Dodaj do ulubionych

Dobry środek na katar.

08.06.09, 17:11
Macie może jakis sprawdzony sposób na katar lub jakis dobry środek?
Mój synek, który ma dwa latka, od dwóch miesięcy ma katar. Raz
wodnisty, raz zalegający gdzies w tyłach noska. Nie cieknie mu teraz
z nosa, ale ma ciągle zatkany nosek. Co robić? Co podawać. Podajcie
sprawdzone środki. Dodam, że bierze zyrtex choć nie miał robionych
testów, ale pediatra stwierdziła, że suche pomieszczenia, więc warto.
Obserwuj wątek
    • lenka1403 Re: Dobry środek na katar. 08.06.09, 17:37
      My robiy inhalacje z samej soli fiz i jak narazie się sprawdza
      • izataras Re: Dobry środek na katar. 08.06.09, 21:21
        Ja też polecam inhalacje z soli fizjologicznej. Co prawda dość drogi jest
        inhalator, ale biorąc pod uwagę prawie całkowity brak chorób u mojej córeczki,
        opłaca się. Pozdrawiam
        • agusiak.1 A możesz mi coś więcej napisac na ten temat? 08.06.09, 21:47
          Jaki inhalator? Jak często inhalacje?
          • agusiak.1 Dziękuje za dobre rady. Może się uda trafić. 24.06.09, 12:43
    • ania_z11 Re: Dobry środek na katar. 08.06.09, 22:42
      Moim sprawdzonym sposobem na katar jest naprzemienne stosowanie kropli Nasivin i
      wody morskiej Sterimar.
      • lenka1403 Re: Dobry środek na katar. 09.06.09, 08:56
        Inhalator od ok 120zł, zapytaj w przychodni bo często mają i
        wypożyczają. Inhalacje robimy od 3 do 5 razy dziennie, zależy jaki
        mocny katar
    • pysiaaa1 Re: Dobry środek na katar. 10.06.09, 13:46
      zyrtek warto brac bo pomieszcenia sa suche?
      a to cos nowego-jak dlugo mu to juz dajesz?
      moja pediatra( zastepcza) kazala podawac mojemy synowi (7 lat)
      zyrtek przy malym katarze " bo pewnie to alergia" i profilaktycznie
      prosze podawac"
      zeby miec pewnosc czy to alergiczny katar podawalm ponad tydzien i
      zadnej zmiany w katarze nie bylo -wiec odstawilam kupilam xylogel i
      pare dni i katar zniknał
      niechc sie absolutnie madrzyc ale sugerowalabym innego pediatre -
      teraz modne jest zwalania kazdego kataru na alergie
    • fogito Re: Dobry środek na katar. 10.06.09, 22:09
      Suche pomieszczenia to się nawilża, chociaż teraz przy tych
      deszczach to u mnie w pokoju jest 50-60% nawilżenia przy otwartych
      oknach. Zyrtek ma skutki uboczne więc skonsultuj się z alergologiem.
      Dziecko jest malutkie, więc podobnoe jak dziewczyny zalecam kupienie
      nebulizatora i robienie inhalacji z soli fizjologicznej. Poza tym
      przez około 5 dni można podawać nasivin 3 razy dziennie oraz
      psikać solą morską i oczyszczać fridą do woli.
    • tetmajeraga Re: Dobry środek na katar. 15.06.09, 11:49
      Myślę, że skuteczny może być Euphorbium - preparat na katar. Dawałam go mojemu
      Krzsiowi i przyniósł mu dużą ulgę...a wcześniej męczyłam się z małym chyba z 1,5
      roku.
    • angela100 Re: Dobry środek na katar. 15.06.09, 13:06
      A ja zalecam na dobry początek zrobić wymaz z noska i gardła. Koszt
      jednego ok. 35 zł... Teraz modne stało się wśród lekarzy
      stwierdzenie "to pewnie na tle alergicznym". Moje były leczone na
      astme... Katar non stop, zatoki, oskrzela i tak wkółko. Podawane
      leki przeciwalergiczne.... W sumie nic nie działały... Inhalator tez
      zakupiony.. Na własną rękę zrobiliśmy wymaz z noska ... jednemu i
      drugiemu dziecku... PACIORKOWIEC PNEUMONIA i usadowił się w nosie...
      Troszke lekarzom zrzedła mina....
      NIe mówię, że w Twoim przypadku to się potwierdzi .. Ale lepiej
      wykluczyć, bo możesz dziecko źle leczyć, a bedzie jesczce gorzej...
      • marianna73 Re: Dobry środek na katar. 16.06.09, 20:19
        i jak wyleczyliscie tego paciorkowca w zatokach? domyślam się ,że antybiotykiem
        długo to trwało? wystarczył jeden rzut
        • angela100 Re: Dobry środek na katar. 17.06.09, 11:47
          Jesteśmy w trakcie leczenie... Jedno i drugie dziecko tak samo
          leczone, gdyż mają tego samego. Natomiast objawy chorobowe u
          jednego i drugiego dziecka były różne. Paciorkowiec byłby nie
          leczony, gdyby nie fakt, że jest aktywny... Antybiotyk zgodny z
          antybiogramem i dieta (odstawić mleko, słodycze, ograniczyć inne
          przetwory mleczne).. W piątek jedziemy na kontrole i zobaczymy co
          dalej...
    • aga1808 Re: Dobry środek na katar. 15.06.09, 13:54
      Ja stosuję euphorbium, ale przed aplikacją rozcieńczam wydzielinę
      wodą morską i córka wydmuchuje. Po euphorbium katar jest mniejszy
      już po 5 min, a ginie w ciągu 4-5 dni.
      • tetmajeraga Re: Dobry środek na katar. 15.06.09, 14:02
        u mojego malucha tez szybko zaobserwowałam poprawę po Euphorbium
        • meusus Re: Dobry środek na katar. 16.06.09, 22:34
          moj maly zlobkowicz od wrzesnia od kad poszedl do zlobka ma ciagłe
          problemy z katarem przerabialismy wszystko, katar był ciagle powodem
          najpierw zapaleń, zatok, potem zapalenia ucha, z wymazów wyszedł
          nam pneumokok ktorego beznadziejny lekarz leczyl miesiac
          antybiotykiem, spokoj byla jak siedzial w domu jak poszedl do zlobka
          to odnowa to samo znowu wyszedl pneumokok tm razem jakis mocniejszy
          odporny na wszystkioe antybiotyki, znowu lekarz wpakowal nam dlugo
          antybiotyk po jego odstawieniu katar był prawie non stop paskudny
          zielony,zatykajacy nos, antybiotyki domiejscowe, specjalne zabiegi
          wstrzykujace antybiotyk pod cisnieniem, spokoj był tylko w trakcie
          podawania antybiotyków 1-2 dni po dostawieniu nawrot ulge przynosil
          sinupret wszystko schodziło ladnie schodzilo ale kaszel sie nasilal
          i tak wkolko, potemtrafilismy do homeopaty i poki co jest dobrze nie
          uzywamy kropli wkoncu nie leci mu krew z nosa , i wkoncu mamy katar
          wodnistya nie zielony ropny paskudny, chodzimy do zlobka i jest ok
          • patria5 Re: Dobry środek na katar. 17.06.09, 10:24
            Mój Krzyś ma 4 lata, chodzi do przedszkola
            z katarami borykamy się już długo
            ostatnio po 3 tyg zielonego kataru pediatra zaleciła Bioparox do nos 4 dziennie
            po 4 psiknięcia do każdej dziurki; wiecie jakie to nieprzyjemne?
            ale młody był dzielny, przez tydzień psikaliśmy, a kiedy zaczął podkrwawiać z
            noska odstawiłam - efekt leczenia zerowy!!

            pomógł mucofluid no nosa - używaliśmy przez kilka dni, katar schodził najpierw
            w ogromnych ilościach, stopniowo coraz mniej, dmuchamy nos regularnie
            obecnie najwyzej po nocy coś wysmarka, ale mało, kaszleć też przestał
            • funky2000 Re: Dobry środek na katar. 17.06.09, 11:17
              a mojej córeczce homeopata zalecił Euphorbium i faktycznie szybko pomogło na
              zatkany nosek
    • justek1 Re: Dobry środek na katar. 17.06.09, 12:55
      Krople OLBAS, kilka kropli (2-3) na poduszkę lub kołderkę i za
      chwilę nosek odetkany.
      • yukoma.2 Re: Dobry środek na katar. 19.06.09, 01:30
        A ja sama stosuje Euphorbium, a lekarz powiedział, że dla dzieci to też bardzo
        bezpieczny lek (oprócz aerozola do nosa są też krople), to poradziłam siostrze,
        bo ma 6-cioletniego synka, który ma alergię. Teraz oni stosują go i są
        zadowoleni. E nie wysusza i nie podrażnia noska, można stosować go dłużej niż
        inne reklamowane wszędzie leki.
        • delicja29 Loratadyna- syropek, pomaga super!! 19.06.09, 22:51
        • tetmajeraga Re: Dobry środek na katar. 22.06.09, 17:34
          To prawda. Euphorbium spoko. Ale jeszcze trzeba pamiętać o usunięciu z otoczenia
          jak największej ilości alergenów: dywany, zasłony itp.. Ale cóż, traw z
          otoczenia usunąć się nie da sad
          • kamizela Re: Dobry środek na katar. 26.06.09, 02:10
            Ja walę dzieciom euphorbium w tym okresie pylenia chyba już trzeci miesiąc i
            widzę: katar znika. Przestaję dawać - wraca. Dam przed wyjściem z domu (żeby nie
            chodził z gilem po przedszkolu i żebym nie musiała otrzymywać pełnych wyrzutów
            spojrzeń innych rodziców i za każdym razem tłumaczyć, że to alergiczne) - nie ma
            gila. Nie dam na noc - gil ich budzi. Dam - gil znika w ciągu paru minut. Co
            prawda ja wolę raczej pojedyncze kulki, nie leki kompleksowe, ale euphorbium ma
            w tej sytuacji tą zaletę, ze nie trzeba zmieniać leku wraz ze zmianą właściwości
            kataru, jak to jest przy leczeniu homeopatycznym - bo ma szerokie spektrum
            działania. I skoro nie mozna sie pozbyć przyczyny gila, to przynajmniej mozna
            samego gila zniwelować, żeby nie spływał do oskrzeli i gardła i nie zatykał
            nosa, powodując jakieś powikłania i nadkażenia.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka