Dodaj do ulubionych

Czy iść do lekarza?

14.05.07, 21:01
Juz mi głupio chodzić do lekarza, by lekarka nie uznała mnie za jakąś
histeryczkę (ostatnio łaże tam prawie co tydzień bo pier jeden synek miał
ospę, później drugi, a później 2 razy pod rząd rotawirus!) i teraz mały
zaczął dosć mocno kaszlec.Nie ma gorączki ani kataru, przypuszczam , ze ze
wzgl. na obniżona odpornosc po ospie przeziębił się ostatnio na spacerku
(wyszłam z nim po raz pierwszy od dłuższego czasu!). Podaje mu wapno i
multiwit. oraz clemastinum, który lekarka mu przepisuje zawsze gdy sie
przeziębi.Myślicie ze to minie czy moze powinnam jednak iść do lekarza bo
moze sie dalej coś rozwinąć?
Obserwuj wątek
    • sarna73 Re: Czy iść do lekarza? 14.05.07, 21:12
      isc do lekarza
    • nataliak9 tak 14.05.07, 21:19
      • kamilchen Re: oczywiście 14.05.07, 21:23
        nawet jakbys miała być tam co drugi dzień, zdrowie dzieci jest najważniejsze a
        to co myśli lekarka nieistotne, pozdr, A skad ten rotawirus???
        • arras-k Re: oczywiście 14.05.07, 22:01
          Pierwszy rotawirus złapałam ja jak byłam na spacerze i mały oraz cała rodzina
          sie ode mnie zarazili, wylondowałam z synkiem w szpitalu, po 2 dniach wyszliśmy
          i było dobrze ale po kolejnych dwóch dniach okazało sie żę mały tego drugiego
          rotawirusa złapał w szpitalu (poszłam do szpitala z wymiotami bez biegunki) a
          ten drugi charakteryzowała sie i biegunką i wymiotami.

          Jutro idę do lekarza smile
    • noovaa Re: Czy iść do lekarza? 14.05.07, 22:07
      kaszel bez kataru i gorączki może sygnalizować zapalenie oskrzeli / płuc
      • lekarzzewsi Do lekarza możesz chodzić codziennie 14.05.07, 23:45
        noovaa napisała:

        > kaszel bez kataru i gorączki może sygnalizować zapalenie oskrzeli / płuc

        A kto Ci takich głupot naopowiadał ??? Kaszel i gorączka bez zmian osłuchowych
        nad płucami może oznaczać atypowe zapalenie płuc (rozstrzygające jest RTG płuc)
        ale w życiu nie słyszałem (a jestem lekarzem praktykiem od 10 lat) o zapaleniu
        płuc bez gorączki... Kiedyś mówiło się o "obturacyjnym zapaleniu oskrzeli",
        które mogło przebiegać bez gorączki, abo było to coś w rodzaju astmy, a ów
        zwrot "zapalenie" nie odnosił się do "zakażenia". Czynników zapalnych może być
        wiele, są też aseptyczne (czyli bez udziału bakterii i wirusów). Sam kaszel u
        dziecka nie jest absolutnie objawem ani zapalenia oskrzeli ani zapalenia płuc.
        Jest objawem podrażnienia oskrzeli. Niestety "wiosenne" kaszle u małych dzieci
        mogą trweać nawet do 3 tygodni sad Leczone, czy nie... Po jakimś czasie ustępują
        same, a rodzic wychwala tego lekarza, który leczył dziecko odstatni (wreszcie
        ON mu pomógł). Tyle, że jak nasępnym razem idą to TEGO lekarza na początku, to
        już nie potafi pomóc i znów pomaga ten ostatni po 2-3 tygodniach... wink Przy
        długim, suchym kaszlu, szczególnie w nocy, zwłaszcza kiedy dziecko jeszcze
        kicha warto wylkuczyć alergię. Pozdrawiam!
        • ewosko Re: Do lekarza możesz chodzić codziennie 15.05.07, 08:42
          My właśnie leczymy ZAPALENIE oskrzeli, które jest bez gorączki, mały ma 4,5 m-
          ca. Objawy: kaszel i katar, ale zero gorączki! W tym samym czasie mój 1,5
          roczny siostrzeniec miał bakteryjne zapalenie płuc, tez bez gorączki... To
          zapalenie oskrzeli jest stwierdzone przez doświadczonego pediatrę, ja
          oczywiście lekarzem nie jestem...wink
      • mimarika noova, jak Ty cos powiesz czasami...ręce w dół... 15.05.07, 05:30

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka