kikawro 04.05.06, 19:00 czy któraś z Was uzywa chusty do noszenia dziecka??? jak sie sprawdza, jakich producentów polecacie, ile kosztuje, czy faktycznie warto??? proszę o Wasze opinie pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kajtanka Re: chusta dla niemowlaka 04.05.06, 20:15 Ja kupiłam i zaraz sprzedałam. Kupiłam bebelu model lulu więc dobrej firmy ale moje dziecko nie chciało w niej być, może było za duże miało ok 2 miesięcy. Nie wiem. Ja nie umiałam jej używać, ale są mamy które bardzo sobie je chwalą. MOże warto pójśc do sklepu i poprostu wyprubować. Bebelulu kosztuje nowa od 149-159 w zalezności od modelu, więc spory wydatek. Pozdrawiam cieplutko )) Odpowiedz Link Zgłoś
ankw Re: chusta dla niemowlaka 04.05.06, 22:43 www.husta.pl - ok 50 zł; warto, ale dziecko trochę sie musi przyzwyczaić, a Ty musiesz nauczyć się je wkładać do chusty; u mnie na początku dziecko wyło przy wkładaniu, bo robiłam to trochę niezgrabnie, ale wprawa przyszła z czasem Odpowiedz Link Zgłoś
lisabette Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 20:07 ankw napisała: > Ty musiesz nauczyć się je wkładać do chusty; u mnie na początku dziecko wyło > przy wkładaniu, bo robiłam to trochę niezgrabnie, ale wprawa przyszła z czasem Dziecko wkłada się do chusty leżącej na równym podłożu (może to być przewijak, łóżko, stół) i z dzieckim zakłada się chustę, ale nie podnosi się jej, tylko przychyla się do chusty i jak założy się na ramię, dopiero unosi się dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
ankw Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 22:09 do mojej była instrukcja z wkładaniem malucha przy włozonej już na ramię chuście; ma to trochę sensu, bo gdy już mały wyje niemożliwie z nudów na spacerze to na dworze tak go mogę zapakować do niej; ponoszę go ze 200 metrów - zmęczy się oglądaniem świata, wtedy z powrotem do wozu; mały waży onad 8 kg - nie dałabym rady go targać taki kawał trzymając na rękach i ciągnąc z sobą starszaka Odpowiedz Link Zgłoś
lisabette Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 20:04 Właśnie nabyłam chustę Lulu, dziś po raz pierwszy nosiłam dziecko i było ok., córcia spała smacznie. Myślę, że się przyzwyczaimy Odpowiedz Link Zgłoś
nataliaostrowska Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 21:22 a mi ortopeda od bioderek powiedzial, ze absolutnie nie kupowac, bo moga wystapic problemy z biodrami. tez chcialam kupic, boja czesto plakala, ale w koncu mnie ten ortopeda przestraszyl Odpowiedz Link Zgłoś
ankw Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 22:10 idziemy do ortopedy w przyszłym tygodniu - zapytam lekarza Odpowiedz Link Zgłoś
mama_szymonka Re: chusta dla niemowlaka 06.05.06, 21:30 Mi chusta rozwiazała problem karmienia na spacerkach. Jak synek potrzebuje sie przytulić do cycusia , to do chusty i po kłopocie.Nie potrzebujemy ławki ani intymnego miejsca .Potem się ulula i do wózka .Ja wybrałam Tikamak Red Castle [ spodobał mi się materiał i zaokrąglone i wypchane bawełną brzegi -pomyślałam , że przy pozycji siedzącej dziecka mogą stanowić miękką podpórkę pod główka i pod kolanami-ale to dopiero sprawdzimy za jakiś czas; no i pod klamrą poduszeczka -nie ugniata na ramieniu] ale myślę , że każda jest dobra. Odpowiedz Link Zgłoś
iws Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 21:22 z ciekawości - po co nosić dziecko w chuście gdy śpi? nie wygodniej mu w łóżeczku? czy śpi na spacerze? a jesli na spacerze to jak długo możesz nosić w chuście dziecko bez zmęczenia? i ile dziecko waży? Odpowiedz Link Zgłoś
lisabette Re: chusta dla niemowlaka 05.05.06, 22:38 iws napisała: > z ciekawości - po co nosić dziecko w chuście gdy śpi? nie wygodniej mu w > łóżeczku? Dziecko usnypia w chuście, a nosi się gdy jest rozdrażnione, ma kolkę lub tp. Poczytaj na www.bebelulu.pl Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek25 Re: chusta dla niemowlaka 06.05.06, 10:07 Ja mam chuste z Allegro (chusta.pl) i tez lezala u mnie w szafie dopoki nie sprbowalam innego sposobu noszenia. A wiec mala nie lezy w niej , tylko siedzi tak jak w nosidelku (sposoby noszenia sa podane w instrukcji na plytce) przodem do mnie. Tak jej sie to spodobalo ze biore chuste ze soba na spacerek. jak zaczyna sie drzec w wozku to hop do chusty i jest szczesliwa! Polecam! a mala ma juz prawie 4mce. Odpowiedz Link Zgłoś
kakot Re: chusta dla niemowlaka 07.05.06, 10:23 po co nosic gdy spi? ano po to, zeby spalo wlasnie... nie wiem, gdzie mojej corze wygodniej, wiem, ze w dzien uspiona i odlozona do lozeczka zaczyna straszny ryk. i tak jest postep, bo w nocy juz ladnie spi sama - ma 2 mies. Odpowiedz Link Zgłoś
arsz Re: chusta dla niemowlaka 07.05.06, 10:01 Mam lulu. Jest super. Mały wkładany był już jak miał z tydzień. Mi ortopeda powiedział, że chusta jest ok. Tylko strony trzeba zminiać. Ale wiem, że co lekarz to opinia. Odpowiedz Link Zgłoś
czajkax2 chusta jeszcze raz 07.05.06, 10:17 chusta jeszcze raz Autor: kikawro 07.05.06, 10:09 + odpowiedz dzieki za wszystkie opinie, forum jest super! czytając Wasze posty mam kolejną wątpliwość: czym rózni się chusta firmy np. bebelulu od chusty ze sklepu chusta.pl OPRóCZ CENY oczywiscie? Czy przekłada sie to w jakiś sposób na jakość i przede wszystkim bezpieczeństwo i wygodę dzidziusia? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
havena Re: chusta jeszcze raz 07.05.06, 10:47 Moze jakoscia wykonania i uzytego materialu? Pewnie tym samym co dzinsy z bazaru i firmowe Pozdrawiam, Havena Odpowiedz Link Zgłoś
ankw Re: chusta jeszcze raz 07.05.06, 21:05 chyba KANGALU najbardziej przypomina to nosidełko z chusta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
marli3 Re: chusta jeszcze raz 12.05.06, 20:44 Chwalą się na stronie bebelulu, że będzie coś w TVN Style w najbliższą sobotę. Ciekawa jestem. Odpowiedz Link Zgłoś
lisabette Re: chusta jeszcze raz 12.05.06, 21:07 W czerwcowym Twoim STYLU jest artykuł o chustach Bebelulu, a własciwie o ludziach, którzy je "wymyślili" i założyli firmę. Odpowiedz Link Zgłoś