Dodaj do ulubionych

lekko się zdziwiłam

07.10.13, 21:14
Dziewczyny,
piszę żeby podzielić się z Wami moim zaskoczeniem. Zdanie swoje mam i nie zamierzam się zbytnio przejmować gadaniem, ale ciekawa jestem, co Wy na to.

Byliśmy dziś z 13 miesięczną córką na Działdowskiej na oddziale alergologicznym. Podczas wywiadu, pani doktor wyraziła zdziwienie, że nadal karmię piersią i powiedziała, żebym sobie darowała. Odparłam, że teraz sobie nie wyobrażam odstawienia córki, na co ona "Trzeba wyjechać na weekend, niech sobie ojciec poradzi".

Podejrzewam, że tak naprawdę to niefortunnie się pani doktor wymsknęło. Odstawić od cycka dziecko, które jest uczulone na białka mleka i alternatywą do piersi jest nutramigen? Odstawić dziecko, które nie używało smoczka ani butelki? Odstawić dziecko, które obecnie bardziej chyba potrzebuje ssania niż kiedykolwiek i w nocy niekiedy co godzinę szuka piersi wołając "am"? Odstawić dziecko, które ząbkuje i któremu pierś potrzebna na ukojenie?

Dziwię się, że doskonała skądinąd lekarka zapomniała, że dla dziecka nie ma lepszego mleka niż mleko matki a 13 miesięcy to tak naprawdę maluch...

Oczywiście, nie zamierzam córki odstawiać. Na razie zakładam, że poczekam, aż sama się odstawi. W związku z alergią córki jestem od 10 miesięcy na diecie eliminacyjnej i już przywykłam
Obserwuj wątek
    • mamatomika Re: lekko się zdziwiłam 07.10.13, 21:19
      Moglas ja zapytac czy sama ma dzieci. Bo przewaznie takie DOBRE RADY daja ludzie ktorzy tego jeszcze nigdy nie przezyli, i wtedy nie jest wazne czy sa lekarzem czy sasiadka z przeciwka smile
      • baba_niejaga Re: lekko się zdziwiłam 07.10.13, 21:43
        Może chciała się nad Tobą, matką karmiąca na diecie, ulitować, nie wiem.
        Moja mała ma alergię na białko i nietolerancję laktozy. W pewnym momencie w ogóle nie chciała pić, więc padł nutramigen. Myślałam, że zwymiotuję podczas przygotowywania tej paszy, a mała wypiła butlę i spokojnie zasnęła. Pierwszy raz bez płaczu od samego początku karmienia.
        Nutrę dostała w piątek. W poniedziałek po zmianach skórnych został minimalny ślad.
        Dla mnie kp było straszne, a i tak żałuję swojego mleka. Na szczęście póki co żadne inne alergie nam nie wyszły. Mała spróbowała już wielu warzyw i mięs. Skóra gładziutka.
    • klubgogo Re: lekko się zdziwiłam 07.10.13, 21:41
      Odstawić dziecko, które nie używało smoczka ani butelki? Odst
      > awić dziecko, które obecnie bardziej chyba potrzebuje ssania niż kiedykolwiek i
      > w nocy niekiedy co godzinę szuka piersi wołając "am"? Odstawić dziecko, które
      > ząbkuje i któremu pierś potrzebna na ukojenie?

      Dziecko nigdy nie musi używać smoczka i butelki, roczne dziecko śmiało z piersi może przejść na zwykły kubek. Dziecko ząbkuje do 2-2,5 roku - możesz więc śmiało karmić do tego okresu. Nie lamentuj tylko później, jak 2,5-letnie dziecko będziesz musiała nauczyć jeść, a ono będzie potrafiło tylko ssać.


      • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 06:08
        nie opowiadaj bzdur, bo az nie wiadomo czy sie smiac czy plakac jak sie Ciebie czyta.
        • mamawojtka86 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 20:14
          najlepiej nie czytaćwink bo ręce opadają
      • angel_karolcia Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 07:03
        Moje dziecko nie ma najmniejszych problemów z jedzeniem. Pasjami obgryza kolby kukurydzy a i hummusem nie pogardzi. Nie martwię się, że nie będzie umiała jeść smile
      • aboojawiem Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 08:57
        > Nie lamentuj tylko później, jak 2,5-letnie dziecko bę
        > dziesz musiała nauczyć jeść, a ono będzie potrafiło tylko ssać.

        Ty tak serio? Czy sobie jaja robisz?
    • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 07.10.13, 21:43
      nie jestem zbytnio zdziwiona tekstem. Nasza ex pediatra (ex za tego typu poglądy), wiekowa pani z podobno wielkim doświadczeniem, podczas gdy dziecko moje było w czasie choroby i odmawiało piersi, spytała "PO CO pani jeszcze karmi" mała miała jakieś 9 mcy.
      Wczesniej pani ta, wciskając nam skaze, ogłosiła iż moje mleko TRUJE małą i powinnam podać apteczny substytut.
      karmimy się nadal, mała niebawem ma 16 mcy, pije i w nocy i w dzien (3-5 razy).
      Dlatego też jestem zdania, że po każdej wizycie u lekarza nalezy uruchomić własne myslenie i intuicję. Bo niektórzy traktują lekarza jak samego Boga.
      no i dodam, że w rozmowy się nie wdaję, no chyba, że mam jakąs wenę ale to zwykle konczy się nerwowo, bo z instancją wyższą się nie dyskutujesmile
    • agrypina6 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 02:29
      Chyba byłaś u naszego alergologa. Ten sam tekst na pierwszej wizycie. Minął prawie rok od tego czau, ja nadal karmię. Pani doktor ma bardzo dobre opinie, chodzę do niej dalej, ale polecić nikomu jej nie polecę, przez to podejście do karmienia. A czemu dalej chodzę? Bo jestem odporna na takie gadanie, to raz, a dwa, nie mam siły i czasu szukać kogoś o innym nastawieniu. Za to znalazłam cudownego pediatrę- kobieta ma czworo dzieci, wszystkie karmiła po trzy lata!smile Ale niestety karmienie piersią wśród lekarzy nie jest popularne.
    • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 06:14
      oj zadna to niespodzianka i nowosc.

      nie jest tajemnica, ze personel medyczny, zwlaszcza wiekowy, ktoremu juz sie nie chce doszkalac, doksztalcac takie farmazony powtarza.
      a pozniej kraza po forach takie klubygogo i glupote sieja.

      i raczej nie wymskniecie sie pani doktor co zwyczajnie wiedza sprzed 30 lat mocno ugruntowana i nietknieta zadna nowoscia.

      albo zmien lekarza, albo po prostu zacisnij zeby (jezeli chcesz nadal karmic) i puszczaj jej uwagi mimo uszu.
      • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 09:17
        oczywiście. 30 lat temu karmienie piersią było tępione, dzieciom po urodzeniu dawało się mleko z butli a matce przynoszono nakarmionego noworodka, niektórzy lekarze tkwią w takich przekonaniach do dziś. Wychodzę z założenia, że jesli lekarz ma takie przekonanie w tej kwestii to w innych może mieć podobne (np. przepisywanie antybiotyku na byle co) i u nas to się sprawdziło.
        Niedokształcony konował z betonowymi poglądami został zmieniony.
        • basia752 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 09:55
          Do tej pory potrafią matce przynieść po nocy na "noworodkach" maleństwo dopiero co nakarmione mm, moja znajoma tak miała po cesarce, a potem się dziwić, że był problem z kp, bo mała wolała łatwiejszy sposób karmienia. A p. alergolog co proponowała zamiast kp? Bo już widzę, że roczniak, który zna już smak różnych potraw z apetytem wciąga nutramigen czy bebilon pepti. Moje odmówiły tego nawet z kaszkami, teraz karmię roczną za skazą białkową i też nie zmaierzam jej odstawiać, dopóki białko krowie jej szkodzi
          • angel_karolcia Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 10:15
            Jeśli przy kolejnej wizycie usłyszę coś na temat karmienia piersią to zaproponuję pani doktor, żeby sama dała mojej córce nutramigen albo pepti i zobaczymy smile
            • giba116 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 14:20
              W takich sytuacjach dziewczyny na forum KP radzą jedno... poprosić lekarza o zalecenie zaprzestania karmienia piersią na piśmie, po czym można złożyć skargę do kierownika placówki.
              Lekarz ma obowiązek przestrzegać praw pacjenta, a jedno z nich mówi, że pacjent ma prawo do udzielania mu świadczeń zdrowotnych zgodnie ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej.
              A WHO zaleca karmienie piersią do co najmniej drugiego roku życia.
    • paul_ina Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 10:21
      Może jej po prostu chodziło o to, że Twoje dziecko właśnie wyszło z dołka odpornościowego i przeciwciała w klasie IgA, które jej dostarczasz z mlekiem, nie mają już tak kluczowego znaczenia jak w wieku 8 - 12 mż.

      Druga sprawa - alergolog ma skrzywienie zawodowe polegające na tym, że wiele dzieci jest tak mocno uczulone, że nawet "mamusine mleczko" od mamusi żywiącej się wodą i sałatą uczula - dla takich dzieci wytchnieniem jest przestawienie się na apteczną mm. Znam dwa takie przypadki u bliskich przyjaciół, matki prawie zagłodziły się na śmierć, po przestawieniu na mm puszka 200 pln bez recepty dzieci zaczęły normalnie żyć.
      • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 10:34
        ale ona pisze, że nie odstawia bo jest na diecie i chyba jest OK
    • nihiru Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 12:29
      No, można się było spodziewać, że w odpowiedzi na taki post zleci się całe stado mamuś zgodnie wołających, jakie ta pani doktor ma przestarzałe poglądysmile.

      Tak jak kiedyś była moda na karmienie mm, tak teraz jest moda na jak najdłuższe kp.
      Ja zawsze stoję na stanowisku, że przesada w żadną stronę nie jest dobra.
      Karmienie piersią trzy lata to nie jest dla mnie żaden powód do dumy.

      Do autorki - chcesz dalej karmić piersią - karm. Skoro Ci tak wygodniej, to nikomu nic do tego. Jednakże osobiście uważam Twoje argumenty za niezbyt trafione.

      ------------------------------------------------------
      forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi
      • angel_karolcia Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 16:57
        Które moje argumenty uważasz za mało trafione?

        - że roczne dziecko potrzebuje karmienia ze względu na bliskość?
        - że dziecko, nieznające smoczka, musi inaczej zaspokajać potrzebę ssania?
        - że nie chcę dziecka uczulonego na białka mleka krowiego paść krowim mlekiem? (tak, tak, gdybyś nie pamiętała, nutramigen czy bebilon pepti to modyfikowane krowie mleko!)

        • baba_niejaga Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 14:48
          Oj, bez takiego galopu.
          Nie tylko bebilon pepti i nutramigen. Są i mieszanki elementarne na bazie białka pozyskiwanego z mięsa, są mleka sojowe, a i sam nutramigen aa na bazie wolnych aminokwasów bardzo rzadko uczula. W większości produktów spożywczych wykorzystywane jest mleko (taniość, powszechna taniość mleka). Wg dyrektywy UE dot. limitów tolerancji na etykietach żywności znikome ilości można potraktować jako zerowe, więc producent nie ma obowiązku informować nikogo o pełnym składzie, jeśli występują składniki "znikome". Nikt z nas pewności co do spożywanej żywności zbytniej mieć nie może, nawet i czytając etykiety można wchłonąć alergen.

          Nie wiem, skąd w ludziach taki pęd do bycia mądrzejszym od lekarza i niezrozumienie, że lekarz też człowiek, może się mylić. Dla mnie ten temat zmienił się w bicie piany i besztanie lekarzy.
          Ciekawe,czy jak dziecię będzie miało zapalenie płuc to będziecie je leczyć po swojemu, mlekiem z piersi czy pognacie jednak do tych tępych lekarzy.
          Wyluzujcie. Przybywa wciąż badań nad mlekiem matki, same składy mm są ciągle zmieniane i nie każdy lekarz musi się w tym specjalizować.
          Sama w szpitalu usłyszałam jak położna tłumaczyła jednej babeczce, że mlekiem sztucznym nie wolno karmić częściej niż co 3 godziny i obowiązkowo pomiędzy każdym karmieniem dawać wodę do picia, podpierając się tym samym swoim 20letnim doświadczeniem. A że teraz przez pół roku karmi się na żądanie nawet i mm nie uchwyciła. Porad,co robić z płaczącym z głodu dzieckiem też nie udzieliła. Nikt z tego sensacji nie robił i nie popisywał się swoim super podejściem, wielkim oburzeniem i niemal przewidywaniem apokalipsy.
          Zresztą ktoś przekonany o swojej racji nie będzie się niezdrowo podniecał, więc jak się wie, co robić, to wystarczy to robić.


          • illegal.alien Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 15:26
            Nie zgadzam sie.
            Lekarz ma obowiazek byc na biezaco, a jak nie jest czegos pewien, to jak sama napisalas: lekarz tez czlowiek, moze powiedziec, ze nie wie.
            Poza tym przekazac mozna duzo, wiele zalezy od formy - jak mi lekarz wyjezdza z kazaniem, ze koniecznie nalezy odstawic, to na pewno potraktuje go inaczej niz lekarza, ktory zapyta, czy nie myslalam o odstawieniu. Lekarz powinien dac pacjentowi opcje do wyboru, to pacjent podejmuje decyzje, na jakie leczenie sie zdecydowac - lekarz ma mu w tym pomoc informujac go z obiektywnego punktu widzenia.
            • baba_niejaga Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 14:40
              Ma, ale na ogół chyba skupia się z byciem na bieżąco w swojej ciasnej specjalizacji, a czasami i to nie. Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Najlepszy alergolog w mojej okolicy jest niestety antybiotykomanem i trzeba iść do innego lekarza,żeby antybiotyku uniknąć, ale jeśli chodzi o alergie jest super. Nie będę go nawracać, na pewno nie zmienię. Mnie się jeszcze nie udało znaleźć takiego kompaktu lekarskiego i nawet nie szukam, ani się tym podniecam.
              A i z bycia człowiekiem wynika wiele rzeczy - moja koleżanka mówi, że ktoś "musi" coś zrobić, a nie, że jest taka możliwość i dopóki nikt jej dłużej nie pozna to wychodzi na hmm, prostacką mądralińską. Mnie jak ktoś zapyta o głupi wybór koszuli to chybam i gdybam, więc pytanie nie ma większego sensu.
              Zresztą można polemizować z lekarzem, zapytać o powody, uzasadnienie swoich porad, przedstawić swoje racje, a nie pultać się na forum.
              • illegal.alien Re: lekko się zdziwiłam 11.10.13, 13:27
                No to ja tez tak zrobilam - jak mi lekarka ogolna powiedziala, ze w cywilizowanych krajach dzieci-alergikow karmi sie mieszanka na bazie soi to wysmarowalam do niej list (w gabinecie masz 10 minut na wizyte, nie bylo czasu dyskutowac, chociaz oczywiscie powiedzialam, ze nie mam takich planow). Lekarke zmienilam, mam teraz swietnego lekarza, ktory nie tylko nie mial nic przeciwko karmieniu, ale i w innych dziedzinach jest swietny.
        • nihiru Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:33
          > Które moje argumenty uważasz za mało trafione?

          ten o potrzebie ssania u rocznego dziecka i potrzebie bliskości, którą można jakoby zaspokoić długim kp.

          ------------------------------------------------------
          forum rządzi, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi
          • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:34
            potrzebe bliskosc da sie spokojnie zaspokoic bez kp.
      • kriss_1 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 17:47
        Rozumiem,ze twoim zdaniem panidr ma aktualna wiedzę nt żywienia dzieci? Jej argumenty są trafione? Ktoś tu pisał o karmieniu 3 lata? A zalecenia who to moda?
        • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 19:03
          kriss_1 napisała:

          > A zalecenia who to moda?
          Weź to rozwińsmile
          • kriss_1 Re: lekko się zdziwiłam 08.10.13, 20:46
            Koleżanka wyżej napisała,ze kp to moda. Wiec zapytałam, czy zalecenia who- a także AAP czy Espghan- opierają sie na modzie? smileTo ze kiedyś było inaczej nie rownowazy wiedzy z tamtych czasów i obecnej , teraz wiemy więcej i nie ma to nic wspólnego z moda. To tak jakby powiedzieć: "a Hipokrates mówił , ze są 4 płyny w człowieku i choroba to brak równowagi miedzy nimi - i co z tego, ze teraz uważa sie inaczej, przecież nauka sie zmienia i nie wiadomo co jest prawda...".
            Oczywiście, ze wiadomo bo wiemy teraz więcej , niż 30 lat temu. O to mi chodziłosmile
          • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 11:03
            WHO, w oparciu o aktualna wiedze, zaleca karmic piersia do 2 roku bodajze.

            wiec nie ma to nic wspolnego z moda na dlugie karmienie piersia.
            raczej jest to tendencja, ktora sie rozwija w oparciu o badania WHO wlasnie.
      • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 11:01
        nihiru napisała:

        CytatNo, można się było spodziewać, że w odpowiedzi na taki post zleci się całe stado mamuś zgodnie wołających, jakie ta pani doktor ma przestarzałe poglądysmile.

        bo ma przestarzale.

        naprawde nie problem jest sprawdzic jak wyglada aktualna wiedza w tym zakresie.


        Cytat tak teraz jest moda na jak najdłuższe kp.

        polemizowalabym.
        poza tym - co Cie obchodzi kto jak i jak dlugo karmi dziecko?

        nie uwazam, ze karmienie dziecka kp powyzej roku to taki rewelacyjny pomysl, podobnie jak karmienie mm powyzej roku, ale nic mi do tego jezeli ktos ma zamiar.
        • nihiru Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:28
          > poza tym - co Cie obchodzi kto jak i jak dlugo karmi dziecko?

          Dokładnie tyle samo co Ciebie. Obie wpisałyśmy się w tym wątku i obie mamy nawet to samo zdanie co do meritum (tj: jeśli chce karmić, to niech karmi; krzywdy dziecku z pewnością nie zrobi, możemy najwyżej dyskutować o zaletach)
          • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:32
            to bylo pytanie retoryczne smile
    • nadia1902 Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 09:39
      Mój pierwszy syn odstawiony przeze mnie w pierwszym roku życia (tylko dlatego że kolejne dziecko w planach). Drugi sam się odstawił mając 3 latka. Okres tych trzech lat był dla mnie i dziecka wspaniały, uwielbiałam go karmić, no i plusem było to że sam zrezygnował, obeszło się bez krzyków jak przy pierwszym dziecku. Mój lekarz też powiedział że karmić powinnam tylko do roku bo potem mleko nie ma w sobie wartości. Nie wiem na ile to prawda i skąd czerpał tą wiedzę, ja się nie zagłębiałam...
    • monocle Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 12:59
      A ja mam pediatrę, która dowiedziawszy się, że mojego syna nadal karmię piersią (a miał wtedy jakoś ponad rok) bardzo się zdziwiła, ale pozytywnie smile
      Od razu zaczęła mi opowiadać jak jej dwuletnia córka, jedna z trójki dzieci, które wykarmiła piersią, a dzisiaj mająca tyle lat co ja, była dwulatką i po kolacji kładła się mamie na kolana ze słowami: "no to teraz daj cyca" big_grin
      Przy okazji zebrałam pochwałę, że bardzo dobrze robię karmiąc piersią, że to najlepsze dla dziecka itp.
    • illegal.alien Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 13:03
      Spotkala mnie bardzo podobna historia, corka byla w podobnym wieku, rowniez uczulona na mleko (nie musialam jednak byc na diecie, szkodzilo jej tylko mleko pite bezposrednio).
      Zmienilam lekarza, a do lekarki, ktora wyglosila ta opinie wysmarowalam dlugasny list - do przeczytania na forum 'Karmienie piersia powyzej roku' - oryginal jest po angielsku, bo mieszkam w UK, ale wrzucilam tez (moje nieudolne) tlumaczenie.
    • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 16:09
      W najnowszym Mamo to ja jest artykuł i cytuję "Pierwszy raz udowodniono, że podawanie niemowlętom preparatu mlekozastępczego z probiotykami może wyleczyć alergię. Ok 80% dzieci, którym podawano jeden z preparatów mlekozastępczych Nutramigen juz po roku nie miało alergii pokarmowej. [...]". Więc nie wiem jak to jest, czy ważniejsze jest pochwalenie się na forum jak to się dłuuugo kp, że sie jest na drakońskich dietach żeby być badziej cool, czy może jednak jak by nie było ludzie nauki, może jednak mają rację i takie podanie Nutramigenu może jednak pomóc dziecku. Czasami myśle, że niektóre dzieci byłyby szczęśliwsze i zdrowsze gdyby ich matki darowaly sobie wchodzenie na to forum i nakręcanie się jedna drugą.
      A tak na marginesie to noworodek mniej potrzebuje ssania od 13 miesięcznego dziecka?
      • gataze8 Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 16:36
        A kto był sponsorem tegoż artykułu?
        Mead Johnson & Company? wink
        Rzeczywiście "Mamo to ja" warto wierzyć wink
        • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 17:20
          A niech sobie sponsorem będzie kto chce. Mnie zastanawia dlaczego dla niektórych mam ważniejsze jest co się na forum pisze niż opinia specjalisty. To po kiego chodzi taka matka do alergologa? Niech opisze swój problem na forum mamuśki wystawią receptę - cycek na wszystko - nawet jak mama je wodę z chlebem. A sztucznego nie da dla zasady - nie bo nie. A jak by jednak pomogł? Nawet na forum kp opisują dziewczyny, że przejście na Nutramigen czy jak się to zwie pomógł. Ich chyba nikt nie sponsorował wink
          • gataze8 Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 17:32
            ma.mma.mia napisała:
            > A niech sobie sponsorem będzie kto chce.
            No i właśnie o ten "obiektywizm" chodzi wink
            Powołujesz się na jakiś bliżej nieokreślony artykuł, który niby ma być autorytetem i ma dowodzić, że mm jest lepsze przy alergii.
            Pewnie, że cycek jest dobry prawie na wszystko i każda matka karmiąca piersią to wie smile

            > Nawet na forum kp
            > opisują dziewczyny, że przejście na Nutramigen czy jak się to zwie pomógł.
            A na forum o alergiach dziewczyny na podstawie własnych doświadczeń i dużej wiedzy w temacie alergii kładą nacisk na karmienie piersią.
            Te, które twierdzą, że Nutramigen pomógł zwykle piersią karmić nie chciały, ich wybór, ich wola. Każdy przyjmuje tezę, którą uważa za słuszną.
            • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 17:49
              Nie twierdze, że mleko matki jest złe. Ale czasem trzeba coś zmienić jeśli przez miesiące zmian nie ma a dziecko cierpi. A jeśli chodzi o mamy które dawały nutramigen to jedna z nich była nawet konsultantką laktacyjną więc chyba wiedziała co robi.
              A jeśli chodzi o artykuły z gazety, to rozumiem, ze to również bzdura, która jest na następnej stronie, że " dzieci długo karmione butelką (powyżej roku) są bardziej narażone na otyłość". czy może jednak wybierać artykuły, które nam bardziej odpowiadają? Ciekawe kto sponsorował ten artykuł wink
          • 1matka-polka Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 17:45
            ma.mma.mia napisała:

            To po kiego
            > chodzi taka matka do alergologa?

            Za pierwszym razem ma nadzieję, że lekarz pomoże.
            Za następnym po testy, żeby wiedzieć czego unikać a potem po leki na receptęa przy silniejszych reakcjach.

            www.pajacyk.pl/
          • angel_karolcia Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 19:16
            Po pierwsze: przypadki mam, które żyją o wodzie i chlebie a dzieci i tak są uczulone są wyjątkami. I o ile poczytałam wypowiedzi takich mam, problemem wtedy często nie jest alergia pokarmowa a inne alergie czy schorzenia.

            Po drugie: często po pół roku odstawienia alergenów, alergia mija. Czy to w związku z dietą eliminacyjną czy w związku z podaniem nutramigenu.

            Po trzecie: do lekarza chodzi się po to, aby znaleźć pomoc. Słusznie napisała któraś z dziewczyn, że też po testy i recepty. Nie zamierzam odstawiać córki dlatego, że tak powiedziała lekarka.

            Po czwarte: wątek założyłam żeby podyskutować a nie rozpoczynać wojnę mam piersiowych i butelkowych.
      • 1matka-polka Re: lekko się zdziwiłam 09.10.13, 17:39
        ma.mma.mia napisała:

        > W najnowszym Mamo to ja jest artykuł i cytuję "Pierwszy raz udowodniono, że pod
        > awanie niemowlętom preparatu mlekozastępczego z probiotykami może wyleczyć aler
        > gię. Ok 80% dzieci, którym podawano jeden z preparatów mlekozastępczych Nutrami
        > gen juz po roku nie miało alergii pokarmowej. [...]"

        I oni jeszcze Nobla nie dostali?? A dorosłych też można wyleczyć Nutramigenem? To wspaniała wiadomość!!! Zaczynam razem z dzieckiem pić od jutra.
      • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 10:39
        ma.mma.mia napisała:

        Cytat czy ważniejsze jest pochwalenie się na forum jak to się dłuuugo kp, że sie jest na drakońskich dietach

        nie trzeba byc na ZADNEJ diecie zeby karmic kp.
        tym bardziej drakonskiej.

        co do dlugosci karmienia - wybor matki i dziecka.
        • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 10:56
          Powiedz to zalożycielce postu. Ja karmię odciąganym prawie od roku i nie wiem co to dieta eliminacyjna.
          • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 11:15
            ale nawet jakbys karilam normalnie piersia to tez dieta eliminacyjna jest niepotrzebna.

            poza tym co za roznica - mleko podane przez piers ma powodowac problemy, a to samo mleko podane z butelki - juz nie?
            no prosze Cie big_grin
            • ma.mma.mia [...] 10.10.13, 11:20
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • ma.mma.mia [...] 10.10.13, 11:52
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:03
                Dostałaś bana za używanie inwektyw. Regulamin nie gryzie.
                • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:11
                  Gdybym wystosowała to do innej forumowiczki uwierz, że nie usunela by tego. Taki typ. Ale zapytam grzecznie: czy ja napisałam, że mleko z cyca różni się od tego odciagniętego jak twierdzi nietykalna?
                  • neffi79 Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:13
                    A ja popieram akcje usuwania chamstwa. I nie raz widzialam usuwanie postów w różnych wątkach nie tylko przez murwe ale również przez guderianke. Stąd też zapewne nie zostałaś wyrózniona.
                  • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:13
                    nie.
                    ale napisalas, ze odciagasz i dziecki temu nie musisz byc na diecie.

                    jakby to byla roznica.
                    • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:19
                      Bosze... Tak napisałam, że odciągam w celu informacyjnym, że karmię piersią inaczej. Rozumiesz? A Ty sobie dopowiadasz swoje. Prosze zacytować moją odpowiedź bo różni się od Twojej cyt " że odciągasz i dzięki temu nie musisz byc na diecie" I proszę nie usuwać tego bo tu nie obrażam nikogo.
                      • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:30
                        ma.mma.mia napisała:

                        CytatProsze zacytować moją odpowiedź

                        alez prosze!
                        dziwne, ze nie pamietasz, co pisalas pol godziny temu.

                        10.10.13, 10:56 ma.mma.mia napisała:

                        CytatPowiedz to zalożycielce postu. Ja karmię odciąganym prawie od roku i nie wiem co to dieta eliminacyjna.

                        dajesz do zrozumienia, ze odciagajac nie trzeba byc na diecie, a karmiac piersia - juz tak.
                        a to bzdura.


                        CytatI proszę nie usuwać tego bo tu nie obrażam nikogo.

                        racja. w tym poscie akurat nie uzywasz inwektyw, wiec nie ma potrzeby go usuwac.
                        • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 12:36
                          Myślę, że osoby inteligentne zrozumieją co miałam na myśli i nie będą doszukiwały się niedomówień.
                          A przy okazji dziękuję Ci, bo często spotykam się że my KPI nie jesteśmy tymi które KP. I walczę z tym.
                          • murwa.kac Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 13:23
                            no jak nie KP jak KP?!
                            oczywiscie, ze KP, nie rozumiem jak mozna sadzic inaczej.
    • ma.mma.mia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 13:49
      Jest w czym wybierać
      Prosze:
      Autor: murwa.kac ☺ 29.07.13, 12:28

      slucham??!
      nastepna, ktora powinna psa badz malpke kupic, a nie miec dziecko...
      dziecka sie nie tresuje, wiesz?

    • melancho_lia Re: lekko się zdziwiłam 10.10.13, 21:07
      A ja byłam na USG piersi. Lekarz wypytał o karmienie i jak usłyszał, ze syna karmiłam 13 m-cy a córkę niemal dwa lata to stwierdził- To bardzo dobrze!
    • murwa.kac ma.mma.mia 11.10.13, 18:50
      sprawdź proszę pocztę gazetową.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka