Dodaj do ulubionych

Szymon znów będzie wśród nas

IP: *.ed.shawcable.net 04.05.03, 21:11
Gorzow jest wspanialy....
Pamieta o swoich : tych wielkich.... i tych malych....
Obserwuj wątek
    • Gość: Tytus Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 62.141.255.* 02.06.03, 19:17
      Głupek Szymon Gienty.
      Nie moge uwierzyż, że powstała inicjatywa wybudowania pomnika
      Szymonowi. Co z tego, że był znany, że zwracał uwagę, że
      oryginał ?
      Czy to już jest powód, żeby zaraz stawiać pomnik ?
      Czy w swoim życiu zrobił coś, co warto upamięnić ?

      Osobiście pamiętam go jako wyjątkowego głupka. Jeżeli śmieszył,
      to swoją infantylną głupotą. Pamiętam na przykład, jak kiedyś
      przyszedł na jakieś zawody wędkaskie, wziął jakiemuś wędkarzowi
      złowioną rybę, nalał tej rybie do gęby wódki, po czym zaczął z
      tej rybiej gęby pić. Może to i oryginalne, ale powiedzmy sobie
      szczerze - głupie.

      Ludzie !
      Nie rubcie z Gorzowa pośmiewiska.
      Nie dosyć, że szpeci już jeden kicz w postaci "Świnstera", to
      jeszcze będzie kolejny.

      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.dip.t-dialin.net 03.06.03, 02:04
        Czesc Tytus,
        Wlasciwie zastanawiam sie co zajelo ci tyle czasu by idee budowy
        pomnika atakowac w ten sposob...
        Wiem, ze wielu nie podziela entuzjazmu organizatorow, lecz prob
        robienia z Szymona ''pijaka i wariata'' jeszcze nie bylo...
        Czy to desperacja spowodowana swiadomoscia iz nie mozesz
        powstrzymac budowy pomnika zmusza cie do produkowa´nia takich
        glupich klamstw...
        Pomnik stanie....kochanie...
        Powiedzialem to dawno temu i powtorzylem to specjalnie dla
        ciebie raz jeszcze...
        POMNIK STANIE !!!
        Wlasnie zakonczylem krotka wizyte w Gorzowie..
        Spotkalem tam osobiscie wspanialych i energicznych mieszkancow
        miasta dzieki ktorym nie tylko stanie pomnik Szymona, ale
        zostanie zrealizowanych wiele innych projektow.
        Ty Tytusie produkuj te swoje blazenstwa....
        Robisz to na co cie stac...
        A jesli chodzi o Szymona... on byl Gorzowiakiem...
        Mowi Ci to cos....
        Nie sadze...
        Pozdrawiam
        • Gość: Tytus Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 212.244.77.* 03.06.03, 07:56
          Bernardzie,

          Ja nie robie z Szymona "pijaka i wariata", bo on nim po prostu był.
          I nie są to kłamstwa tylko jak najbardziej prawdziwe moje wspomnienia.

          Tak, będziemy mieli pomnik wariata !!!

          Pomniki stawia się komuś, kogo warto upamiętnić z uwagi na wyjątkowe zasługi,
          czy temu, kto mógłby być jakimś wzorcem dla innych, a nie temu, kto jest
          jedynie znany.

          Zanim się zacznie budować komuś pomnik warto zasięgnąć opinii u innych, jak go
          zapamiętali. Ja tylko piszę to, co zapamiętałem.

          W przypadku Szymona występuje pewna analogia ze "Świnsterem". Nie wgłębiając
          się już w to, czy ktoś jest godny upamiętnienia, czy nie lub czy coś jest
          kiczem, czy nie, to jedno trzeba stwierdzić - obie sprawy są kontrowersyjne.
          Powstaje tu pytanie: czy pomniki powinny budzić kontrowersje ? Czy pomniki
          powinny wzbudzać konflikty ?
          Ja uważam, że nie powinny.

          Szkoda jedynie, że tylko ja mam odwagę o tym pisać.
          • j24 Re: Szymon znów będzie wśród nas 03.06.03, 08:42
            Gość portalu: Tytus napisał(a):

            > Szkoda jedynie, że tylko ja mam odwagę o tym pisać.

            Zaprawdę Wielka To Odwaga (WTO)! (rozpierdalanie autentycznej społecznej
            inicjatywy)
            • Gość: Tytus Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 212.244.77.* 03.06.03, 14:31
              j24,

              Nie wszystkie autentycznie społeczne
              inicjatywy muszą być słuszne.

              Ja przedstawiłem konkretne argumenty przeciwko pomnikowi dla Szymona i nie
              rozumiem dlaczego boisz się ze mną dyskutować.
        • j24 Wizytacja 03.06.03, 08:37
          Gość portalu: Bernard napisał(a):

          > POMNIK STANIE !!!
          > Wlasnie zakonczylem krotka wizyte w Gorzowie..

          ... i nie dałeś znać? :(

          Co, myślałeś, że pobijesz się z agentem o Busza i Saddama ?
          Informuję Cię, że Pytajnik jest prawie takim samym wyznawcą religii zwanej
          buszyzmem jak Ty i jakoś się szczęśliwie nie pobiliśmy.
          Sprawy Gorzowa (tej naszej małej ojczyzny) są ważniejsze niż dalekie i obce
          światy.
          Następnym razem proszę uprzedzić forumowiczów i znaleźć 15 minut na pifko
          lub kawkę.
          • martha4 Re: Wizytacja 03.06.03, 11:54
            j24 napisał:

            > Następnym razem proszę uprzedzić forumowiczów i znaleźć 15 minut na pifko
            > lub kawkę.

            Nareszcie jakaś alternatywa dla pifka! CO jakieś spotkanie, to koniecznie przy
            pifku;) Ja oczywiście nie mam nic przeciwko szlachetnemu trunkowi, owszem, na
            Mazurach to hektolitry pochłaniałam;) Tylko wytłumaczcie mi, jak wytłumaczyć
            mojej drugiej połowie, że idę na ważne spotkanie forumowiczów, gdzie będą
            poruszane istotne dla miasta problemy, a spotkanie to odbywa się o 20 w
            abażurze, gdzie goście raczej rzadko się kawą raczą;)))
            • bart.q Re: Wizytacja 03.06.03, 17:03
              martha4 napisała:

              > Tylko wytłumaczcie mi, jak wytłumaczyć
              > mojej drugiej połowie, że idę na ważne spotkanie forumowiczów, gdzie będą
              > poruszane istotne dla miasta problemy, a spotkanie to odbywa się o 20 w
              > abażurze, gdzie goście raczej rzadko się kawą raczą;)))

              A musisz tłumaczyć?
              • Gość: Go Re: Wizytacja IP: eodw3prx* 03.06.03, 17:12
                Wpadne i ja do Celtica. A daja tam rowniez Capuccino ?
                ;-)
              • martha4 Re: Wizytacja 03.06.03, 23:51
                bart.q napisał:

                > A musisz tłumaczyć?

                Jeszcze nie próbowałam:)
                Ale mam szczere chęci:))
            • j24 Re: Wizytacja 04.06.03, 09:43
              martha4 napisała:

              > Nareszcie jakaś alternatywa dla pifka!

              :)
              Oczywiście często pifko kończy się herbatką z cytrynką. Wiadomo nikt nie chce
              straszyć policji, jak przyhaczy o radiowóz :)


              > Tylko wytłumaczcie mi, jak wytłumaczyć mojej drugiej połowie, że idę na
              > ważne spotkanie forumowiczów, gdzie będą poruszane istotne dla miasta
              > problemy, a spotkanie to odbywa się o 20 w abażurze, gdzie goście raczej
              > rzadko się kawą raczą;)))

              Celtic lepszy. Da się tam spokojnie pogadać, bez przekrzykiwania muzyki.
              Zabierz koniecznie swoją drugą połowę.

              Słuchajcie jest okazja. Nasz forumowo-gorzowsko-kanadyjski wierszopisarz
              będzie w lipcu w Gorzowie. Słyszałem od kolegi, że chciałby się z nami spotkać.

              Oczywiście wcześniej w lokalnym gronie też możemy :)
              • martha4 Re: Wizytacja 04.06.03, 13:04
                j24 napisał:

                > Celtic lepszy. Da się tam spokojnie pogadać, bez przekrzykiwania muzyki.
                > Zabierz koniecznie swoją drugą połowę.

                Tak, Celtic jest ok. Co do połowy (tej drugiej), to zadanie niewykonalne:)
                Ale "nigdy nie mów nigdy":)

                Pozdrawiam bardzo upalnie...
          • Gość: Bernard Re: Wizytacja IP: *.ed.shawcable.net 09.06.03, 10:28
            Wizyta byla bardzo krotka (tydzien) i calkowicie poswiecona sprawom rodzinnym.
            Bede w Gorzowie jesienia...tym razem na 2 tygodnie...Moze wtedy...
            Bedzie mi milo spotkac co niektorych "gadaczy"
            Pozdrawiam.
    • Gość: Henryk J. Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 03.06.03, 19:00
      Pomysł postawienia pomnika Szymonowi uważam za bardzo trafny.
      To był gość. W Gorzowie nie mieszkam od 1976 roku,
      ale Szymona pamiętam doskonale i jest to wspomnienie
      pełne sympatii. Jakie wspomnienie pozostawi po sobie
      pseudoracjonalny i raczej jednostronny Tytus?
      • germanus Re: Szymon znów będzie wśród nas 03.06.03, 22:48
        Wychodzi na to, że Szymonowi (i nam) ten pomnik i się należy i jest potrzebny.
        Może postawienie go zajmie nieco więcej czasu, niźli najwięksi pesymisci
        sądzili, ale raczej stanie. Czego bym sobie życzył, to "entuzjazmu
        skierowanego" (tak to nazwę), mniej protekcjonizmu, poklepywania po ramieniu na
        sposób amerykański, gdzie każdy podwładny i zależny człowiek jest
        zaraz "przyjacielem", a więcej zrozumienia innych ludzi, poglądów, umiejętności
        przekonania i pozyskania. Od tego w dużej mierze zależy sukces. Mnie propagandy
        sukcesu ("pomnik stanie" w co drugim zdaniu), a więcej obiektywnego liczenia
        się z możliwościami, mniej siłowego zachęcania, więcej zwykłego przedstwiania.
        Co sądzicie? Pozdr
        • Gość: anna Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 19.08.03, 13:17
          DOKLADNIE!!!Ciesze sie ze entuzjasci Szymona maja w swoich szeregach takze
          logiczne glosy.Twoj glos jak do tej pory to jedyny wiarygodny o slusznosci
          postawienia pomnika.Ludzie!Poinformujce najpierw cale miasto kim byl Szymon i
          zbudujcie wokol niego pozytywna atmosfere,zamiast wciskac im "pomnik stanie bo
          tak,bo Bernard tego chce" i w istocie poklepuje na sposob amerykanski kogo
          trzeba,a przynajmniej takie wrazenie sprawia.A ja stoje po srodku,patrze w
          jedna i druga strone i ze zgroza obserwuje dzialalnosc zwolennikow pomnika.
      • j24 Re: Szymon znów będzie wśród nas 04.06.03, 09:47
        Gość portalu: Henryk J. napisał(a):

        > Pomysł postawienia pomnika Szymonowi uważam za bardzo trafny.
        > To był gość. W Gorzowie nie mieszkam od 1976 roku,
        > ale Szymona pamiętam doskonale i jest to wspomnienie
        > pełne sympatii.

        W imieniu Bernarda (w końcu on i Pretty_ to inicjatorzy akcji) proszę Ciebie
        o drobną wpłatę na konto budowy. Każde 5 zł się liczy, zrzuć się na Szymona :)

        Numer konta podany jest na stronie Gazety w Gorzowie.
        • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 04.06.03, 10:00
          j24 napisał:

          > Gość portalu: Henryk J. napisał(a):
          >
          > > Pomysł postawienia pomnika Szymonowi uważam za bardzo trafny.
          > > To był gość. W Gorzowie nie mieszkam od 1976 roku,
          > > ale Szymona pamiętam doskonale i jest to wspomnienie
          > > pełne sympatii.
          >
          > W imieniu Bernarda (w końcu on i Pretty_ to inicjatorzy akcji) proszę Ciebie
          > o drobną wpłatę na konto budowy. Każde 5 zł się liczy, zrzuć się na Szymona :)
          >
          > Numer konta podany jest na stronie Gazety w Gorzowie.


          +++++

          Dziekuje J-24.
          Jestes wspanialy...
          O to chodzi.
          Obiecuje nastepnym razem ( za kilka miesiecy) powiadomic zainteresowanych i
          spotkac sie przy malej czarnej....
          A Pomnik oczywiscie stanie...
          Pozdrawiam...
          • Gość: ka2 bez przesady IP: *.dip.t-dialin.net 05.06.03, 15:23
            W Polsce rzwinela sie dziwna pomnikowa mania, poczynajac od tego
            ze stoi tu juz przeszlo 100 pomnikow Papieza, mozna by przeciez
            bylo cala kase zebrac do kupki i wybudowac szpital dzeiciecy im.
            Papieza. Nikomu to jasne nie przyszlo do mozgu.
            Tak samo z tym Szymonem, po jakiego gnoma kumo pomnik na ktorym
            sraja ptaki, nielepiej drzewo posadzic?

            Tytus ma racje
            • kajzerka Re: bez przesady 06.06.03, 18:31
              To ty sobie posadź drzewko. A oni niech sobie postawia pomnik. Ok? A ptaki beda
              robić i na to i na to. Ptakom wolno.
      • Gość: Tytus Dlaczego Szymon zasługuje na pomnik ? IP: 62.141.255.* 08.06.03, 09:16
        Ma kilka pytań do zwolenników pomnika dla Szymona:

        Co takiego zrobił Szymon, żeby mu stawiać pomnik ?

        Dlaczego warto go upamiętnić ?

        Jak odpowiemy np. dzieciom na pytanie, kim był Szymon i czy będą dumne, że w
        Gorzowie jest taki pomnik ?
        • bart.q Re: Dlaczego Szymon zasługuje na pomnik ? 08.06.03, 10:16
          Gość portalu: Tytus napisał(a):

          > Co takiego zrobił Szymon, żeby mu stawiać pomnik ?

          Żył długo i szczęśliwie.

          > Dlaczego warto go upamiętnić ?

          Bo miał w dupie komunę.

          > Jak odpowiemy np. dzieciom na pytanie, kim był Szymon

          Ustnie.

          > i czy będą dumne, że w Gorzowie jest taki pomnik ?

          Tego nie wie nikt.
          • Gość: anna Re: Dlaczego Szymon zasługuje na pomnik ? IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 15.08.03, 16:53
            Moj Dziadek tez zyl dlugo i szczesliwie, tez mial w dupie komune
            i zyl w zgodzie z ludzmi.W takim razie pomnik nie dla Szymona,a
            dla szczesliwych ludzi?To by wywolalo jedynie pozytywne nastroje
            zamiast kolejnej abstrakcyjnej debaty na temat pomnikow (taka
            juz specyfika mieszkancow Gorzowa)
    • Gość: telecaster SZYMON GIETY TO BYL MENEL IP: 62.141.254.* 09.06.03, 15:24
      W roku 1992 jako schludny, acz zbuntowany mlodzian pilem z
      Szymonem "Gietym" tanie wino. Scislej, kupowalem mu z kolegami
      jabola a on pil i opowiadal historie. A to o alfonsie z
      restauracji Slowianska, ktory mial malpe i przyuczyl ja do
      poslug seksualnych od tylu, a to o pannach, ktore rzekomo
      jeszcze w tym wieku odwiedzal. Slowem, robilisly sobie z typa
      jaja.
      Chodzila legenda o tym, ze to wykolejony inzynier itd.
      Szymon nie zaprzeczal :-) ale nie byl to wielki gorzowianin.
      Niestety to miasto ma taki glod "czegos" ze chyba powstanie
      pomnik dla menela... gdyby jeszcze mial byc ladny. A to bedzie
      jeszcze jeden "Swinster", albo czarownica - czyli atrakcja
      sezonu.
      • Gość: Bernard Re: SZYMON GIETY TO BYL MENEL IP: *.ed.shawcable.net 09.06.03, 23:24
        Hey Telecaster...
        No widzisz przyjacielu...."robiac sobie jaja z typa" nawet nie przypuszczales,
        ze o historie sie ocierasz...
        Bedziesz mogl siedziec pod pomnikiem i za pare Euro dollar
        (zlotowki nie bedzie) opowiadac te historie dla tych co zechca posluchac....
        Dzieki Szymonowi twoja przyszlosc zabezpieczona.
        Pozdrawiam
        • Gość: anna Re: SZYMON GIETY TO BYL MENEL IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 15.08.03, 17:00
          w istocie swietlana przyszlosc zapewnil Szymon, to chyba jakas
          spoleczna prowokacja przez ludzi glodnych i zadnych wrazen, ale
          bez wyobrazni Szymona. Cale szczescie niegrozna, takie
          dziwactwo, szkoda ze za kase ktora mozna by lepiej spozytkowac,
          szkoda ze brak prawdziwych inicjatyw spolecznych, ale taka to
          juz specyfika Polakow
    • Gość: Sławo Popieram taką inicjatywę IP: *.gorzow.cvx.ppp.tpnet.pl 15.06.03, 22:53
      Wpłace chociaż pare złotych na rzeźbę.
      • Gość: Bernard Re: Popieram taką inicjatywę IP: *.ed.shawcable.net 17.06.03, 04:53
        Gość portalu: Sławo napisał(a):

        > Wpłace chociaż pare złotych na rzeźbę.



        ***
        Slawo....Ty jestes Gosc...
        Dziekuje w imieniu wszystkich wspomagajacych...
        Serdecznie pozdrawiam
    • Gość: anna Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 15.08.03, 16:48
      Za mloda jestem,pierwszy raz tu o Szymonie uslyszalam i nadziwic
      sie tym emocjom w zwiazku z pomnikiem nie moge.Moje wielkie
      pytanie i niewiadoma: czy ten pomnik ma jakies "oficjalne"
      uzasadnienie (np.zaslugi Szymona dla miasta?) czy chodzi tylko o
      inicjatywe spoleczna?W ogole nie wiem kim byl ten czlowiek,
      dotarlam jedynie do legend- prawdziwych lub nie,smiesznych lub
      obrazliwych.Moze o to chodzi, ze legenda i ze dziwak? O podziw
      dla Nikogo,ktory potrafil poruszyc/rozsmieszyc/zakpic/obrazic w
      niegrozny sposob z szarych ludzi? NIkt,ktory potrafil wysmiac
      rowno inych jak i siebie. Blazen miasta. "Kultowa",
      kontowersyjna, ekstrawagandzka postac, jest kul miec cos
      kultowego, jest sie identyfikowanym i juz nie szarym.Z czym
      miasto chce byc identyfikowane poprzez taka akcje jak pomnik dla
      Szymona? Co przez to pokazac? Czlowieka czy li i jedynie
      icjatywe spoleczna? Jezli tego pierwszego, to zwazcie ze
      kontrowersyjny pomnik bedzie traktowany tak jak Swinster lub
      Krzyz na schodach, szkoda pamieci rownego chlopa (ale tak miasto
      zdobedzie kolejna legende,kolejne dziwactwo Gorzowa,fajnie.Kto
      powiedzial,ze mamy byc rozsadni, logiczni i praktyczni?).Jezeli
      to drugie-podjecie inicjatywy spolecznej, to moze istnieja
      lepsze watki do podjecia i sfinansowania, ktore bardziej
      pprzysluzylyby sie miastu niz akurat pomnik kloszarda. Niestety
      inicjatorom akcji pomnikowej zabraklo fantazji i osobowosci,
      ktora mial Szymon Giety...?...i zachlysneli sie pomyslem
      pomnika, byle cos robic, byle cos sie dzialo.Ale moze istnieja
      jeszcze inne undergraundowe kultowe projekty, o ktorych nikt nic
      nie wie i do ktorych dopuszczana jest tylko grupa kultowych
      ludzi, bez angazowania miasta.O co chodzi w tym wszystkim???Skad
      i po co ta burza???Czy ktos umie to wyjasnic?
      • aborys Re: Szymon znów będzie wśród nas 15.08.03, 17:40
        Gość portalu: anna napisał(a):

        > moze istnieja
        > jeszcze inne undergraundowe kultowe projekty, o ktorych nikt nic
        > nie wie i do ktorych dopuszczana jest tylko grupa kultowych
        > ludzi, bez angazowania miasta.
        Inicjatywa przestaje być andergrandowa, gdy angazuje się w nią miasto.
        Z definicji.
        • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 21.08.03, 05:56
          aborys napisał:

          > Gość portalu: anna napisał(a):
          >
          > > moze istnieja
          > > jeszcze inne undergraundowe kultowe projekty, o ktorych nikt nic
          > > nie wie i do ktorych dopuszczana jest tylko grupa kultowych
          > > ludzi, bez angazowania miasta.
          > Inicjatywa przestaje być andergrandowa, gdy angazuje się w nią miasto.
          > Z definicji.

          ++
          Niestety Anno...Aborys ma racje... Trudno mowic o "podziemnej dzialalnosci" gdy
          wladze sa wmieszane...
          Albo inaczej...Ty racji nie masz...
          Przykro mi
          PS. Aniu,...Pomnik stanie
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 16.08.03, 07:58
        Gość portalu: anna napisał(a):

        > Za mloda jestem,pierwszy raz tu o Szymonie uslyszalam i nadziwic
        > sie tym emocjom w zwiazku z pomnikiem nie moge.Moje wielkie
        > pytanie i niewiadoma: czy ten pomnik ma jakies "oficjalne"
        > uzasadnienie (np.zaslugi Szymona dla miasta?) czy chodzi tylko o
        > inicjatywe spoleczna?W ogole nie wiem kim byl ten czlowiek,
        > dotarlam jedynie do legend- prawdziwych lub nie,smiesznych lub
        > obrazliwych.Moze o to chodzi, ze legenda i ze dziwak? O podziw
        > dla Nikogo,ktory potrafil poruszyc/rozsmieszyc/zakpic/obrazic w
        > niegrozny sposob z szarych ludzi? NIkt,ktory potrafil wysmiac
        > rowno inych jak i siebie. Blazen miasta. "Kultowa",
        > kontowersyjna, ekstrawagandzka postac, jest kul miec cos
        > kultowego, jest sie identyfikowanym i juz nie szarym.Z czym
        > miasto chce byc identyfikowane poprzez taka akcje jak pomnik dla
        > Szymona? Co przez to pokazac? Czlowieka czy li i jedynie
        > icjatywe spoleczna? Jezli tego pierwszego, to zwazcie ze
        > kontrowersyjny pomnik bedzie traktowany tak jak Swinster lub
        > Krzyz na schodach, szkoda pamieci rownego chlopa (ale tak miasto
        > zdobedzie kolejna legende,kolejne dziwactwo Gorzowa,fajnie.Kto
        > powiedzial,ze mamy byc rozsadni, logiczni i praktyczni?).Jezeli
        > to drugie-podjecie inicjatywy spolecznej, to moze istnieja
        > lepsze watki do podjecia i sfinansowania, ktore bardziej
        > pprzysluzylyby sie miastu niz akurat pomnik kloszarda. Niestety
        > inicjatorom akcji pomnikowej zabraklo fantazji i osobowosci,
        > ktora mial Szymon Giety...?...i zachlysneli sie pomyslem
        > pomnika, byle cos robic, byle cos sie dzialo.Ale moze istnieja
        > jeszcze inne undergraundowe kultowe projekty, o ktorych nikt nic
        > nie wie i do ktorych dopuszczana jest tylko grupa kultowych
        > ludzi, bez angazowania miasta.O co chodzi w tym wszystkim???Skad
        > i po co ta burza???Czy ktos umie to wyjasnic?


        ***
        Droga Aniu,
        Rzeczywiscie wyglada na to ze jestes ...mloda.
        To dobrze z jednego punktu widzenia, ale z drugiego....dlaczego zabierasz glos
        ( i do tego krytyczny) na temat o ktorym (sama przyznajesz) nic nie wiesz.....
        "Ja niec nie wiem na ten temat, ale moim zdaniem....." - Chcesz przyklad
        ignorancji??? To go masz.
        Budowa Pomnika Szymona to "spoleczne" a przez to dobrowolne przedsiewziecie.
        Grupa ludzi (ktora wie o Kim mowi) stara sie postawic Szymonowi pomnik.
        Nie mozesz w tym przeszkodzic jesli Ci sie nie podoba ( nie wiem dlaczego -
        przeciez nic o nim nie wiesz).
        Mozesz jedynie nie wziasc w tym udzialu...
        Jesli masz jakiegos lokalnego bohatera, ktory zasluguje twoim zdaniem na
        podobne upamietnienie...zbierz grupe zapalencow, zbierz fundusze i..powodzenia.
        Caluje
        PS. Nie bylo w najnowszej historii Gorzowa drugiego takiego jak Szymon.
        Poczytaj. Warto. To Historia Twojego Miasta.
        • Gość: anna Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 18.08.03, 17:20
          Gość portalu: Bernard napisał(a):

          > Gość portalu: anna napisał(a):
          >
          > > Za mloda jestem,pierwszy raz tu o Szymonie uslyszalam i
          nadziwic
          > > sie tym emocjom w zwiazku z pomnikiem nie moge.Moje wielkie
          > > pytanie i niewiadoma: czy ten pomnik ma jakies "oficjalne"
          > > uzasadnienie (np.zaslugi Szymona dla miasta?) czy chodzi
          tylko o
          > > inicjatywe spoleczna?W ogole nie wiem kim byl ten czlowiek,
          > > dotarlam jedynie do legend- prawdziwych lub nie,smiesznych
          lub
          > > obrazliwych.Moze o to chodzi, ze legenda i ze dziwak? O
          podziw
          > > dla Nikogo,ktory potrafil
          poruszyc/rozsmieszyc/zakpic/obrazic w
          > > niegrozny sposob z szarych ludzi? NIkt,ktory potrafil
          wysmiac
          > > rowno inych jak i siebie. Blazen miasta. "Kultowa",
          > > kontowersyjna, ekstrawagandzka postac, jest kul miec cos
          > > kultowego, jest sie identyfikowanym i juz nie szarym.Z czym
          > > miasto chce byc identyfikowane poprzez taka akcje jak pomnik
          dla
          > > Szymona? Co przez to pokazac? Czlowieka czy li i jedynie
          > > icjatywe spoleczna? Jezli tego pierwszego, to zwazcie ze
          > > kontrowersyjny pomnik bedzie traktowany tak jak Swinster lub
          > > Krzyz na schodach, szkoda pamieci rownego chlopa (ale tak
          miasto
          > > zdobedzie kolejna legende,kolejne dziwactwo
          Gorzowa,fajnie.Kto
          > > powiedzial,ze mamy byc rozsadni, logiczni i
          praktyczni?).Jezeli
          > > to drugie-podjecie inicjatywy spolecznej, to moze istnieja
          > > lepsze watki do podjecia i sfinansowania, ktore bardziej
          > > pprzysluzylyby sie miastu niz akurat pomnik kloszarda.
          Niestety
          > > inicjatorom akcji pomnikowej zabraklo fantazji i osobowosci,
          > > ktora mial Szymon Giety...?...i zachlysneli sie pomyslem
          > > pomnika, byle cos robic, byle cos sie dzialo.Ale moze
          istnieja
          > > jeszcze inne undergraundowe kultowe projekty, o ktorych nikt
          nic
          > > nie wie i do ktorych dopuszczana jest tylko grupa kultowych
          > > ludzi, bez angazowania miasta.O co chodzi w tym wszystkim???
          Skad
          > > i po co ta burza???Czy ktos umie to wyjasnic?
          >
          >
          > ***
          > Droga Aniu,
          > Rzeczywiscie wyglada na to ze jestes ...mloda.
          > To dobrze z jednego punktu widzenia, ale z
          drugiego....dlaczego zabierasz glos
          > ( i do tego krytyczny) na temat o ktorym (sama przyznajesz)
          nic nie wiesz.....
          > "Ja niec nie wiem na ten temat, ale moim zdaniem....." -
          Chcesz przyklad
          > ignorancji??? To go masz.
          > Budowa Pomnika Szymona to "spoleczne" a przez to dobrowolne
          przedsiewziecie.
          > Grupa ludzi (ktora wie o Kim mowi) stara sie postawic
          Szymonowi pomnik.
          > Nie mozesz w tym przeszkodzic jesli Ci sie nie podoba ( nie
          wiem dlaczego -
          > przeciez nic o nim nie wiesz).
          > Mozesz jedynie nie wziasc w tym udzialu...
          > Jesli masz jakiegos lokalnego bohatera, ktory zasluguje twoim
          zdaniem na
          > podobne upamietnienie...zbierz grupe zapalencow, zbierz
          fundusze i..powodzenia.
          > Caluje
          > PS. Nie bylo w najnowszej historii Gorzowa drugiego takiego
          jak Szymon.
          > Poczytaj. Warto. To Historia Twojego Miasta.

          Bernardzie!

          Dziekuje za Twoja rzeczowa odpowiedz,ale jednoczesnie chce
          sprostowac.
          Dlaczego zabieram glos na temat,o ktorym nic nie wiem?
          1.Chcialam sie dowiedziec,zanim zabralam glos (poniewaz cala ta
          debata,w ktorej juz sama nieopatrznie uczestnicze- postawic
          pomnik czy nie,wydaje mi sie absurdalna),niestety informacji o
          bohaterze jest niewiele- kilka anegdot opatrzonych glosami
          zachwytu takie jak Twoj Bernardzie (i caly dla niego,Ciebie i
          Szymona szacunek) ale sa rowniez glosy niepochlebne i wrogie.Czy
          potrzebny jest w miescie kolejny "zapalny" pomnik prowokujacy do
          aktow wandalizmu?
          2.Twoj argument "masz lokalnego bohatera-zbierz grupke
          zapalencow i postaw mu pomnnik" wydaje mi sie malo logiczny i
          cokolwiek niebezpieczny.Jezeli koniecznie chcesz postawic
          kontrowersyjny pomnik- zrob to w swoim ogrodku i nie podburzaj
          mieszkancow swoja inicjatywa artystyczna,bo ideowy wyraz pomnika
          nie wszyscy podzielaja.Stad moj apel takze do ludzi takich jak
          Ty- nie ignoruj wspolobywateli miasta i ich spytaj o zdanie,a
          nie tylko grupke wielbicieli Szymona.W calej tej dzialalnosci
          brakuje mi przede wszystkim akcji informacyjnej, dlatego nie
          dziw sie ze mlody/bez informacji czlowiek jak ja reaguje
          sceptycznie na taka akcje,bo moze to kolejny kit,ktory ktos chec
          mi wcisnac na sile.
          3.Zabieram glos, bo to takze moje miasto i chce
          wiedziec,ewentualnie tez miec wplyw na to co sie dzieje(oby
          dzialo sie jak najwiecej, a mieszkancy zyli zyciem miasta,
          Gorzow ma szanse byc atrakcyjnym miejscem do zycia)

          POzdrawiam,Anna
          • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 20.08.03, 06:43
            Droga Anno,
            Dyskusja z toba to prawdziwa przyjemnosc... Dziekuje.
            Mysle, ze roznie widzimy spoleczenstwo Gorzowa i sposoby zaspakajania
            jego "niematerialnych" potrzeb.
            Rozumiem, ze tak jak wielu chcialabys znalezsc rozwiazania zadawalajace
            wszystkich mieszkancow Miasta. Droga Anno... myslalem ze z tego "wszyscy " to
            my wszyscy juz wyroslismy...
            Moim zdaniem Gorzow jak kazda inna spolecznosc to zbior nie tyle
            indywidualnosci ile grup indywidualnosci... Grupy te maja wlasne opinie i
            poglady uformowane wplywami politycznymi, religijnymi itp. Mamy w Gorzowie
            Katolikow i wyznawcow innych religii. Mmy lewicowcow, prawicowcow,
            centrystow... Kochana nie ma znaczenia jak bys sie starala, nie jest mozliwe
            znalezienie formuly zdawalajacej wszystkich...
            Najlepiej nawet sie nie starac...
            Jaka rada??
            Wzajemny szacunek i respekt... Jesli osobiscie uwazam ze Szymon byl wartym
            upamietnienia w historii Miasta, to oczywiscie musze zgodzic sie z kims kto
            moze uwazac , ze ktos inny tez zasluguje na takie wyroznienie...
            Poniewaz fundusze nie pochodza z Rzadowej (podatnikow) kasy, jest to
            ptrzedsiewziecie prywatne i jakakolwiek spoleczna debata na ten temat nie ma
            sensu. Nikt mi nie powie na co mam swoje pieniadze wydawac. Jesli chce pomnik
            postawic to....moje pieniadze...moja sprawa...
            Nie popierasz...nie wplacaj.. Ja to rozumiem i respektuje...
            Serdecznie pozdrawiam
        • Gość: open Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.gorzow.mm.pl 18.08.03, 22:46
          Gość portalu: Bernard napisał(a):

          > Droga Aniu,
          > Rzeczywiscie wyglada na to ze jestes ...mloda.
          > To dobrze z jednego punktu widzenia, ale z drugiego....dlaczego zabierasz
          glos
          > ( i do tego krytyczny) na temat o ktorym (sama przyznajesz) nic nie wiesz.....
          > "Ja niec nie wiem na ten temat, ale moim zdaniem....." - Chcesz przyklad
          > ignorancji??? To go masz.
          > Budowa Pomnika Szymona to "spoleczne" a przez to dobrowolne przedsiewziecie.
          > Grupa ludzi (ktora wie o Kim mowi) stara sie postawic Szymonowi pomnik.
          > Nie mozesz w tym przeszkodzic jesli Ci sie nie podoba ( nie wiem dlaczego -
          > przeciez nic o nim nie wiesz).
          > Mozesz jedynie nie wziasc w tym udzialu...
          > Jesli masz jakiegos lokalnego bohatera, ktory zasluguje twoim zdaniem na
          > podobne upamietnienie...zbierz grupe zapalencow, zbierz fundusze
          i..powodzenia.
          > Caluje
          > PS. Nie bylo w najnowszej historii Gorzowa drugiego takiego jak Szymon.
          > Poczytaj. Warto. To Historia Twojego Miasta.

          Nie zawsze się z twoimi wypowiedziami zagadzam ale odnośnie Szymona masz moje
          stałe poparcie . A co do młodych gorzowian, należy cofnąć się kilka miesięcy
          wstecz na forum i co nie co sie można dowiedzieć kim był Szymon.
          Jestem skłonny opowiedzieć kilka ciekawostek o Szymonie ,bezpośrednio
          Ani ,celem uwiarygodnienia postaci i faktu ,że pomnik się należy. Tak jak w
          Poznaniu Staremu Marychowi (już stoi)
          • Gość: anna Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 19.08.03, 13:33
            " A co do młodych gorzowian, należy cofnąć się kilka miesięcy
            wstecz na forum i co nie co sie można dowiedzieć kim był Szymon.
            Jestem skłonny opowiedzieć kilka ciekawostek o Szymonie ,bezpośrednio
            Ani ,celem uwiarygodnienia postaci i faktu ,że pomnik się należy."

            Bylabym wdzieczna za szersza akcje informaycjna,kierowana nie
            tylko "bezposrednio".Wierz mi przesledzilam cale forum wstecz,cala
            dyskusje,wyszukiwalam informacji o samym Szymonie.Zanim sie w ogole odezwalam
            szukalam obiektywnej informacji.Owszem postac ciekawa,ale dla wielu
            kontrowersyjna,a to co znalazlam nie przekonuje mnie,ze pomnik w istocie "sie
            nalezy".Tlumaczenie entuzjastow "bo tak" dziala malo zachecajaco i wiarygodnie
            i przypomina raczej religie/sekte,a takowym rowniez nie ufam(choc w pewnych
            sprawach moga miec racje).Tak sie nie zdobywa poparcia spolecznego.

            • redakcja_gorzow Re: Szymon znów będzie wśród nas 20.08.03, 08:20
              Droga Anno,
              zachęcam do odwiedzenia
              www1.gazeta.pl/gorzow/1,36844,1457895.html
              jeśli jeszcze nie byłaś oczywiście

              pozdro
              Darek
              • Gość: anna Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 20.08.03, 15:35
                Oczywiscie juz bylam,odwiedzilam,czytalam wszystkie Wasze artykuly na ten temat
                i jak juz mowilam- przekonaly mnie ze Szyman byl postacia ciekawa,ale NIE
                PRZEKONALY mnie o tym ze pomnik "SIE NALEZY",jedynie poinformowaly ze sie
                nalezy "BO TAK".I oczywiscie jeszce raz wszystko to samo oczym juz pisalam,a co
                ciagle pozostaje bez odpowiedzi.Rowniez pozdrawiam,Anna
                • Gość: borys Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.bajt.krakow.pl 20.08.03, 15:43
                  Gość portalu: anna napisał(a):

                  > NIE PRZEKONALY mnie o tym ze pomnik "SIE NALEZY",jedynie poinformowaly ze sie
                  > nalezy "BO TAK".
                  W sumie, żeby postawić jakąkolwiek instalację, np. pomnik, nawet w centrum
                  miasta, nie jest potrzebne chyba większe uzasadnienie społeczne ani moralne.
                  Nie sądzę, żeby Szymon obrażał czyjeś uczucia.
                • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 21.08.03, 02:15
                  Gość portalu: anna napisał(a):

                  > Oczywiscie juz bylam,odwiedzilam,czytalam wszystkie Wasze artykuly na ten
                  temat
                  >
                  > i jak juz mowilam- przekonaly mnie ze Szyman byl postacia ciekawa,ale NIE
                  > PRZEKONALY mnie o tym ze pomnik "SIE NALEZY",jedynie poinformowaly ze sie
                  > nalezy "BO TAK".I oczywiscie jeszce raz wszystko to samo oczym juz pisalam,a
                  co
                  >
                  > ciagle pozostaje bez odpowiedzi.Rowniez pozdrawiam,Anna


                  +++
                  Witaj Anno,
                  Irytuje mnie odrobine Twoja odpornosc na dostarczana wiedze....
                  Przepraszam, ale "brzmisz" troche jak zaprogramowany aktywista, ktory wyuczyl
                  sie formulek politycznych i niezaleznie od sytuacji powtarza je jak zepsuta
                  plyta...
                  Wbij sobie do glowy ze niezaleznie czy Ci sie podoba czy nie, ludzie maja prawo
                  myslec inaczej niz Ty czy ja...
                  Skad w Twoim slownictwie.... "nalezy sie"..."nie nalezy sie..."...????
                  Wykresl z pamieci i zapomnij na zawsze!
                  To slownictwo bylo modne w czasach PRL.
                  W skali Gorzowa Szymon to postac historyczna i tego zmienic nie mozesz...
                  Rozumiem, ze nie podzielasz entuzjazmu i w pelni respektuje Twoja opinie.
                  Pozwolic jednak musisz innym myslec inaczej....
                  Nie musisz popierac. Nie mozesz przeszkadzac. Wolnosc i demokracja.
                  Szymon byl innym, gdy takiego prawa w Polsce nie bylo...
                  Pozdrawiam




                  • Gość: anna SZYMON NALEZY DO HISTORII MIASTA IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 21.08.03, 14:03
                    Gość portalu: Bernard napisał(a):

                    > Gość portalu: anna napisał(a):
                    >
                    > > Oczywiscie juz bylam,odwiedzilam,czytalam wszystkie Wasze artykuly na ten
                    > temat
                    > >
                    > > i jak juz mowilam- przekonaly mnie ze Szyman byl postacia ciekawa,ale NIE
                    > > PRZEKONALY mnie o tym ze pomnik "SIE NALEZY",jedynie poinformowaly ze sie
                    > > nalezy "BO TAK".I oczywiscie jeszce raz wszystko to samo oczym juz pisalam
                    > ,a
                    > co
                    > >
                    > > ciagle pozostaje bez odpowiedzi.Rowniez pozdrawiam,Anna
                    >
                    >
                    > +++
                    > Witaj Anno,
                    > Irytuje mnie odrobine Twoja odpornosc na dostarczana wiedze....
                    > Przepraszam, ale "brzmisz" troche jak zaprogramowany aktywista, ktory wyuczyl
                    > sie formulek politycznych i niezaleznie od sytuacji powtarza je jak zepsuta
                    > plyta...
                    > Wbij sobie do glowy ze niezaleznie czy Ci sie podoba czy nie, ludzie maja
                    prawo
                    >
                    > myslec inaczej niz Ty czy ja...
                    > Skad w Twoim slownictwie.... "nalezy sie"..."nie nalezy sie..."...????
                    > Wykresl z pamieci i zapomnij na zawsze!
                    > To slownictwo bylo modne w czasach PRL.
                    > W skali Gorzowa Szymon to postac historyczna i tego zmienic nie mozesz...
                    > Rozumiem, ze nie podzielasz entuzjazmu i w pelni respektuje Twoja opinie.
                    > Pozwolic jednak musisz innym myslec inaczej....
                    > Nie musisz popierac. Nie mozesz przeszkadzac. Wolnosc i demokracja.
                    > Szymon byl innym, gdy takiego prawa w Polsce nie bylo...
                    > Pozdrawiam


                    Bernardzie!

                    Szacunku dla pogladow innych niz Twoje rowniez i Tobie zycze!A wiedzy jak do
                    Tej pory nie dostarczyliscie mi zadnej,mam jedynie ta ktora sama wyszukalam i
                    nie przekonala mnie tak, jak Wasze "obcowanie" z Szymonem.Czy w tym tkwi moj
                    blad i "przeszkadzanie" ze pytam?
                    Dlatego Was prosze o informacje,a w zamian otrzymuje owe "bo tak" i "nalezy
                    sie"- to nie sa slowa moje, tylko cytaty z wypowiedzi wielbicieli Szymona,wiec
                    PRL-owskie slownictwo wyplew najpierw ze swoich szerogow,a potem mnie
                    krytykuj...


                    ZE SZYMON NALEZY DO HISTORII GORZOWA NIE ZAPRZECZAM I ZMIENIAC NIE ABSOLUTNIE
                    NIE ZAMIERZAM!!PRZYZNAJE NAWET, ZE WARTO GO UPAMIETNIC!!!


                    Natomiast nie podoba mi sie Wasz SPOSOB UPAMIETNIENIA(kolejny kontrowersyjny
                    pomnik w miescie), METODY DZIALANIA ( zero akcji informujacej, przyblizajacej i
                    budzacej sympatie wobec Szymona dla osob, ktore jego samego nie znaly) i
                    AROGANCJA wobec osob majacych inne zdanie.To Wam nie przydaje wiarygodnosci,
                    jako samozwanczych spolecznikow,a wrecz budzi wrogosc,takze moja.

                    Moja wizja/alternatywa/propozycja dotyczaca upamietnienia Szymona:

                    zbierzcie WSZYSTKO, co mozna na Jego temat: historie,anegdoty,legendy(jeszcze
                    wiecej i duzo wiecej- musza istniec skoro to postac
                    historyczna),zdiecia,pamiatki i co jeszcze tyko mozna i wydajcie ksiazke lub
                    album (informujace) o Szymonie i dlaczego wlasnie On. Na wydanie podobnego
                    albumu sama sie CHETNIE doloze. Uszczesliwione beda osoby dla ktorych Szymon
                    byl wazny, a te osoby ktore irytowal, pozostana niezirytowane,po prostu albumu
                    nie kupia i konflikt unikniety."Wolnosc i demokracja", o ktorej piszesz,
                    Bernardzie.
                    A pieniadze ze sprzedarzy przeznaczcie na jakis szczytny cel na rzecz miasta
                    (remont ulic,renowacja miasta,sprzet dla szpitali,pomoc dla domow dziecka).W
                    ten sposob nie tylko Szymon ale i Wy zasluzycie sie miastu. Miotanie sie wokol
                    pomnika niczemu nie sluzy, jedynie konfliktowi, jaki zdaje sie nawet miedzy
                    nami personalnie sie narodzil.
                    Mimo to- wyrazy szacunku, ale bez calowania, Ania
                    • bart.q Re: SZYMON NALEZY DO HISTORII MIASTA 21.08.03, 14:09
                      Gość portalu: anna napisał(a):

                      > AROGANCJA wobec osob majacych inne zdanie.To Wam nie przydaje wiarygodnosci,
                      > jako samozwanczych spolecznikow,a wrecz budzi wrogosc,takze moja.

                      Anno, nie denerwuj Bernarda bo mu pomnik... prawda...

                      Masz oczywiście rację. Ze swojej strony dodam, że wspomniana przez Ciebie
                      postawa odstręczyła już niejedną, początkowo pozytywnie do kwestii nastawioną
                      osobę.
                      • j24 Re: SZYMON NALEZY DO HISTORII MIASTA 21.08.03, 14:36
                        bart.q napisał:

                        > Ze swojej strony dodam, że wspomniana przez Ciebie postawa odstręczyła już
                        > niejedną, początkowo pozytywnie do kwestii nastawioną osobę.

                        Tak mało nas tu jest gorzowiaków na tym forum, że miło by było, gdybyśmy już
                        się nie dzielili na sympatycznych i sympatyczniejszych :)
                    • j24 Anno, ja Cię przekonam :) 21.08.03, 14:33
                      Gość portalu: anna napisał(a):

                      > Szacunku dla pogladow innych niz Twoje rowniez i Tobie zycze!

                      Bernardem jest dość wymagającym partnerem w dyskusji, ale generalnie lubię go.

                      > Tej pory nie dostarczyliscie mi zadnej...

                      Dlaczego chcemy aby Szymon był wciąż wśród nas?
                      Potrafił się uśmiechać również (z siebie). Doskonale komponuje się
                      z architektoniczną koncepcja miasta, urozmaiconą pełną kontrastów
                      perełek architektonicznych i badziewnego kiczu.

                      > ZE SZYMON NALEZY DO HISTORII GORZOWA NIE ZAPRZECZAM I ZMIENIAC NIE
                      > ABSOLUTNIE NIE ZAMIERZAM!!PRZYZNAJE NAWET, ZE WARTO GO UPAMIETNIC!!!

                      Szymka wszyscy znali, pamiętam jak moi rodzice o nim rozmawiali to zawsze
                      rozmowa była radosna (co ten śmieszny ludek znów wymyślił).
                      Wystarczyło się na niego popatrzeć i już człowiekowi było lżej na duszy.
                      Nikt się na niego nie gniewał (no może z wyjątkiem sekretarza komitetu
                      powiatowego, kiedy przemaszerował ze swoją chabetą na koniec pochodu
                      pierwszomajowego).
                      On też nigdy na nikogo się nie gniewał.

                      Dzisiaj nie spotkasz takiego człowieka, wszyscy poważni, gniewni, gdzieś
                      się spieszą...
                      Ten pomnik (taki, o którym pisał Borys) mógłby być natchnieniem dla
                      współczesnych, żeby trochę do życia podeszli z rezerwą.


                      > Natomiast nie podoba mi sie Wasz SPOSOB UPAMIETNIENIA(kolejny kontrowersyjny
                      > pomnik w miescie), METODY DZIALANIA ( zero akcji informujacej,przyblizajacej
                      > i budzacej sympatie wobec Szymona dla osob, ktore jego samego nie znaly)
                      > i AROGANCJA wobec osob majacych inne zdanie.

                      To nie ja, to Bernard :)
                      Gazeta zaangażowali się w inicjatywę, nie uważam za stosowne robić z Szymona
                      męczennika, ani bohatera narodowego. Pomnik nie musi być kontrowersyjny (ani
                      ten proponowany przez Borysa, ani ten z projektu w Gazecie).
                      Nie musi i jestem przekonany, że nie jest. Chcemy skromnego elementu małej
                      architektury w pobliżu EMPIKU, między drzewami, a nie czegoś krzykliwego lub
                      patetycznego.
                      Nie oceniaj inicjatywy po sposobie opowiadania o niej przez naszego
                      sympatycznego, aczkolwiek żywiołowo reagującego jankesa.
                      Wystarczy, że Pretty już o pomniku milczy, a przecież to ona zaczęła...


                      Czym Cię jeszcze do idei przekonać... ?

                      Może tym, że ja wpłaciłem, mimo iż mam naprawdę wiele różnych wspamiałych
                      pomysłów na wydawanie pieniędzy.
                      • Gość: anna DOBRA!! IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 22.08.03, 11:00
                        j24 napisał:

                        " Doskonale komponuje się
                        z architektoniczną koncepcja miasta, urozmaiconą pełną kontrastów
                        perełek architektonicznych i badziewnego kiczu."

                        ;) A pomnik do ktorej kategorii mialby nalezec?

                        "Szymka wszyscy znali"

                        No nie wszyscy wlasnie(niestety), a za pare(- nascie, -dziesiat) lat jeszcze
                        mniej bedzie takich osob, a pomnik niewiadomo kogo i czego bedzie stal.
                        Przyjedzie dociekliwy turysta (bo za tych parenascie/ - dziesiat lat Gorzow
                        bedzie miastem turystycznym pelnym atrakcji i ciekawostek) i chocby nie wiem
                        jak bardzo sie staral i szukal, nie znajdzie zadnych informacji o Szymonie
                        (jezeli zdola sie w ogole dowiedziec, ze to Szymon,ale moze pomnik bedzie
                        podpisany), a jedyni starzy ludzie pamietajacy jakies anegdoty i legendy beda
                        zyli w Kanadzie...

                        " Dzisiaj nie spotkasz takiego człowieka, wszyscy poważni, gniewni, gdzieś
                        się spieszą...
                        Ten pomnik (taki, o którym pisał Borys) mógłby być natchnieniem dla
                        współczesnych, żeby trochę do życia podeszli z rezerwą."

                        A to owszem, ale rzezba kogokolwiek na lawce niekoniecznie swarza takie
                        natchnienie, za to moze wrecz odwrotne (wcisnac butelke, smiec, cos
                        odciac),dlatego jakis kontekst, odnosnik do Szymona byc powinien, a i to moze
                        coniektorych prowokowac. A wtedy dociekliwy turysta z przyszlosci umrze z
                        ciekawosci kim byl Szymon, bo nigdzie nie znajdzie zadnej informacji (chyba ze
                        pojedzie do Kanady). I tym prostym sposobem pomnik stanie sie niebezpieczny i
                        spowoduje ofiary w ludziach.Po czym zostanie przez wladze usuniety.Zmarnowana
                        legenda,nerwy i pieniadze.


                        "> > Natomiast nie podoba mi sie Wasz SPOSOB UPAMIETNIENIA(kolejny kontrowersyj
                        > ny
                        > > pomnik w miescie), METODY DZIALANIA ( zero akcji informujacej,przyblizajac
                        > ej
                        > > i budzacej sympatie wobec Szymona dla osob, ktore jego samego nie znaly)
                        > > i AROGANCJA wobec osob majacych inne zdanie.
                        >
                        To nie ja, to Bernard :)
                        Gazeta zaangażowali się w inicjatywę, nie uważam za stosowne robić z Szymona
                        męczennika, ani bohatera narodowego. Pomnik nie musi być kontrowersyjny (ani
                        ten proponowany przez Borysa, ani ten z projektu w Gazecie).
                        Nie musi i jestem przekonany, że nie jest. Chcemy skromnego elementu małej
                        architektury w pobliżu EMPIKU, między drzewami, a nie czegoś krzykliwego lub
                        patetycznego."

                        DOBRA!!! ;)
                        Niech bedzie pomnik, ALE...

                        Dopiero po albumie (.../ksiazce/stronie internetowej/...)o Szymonie Gietym i
                        po renowacji miasta przeprowadzonej za pieniadze ze sprzedarzy owego albumu(jak
                        juz proponowalam).Tak, zeby w odnowionym miescie znalezc fajny zakatek dla
                        Szymona. POd empikiem jest juz Wierzba i Swinster, jawny eskhibicjonista i
                        prowokator jeden, nawet sie miedzy drzewami nie skryl.Starczy.Inne czesci
                        miasta tez potrzebuja atrakcji, a nie wszystko skumulowane w jednym miejscu.

                        Dopiero wtedy zloze sie i popre pomnik.W obecnej sytuacji mowie nie.

                        I jak juz wczesniej pisalam- chetnie sie zloze na wydanie albumu po czym album
                        taki jeszcze chetniej kupie, zeby w koncu i mnie bylo dane poznac historie
                        miasta i Szymona.I zeby wspomoc renowacje miasta (czy inny piekny cel) ;)


                        " Nie oceniaj inicjatywy po sposobie opowiadania o niej przez naszego
                        sympatycznego, aczkolwiek żywiołowo reagującego jankesa."

                        Stalo sie- juz ocenilam i ocena wypadla zupelnie negatywnie.

                        " Wystarczy, że Pretty już o pomniku milczy, a przecież to ona zaczęła..."

                        Czyli jest wiecej przeciwnikow, ktorzy potem z zawisci (do Szymona lub
                        Bernarda) beda sie wyzywac na pomniku.

                        " Czym Cię jeszcze do idei przekonać... ?"

                        Juz sie chyba nie da.Nie przekonujcie gadaniem tylko dzialaniem i co wazne-
                        nie na sile i z Waszego jedynie uporu, a przy poparciu spolecznym.Bedzie o
                        wiele piekniej, bardziej pozytywnie i sympatycznie.

                        Pozdrawiam, Ania
                        • j24 Re: DOBRA!! 22.08.03, 11:52
                          Gość portalu: anna napisał(a):

                          > j24 napisał:
                          >
                          > " Doskonale komponuje się
                          > z architektoniczną koncepcja miasta, urozmaiconą pełną kontrastów
                          > perełek architektonicznych i badziewnego kiczu."
                          >
                          > ;) A pomnik do ktorej kategorii mialby nalezec?

                          To zależy gdzie będzie stał :) Wiele zależy od lokalizacji. Lepiej żeby się
                          komponował z otoczeniem niż z nim kontrastował. Kontrastów już trochę jest.


                          > A to owszem, ale rzezba kogokolwiek na lawce niekoniecznie swarza takie
                          > natchnienie, za to moze wrecz odwrotne (wcisnac butelke, smiec, cos
                          > odciac)

                          Mając złą wolę można nawet butelkę rozbić.

                          > DOBRA!!! ;)
                          > Niech bedzie pomnik, ALE...
                          >
                          > Dopiero po albumie (.../ksiazce/stronie internetowej/...)o Szymonie Gietym

                          Źle to chłopaki z Wyborczej zrobili?
                          Może potrzeba wykupić domenę internetową, by dać świadectwo chwały Szymona
                          Giętego?
                          Szymon jest malutką cegiełką w historii miasta. Sympatyczną. Gdybyś miała
                          kontakt z wydawnictwami, które co jakiś czas się ukazują (o Gorzowie) to
                          spotkasz Szymona wśród innych znanych postaci: Papuszy i byłej Miss Polonii...

                          > i po renowacji miasta przeprowadzonej za pieniadze ze sprzedarzy owego albumu
                          > (jak juz proponowalam).

                          Ty nie chcesz z nami rozmawiać, Ciebie nie trzeba przekonywać, Ty sobie,
                          Anno, z nasz kpisz (albo nie znasz relacji zysków z wydawnictw o tematyce
                          regionalnej, do kosztów renowacji jednej kamienicy).


                          > Dopiero wtedy zloze sie i popre pomnik. W obecnej sytuacji mowie nie.

                          I ja to rozumiem.

                          > I jak juz wczesniej pisalam- chetnie sie zloze na wydanie albumu po czym
                          > album taki jeszcze chetniej kupie, zeby w koncu i mnie bylo dane poznac
                          > historie miasta i Szymona.

                          Pomyśl o Kronice Wieku. Piękne wydawnictwo. Gdybyś dłużej należała do rodziny
                          forumowiczów to pewnie bym Ci zrobił z Kroniki prezent.


                          > " Wystarczy, że Pretty już o pomniku milczy, a przecież to ona zaczęła..."
                          >
                          > Czyli jest wiecej przeciwnikow, ktorzy potem z zawisci (do Szymona lub
                          > Bernarda) beda sie wyzywac na pomniku.

                          Pretty, to do Ciebie. Może Pyza odgryzie Szymonowi nos? (i ile Szymon
                          przysiądzie na ławeczce kiedyś jeszcze z nami).


                          > " Czym Cię jeszcze do idei przekonać... ?"

                          > Juz sie chyba nie da. Nie przekonujcie gadaniem tylko dzialaniem

                          Sorki, ja już zadziałałem (wpłaciłem pieniądze) jak ktoś się do mnie zwróci
                          o innego typu pomoc to pewnie nie odmówię.

                          > Pozdrawiam, Ania
                          • j24 Re: DOBRA!! 22.08.03, 12:17
                            j24 napisał:

                            > Pomyśl o Kronice Wieku. Piękne wydawnictwo. Gdybyś dłużej należała do
                            > rodziny forumowiczów to pewnie bym Ci zrobił z Kroniki prezent.

                            Miałem już taki wyjątkowy zaszczyt. Bardzom z tego rad!
                          • Gość: anna Re: DOBRA!! IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 22.08.03, 14:12

                            > > DOBRA!!! ;)
                            > > Niech bedzie pomnik, ALE...
                            > >
                            > > Dopiero po albumie (.../ksiazce/stronie internetowej/...)o Szymonie Gietym

                            > Źle to chłopaki z Wyborczej zrobili?"

                            Nie uzbiera sie na album? :(

                            Zle nie, tylko niewystarczajaco (i nie przekonywujaco).Chcialabym wiecej,ale w
                            istocie moze musze przekopac biblioteki w poszukiwaniu lokalnych wydawnictw.Ale
                            co z tymi ktorzy maja informacje niewystarczajaca, nie przekopia bibliotek i
                            maja zla wole odciecia nosa przyszlemu pomnikowi?Tak wiem sa ignorantami, ale w
                            tych czasach wiedze trzeba podawac, jak reklame.

                            "> Może potrzeba wykupić domenę internetową, by dać świadectwo chwały Szymona
                            > Giętego?"

                            Swiadectwa chwaly chyba dawac nie trzeba, bo nie o chwale tu chodzi tylko
                            raczej sympatie. Domeny kupowac tez nie, ale link albo jakies informacje na
                            gorzowskiej stronie...?Czy to temat zarezerwowany dla wyborczej?

                            > Szymon jest malutką cegiełką w historii miasta. Sympatyczną. Gdybyś miała
                            > kontakt z wydawnictwami, które co jakiś czas się ukazują (o Gorzowie) to
                            > spotkasz Szymona wśród innych znanych postaci: Papuszy i byłej Miss Polonii...

                            :o !Nie wiedzialam ze w Gorzowie byla Miss Polonia!!Ale jak widac mezczyzni sa
                            dobrze poinformowani ;)

                            > > i po renowacji miasta przeprowadzonej za pieniadze ze sprzedarzy owego alb
                            > umu
                            > > (jak juz proponowalam).
                            >
                            > Ty nie chcesz z nami rozmawiać, Ciebie nie trzeba przekonywać, Ty sobie,
                            > Anno, z nasz kpisz (albo nie znasz relacji zysków z wydawnictw o tematyce
                            > regionalnej, do kosztów renowacji jednej kamienicy).

                            Nie kpie...zalezy mi na renowacji miasta (i pelnej informacji nie wyrwanej z
                            kontekstu)...o wiele bardziej niz na pomniku.

                            A jak wygladaja "relacje zyskow z wydawnictw o tematyce regionalnej do
                            kosztow" postawienia pomnika dla Szymona?
                            Wtedy bylabym zadowolona i ja (mialabym ksiazke) i Wy(mielibyscie pomnik z
                            kasy za ksiazke).I zycie przyszlego turysty byloby uratowane- znajdzie latwo
                            informacje w bibliotece, nie bedzie musial jechac do Kanady i nie umrze z
                            ciekawosci.Podobnie jak dzieci Tytusa lub innych Gorzowian, ktorzy nie znali
                            Szymona.

                            A renowacje -lub inne piekne cele- pozostawic wladzom miasta,ktore Bernard
                            namowi do konkretnego dzialania...°o° , bo dobrze mu to wychodzi.

                            "> > Dopiero wtedy zloze sie i popre pomnik. W obecnej sytuacji mowie nie.
                            >
                            > I ja to rozumiem."

                            Dziekuje za zrozumienie

                            "> Pomyśl o Kronice Wieku. Piękne wydawnictwo."

                            i typ gdzie szukac.

                            I znowu pozdrawiam,Ania

                        • kajzerka Do ANNY 22.08.03, 18:19
                          Gość portalu: anna napisał(a):

                          a pomnik niewiadomo kogo i czego bedzie stal.

                          Śfinster ma wieksze szanse na zapomnienie. Niekóere gazety to nawert piszą
                          Świnster, już teraz nie wiedzą od czego to wszystko pochodzi....

                          A Szymon? Jak ktoś bedzie chcial to sie dowie, jak nie chce to nie musi, bo i
                          po co...
                    • Gość: Bernard Re: SZYMON NALEZY DO HISTORII MIASTA IP: *.ed.shawcable.net 23.08.03, 07:05
                      Anna..
                      Albo za duzo pijesz kawy......albo za malo...
                      Zadnych bla bla bla...!!!
                      Prawda w oczy !~!!
                      Napisalem Ci kochana ze nie obchodzi mnie osobiscie co ty o tym pomysle
                      myslisz..... Jasne?????!!!

                      Jak mam napisac bys zrozumiala...
                      Zablakana owieczka...
                      "Nie lubie ale mi sie podoba..."
                      Idiotyzmy do kwadratu !!!!!!!!!
                      Ostatni raz dla odpornej na wiedze Ani....:
                      POmnik stanie.!
                      Podoba sie? Dobrze!
                      Nie podoba sie? Szkoda!
                      Caluje
                      • Gość: anna Bernardzie! IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 23.08.03, 17:04
                        Gość portalu: Bernard napisał(a):

                        > Anna..
                        > Albo za duzo pijesz kawy......albo za malo...
                        > Zadnych bla bla bla...!!!
                        > Prawda w oczy !~!!
                        > Napisalem Ci kochana ze nie obchodzi mnie osobiscie co ty o tym pomysle
                        > myslisz..... Jasne?????!!!
                        >
                        > Jak mam napisac bys zrozumiala...
                        > Zablakana owieczka...
                        > "Nie lubie ale mi sie podoba..."
                        > Idiotyzmy do kwadratu !!!!!!!!!
                        > Ostatni raz dla odpornej na wiedze Ani....:
                        > POmnik stanie.!
                        > Podoba sie? Dobrze!
                        > Nie podoba sie? Szkoda!
                        > Caluje


                        COZ ZA SILA WYRAZU I JAKIE MOCNE ARGUMENTY...

                        Zal mi Cie Bernardzie i wszystkich, ktorzy sie nabieraja na Twoja
                        pseudodyplomacje.Szymon bylby z Ciebie dumny.

                        Oby pomnik byl i dla Ciebie natchnieniem(o ktorym pisal j24) do nieco bardziej
                        przyjaznej postawy.
                        Przestan pic kawe,bo zbyt nerwowy jestes i czytaj mniej wybiurczo. I juz nie
                        slij falszywych calusow.
                        Anna
                        • Gość: xyz Bernardzie! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.08.03, 19:43

                          > Przestan pic kawe,bo zbyt nerwowy jestes i czytaj mniej wybiurczo. I juz
                          nie

                        • Gość: Bernard Re: Bernardzie! IP: *.ed.shawcable.net 23.08.03, 23:33
                          Aniu.... na milosc..Gorzowa..powiedzmy..
                          Paplasz by paplac...
                          Ja Ci tlumacze, Redakcja Gazety droge do wiedzy wskazuje...a ty swoje...
                          Masz prawo byc taka... ale po co???
                          Momentami zaluje ze w Gorzowie nie jestem by Ci te Twoje dasy z glowy
                          wybic...he he he
                          PS. Moje calusy nigdy nie sa falszywe...

                          PPS.
                          Pomnik stanie!

                          • Gość: anna Re: Bernardzie! IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 25.08.03, 14:14
                            Gość portalu: Bernard napisał(a):

                            > Aniu.... na milosc..Gorzowa..powiedzmy..
                            > Paplasz by paplac...
                            > Ja Ci tlumacze, Redakcja Gazety droge do wiedzy wskazuje...a ty swoje...
                            > Masz prawo byc taka... ale po co???
                            > Momentami zaluje ze w Gorzowie nie jestem by Ci te Twoje dasy z glowy
                            > wybic...he he he
                            > PS. Moje calusy nigdy nie sa falszywe...
                            >
                            > PPS.
                            > Pomnik stanie!

                            Jakie dasy? Jakie paplanie? Chyba Twoje!

                            Taki jestes zadny upamietnienia Szymona,ze nie jestes w stanie wydac
                            publikacji czy albumu na jego temat?

                            (Oprocz oczywiscie pomnika skoro tak sie uparles,a mnie ten upor zupelnie nie
                            przekonuje i to jest raczej problem w tym, jaki Ty jestes nie ja.)

                            Wiedza o Szymonie Gietym zebrana w jeden tom (tomik,tomiczek), ktory w
                            bibliotekach przetrwa dluzej, niz ustnie przekazywane legendy czy pojedyncze,
                            rozbite wycinki, notatki i informacje w ilosci niklej z gazety wyborczej, ktore
                            juz WSZYSTKIE przeczytalam,a ktore powiedzmy za 50 lat beda nie-do-odnalezienia
                            i polaczenia w jedna calosc.Na milosc do Gorzowa i jego historii- jest to
                            raczej nedzne upamietnienie.

                            Podobnie jak pomnik,KTOREGO GENEZY ZA PARE LAT NIKT NIE BEDZIE PAMIETAL
                            (kwestie poruszala juz takze zdaje sie Kajzerka).

                            Skoro Szymon jest postacia historyczna to chyba warto by powstalo cos wiecej
                            niz artykul w gazetcie wyborczej?Chyba warto wokol niego zbudowac o wiele
                            bardziej pozytywna atmosfere od tej, ktora Ty tworzysz?

                            Anna
                            • Gość: Bernard Re: Bernardzie! IP: *.ed.shawcable.net 27.08.03, 08:43
                              Aniu, w tym miejscu musze sie z Toba zgodzic. Pamietaj jednak kochanie, ze jak
                              ktos to ladnie zauwazyl, Forum jest jedynie miejscem akademickoch dyskusji. Nie
                              powinnismy spodziewac sie zadneg godnej poparcia inicjatywy z tej swiatyni
                              pustego gadania.
                              Upamietnienie najnowszej historii Gorzowa (w tym Szymona) w innej niz pomnik
                              formie (literackiej) to oczywiscie wyzwanie dla Gorzowa...
                              Zadeklarowalem sie po stronie pomnika, co nie zaczy ze nie popre innych form...
                              Gorzow to miasto pelne interesujacych indywidualnosci.
                              Pozdrawiam
    • Gość: Janusz Bernard- głupota nie zna granic ! (bez txt) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.03, 05:40
      • Gość: Bernard Re: Bernard- głupota nie zna granic ! (bez txt) IP: *.ed.shawcable.net 24.08.03, 01:53
        Zabraklo wyobrazni na wytlumaczenie..?
        Pijesz za duzo....I za tanio,,,...
        Jak Cie nie stac to przestan...
        PS.
        Pomnik stanie.
        Pozdrawiam
        • Gość: mimi Re: Bernard- głupota nie zna granic ! (bez txt) IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 24.08.03, 20:14
          Boze, dlaczego jestes taki niesprawiedliwy?
          Dlaczego, jak Bernarda, nie nagrodziles mnie brakiem rozumu?
          • Gość: open Re Szymon rozpoczynał rozmowę od "Przyjacielu" IP: *.gorzow.mm.pl 24.08.03, 21:54
            Znając Szymona osobiście (może to on mnie znał) lubię słuchać opowieści o
            nim od naszych wspólnych przyjaciół . Wczoraj w trakcie długich nocnych rozmów
            dowiedziałem się ,że do momentu jak zdrowie zawiodło Go do Hospicjum odwiedzał
            w zakładzie mojego przyjaciela przesiadując godzinami snując opowieści i
            prezentując swoje wiersze .
            Swoja poezję ,jak wynika z relacji, pozostawił w mieszkaniu na Spokojnej ,które
            po śmierci sprzątała siostra Szymona mieszkanka (chyba?) Trzewa.
            Oczywiście nasze wspomnienia zawsze wracały do występów Szymona 1 maja, w
            których brał czynny udział niosąc czarny kwiatek dla tych na trybunie .
            Proszę wskazać choćby jednego odważnego w tych czasach ,który oficjalnie
            występował przeciw "tym na trybunie" może jeszcze ułan na koniu tez osobna
            historia pierwszomajowa.
            Chyba nie Anka ,bo ona ,jak wynika z wypowiedzi, w tych czasach nawet jeszcze
            koszuli w zębach nie nosiła i boso za orkiestrą nie biegała.
            Ale pogadać na forum sobie może dowoli np. o innej potaci artyście malarzu o
            imieniu Lutek. Annka znasz?
            • Gość: Bernard Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu IP: *.ed.shawcable.net 25.08.03, 07:05
              Gość portalu: open napisał(a):

              > Znając Szymona osobiście (może to on mnie znał) lubię słuchać opowieści o
              > nim od naszych wspólnych przyjaciół . Wczoraj w trakcie długich nocnych
              rozmów
              >
              > dowiedziałem się ,że do momentu jak zdrowie zawiodło Go do Hospicjum
              odwiedzał
              > w zakładzie mojego przyjaciela przesiadując godzinami snując opowieści i
              > prezentując swoje wiersze .
              > Swoja poezję ,jak wynika z relacji, pozostawił w mieszkaniu na
              Spokojnej ,które
              >
              > po śmierci sprzątała siostra Szymona mieszkanka (chyba?) Trzewa.
              > Oczywiście nasze wspomnienia zawsze wracały do występów Szymona 1 maja, w
              > których brał czynny udział niosąc czarny kwiatek dla tych na trybunie .
              > Proszę wskazać choćby jednego odważnego w tych czasach ,który oficjalnie
              > występował przeciw "tym na trybunie" może jeszcze ułan na koniu tez osobna
              > historia pierwszomajowa.
              > Chyba nie Anka ,bo ona ,jak wynika z wypowiedzi, w tych czasach nawet jeszcze
              > koszuli w zębach nie nosiła i boso za orkiestrą nie biegała.
              > Ale pogadać na forum sobie może dowoli np. o innej potaci artyście malarzu
              o
              > imieniu Lutek. Annka znasz?

              ___
              Hey Open,
              Wniosek jest prosty.... latwo jest byc "madrym" gdy madrosc jest w modzie...
              Szymon byl "innym" gdy innym bylo byc bardzo niezdrowo...
              Trzeba zyc w tamtych czasach, trzeba byc "normalnym" by w pewnym momencie
              docenic ludzi takich jak Szymon.
              Ilu ich bylo w Gorzowie???
              Jeden...
              Moze nawet nam troche wstyd...
              Boze, jesli ktos jest wart upamietnienia w tym miescie.. to Szymon...
              POzdrawiam
              • Gość: open Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu IP: *.gorzow.mm.pl 25.08.03, 22:08
                Gość portalu: Bernard napisał(a):

                > Boze, jesli ktos jest wart upamietnienia w tym miescie.. to Szymon...

                Jest taki jeden ale on nie czeka sam sie stara upamietnić w historii miasta .
                Mowa oczywiście o Jedrzejczaku zwanym prezydentem wszystkich gorzowian.
                Ha!
                • Gość: Bernard Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu IP: *.ed.shawcable.net 26.08.03, 06:43
                  Gość portalu: open napisał(a):

                  > Gość portalu: Bernard napisał(a):
                  >
                  > > Boze, jesli ktos jest wart upamietnienia w tym miescie.. to Szymon...
                  >
                  > Jest taki jeden ale on nie czeka sam sie stara upamietnić w historii
                  miasta .
                  > Mowa oczywiście o Jedrzejczaku zwanym prezydentem wszystkich gorzowian.
                  > Ha!


                  ++
                  Wiesz co...
                  Mozliwe ze masz racje... a jesli masz, to bardzo dobrze!

                  Osobiscie lubie ludzi ambitnych i (przepraszam za moj francuzki...) z jajami !!!
                  Ten facet przynajmniej ma wizje miasta... i poza kilkoma szczegolami
                  ( TITANIC !!!) bardzo mi ona odpowiada. Inicjatywa - to jest to czego od
                  liderow sie oczekuje, czyz nie??. Jedrzejczakowi trudno zarzucic brak
                  inicjatywy.

                  Czy uda mu sie wszystko zrealizowac? Na pewno nie. Cokolwiek jednak zrobi,
                  bedzie to duzo wiecej niz alternatywa: ktos bez ambicji, bez inicjatywy...po
                  prostu bez jaj.
                  Pozdrawiam
                  PS. Moze przyszle podgorzowskie lotnisko nazwac by jego imieniem??? Dlaczego
                  nie? Prezydent Reagan ma swoje... Lotnisko pod Gorzowem nie bedzie az takie
                  duze, lecz w koncu Gorzow to nie USA, rozumiesz....
                  • aborys Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu 27.08.03, 09:03
                    Gość portalu: Bernard napisał(a):

                    > (przepraszam za moj francuzki...)
                    Polzki też wymaga dopracowania.
            • Gość: anna Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu IP: *.selfnet.uni-stuttgart.de 25.08.03, 14:38
              Gość portalu: open napisał(a):

              > Znając Szymona osobiście (może to on mnie znał) lubię słuchać opowieści o
              > nim od naszych wspólnych przyjaciół . Wczoraj w trakcie długich nocnych
              rozmów
              >
              > dowiedziałem się ,że do momentu jak zdrowie zawiodło Go do Hospicjum
              odwiedzał
              > w zakładzie mojego przyjaciela przesiadując godzinami snując opowieści i
              > prezentując swoje wiersze .
              > Swoja poezję ,jak wynika z relacji, pozostawił w mieszkaniu na
              Spokojnej ,które
              >
              > po śmierci sprzątała siostra Szymona mieszkanka (chyba?) Trzewa.
              > Oczywiście nasze wspomnienia zawsze wracały do występów Szymona 1 maja, w
              > których brał czynny udział niosąc czarny kwiatek dla tych na trybunie .
              > Proszę wskazać choćby jednego odważnego w tych czasach ,który oficjalnie
              > występował przeciw "tym na trybunie" może jeszcze ułan na koniu tez osobna
              > historia pierwszomajowa.
              > Chyba nie Anka ,bo ona ,jak wynika z wypowiedzi, w tych czasach nawet jeszcze
              > koszuli w zębach nie nosiła i boso za orkiestrą nie biegała.
              > Ale pogadać na forum sobie może dowoli np. o innej potaci artyście malarzu
              o
              > imieniu Lutek. Annka znasz?

              ;) Biegala..nie za orkiestra i nie boso...ale jednak...chociaz wtedy jeszcze
              nie miala takiej jasnosci tego co sie dzieje.

              Dlatego apeluje do Was- Wszystko Wiedzacych Najlepiej i Najbardziej Swiadomych:
              uswiadomcie innych i wydajcie publikacje na temat Szymona, w ktorej zbierzecie
              WSZYSTKO,bo jak sie stopniowo dowiaduje z forum,jest tego o wiele wiecej niz
              tylko to co wyborcza opisala.Chyba warto by po Szymonie pozostalo cos wiecej
              niz kilka ustnie przekazywanych legend i kilka wycinkow z wyborczej,ktorych za
              50 lat nikt sie nie doszuka i nie polaczy w jedna calosc.I pomnik niewiadomo
              kogo.Stworzcie do niego geneze,zeby nie zginela- Wy ktorzy te geneze i Szymona
              znacie/znaliscie i jeszcze o tym pamietacie.Jedynie o to do Was apeluje.
              • aborys Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu 27.08.03, 09:00
                Gość portalu: anna napisał(a):

                > Dlatego apeluje do Was- Wszystko Wiedzacych Najlepiej i Najbardziej
                Swiadomych:
                > uswiadomcie innych i wydajcie publikacje na temat Szymona, w ktorej
                zbierzecie WSZYSTKO,/.../
                Jakiś obrzydliwy Ordnung przez Ciebie przemawia.

                Szymon był sympatycznym, walniętym jajcarzem. Zbieranie wiadomości i
                dokumentowanie dorobku Szymona jest moim zdaniem bez sensu. Im mniej konkretów
                tym większe szanse, że obrośnie jakąś niesłychaną legendą.
                Ponieważ trzonem tej legendy nie jest bohaterska śmierć na posterunku tylko
                różne figle - legenda nie powinna się wyrodzić w tzw. pozytywny przykład.
                • Gość: Bernard Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu IP: *.ed.shawcable.net 27.08.03, 09:30
                  aborys napisał:

                  > Gość portalu: anna napisał(a):
                  >
                  > > Dlatego apeluje do Was- Wszystko Wiedzacych Najlepiej i Najbardziej
                  > Swiadomych:
                  > > uswiadomcie innych i wydajcie publikacje na temat Szymona, w ktorej
                  > zbierzecie WSZYSTKO,/.../
                  > Jakiś obrzydliwy Ordnung przez Ciebie przemawia.
                  >
                  > Szymon był sympatycznym, walniętym jajcarzem. Zbieranie wiadomości i
                  > dokumentowanie dorobku Szymona jest moim zdaniem bez sensu. Im mniej
                  konkretów
                  > tym większe szanse, że obrośnie jakąś niesłychaną legendą.
                  > Ponieważ trzonem tej legendy nie jest bohaterska śmierć na posterunku tylko
                  > różne figle - legenda nie powinna się wyrodzić w tzw. pozytywny przykład.


                  ++++
                  Oh Aborys....
                  Duma Forum to ty nie jestes.....
                  POzdrawiam
                  • bart.q Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od 'Przyjacielu 27.08.03, 11:50
                    Gość portalu: Bernard napisał(a):

                    > Oh Aborys....
                    > Duma Forum to ty nie jestes.....

                    Ho! Ho! Kolejna miłość na forum!
            • eric_theodore_cartman Re: Re Szymon rozpoczynał rozmowę od "Przyjacielu 21.03.04, 10:31
              Gość portalu: open napisał(a):

              > Oczywiście nasze wspomnienia zawsze wracały do występów Szymona 1 maja, w
              > których brał czynny udział niosąc czarny kwiatek dla tych na trybunie .
              > Proszę wskazać choćby jednego odważnego w tych czasach ,który oficjalnie
              > występował przeciw "tym na trybunie" może jeszcze ułan na koniu tez osobna
              > historia pierwszomajowa.

              No i co? Nie widzisz o co tutaj chodziło? Jeżeli było tak rzeczywiście jak to
              opisujesz to wypada sobie zadać pytanie dlaczego temu Szymonowi pozwalano na ta
              kie drwiny? Każdego innego kto by sie na to odważył zaraz zgarnęłaby milicja,
              wyrzucono z pracy, posadzono itd...Ale "głupkowi" uchodziło to na sucho i
              władza nie reagowała. Dlaczego? Bo była taka dobroduszna? Nie! Bo to był
              przykład dla reszty publiki, że tylko "wariat" może się porywać na władzę.
              Ale sobie bohatera znaleźliście...
    • Gość: borys Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.bajt.krakow.pl 25.08.03, 10:06
      Jak tam, Beniu, składki na koncie Prezydenta?
      Pożarte już przez koszta obsługi konta?
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 26.08.03, 06:05
        Gość portalu: borys napisał(a):

        > Jak tam, Beniu, składki na koncie Prezydenta?
        > Pożarte już przez koszta obsługi konta?


        ++
        Hey Borys,
        Najnowszych danych nie mam. Postaram sie dowiedziec i podac.
        Jak wiesz administracyjna strona zajmuja sie "ludzie Prezydenta" wiec nie
        kosztuje nic.
        Wiadomo bylo ze nie stanie sie to w ciagu dnia. Cierpliwosci.
        Pozdrawiam.
        PS. Wplaciles???
        • Gość: mimi Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 27.08.03, 05:07
          Boze, dlaczego jestes taki niesprawiedliwy?
          Dlaczego, jak Bernarda, nie nagrodziles mnie brakiem rozumu?


          • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.ed.shawcable.net 27.08.03, 07:51
            Gość portalu: mimi napisał(a):

            > Boze, dlaczego jestes taki niesprawiedliwy?
            > Dlaczego, jak Bernarda, nie nagrodziles mnie brakiem rozumu?
            >
            >


            +++
            Mimi... Zazdrosc daleko Cie nie zaprowadzi....
            Caluje...
    • Gość: Gorzowianin Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.hstl5.put.poznan.pl 05.10.03, 16:34
      Co to ma byc?! Dlaczego nikt nie podaje autora projektu,ktoremu
      poswiecony jest artykol! To tak jakby ktos uzywal waszych
      rzeczy nie mowiac wam o tym. Caly komitet zachowuje sie nie
      fair.Powinno sie zawsze podawac autora. Gorzowianin
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 5.5D* / 24.70.95.* 06.10.03, 05:44
        ...Jak Filip z konopii...
        Gdybys mogl tak wyjasniuc o co ci chozi...
        Pozdrawiam
    • Gość: Bernard Wyzwanie: Dodam $20.00 do kazdego datku na Pomnik IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 17.02.04, 10:26
      Dodam $20.00 do kazdego wplaconego przez Gorzowiaka datku na pomnik Szymona
      Gietego...
      Pani Rzecznik, prosze liczyc...
      Pozdrawiam
      • aborys Re: Wyzwanie: Dodam $20.00 do kazdego datku na Po 17.02.04, 10:52
        Gość portalu: Bernard napisał(a):

        > Dodam $20.00 do kazdego wplaconego przez Gorzowiaka datku na pomnik Szymona
        > Gietego...
        Wpłacam 5 pln w imieniu 500 moich krewnych i znajomych.
        • Gość: Bernard Re: Wyzwanie: Dodam $20.00 do kazdego datku na Po IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 17.02.04, 11:02
          Hey aborys,
          Kocham cala Twoja rodzine ale.... liczy sie wpalta...
          Dziekuje
      • Gość: sceptyk Re: Wyzwanie: Dodam $20.00 do kazdego datku na Po IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 04:53
        Gest bez pokrycia.....
      • Gość: globtroterfelix Pisze z Kolumbii - Bernard, bedzie bolalo!!!! Jak IP: 200.21.66.* 21.03.04, 02:00
        tylko przeczytalem te wiadomosc, poczulem sie wzruszony.

        Przypomnialem sobie, jak jako szczeniaki przedrzeznialismy
        Szymona na Mieszka I go i czasami trzeba bylo miec refleks
        w nogach!

        Ludzie nieudani, niepiekni, slabi, inni niz my, zyjacy
        swoim zyciem - to Szymon.

        Podziwiam twoja chojnosc o obiecuje wyciagnac tego 20-staka
        z twojej kasy.

        globtroterfelix&gazeta.pl
    • Gość: zawarciak Re: dlaczego dopiero......................? IP: *.gorzow.mm.pl 17.02.04, 10:52
      dlaczego dopiero teraz a nie parę lat temu, dla gorzowa był to człowiek
      wyjątkowy i myślę że taki pomnik to powinien stanąć na zawarciu bo szymon tam
      mieszkał i jest to zaszczyt dla zawarcia mieć taki pomnik
      • Gość: Bernard Re: dlaczego dopiero......................? IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 17.02.04, 11:04
        Hey Zawarciak,
        gdzie mieszkal to mieszkal... kup cegielke...
        Serdecznie pozdrawiam i dziekuje.,.
        :)
        • Gość: zawarciak drugi Re: dlaczego dopiero......................? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 04:59
          Bernard... a ile Ty cegiełek kupiłeś? oprócz pustych deklaracji o dopłatach do
          naszych cegiełek... Mądrzyć się zza Oceanu łatwo....
    • Gość: ala Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.gorzow.mm.pl 17.02.04, 23:33
      cieszy mnie to
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 18.02.04, 02:23
        Hey ala,
        Ciesze sie ze sie cieszysz...
        Radowac sie bede jak cegielke kupisz :)
        Pozdrawiam
    • Gość: Aneta Dobryniewska Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.04, 20:40
      Do Bernarda Dobryniewskiego. Jestem z Wrocławia. Chciałabym nawiązać z Tobą
      kontakt. Być może jesteśmy rodziną. Mój dziadek pochodzi z ZSRR.
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 21.02.04, 02:22
        Hey Aneta,
        Podaj mi swoj e-mail..
        Napisze.
        :)
    • Gość: AB panie bernard, kup pan cegłę IP: *.gorzow.mm.pl 21.02.04, 02:05
      i spadaj pan do jasnej ch...
      • Gość: My Re: panie bernard, kup pan cegłę IP: *.mts.net 22.02.04, 00:05
        Jestesmy z Winnipegu , nazywamy sie Maria i Natalia Dobryniewskie
        i chcemy nawiazac z Bernardem kontakt bo moze jestesmy rodzina,
        • pan_zagloba Re: panie bernard, kup pan cegłę 22.02.04, 01:05
          Nazywam się Zagłoba.
          Chciałbym nawiązać kontakt z innymi Zagłobami.
          • Gość: Bernard Re: panie bernard, kup pan cegłę IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 22.02.04, 01:46
            Nazywam sie Bernard i nie chce z nikim nawiazywac kontaktu, zwlaszcza innymi
            Bernardami...
            No, moze z hiro... he he he ty moj internetowy hero...
            :) :) :)
            • Gość: Bernard Re: panie bernard, kup pan cegłę IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 22.02.04, 01:48
              I prosze glupot nie pisac tylko cegly kupowac....
              Czas ucieka a oni rodzinki sobie szukaja...tez cos...
              :)
              • Gość: czukcz Re: panie bernard, kup pan cegłę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 05:08
                Mój pradziad na Syberii poznał Pańskiego Pardziada Czukcza w trakcie wspólnej
                ucieczki przez Cieśninę Beringa do Stanów.... Tylko że on wrócił na Syberię....
                bo mu się nie podobało w Ameryce... Ale widocznie ziomkowie wygonili go z
                Syberii do Ameryki skoro Pan istnieje....
        • Gość: Bernard Re: panie bernard, kup pan cegłę IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 22.02.04, 01:42
          Hey wy...
          Kazdy by chcial....
          Wroclaw, Gorzow, Poznan, Berlin, Winnipeg... kto jeszcze???
          Wiedzialem ze dam sie lubiec, bez przesady jednak...zaraz rodzina ?
          Pozdrawiam
          • Gość: gosc USA Re:pomysl raczej niedorzeczny IP: *.hrl.com 06.03.04, 01:51
            Natrafilem na ten artykulik o pomysle i inicjatywie, jestem gorzowianinem, i wspominam Szymona jako nieszkodliwego uposledzonego i dlatego nie ruszanego przez
            milicje i wladze osobnika, dla nas dzieci byl on troche straszny . Rozumiem sentyment gorzowian do tej postaci ale mysle ze pomnik lub tablica to pomysl nietrafiony ,
            sa inni ludzi slynni lub zasluzeni dla Gorzowa o ktorych sie w ogole nie mysli o upamietnieniu . Rzeczywiscie Gorzow dotkniety jest fetyszem kontrowersyjnych
            pomnikow, jakby wladzom miasta i inicjatorom tych spolecznych inicjatyw zabraklo wiedzy , checi i energi do rozwiazywania wiekszych problemow miasta jak np
            bezrobocia, mysle ze gdyby prezydent miasta chociaz w malym stopniu rozwiazal ten problem to ci ktorzy znalezliby prace wystawiliby mu sami pomnik ze swoich
            pieniedzy. I taki pomnik bylby znaczacy dla miasta
            • Gość: Bernard Re:pomysl raczej niedorzeczny IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 06.03.04, 02:17
              Hey gosc USA,
              Szkoda ze nie znales Szymona...
              Piszac o nim jako "nieszkodliwym uposledzonym" dowodzi iz nie znales go wcale.
              Osobiscie traktuje takie okreslenie Szymona jako obrazliwe....
              Nie wiem czy zrobiles to swiadomie czy nie, faktem jest iz mowisz o czlowieku
              ktorego oczywiscie nie znales i nie znasz...
              Rozumiem Twoje zainteresowanie "wazniejszymi problemami" Gorzowa... Cieszy to
              ze sie o Gorzow martwisz...
              Dla Twojej wiadomosci i spokoju ducha:
              Pomnik jest budowany i finansowany spolecznie.
              Wladze miasta, Wojewodztwa czy Kraju nie dodaja zlotowki...
              Kilka osob w Gorzowie wzielo na siebie ciezar zrealizowania tego projektu i
              jesli cos nieprzewidzianego sie nie przytrafi... odsloniecie 1 maja 2004.
              Pozdrawiam
    • Gość: AB Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.gorzow.mm.pl 06.03.04, 03:04
      Cały czas robią w niezłego balona Bernarda tym pomnikiem Szymona.
      Jeżeli to prawda, to proszę wypisać skład osoowy komitetu organizacyjnego
      budowy pomnika.
      Jakoś do tej pory tego nie zauważyłem.
      To jest najlepszy dowód na frajerstwo Benia.
      Jemu trzeba współczuć nie tylko z tego powodu.
      Ale Wy nie dajcie się wrobić!
      • Gość: Bernard Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 06.03.04, 11:10

        Hey AB,
        Oczywiscie prasy nie czytasz..
        Dla ciebie specjalnie pare polaczen :

        twojemiasto.gazeta.pl/gorzow/1,36844,1457895.html
        miasta.gazeta.pl/gorzow/1,36844,1916404.html
        Pomnik stanie..kochanie.
        Pozdrawiam
        • Gość: Kalina SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.gorzow.mm.pl 06.03.04, 11:41
          Szymon jest dla wielu znaczniejszy i powinien stanąć przy karedrze
          • Gość: Bernard Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 06.03.04, 21:41
            Hey Kalina,
            Byla takze propozycja by stanal na Zawarciu...
            Szymon byl Gorzowiakiem i to sie liczy...
            Gdzie bedzie tam bedzie.. to taki drobiazg.
            Wazne, ze bedzie...
            Serdecznie pozdrawiam
            • Gość: AAAAAAAAA Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.04, 23:41
              Jak Benek łakskawca zgode wyraził i poparcie (mam nadzieje że finansowe rownie
              duże jak ustne) to Szymon stanie.... w Gorzowie na warcie a może w Warcie?
              • Gość: Bernard Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 07.03.04, 01:39
                Hey A......A,
                Benek na nic nie chce i nie moze wyrazic zgody...
                Pomnik stanie poniewaz determinacja kilku wspanialych osob z Gorzowa...
                Pozdrawiam
                PS.
                Wplac na fundusz...
                • Gość: AAAAAAAAA Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.04, 11:34
                  Kogo Ty na fundusz chcesz brać? Może kupisz Katedrę... tanio sprzedam....
                • Gość: stary Gorzowianin Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.gorzow.mm.pl 07.03.04, 13:20
                  Oczywiście że pan Szymon Gięty bardziej zasłużył na pomnik przy katedrze bo ten
                  Pluta przypałętał się do Gorzowa dużo później.I niech mi tu ktoś zaprzeczy że
                  nie mam racji.
                  • Gość: Bernard Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 07.03.04, 17:31
                    Hey Stary Gorzowianin,
                    Napisales: "I niech mi tu ktoś zaprzeczy że nie mam racji."

                    Nie zaprzecze...nie masz racji...
                    (Z logika na bakier??? he he he)
                    Do rzeczy jednak,
                    Dlaczego uwazasz, ze musi byc albo - albo.
                    Gorzow to nie ludzki monolit...Zyja w nim Chrzescijanie (roznych Kosciolow),
                    Zydzi, Muzulmanie, niewierzacy itd...
                    Statystycznie najwieksza grupe stanowia oczywiscie Chrzescijanie a wsrod nich
                    Katolicy.
                    Podoba sie? OK. Nie podoba? Trudno. To sa fakty.
                    Katolicy postanowili postawic swojemu Biskupowi pomnik. To ich Biskup, ich
                    Kosciol i takze ich Miasto...Mieli prawo to zrobic? Oczywiscie ze tak.
                    Postawili i bardzo dobrze.
                    Gdyby jutro Zydzi mieszkajacy w Gorzowie zechcieli ufundowac pomnik poswiecony
                    komus im bardzo drogiemu, bede oczywiscie za, nie majac prawa byc przeciw...
                    To samo tyczy sie innych grup tworzacych gorzowska spolecznosc.
                    Szymon Giety byl "cywilem", ze sie tak wyraze. Po prostu Gorzowianinem ktorego
                    orginalnosc dla wielu wydala sie godna uwiecznienia. I bardzo dobrze. Tak
                    Biskup Pluta jak i Szymon Giety sa czescia historii miasta.
                    Minely juz czasy przyjacielu, gdy tylko politycznie poprawne osoby mogly
                    pozostac w pamieci miasta.
                    Demokracja to przede wszystkim tolerancja.
                    Pomysl nad tym...
                    Serdecznie pozdrawiam

                • Gość: Szymon Prostowany Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.gorzow.mm.pl 07.03.04, 16:58
                  Kalina ma oczywiście rację.Też ją popieram bo tak samo uważam.
                • Gość: Bernard Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 10.03.04, 03:33
                  Hey,
                  Zegar tyka a finansowa pomoc dla funduszu budowy jakos...cieniutko...
                  Zostawmy dasy i "polityke" w spokoju....
                  Postawmy Pomnik temu, ktorego wszyscy znali i lubili...
                  Kupcie cegileke...mala lub duza...
                  Upamietnianie historii Gorzowa lezy w rekach Gorzowian, nikogo innego.
                  :)
                • Gość: Bernard Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 20.04.04, 02:28
                  Za kilka dni odsloniecie pomnika Szymona Gietego.
                  To bedzie wspanialy dzien dla Gorzowa.
                  Wejscie do Unii i odsloniecie pomnika.
                  Warto byc w Gporzowie tego dnia...
                  :)
              • Gość: gosc USA Re: SZYMON GIĘTY ZAMIAST JAKIŚ PLUTA IP: *.hrl.com 13.04.04, 02:23
                Bernard,
                oczywiscie ze Szymon by uposledzony umyslowo, no po proztu brakowala mu piatej klepki, Bernard ja nie mieszkam w Gorzowie i nie bede mieszkal , miasto , kraj
                ktory ma problemy i ludzie ktorzy rzadza z braku mocy robia rzeczy zastepcze,wykonuja ruchy pozorne aby sygnalizowac o swoim istnieniu, mozesz Bernardzie
                postwaic jeszcze innych 101 pominikow , ze swoim przy katedrze lub najlepiej na jej miejscu.Przy tym wszystkim masz poparcie miejscowych notabli z Synowcem
                na czele.
    • eric_theodore_cartman Re: Szymon znów będzie wśród nas 21.03.04, 10:23
      Ja nie rozumiem o co wam chodzi z tym całym Szymonem. Koleś taczał fajerki i
      uczęszczał na pierwszomajowe pochody, tyle o nim wiem.
      Symbolem miasta mam być typowy "głupek wioskowy", "Kompanieidiot" i "retard".
      Z czego tutaj sie cieszyc? Nie rozumiem..
      • Gość: corso Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.04, 11:13
        Szymon nie był "głupkiem wioskowym". Dla mnie jest symbolem "inności"
        i "wolności bycia innym" w świecie gdzie najwygodniej wdziać "szary mundurek" i
        zachowywać się, myśleć, żreć, srać i kochać jak reszta. I za tę jego inność i
        brak "dostosowania społecznego", nonkomformizm - go szanuję.

        A, że był to człowiek inteligentny wskazują jego niebanalne pomysły i akcje.
        Wystarczyło też po prostu z nim przez moment porozmawiać i spojrzeć mu w oczy -
        by zrozumieć, że nie ma się do czynienia ani z "głupkiem wioskowym" ani z
        szaleńcem.

        Miasto które upamiętnia człowieka "innego", miasto którego mieszkańcy
        obdarzają "innego" sympatią i szacunkiem jest miastem...godnym szacunku i
        miastem w którym chce się żyć ( a nie uciekać ). W tym tkwi urok wielkich
        multikulturalnych metropolii - jak np. Berlina. Cieszę się, bardzo się cieszę,
        że Gorzów upamiętni swojego niebanalnego kloszarda. I cieszę się, że rzeżba
        zapowiada się ładnie - będzie na pewno jedną z atrakcyjniejszych ozdób grodu
        nad Wartą.
    • Gość: g Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.mikrus.pw.edu.pl 21.03.04, 15:28
      h
      • Gość: g Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: 213.241.71.* 21.03.04, 15:30
        g
        • Gość: Koleka Benka Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 21.03.04, 21:18
          "...Szymon znów będzie wśród nas..."

          Ucieszył mnie tytuł forum Benka.... jezeli wśród nas to znaczy że benek
          wraca.... na stare smieci... zastapi Szymona... Będiemy mieli Bernarda
          Wyprostowanego.... (moralnie)
    • Gość: Gorzowianin Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.proxy.aol.com 22.03.04, 05:57
      Jestem pierdolniety jak Szymon, zbieram na swoj pomnik.
      Pozdrawiam wszystkich pierdolnietych z gorzowa.
      Ziomek z Kanady.
      • Gość: Wygły Re: Szymon znów będzie wśród nas IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.04, 18:58
        A pierdolniętą fajerkę masz? Bo bez nie ci pomnika nie postawia....
    • Gość: Everett To dla was IP: *.gorzow.mm.pl 25.03.04, 10:05
      To wasz wzor do nasladowania "gorzowiacy".
      • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 25.03.04, 12:27
        Hey Everett,
        Dziekuje i pozdrawiam
        • Gość: Refleksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.04, 16:04
          Czytając posty, obserwując akcję "upomniczenia" Szymona, pomyślałam sobie że
          tak naprawdę to on by niechciał pomnika stawianego rękoma ludzi z pełnymi
          brzuchami i sytymi.... Zawsze był z tymi ubogimi i bezradnymi w obliczu
          rzeczywistości- czy to komunistycznej czy kapitalistycznej. Pewnie w ogóle by
          nie chciał pomnika tak długo jak długo będą ludzie głodni i bezdomni. Na
          arogancję zakrawa wydawanie milionów złotych (nawet gdy są to prywatne
          pieniądze) na bryłę złomu choćby nie wiem jak zręcznie uformowaną ręką
          artysty.... najedzonego i zarobiącego na tym..... gdyby z tego tytułu choć
          jedna osoba została nakarmiona z okazji powstania tego pomnika (pychy
          nowobogackich)to byłoby bardziej w stylu Szymona. A wy mu serwujecie pomnik - z
          ktorymi notabene walczył swoja postawą np. 1 majową - wedle starej
          komunistycznej tradycji. Wiem że pomniki stawiano od wieków.... od wieków także
          jeżdżono konno i chodzono a nie latano samolotami... czas na zmiany i czczenie
          ludzi wedle ich miary i pasujących do nich objawów szacunku a nie stawianie
          sobie pomnika pod szyldem kogoś kto sie nie obroni przed zawłaszczeniem jego
          wizerunku. MOŻE BY TAK STWORZYĆ FUNDUSZ DOŻYWIANIA BEZROBOTNYCH I BEZDOMNYCH
          im. SZYMONA GIĘTEGO!!!! Taki gest byłby bardziej w Jego stylu.....

          P.S. Ciekawe czy złomiarzom się uda go podprowadzić - Śfiństera już raz ktoś
          wywózł - ale on to nie tak łakomy kąsek - toć to tylko żelazo - a Szymon z
          mosiadzu!!!!
          • Gość: corso Re: To dla was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.04, 16:45
            Czytając Twojego posta dochodzę do wniosku, że nie ma dla Ciebie innych
            istotnych wartości niż pełny brzuch i sytość.

            Smutny i brzydki jest świat, gdzie ludzi nie cieszy rzeżba wychodząca spod ręki
            artysty. Smutny i brzydki jest świat, gdzie wszystko musi być praktyczne,
            pragmatyczne, gdzie myślenie krąży bez ustanku wokół żarcia, srania i innych
            przyziemnych spraw. Nie są to sprawy mało ważne - wręcz przeciwnie,
            fundamentalne. Tyle, że świat pełen ludzi sytych, zdrowych i upakowanych w
            praktycznych, małych mieszkankach zawieszonych w betonowych wieżach a
            pozbawiony rzeczy niepraktycznych, ulotnych i pięknych - będzie nieznośny i
            niestrawny. Tak jak zupa pełna buraków - ale pozbawiona pieprzu i soli.

            Myślenie "praktyczne" przyświecało budowniczym osiedli Staszica, Górczyn,
            Dolinek...Wielka płyta, szybkie budownictwo, szybkie zaspokajanie potrzeb
            mieszkaniowych, tanie, bez tych wszystkich ozdobek i "pierdółek" które tak
            namiętnie skuwano z poniemieckich kamieniczek Nowego Miasta. Wyrosły z tego
            myślenia odhumanizowane koszmarki, mateczniki przestępczości, betonowe
            pustynie. Ohyda.

            Smutne i brzydkie jest miasto, w którym ludzie myślą tylko "żarciem i sraniem".
            Takim miastem ciągle jest Gorzów.
            • Gość: Refleksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.04, 17:04
              Są dla mnie inne istotne warości... jednak pustego żołądeka sztuka najwyższego
              lotu nie napełni.... Ktoś kiedyś rzekł że "tylko artysta głodny jest
              wiarygodny" to samo dotyczy intencji stawiajacyh pomniki ludziom którzy głód
              poznali nie tylko z literatury...
              A Twój post nasunął mi taka Refleksję(2) - Jak łatwo jest za pomoca
              demagogicznych haseł zakrzyczeć własną ignorancję - ja równiez zgadzam się z
              Toimi opinami na temat konieczności sztuki wyższej.... JEDNAK O PEŁNYM
              ŻOŁĄDKU.... inaczej wszystko będzie się kojarzyć z żarciem (np. złomiarze w
              Szymonie Pomnikowym zobaczą tylko złom ktory można sprzedać i sie najeść, albo
              zaspokioć swe inne potrzeby...)
              Ciekawe swoją drogą czym na codzień się teraz zajmujesz bo z postu wynika
              że "za komuny" budowałeś albo projektowałeś te straszydełka....


              "....ulotnych i pięknych - będzie nieznośny i
              > niestrawny. Tak jak zupa pełna buraków - ale pozbawiona pieprzu i soli...."

              No pomnika nie można zaliczyć do rzeczy ulotnych (piękno jest rzeczą
              względną).... A najgorzej gdy jakiś burak w tej cienkiej zupie pieprzy bzdury o
              sztuce na pusty żoładek....
              Pogadaj z bezrobotnymi na temat "ładnego i wesołego miasta" - jest takie gdy
              rodzina nakarmiona i ubrana.... wówczas może iść podziwiać sztukę....

              A generalnie moja Refleksja dotyczyła celowości i moralnemu prawu stawiania
              takich pomników....


              • Gość: corso Re: To dla was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.04, 18:22
                Zagotowała się Tobie Refleksjo krew ( a może to tylko cienki wywar z buraków? ).

                1) Na początku piszesz, jak się zdaje, utożsamiając się z tą myślą:

                "Ktoś kiedyś rzekł że "tylko artysta głodny jest
                wiarygodny"".

                Na końcu chyba już zdążyłeś(-łaś?) zmienić zdanie bo piszesz ( czyniąc
                złośliwą - jak mniemam - do mojej osoby aluzję :o) ):

                "A najgorzej gdy jakiś burak w tej cienkiej zupie pieprzy bzdury o
                sztuce na pusty żoładek...."

                2) Głód i bezdomnych znam nie tylko z literatury moja droga Refleksjo, w swoim
                burzliwym i krótkim życiu spałem już z bezdomnymi i poznałem smak głodu.

                3) Nie wiem jak u Ciebie Refleksjo z logiką, ale chyba jej w szkole nigdy nie
                miałeś(-aś), co widać, bo z mojego postu w żaden sposób NIE WYNIKA abym w
                przeszłości miał być budowniczym któregokolwiek z gorzowskich osiedli.

                4) Pantha rei...również pomniki mają swój kres, nawet z brązu. A tak serio:
                pewnie nie jest to "rzecz ulotna", ale na pewno jest pomnik rzeczą mało
                praktyczną ( np. miejsce spotkań zakochanych - cóż to za użytek... ) i mogą
                pomniki niewątpliwie być piękne.

                5) Piszesz:

                "A Twój post nasunął mi taka Refleksję(2) - Jak łatwo jest za pomoca
                demagogicznych haseł zakrzyczeć własną ignorancję..."

                Więc odpowiadam, że z demagogią kojarzą mi się Twoje ckliwe opowieści o pustych
                brzuchach Gorzowian i budowanie rzewnego nastroju głodu, który wszechogarnia to
                miasto...( nastrój ten budujesz nie bez grafomańskiego zacięcia zresztą -
                gratuluje Refleksjo! ;o) )

                6) Po szóste: nie krzycz.
                • Gość: Refleksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 25.03.04, 19:00
                  "...6) Po szóste: nie krzycz...."

                  To krzyczy mój pusty żoładek bezrobotnej....


                  "...A najgorzej gdy jakiś burak w tej cienkiej zupie pieprzy bzdury o
                  > sztuce na pusty żoładek...."

                  Mialam na myśli "odbór sztuki na pusty żołądek" - jak burak to burak....



                  "...sposób NIE WYNIKA abym w
                  > przeszłości miał być budowniczym któregokolwiek z gorzowskich osiedli.


                  ""...Myślenie "praktyczne" przyświecało budowniczym osiedli Staszica, Górczyn,
                  Dolinek...Wielka płyta, szybkie budownictwo, szybkie zaspokajanie potrzeb
                  mieszkaniowych, tanie, bez tych wszystkich ozdobek i "pierdółek" które tak
                  namiętnie skuwano z poniemieckich kamieniczek Nowego Miasta. Wyrosły z tego
                  myślenia odhumanizowane koszmarki, mateczniki przestępczości, betonowe
                  pustynie. Ohyda. ...""



                  Wynika, wynika, Twoje porownania i przykłady opieraja się na przykładach z
                  dziedziny architektury.... Nie uzywasz porownań do np. szarej komunistycznej
                  mody, albo do jednolitych mebli w sklepach... do szarej sztuki.... itp. W
                  pamięci osadza się to co było najbliższe i najlepiej znane... zawodowo....

                  Stąd moja refleksja - bo w sumie nie jest to istotne....


                  "....np. miejsce spotkań zakochanych ...." raczej miejsce soptkań kloszardów -
                  to bym zrozumiał...


                  Mnie chodzi o koniunkturalistyczne wykorzystanei postaci kloszarda przez ludzi
                  chcacych sobie zbudować tanim kosztem popularność... "I niechby se budowali..."
                  Jednak co to ma wspólnego z Szymonem? No a ci co go wyganiali i potępiali teraz
                  pieją peany na jego cześć. Zdaję sobie sprawę z tego że tylko krowa nie zmienia
                  poglądów.... ale dlaczego kosztem ofiary swych dawnych działań?

                  "...ckliwe opowieści o pustych
                  >
                  > brzuchach Gorzowian ..."

                  Gówno mnie obchodzą "brzuchy gorzowian" mnie chodzi o mój własny brzuch...
                  Trudno zbudować inny nastrój jak od kilku dni zyje sie na .... powietrzu
                  wdychanym i popijanym woda z kranu... bez widoków na jakakolwiek kasę...



                  "....burzliwym i krótkim życiu spałem już z bezdomnymi i poznałem smak
                  głodu...."

                  Pewnie po jakiejś imprezie wylądowałeś na squocie i nie mogłeś niczego
                  przełknąć.... no ale wyjaśnia to "... krótkie i burzliwe życie...." ale
                  dlaczego ja... majaca do pewnego czasu spokojne i ułozone zycie? Bo mlodzi
                  wchodza do biznesu a starych na szrot...?



            • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 27.03.04, 21:19
              Hey corso,
              Masz calkowita racje.
              Zadziwia mnie niezmiernie polaryzacja stanowisk.
              Albo calkowicie za albo calkowicie przeciw.
              Nie ma i nie bedzie idealnego swiata w ktorym wszystkich wszystkie potrzeby
              bylyby zabezpieczone.
              Skupianie sie jedynie na "problemach" odbiera nam mozliwosc dostrzegania rzeczy
              pieknych i ich tworzenia.
              Swietnie zilustrowales swoj punkt widzenia "obrazkami" budynkow ery PRL-owskiej.
              Ktos, kto nie ma pojecia o historii Polski, studiujac jedynie jej architekture
              na pewno dojdzie do wniosku ze na terenie naszego kraju pomiedzy latami 40-tymi
              a 90-tymi panowala smutna era...
              Gorzow moze nie jest jeszcze miastem bogatym, nie znaczy to jednak, ze musi byc
              brzydkim, smutnym i nudnym
              Serdecznie pozdrawiam
              • Gość: jan Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 17:00
                "...Nie ma i nie bedzie idealnego swiata...."

                No a Twoja ukochana Ameryka (Canda?)

                "....Skupianie sie jedynie na "problemach" odbiera nam mozliwosc dostrzegania
                rzeczy
                > pieknych i ich tworzenia...."

                Powiedz to matce która patrzy jak jej dzieciak się smuci bo zjadł coś (o ile
                zjadł) i jego rowieśnik w szkole patrzy na niego z pogardą bo jest ubrany
                nie "trendy"...
                Pierdzielisz o pięknie i tworzeniu.... jednak Twoja emigracja jest raczej
                niepiekna ... szczury spierdzielają.... choć za komuny źle nie miały.... No i
                co Ty takiego stworzyłeś....?


                "...terenie naszego kraju pomiedzy latami 40-tymi
                > a 90-tymi panowala smutna era..."

                Sądząc z Twoich postów to jesteś w wieku tych co tworzyli ten smutek
                budowlany.... A jeżeli się mylę to tym gorzej.... zamiast tworzyć coś pięknego
                w kraju Ty "tworzysz" mit o szczęśliwej Ameryce....


                P.S. A dupowkrętm to chyba zostałeś jeszcze w kraju....


              • Gość: jan Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 17:04
                No i charakterystyczne jest Toje milczenie na temat refleksji Refleksji....
                końce w wodę.... lepiej pochwalić Corso.... toć to swojskie myślenie.... z
                jednej Parti?
                • Gość: corso Re: To dla was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.03.04, 20:29
                  masz rację Jasiu. najłatwiej rozłozyć bezradnie ręce, jak Refleksja, siąść,
                  płakać i winić świat za swoje niepowodzenia.

                  najłatwiej siedzieć, płakać i obwiniać. trudniej wziąć się w garść, zacząć
                  walczyć O SWÓJ chleb, a nie PRZECIWKO TYM KTÓRZY GO MAJĄ.

                  najłatwiej siedzieć, płakać i obwiniać. najłatwiej ale czy najlepiej?
                  • Gość: jan Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 20:33
                    Walczę O SWÓJ chleb który żrą CI CO MI GO ZABRALI I DLATEGO GO MAJĄ....
                    Takie Corsarskie metody....
                    • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 28.03.04, 21:17
                      Hey jan,
                      Jak zawsze... Zagladanie w cudze portfele...
                      Pamietaj, to nie inni maja za duzo a ty za malo...
                      Nigdy nie rownaj w dol...zawsze w gore...
                      Pytaniem jest :"Dlaczego ty nie masz?" a nie "Dlaczego inni maja"
                      Zadajac madre pytania mozemy sie spodziewac madrych odpowiedzi...
                      Pozdrawiam
                      • Gość: jan Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 21:46
                        Dokładnie wiem dlaczego nie mam - bo mój etet zajął młody kuzyn szefa firmy...
                        Tak wiem że bliższa koszula ciału.... i nie pierdziel mi tu demagogicznych
                        ekwilibrystyk slownych bo gówno wiesz i dobrze ci z pełnym kaldunem nadawac
                        semantyczne dyrdymalki - jak masz co żreć to żryj i nie przyganiaj innym co
                        musza się bić o kawałek chleba - miałeś szczęście i układy rodzinno-partyjno-
                        towarzyskie więc morda w kubeł i bez obłudnych moraliaztorskich wypowiedzi...
                        • Gość: corso Re: To dla was IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.04, 01:28
                          pytanie czy Twoja była firma jest prywatna czy państwowa.

                          jeśli prywatna to nic Ci do tego kogo zatrudnia jej szef - jego firma, jego
                          pieniądze, jego odpowiedzialność i jego wybory. również dobór współpracowników.

                          jeżeli to firma państwowa czy samorządowa to oczywiście taka sytuacja jest zła.
          • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 28.03.04, 17:50
            Hey Refleksja,
            I masz racje i nie masz...
            Nikt nie twierdzi, ze w Gorzowie nie ma problemow. Sa i to ogromne. Bezrobocie
            jest chyba najwiekszym. Wiele osob znajduje sie w naprawde trudnej sytuacji..
            Masz racje, ze uwaga wszystkich (wladze, business) powinna byc skupiona na tym
            problemie..
            To wszystko jasne.
            Nie moge jednak zrozumiec jaki zwiazek istnieje pomiedzy sytuacja w Gorzowie a
            budowa pomnika Szymona.
            Gdyby na przyklad (by cie zadowolic) z budowy pomnika zrezygnowano...
            Co wtedy???
            Jak pomogloby to bezrobotnym biuednym i bezdomnym?
            Ani troche.
            Jesli jednak pomnik Szymona stanie...
            Powiedz, jak to zaszkodzi bezrobotnym, biednym i bezdomnym???
            Ani ciut ciut...
            Tematy wzajemnie neutralne.
            Gdyby fundusze na budowe wziete byly z kiesy podatnikow...sam bym protestowal.
            Sa to jednak prywatne pieniadze ktore okreslone osoby zdecydowaly sie wydac w
            ten a nie inny sposob. Ich prawo i nie twoj interes.
            Walczysz z bezrobociem, domagasz sie pomocy dla biednych i bezdomnych - dobrze.
            Walczysz z ludzmi ktorzy staraja sie cos zrobic - zle.
            Pozdrawiam

            • Gość: Refleksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 18:38
              Wychodza z Ciebie stare nawyki czytania miedzy wierszami (i mam wrażenie że nie
              są to nawyki czytelnika lecz cenzora) napisałam wyraźnie że: "...(nawet gdy są
              to prywatne pieniądze)...)

              I następnie - "....Mnie chodzi o koniunkturalistyczne wykorzystanei postaci
              kloszarda przez ludzi
              chcacych sobie zbudować tanim kosztem popularność..."

              No a na pytanie "...Co tedy?" Także pisałam: ".... MOŻE BY TAK STWORZYĆ FUNDUSZ
              DOŻYWIANIA BEZROBOTNYCH I BEZDOMNYCH
              im. SZYMONA GIĘTEGO!!!!" Albo inna pożyteczną dla następców Szymona akcję....

              I nie podłączaj się do tych "...którzy starają się coś zrobić..." bo głównie to
              robią szum medialny wokół własnych osób...
              • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 28.03.04, 19:12
                Hey Refleksja,
                Masz swietny pomysl z tym funduszem pomocy bezdomnym.
                Masz moje poparcie.
                Zaloz i dzialaj.
                Powodzenia
                Serdecznie pozdrawiam
                • Gość: Refeksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 19:16
                  Dzięki za poparcie!!! Z Twoim błogosławieństwem sie powiedzie!!!!
                  P.S. Fundacja im. Szymona czeka na rejestrację - 3 miesiace - obligatoryjny
                  termin rejestracji - może wcześniej...
                  • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 28.03.04, 19:32
                    Hey Refleksja,
                    No prosze, prosze...
                    W tym formuowym tlumie gadaczy, nareszcie ktos kto cos robi...
                    Jeszcze troche i naprawde zaczne Cie lubiec.
                    Pisz koniecznie jak postepuja sprawy. To wazne.
                    Moze bede mogl odrobine pomoc...
                    Serdecznie pozdrawiam
                    PS. Jak widzisz mozna robic cos dla Gorzowa na roznych "frontach"
                    Nie ma zlych.
                    Zle jest tylko biadolenie i puste gadanie
                    :)
                    • Gość: Refleksja Re: To dla was IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 19:34
                      O.K.
                      • Gość: Bernard Re: To dla was IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 28.03.04, 19:51
                        Hey Refleksja,
                        OK
                        :)
                      • globtroterfelix To dla nas i o nas 31.03.04, 05:09
                        Czy to nie wspaniale i dziwne, ze czasami pada "OK" - zamiast "Ja wiem
                        najlepiej..."
                        Czy to nie dziwne i wspaniale, ze nad Pacyfiku brzegiem mozna poczytac na jakie
                        tematy przekomarzaja sie Gorzowianie ...
                        I ze Szymon Giety jest tego motywem...
                        Rejleksja i cale FORUM - Pozdrawiam z Kolumbii !!!!!!
                        • Gość: Bernard Re: To dla nas i o nas IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 31.03.04, 05:25
                          Hey globtrot...,
                          Dziwne to moze juz nie ale ciagle wspaniale..
                          Mozna byc na bierzaco nie tylko z wiadomosciami ale i z plotkami..
                          Odwiedzilem kilka roznych, lecz gorzowskie forum najlepsze...
                          Nigdzie sie nie znajdzie takiej kupy "wariatow" jak tutaj...
                          he he he
                          Pozdrawiam
                          • globtroterfelix Szymon - Nasza Palma 03.04.04, 19:10
                            Do autorki warszawskiej Palmy i gorzowskiego FORUM:
                            tylko nie wiem jak przeslac to zdjecie na forum??


                            Droga Pani Joanno!

                            Zalaczam obiecane zdjecie Choinki posadzonej przeze mnie
                            pod palmami. Ten projekt musi dorastac ze trzedziesci, albo
                            i wiecej lat, aby byl dostrzegalny. No i nigdy nie wywola
                            tyle emocji, co Pani Palma...

                            Pragne zainteresowac Pania tematem rzezby Szymona Gietego -
                            mowiac niegrzecznie - gorzowskiego wariata...
                            (www.gazeta.pl/gorzow/wszystko o szymonie)

                            Gorzow, to miasto przesiedlencow. Mieszanka ludnosci sprawila,
                            ze ludzie mowia tu polsku, bez akcentu Stolycy, Poznania,
                            czy Krakowa. To skromne miasto. Dopiero z perspektywy daje sie
                            dostrzec, ze w calej swej szarosci domow, ulic i ludzi,
                            posiada pewna piekna ceche. Daje sie tu zyc bez zawisci
                            sasiadow, bez wscibstwa i nachalnosci. Pamietam takie zwroty,
                            jak:
                            "Nie wpierdalaj sie w tryby, jak maszyna chodzi", albo
                            "Zalatwiles sprawe, wiec zegnaj"

                            Czy to nie piekne, ulatwiajace zycie prawdy?? Moze nie
                            swiadcza o wielkiej sobie zyczliwosci, ale niewatpliwie
                            sa praktyczne.

                            Zalaczam kopie tego listu dla mojego warszawskiego
                            powiernika, jak i dla mojej zony. Ona nie interesuje
                            sie tak bardzo problemami Palm, Szymonow Gietych, jak
                            i Powierzchnia Punktu, ale znajdujemy i wspolne tematy.

                            No i dla brata, ktory kiedys powiedzial: "Jesli kiedys
                            o cos sie poklocimy, to napewno nie o pieniadze...",
                            a ostatnio nawet napisal do mnie list!

                            Natomiast moj Warszawiak Piotrek wyrazil sie, ze
                            "...ta palme mozna by przeniesc do jakiegos innego miasta.
                            Nie wyrazajac sie - miejscowosci..."

                            Nie boj, nie boj... I prowyncja ma swoje Palmy.
                            Gorzow ma swojego Szymona!!!!!!!
                            (No i jeszcze zuzel.)

                            Sopot - Jorge Canada, Krakow - Piotr Skrzynecki,
                            Nowy Jork - Woody Allen. Ktos ladnie dopisal do
                            artykolu o nim, ze "Mial facet szczescie, ze urodzil sie
                            w Nowyn Jorku. Inaczej chlal by wode i mial tylko
                            jeden krawat."

                            I teraz odkrycie! Po czym odroznic Gorzow od Nowego Jorku?

                            W Gorzowie jest mniej bezdomnych, ale nie ma
                            rzezby Bezdomnego Nowojorczyka, choc zapewne nie
                            brak wsrod nich oryginalow, jak Szymon Giety...

                            I prosze mi tu nie wytykac, ze znalazlo by sie wiecej
                            roznic...


                            Pozdrawiam -
                            M.Felix Kostrzewa/Gorzow/Szczecin/Polska/Panama/Kolumbia-
                            a czasami nawet Warszawa, przejazdem - z Konca Swiata
                            na prowincje i z powrotem -
                            globtroterfelix

                            p.s.A w Czechowie Pani Byla?
            • Gość: AB Jestem za a nawet przeciw IP: *.gorzow.mm.pl 29.03.04, 03:45
              Benito napisał:
              > I masz racje i nie masz...

              Jestem za a nawet przeciw!
              Skąd my to znamy?
              • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 29.03.04, 03:59
                Hey AB,
                W zyciu wszystko jest...wzgledne.
                Usciski
                :)
                • Gość: słuchacz Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.vanet.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 29.03.04, 10:30
                  Wszystko oprócz Bernarda....
                  • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 30.03.04, 08:48
                    Hey sluchacz,
                    Masz racje...
                    Jestem bezwzglednie najlepszy...
                    he he he he he
                    Pozdrawiam (serdecznie)
                    :)
                    • Gość: AB Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.gorzow.mm.pl 31.03.04, 00:01
                      Gość portalu: Bernard napisał(a):
                      > he he he he he

                      O! Benua już 5 razy się śmieje!
                      Zdzichu, przecież ty nigdy sportu nie lubiłeś,
                      nie brakuje ci więc oddechu?
                      • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 03.04.04, 19:40
                        Hey AB,
                        He h....
                        :)
                        • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 04.04.04, 22:56
                          Hey,
                          Wystarczy tych niepowaznych dowcipow w tym watku...
                          Odsloniecie pomnika Szymona juz za pare tygodni...
                          Apeluje do uczestnikow fortum ktorzy nie mieli jeszcze okazji wesprzec
                          inicjatywy...
                          Potrzebne sa pieniadze by pokryc koszty pomnika.
                          Redakcja Gazety z usmiechem przyjmie kazdy datek..
                          Jest czas na gadanie, jest tez czas na pokazanie co naprawde myslimy...
                          Serdecznie pozdrawiam
                          • Gość: au Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 01:08
                            Gość portalu: Bernard napisał(a):
                            > Potrzebne sa pieniadze by pokryc koszty pomnika.
                            Sprawdzałem! Ty jeszcze żadnej cegły nie kupiłeś!

                            > Redakcja Gazety z usmiechem przyjmie kazdy datek..
                            Redakcja Gazety już dawno się na ciebie wypięła.

                            > Jest czas na gadanie, jest tez czas na pokazanie co naprawde myslimy...
                            Napisałbym, co o tobie myślę, ale cenzura by mi skreśliła.

                            > Serdecznie pozdrawiam
                            Spadaj, pókim dobry dla zwierząt.
                            • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 05.04.04, 04:15
                              Hey au,
                              Oczywiscie jak zawsze wiesz co i gdzie sprawdzic...
                              Dom postawilbym ci z tych cegielek...
                              Wplac i nie zlosc mnie bo jem kolacje...
                              Serdecznie podrawiam
                              PS.A bestia to ja jestem he he he
                              I tez Cie tak lubie ze....nie napisze.
                              :) Powodzenia
                            • Gość: kynolog Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.siec / *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.04, 23:12
                              "...Spadaj, pókim dobry dla zwierząt...."

                              A wydawaloby sie ze Bernardyny sa przyjazne ludziom.... jak to pozory myla....
                          • Gość: kibic Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.siec / *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.04, 01:27
                            "...Wystarczy tych niepowaznych dowcipow w tym watku..."
                            Jedynym "powaznym dowcipem" w tym watku jest nijaki Bernard....
                            • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 05.04.04, 04:02
                              Hey kibic,
                              Dziekuje.
                              Twoja opinia wiele znaczy...
                              :)
                              • Gość: AB Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.gorzow.mm.pl 05.04.04, 04:50
                                Gość portalu: Bernard napisał(a):
                                > Twoja opinia wiele znaczy...

                                To ty jesteś jak ten proszek,
                                co lepszy od wybielaczy?
                                • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 05.04.04, 06:31
                                  Hey AB,
                                  Tak, to ja...
                                  Tak w nocy, jak i za dnia...
                                  :)
                                  • Gość: tropiciel Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.siec / *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.04, 20:21
                                    "...oraz mieszkający w Kanadzie Bernard Dobryniewski. To dzięki inicjatywie
                                    gorzowianina zza oceanu prezydent miasta zlecił założenie konta,...."

                                    Tak, to ja...
                                    > Tak w nocy, jak i za dnia...
                                    > :)

                                    Czy Twój wpływ na prezydenta wynika z dawnych partyjnych ukladów? Może namówisz
                                    Go na podjęcie remontu jakiejś walacej sie kamienicy a nie budowania, za
                                    przeproszeniem - "Słowianek".
                                    No i rozumiem Twój exodus do Kanady - tam możesz świrować demokratę... tutaj
                                    chyba za dobrze Cię zanali... nie polatał bys....
                                    • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 15.04.04, 01:51
                                      Hey tropiciel,
                                      Ten watek dotyczy Szymona Gietego.
                                      Ataki na moja osobe przyjmuje z przyjemnoiscia na innych watkach.
                                      Pozdrawiam.
                                      • Gość: AB Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.gorzow.mm.pl 15.04.04, 02:05
                                        No patrzcie, qrwa!
                                        Jednak to komuch na banicji.
                                        Zgłoście to ambasadzie kanadyjskiej.
                                        Oni takich nie lubią.
                                        Wsadzą do puszki, a potem w samolot.
                                        Rrzucą nad Szkocją lub trafi wreszcie na Sikorskiego obok Szymona.
                                        • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 15.04.04, 02:37
                                          Hey AB,
                                          Milego dnia zycze...
                                          :)
                                      • hiro Re: Jestem za a nawet przeciw 15.04.04, 21:30
                                        Gość portalu: Bernard napisał(a):

                                        > Hey tropiciel,
                                        > Ten watek dotyczy Szymona Gietego.
                                        > Ataki na moja osobe przyjmuje z przyjemnoiscia na innych watkach.
                                        > Pozdrawiam.
                                        OBIECUJĘ,ŻE PRZYJEMNOŚCI ci huju w dupe jebany nie zabraknie
                                        • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 16.04.04, 02:45
                                          Hey hiro,
                                          Stesknilem sie za Toba przyjcielu....
                                          Cala reszta to takie..... nieudczniki w powrownniu do Ciebie...
                                          Wesolych Swiat!
                                          Pozdrawiam
                                      • Gość: tropiciel Re: Jestem za a nawet przeciw IP: *.siec / *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.04, 22:44
                                        Watek jak najbardziej odpowiedni.... Dlatego że kiedyś Ty jako partyjniak
                                        o "władca" życia i smierci w Gorzowie goniłeś takich kloszardów jak Szymon
                                        Giety a teraz qrwa pomniki mu stawiasz. Co to ma być - ekspiacja za winy
                                        ówczesne? Nie ma łatwo - przyjedź do kraju zo bacz co o tobie myśla ci co Cie
                                        znali....
                                        • Gość: Bernard Re: Jestem za a nawet przeciw IP: 5.5D* / *.ed.shawcable.net 16.04.04, 02:47
                                          Hey tropiciel,
                                          Tropisz, tropisz i ..... tropisz...
                                          Byl taki piesek co sie Tropek nazywal..... samochod go przejechal..
                                          Szkoda...'\
                                          Serdecznie pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka