Dodaj do ulubionych

Rozpoczynam proces adopcyjny

09.03.09, 11:05
Rozpoczynamy właśnie proces adopcyjny, jestem pełna obaw ale
podekscytowana.Chciałabym wymieniać się opiniami z innymi osobami w
podobnym położeniu.
Obserwuj wątek
    • mamakasia6 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 18.03.09, 16:53
      Witam ja już mam to za sobą ale pamiętam każdy miesiąc czekania a w
      ostatnim miesiącu każdy dzień , nie wiem jak Ty ale ja byłam paletą
      emocji radość, lęk ,smutek ,zmiana nastroju ,łzy, śmiech a w tym
      ostatnim okresie czyli miesiąc przed przyjściem synka do domu nie
      mogłam jeść, spać ale kiedy przekroczył próg naszego domu zostałam
      UZDROWIONA smile
      potraktuj to jak okres ciąży szukaj ciuszków mebli kupuj gazety o
      dzieciach ale nie przeginaj i pamiętaj każdy jest inny, czekanie to
      cudowny okres ale jak już weźmiesz dziecko w ramiona nie ma nic
      cudowniejszego. powodzenia.
          • doro-doro Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 07.07.09, 23:43
            Ja złożyłam dokumenty do OA 3 stycznia, 24 października miałam zapoznanie z moją niunią, a 5 grudnia zabrałam ją do domu. 15 stycznia oficjalnie zostałam mamuśkąsmile
            Aha. Kursy skończyłam 26 maja, żeby było śmieszniej smile
            Powodzenia smile
          • roko74 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 04.04.12, 07:33
            Witam serdecznie. jeżeli chodzi o wiek dziecka ,,dobrego" do adopcji to nie ma takiego. My mamy już za sobą 3 letnią dziewczynkę a przed sobą 13 miesięczną dziewczynkę!! Ze starszym dzieckiem trzeba delikatniej postępować zanim zacznie rozumieć kto to mama i tata co oni tak naprawdę znaczą!! Trzeba delikatnie podchodzić z odwiedzinami znajomych i rodziny. Trzeba sobie dać troszkę czasu na przyzwyczajenie dziecka do was a nie do znajomych i rodziny. Dziecko musi was zaakceptować jako rodziców. Na pewno z dzieckiem dacie sobie radę !! najgorzej będzie z sądami !!!!!!!! To będzie koszmar !!!! W WARSZAWIE, RZESZOWIE , jeszcze jako tako idzie ale w np. W ZIELONEJ GÓRZE to ...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! radzę się wystrzegać tego rejonu!!! pozdrawiam i życzę powodzenia !!
        • iwona_76 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 18.04.09, 16:32
          Witaj,Ja mam pytanie. W maju rozpoczynamy kurs w ośrodku adopcyjnym.
          Właśnie ma do napsiania podanie o adopcje i nie wiem jak do tego się
          zabrać. Jesli możesz, to proszę napisz jak to sforułować. Dziękuję.
          Pozdrawiam
          • doro-doro Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 12.07.09, 20:37
            Witaj. Napisz o sobie i swoim mężu. Gdzie pracujecie, o waszych zainteresowaniach, że staraliście się o dziecko i podaj powód dlaczego go nie macie. I że bardzo pragniecie je mieć. I że skoro nie możecie mieć własnego, to bardzo chcielibyście adoptować, żeby stworzyć dziecku prawdziwy dom, dać miłość, poczucie bezpieczeństwa, żeby je kochać i być przez nie kochanym.
            Wiem, że to strasznie oklepane sformułowania, ale tak to mniej więcej wygląda. Piszcie o Waszych uczuciach i emocjach. I nie oszukujcie u psychologa smile W trakcie szkoleń wyłapują niezgodności. Nie wiem, czy jest tu jakaś skrzynka pocztowa, bo rzadko się loguję i nie zawsze mogę znaleźć swoje wątki. Jak masz pytania to śmiało pytaj - jak tylko będę mogła to coś podpowiem.
            Pozdrawiam i trzymam kciuki smile
              • deminiminis Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 13.07.09, 16:02
                slonko81marta napisała:

> Ja mam trochę inny problem - chciałabym i boje się - czy to normalne, ze myślę,
                > ze mogę nie podołać, że mogę nie pokochać tego dziecka. Czy z takimi rozterkami
                > powinnam w ogóle się za to brać?

Rozterki zupełnie normalne, gorzej gdyby ich nie było. Pytanie jak to się
                rozwinie. Warto iść do OAO i porozmawiać z osobami, które mają styczność z tymi
                problemami na co dzień. Może nawet warto zacząć kurs, szkolenie... wtedy wiele
                sie wyjaśni i rozjaśni. Powodzenia.
                • monia515 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 17.07.09, 15:01
                  A ja nie wiem od czego zacząć. Boje sie i swoich uczuć i całej
                  procedury. Powiedźcie- co powinnam zrobic najpierw, gdzie sie udać,
                  jakie formalności należy spełnic. Czytałam informacje na stronie OA,
                  ale to są suche informacje, a mnie interesuja szczegóły:
                  -gdzie iść, co powiedzieć, jakie papiery złożyc, ile spotkać/z kim
                  mnie czeka, jakie szkolenia, ile...
                  dosłownie wszystko...
                  Mam już 40 lat/mąż 35- 10 lat starałam sie zajśc w ciążę, mam za
                  sobą mnóstwo badań, zabiegów, in vitro. W tym roku przeszłam
                  operacje usuniecia przydatków i jajnika- nie mam szans na naturalne
                  poczęcie.
                  W końcu podjęlismy decyzję o adopcji, ale ... boje się.
                  pomóżcie.
                  Pozdrawiam serdecznie.

• leli1 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 17.07.09, 21:13
                    monia, tylko spokojnie.....smile
                    Jesli decyzje macie juz za sobą i jestescie juz gotowi, to powinnas udac sie na razie na wstepna rozmowe do OA. Najpraktyczniej takiego, ktory jest najblizesz waszego miejsca zamieszkania, ale oczywiscie nie ma takiej koniecznosci i jezeli macie jakis "upatrzony" to takze mozecie.
                    Tam dowiesz sie wszystkiego, jak przebiega procedra, jakie papiery sa wam potrzebne i czego mozecie sie spodziewac. Pozniej pewnie zostaniecie zapisani na kurs, kwalifikacje i ....oczekiwanie smile.
                    Zycze wytrwalosci i pozdr.
                    • agnieszkaaa3 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 09.11.09, 14:10
                      Witam po raz pierwszy. Również jestem na początku drogi do adopcji. Mam pytanie: Czy kurs dla przyszłych Rodziców Zastępczych jest również brany pod uwagę, czy jednak należy "zrobić" kurs dla Rodziców Adopcyjnych? Z góry dziękuję za informację

Agnieszka smile
                • fiona40 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 14.10.10, 11:37
                  Hejka my z mężem jesteśmy już po rozmowie z psychologiem, i obecnie chodzimy na szkolenia.Szkolenia są spoko ,tylko jeszcze długa droga przed nami , po szkoleniach wizyta kuratora potem ,decyzja czy sie nadajemy na rodziców adopcyjnych.W marcu złożyliśmy papiery ,w sierpniu mieliśmy rozmowe z psychologiem ,od września szkolenia .decyzja bedzie gdzieś na wiosnę ,więc troszkę to trwa .Ratunkiem jest cierpliwość .Mam nadzieję ,że skończy sie dobrze .Powodzonka życzę wam wszystki .
      • maciejka333 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 19.06.12, 20:21
        Witam.My z mężem również chcemy adoptować dziecko,byliśmy na rozmowie ale musimy czekać żeby wogule zacząć ten proces,ponieważ obydwoje jesteśmy po rozwodach to minimum 3 lata małżeństwa,ale chciałabym się skontaktować z osobami,które są już w trakcie procesu,żeby jak najwięcej się dowiedzieć.Mój brat również adoptował dwujkę maluchów,ale każdy proces adopcyjny jest inny(brat ma gospodarstwo),my mieszkamy w mieście,pracujemy ale ja na zlecenie narazie i z tym też może być problem i tego właśnie się boję,bo idąc na rozmowe do OA byłam w skowronkach,niestety pani dyrektor ostudziła moje emocje,bo np.nasza sytuacja materialna według nas i ztego co wyczytałam w internecie jest wystarczająca,ale nato wychodzi że sie mylimy.ale zobaczymy co powie w przyszłym roku.Gdyby ktoś z was chciałby się podzielić wiedzą,przeżyciami i tp to prosze napisać na meila; Rybka106@buziaczek.pl
        Pozdrawiam Mała
    • sonia-3 Re: Rozpoczynam proces adopcyjny 07.04.12, 20:08
      My również jesteśmy w trakcie procedur adopcyjnych. Jeszcze pozostały szkolenia, ale te rozpoczną sie dopiero na jesień. Mamy córkę biologiczną 8- letnią, a chcemy adoptować kilkuletnią dziewczynkę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka