraj moja miała 4 dawkę polio, o ile za trzecią, kłuta nie doustna,
              musialam zapłacić. To za 4 również kłutą, nie. Co jak sądzę, może oznaczać, że
              doustna została wycofana, a za późniejsze dawki domięśniowej już płacić nie
              trzeba.
              Pozdrawiam
              Ula

              Ps. moje dziecko wczoraj zostało pokłute 3-krotnie, i po raz pierwszy (po DTP)
              spuchła jej ręka...
            • ewetka Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 23.06.04, 22:35
              Kłócić się nie będę, ale ten link który podałam jest dobry - do aktualnego
              kalendarza, porównałam go z Twoim i podaje to samo smile
        • magma77 Re: Doustna szczepionka przeciw polio ??? 23.06.04, 09:58
          magma77 napisała:

          Właśnie wróciłyśmy ze szczepienia- mała dostała tylko kłócie przeciw
          > żółtaczce.

          O rany... Mała dostała KŁUCIE oczywiście. Klawiatura mnie odmóżdża smile
          Magda

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka