Dodaj do ulubionych

Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top lista

08.11.08, 15:43
Wiem, że o wózkach było tu już mnóstwo wątków, ale takiego jeszcze
nie znalazłam. Zachęcam do wpisywania marek wózków waszym zdaniem
najlepszych zimową porą. Jeśli przy okazji dodacie pare słów na
temat danego modelu, to będę wdzięczna. Przeczytałam kilka wątków o
wózkach i nadal jestem w lesie - nie wiem, jaki wózek wybrać i czym
się kierować przy wyborze. Wszystkie te kółka: duże, małe,
pompowane, lane; gondole takie siakie... aż głowa boli.
Moja córcia ma sie urodzić na przełomie styczeń/luty więc interesuje
mnie sprzęt, który będzie dobry zwłaszcza przy niepogodzie. Dodam,
że jestem dosyć wątłą osobą i waga wózka też będzie dla mnie miała
znaczenie. Chętnie skorzystam z waszych rad. Pozdrawiam gorąco w te
coraz chłodniejsze dni.
Obserwuj wątek
    • dagga77 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 16:27
      Ja mam wózek (ABC Design)model Rodeo nie wiem czy to odpowiedni model na zimową pore ale mi sprawuje się dobrze,gondola jest duza jak dla mnie moja córka ma dwa miesiace i swobodnie się w niej mieści i myśle że spokojnie do lutego w niej pojeździmy, chyba żebędzie zbyt ciekaw swiata bo niestety nie ma regulowanego pod głową jak to jest w niektórych gondolach.Co do wagi to dla mnie tez to było ważne i waży on 12kg z zamontowaną gondolą a kiedy zmienie na spacerówkę to waga wynosi 11kg.kiedy zdecydowałam się na kupno tego wózka znalazłam mało na jego temam mimo to zdecydowała się go kupić i jak na razie nie żałuje choc mam go dopiero dwa miesiące ale pokonałam juz troche drogi bo codziennie odprowadzam i odbieram starszą córke ze szkoły a mam do niej kawałek drogi.Oprócz tego spacery,zakupy więc troche kilometrów już ma na "liczniku".
      Pozdrawiam i popieram wybór wózka to nie lada sztuka do końca nie wiadomo czy był słuszny nawet jak go juz maszsmile)
    • anulka_22 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 18:52
      My wybraliśmy wózek Roan Marita.
      Jeszcze nie wiem jak się sprawdza (tp 1 grudnia), ale zdecydowaliśmy się na ten
      model, bo ma:
      - duże, pompowane koła
      - dużą gondolę, do której dokupiliśmy polarowy śpiworek - Córcia będzie mieć
      ciepło smile
      - w gondoli można podnieść oparcie do pozycji siedzącej
      - gondola ma też funkcję kołyski
      - wózek łatwo się prowadzi (choć swoje waży - około 15 kg) i ma miękkie
      zawieszenie - można dzidziem "bujać"
      - bardzo przystępna cena - za komplet z bajerami zapłaciliśmy ciut ponad 1000.
      Jak Córcia nam podrośnie zainwestujemy w fajną parasolkę a tymczasem mamy
      gondolę + spacerówkę na ciężkie tereny (montowaną w 2 kierunkach jazdy).
      pozdrawiamwink
      • lamciad Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 19:36
        Jak dla mnie nie ma lepszego wózka jak emmaljunga i to chyba każdy
        model można spokojnie polecić),bo:
        -rodziłam w styczniu i gondola świetnie osłaniała dziecko od wiatu
        (nigdy nie używaliśmy kombinezonu,jedynie śpiworek do wózka)
        -leciusieńko się prowadzi mimo,że sam wózek trochę waży
        -wszystkie koleżanki zmieniły już pojazdy na lekkie parasolki,a te
        które miały na stanie emmeljungi jeżdżą nimi dalej
        -świetna szwedzka jakość
        -łatwo potem sprzedać,bo zapotrzebowanie jestsmile



        href="tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10721;29/st/20080118/e
        /Kajtula/dt/13/k/6f52/event.png[/img]"
        target="_blank">tickers.tickerfactory.com/ezt/d/4;10721;29/st/2008011
        8/e/Kajtula/dt/13/k/6f52/event.png[/img]</a>
    • kaeira Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 20:23
      Bartatina Classic firmy Jedo, na paskach, z pompowanymi kołami.
      Genialna amortyzacja i odporność, szczególnie na nierównym terenie, wysokich
      krawężnikach, śniegu, piasku, itp. Wspaniała "bujalnosć". Szeroka wygodna
      gondola. Stosowaliśmy go m.in. do spania i leżenia w domu przez kilka pierwszych
      miesięcy jako "łóżeczka"
      Byliśmy z tego wozka bardzo, bardzo zadowoleni - tani, dwa lata temu gondola
      plus spacerówka ok. 750zl.

      Nie polecam jako wózek dla np. 2 czy 3 dzieci- bo jednak wkradają się drobne
      usterki. Dla innych (szczególnie dla dzieci jesienno-zimowych), dla osób dużo
      spacerujących do różnorodnym terenie - jak najbardziej!

      PS. W TVN idol-terapeuta wink Paweł Zawitkowski zdecydowanie polecał wózki na
      paskach jako lepsze dla dziecka.
    • mika_p Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 20:48
      Duże koła.
      Pamiętasz zimę trzy lata temu, jak w sylwestra sypnęło śniegiem? Napadało,
      napadało, potem ciut się ociepliło i trochę śnieg rozmiękł i zaraz ścisnął mróz.
      I taki rozdeptany, zamarznięty śnieg pokonają tylko duże koła.
      Poza tym, jak odśnieżane są drogi, to wzdłuż nich powstają wały sniegu, także na
      przejściach dla pieszych - duże kółka przejada po tym, małe się zakopią.
      • aniulekq Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 22:40
        Ja mam w planach kupic Bartatinę tylko model Freeline plus - na
        paskach nie wahaczach. Tyle dobrego naczytałam się o tym wózku więc
        chyba będzie się dobrze sprawował w zimie.
    • dorianne.gray Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 08.11.08, 23:48
      Roan Marita.
      • my_valenciana Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 03:01
        Przesiedziałam w necie trzy miesiące, wypisując wagę, wymiary i
        opcję. Powiem jedno - albo wózek jest dobry, albo lekki. Ja wybrałam
        Emmaljungę city cerox 360 - jestem bardzo zadowolona z jazd próbnych
        - bez dziecka wink)). Dodatkowo zakupiłam jeszcze holenderski wózek
        joolz bloom - bardzo podobna jakość, też świetnie się prowadzi.
        Jednak po wypróbowaniu mnóstwa wózków - w sklepach tylko niestety -
        stwierdzam, że nie ma lepszej firmy niż emmaljunga - modele dla
        dzieci od urodzenia.
        Ma dwie wady - jest ciężki i drogi. Reszta jak dla mnie najwyższa
        klasa.
        • oliwier111 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 08:55
          Ja zamówiłam z Implastu Bolder 3 - ma dużą i głęboką gondolę, spore
          koła, nawet dobrze się prowadzi, cena średnia, zawieszenie może być,
          spacerówka rozkłada się na płasko więc dziecko będzie mogło w
          wygodnej pozycji sobie pospać , a w gondolce można podnieść oparcie.
          To mi wystarczyło, a jeszcze w necie większość pozytywnych opinii.
          • lauresia Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 11:03
            Ja również miałam Bartatinę Classic firmy Jedo, i byłam zadowolona, wózeczek tak
            jak napisała kaeira ma rzeczywiście świetną bujalność i świetnie amortyzuje
            wstrząsy ,a to ważne jeśli chodzi o noworodka,gondoli używaliśmy do 6 miesiąca a
            moja córka do malutkich nie należy,spokojnie by jeszcze pojeździła lecz zrobiło
            się gorąco i zmieniłam jej na spacerówkę,kupiony w listopadzie 2007 kosztował
            970zł.Polecam!
    • jalawenda Wozki emmaljunga sa ok... 09.11.08, 11:56
      Kupilam czetry lata temu wozek emmaljunga dla mojego synka. Poniewaz
      urodzil sie pod koniec listopada wozek sprawdzil sie zimowo
      znakomicie. Latwy w prowadzeniu, duza gondola, metalowy koszyk na
      zakupy, pompowane kola latwo zdejmujace sie, raczka regulowana. Jest
      to wozek duzy i raczej na pietro go nie wniesiesz ale... ja dluzszy
      czas wciagalam go na 3. pietro i nic jemu sie nie stalo (mnie tez
      nie smile ). Spacerowka jest duza. Spokojnie mozna wozic w nim dziecko
      nawet do pierwszej klasy szkoly podstawowej wink . Jest to wozek dosc
      drogi ale mysle, ze warto.Mam nadzieje zaczac go uzywac znowu w
      maju. smile
      Skoro rodzisz na przelomie stycznia i lutego wydaje mi sie, ze
      baedziej potrzebujesz wozka wiosennego niz zimowego. Tak czy tak pod
      koniec lata albo jesienia bedziesz musiala "przerzucic" sie na
      spacerowke.
      Pozdrawiam,
      jalawenda
      • mufa81 Wózki - top lista 09.11.08, 12:11
        Wszystkim wam bardzo dziękuje za podpowiedzi. Zwłaszcza za
        przedstawienie zalet dużych kół. Właśnie spisałam sobie wszystkie
        modele, które do tej pory mi poleciłyście i zamierzam szukać ich
        opisów na stronach internetowych. Coś jednak musi być w tych
        Emmaljungach, że wszyscy je tak chwalą... Pozdrawiam wszystkie
        mamusie i ich pociechy "wyszłe" i "niewyszłe"smile
        • lamciad Re: Wózki - top lista 09.11.08, 14:32
          <Coś jednak musi być w tych
          Emmaljungach, że wszyscy je tak chwalą
          Myślę,że Szwedzka jakośćsmileJeden z niewielu wózkow nie produkowany w
          Chinach(a wierzcie mi,że nawet "gwiazdorskie" Bugaboo to made in
          China)
          • patysia00 Re: Wózki - top lista 09.11.08, 15:23
            też chciałam boldera 3, ale znalazłam wózek mikado oxford. Jest
            identyczny jak bolder, ale tańszy i można wybrać wersję 4 lub 3
            kołową. Ja rodzę w styczniu i wydaje mi się, że mikado będzie w sam
            raz. A Tobie radzę się zastanowić... skoro rodzisz na przełomie
            stycznia i lutego to naprawdę potrzebny Ci zimowy wózek?
            • mufa81 Re: Wózki - top lista 10.11.08, 19:59
              Dzieki za sugestie. To moja pierwsza ciąża i prawde powiedziawszy
              mały jest poziom mojej wiedzy na temat "instrukcji obsługi dziecka i
              wszelkich akcesorii z nim związanych"smile Prawdopodobnie na pierwszy
              spacerek będę mogła wyjść w połowie lutego, a podejrzewam, że w
              kwietniu będzie się już robiło coraz cieplej. Może rzeczywiście
              macie racje z tym wózkiem "wiosennym". Tobie życzę łatwego porodu w
              styczniu i w ogóle wszystkiego dobrego. Pozdrawiam.
          • cherie85 Re: Wózki - top lista 09.11.08, 15:25
            my tez mamy emmaljunga.. te wozki sa niezastapione i prawie niezniszczalne.. to
            szwedzka firma ... czyli robiona na zimne zimy.. w dodatku gondole sa
            najwiekszena rynku... kuzynka dzieci na tej firmie wyjezdzila- jeden gleboki
            dal rade 3 pokoleniom
          • mufa81 Re: Wózki - top lista 10.11.08, 19:54
            Mój mąż pracuje w firmie, która sprowadza na rynek polski pewne
            produkty z Chin właśnie i ma wręcz obsesje. Nie dość, że sprawdza
            wszystkie metki, to nawet jak jest na nich napisane, że towar
            wyprodukowany w Polsce i tak uparcie twierdzi, że pewnie tylko
            składany, a wszystkie części pochodza z Chin. Z tego co mi mówił, to
            istnieją tego typu kruczki prawne... W każdym razie mam zakaz
            kupowanie produktów chińskich.
    • beliska Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 17:16
      Wymieniane tutaj wózki: Roan, Emmaljunga i Bartatina mają wiele wspólnego z sobą. Przede wszystkim najbardziej stabilne i dobre klasyczne zawieszenie, duże, głębokie gondole, odpowiednie koła. Niezależnie który z nich wybierzesz, wózek powinien się spokojnie sprawdzić na trudnym terenie, w zimie.
      Ja mam Roana Maritę, bo odpowiadał mi klasyczny wygląd tego wózkasmile Oczywiście spełniał wszystkie inne wymagania w tym chciałam, by był odpowiedni na zimę. Koleżanka kupiła Bartatinę. Obydwie mamy spore dzieci i dobrze byłoby je powozić w gondoli do końca zimy, a te wózki mają największe gondole na rynku.
      Roan Marita wymaga niemalego samochodu do przewiezienia-to spory wóz, faktycznie dobrze się go prowadzi, mimo kół pompowanych nie jest aż tak bardzo ciężki. Skrzypi nówka przy kołach, ale wystarczy popsikać wt-em i jest ok. Dla mnie ogromnym plusem jest możliwośc pobujania dziecka, bo Miśkę wybudzają pierdziochy-czasem wystarczy bujnąc parę razy i zasypia.
      • olek771 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 17:30
        Dla styczniowego synka mielismy Roana Maritę i doskonale się
        sprawdził jako gondola (ze spacerówki byłam mniej zadowolona) na pół
        roku. Teraz lada dzień ma się pojawić kolejny Maluch, dla niego
        kupilśmy wózek głęboki Classic polskiej firmy Hebart i mam nadzieję,
        ze się sprawdzi (wygląda bardzo klasycznie, zawieszenie na
        wahaczach, duża gondola, duże koła).
        • silyya Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 22:07
          Ja mam wózek BEBECAR Style AT i jestem bardzo zadowolona.
          Polecam Ci stronkę www.bobowzki.com.pl
          Tam masz cała masę wózków do wyboru,do koloru,opisanych,ze zdjęciami.
          • sympatyczna1980 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 09.11.08, 22:53
            emmaljunga smart duo combi - uzywamy juz 19 miesiecy i jest to
            naprawde niezastapiony wozek. Polecam !!!
            • epb3 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 10.11.08, 15:34
              sympatyczna1980 napisała:

              > emmaljunga smart duo combi - uzywamy juz 19 miesiecy i jest to
              > naprawde niezastapiony wozek. Polecam !!!


              ja uzywam 13m. gondola byla od pazdziernika do kwietnia - zawsze cieplo i
              przytulnie. spacerówka tez jest duza i wygodna.
              także polecam!
    • memphis90 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 10.11.08, 19:08
      Zimą sprawdzają się:
      -duże, pompowane koła
      -duża, pojemna gondola
      Te cechy mają wózki Roan i Jedo, dlatego będę je polecać.
      • malwes Bebecar Vector AT lub Stylo AT 10.11.08, 19:45
        Różnią się miękkością zawieszeni i amortyzacją. Mają duże, pompowane
        koła, skrętne (ale nie obrotowe). Duża gondola, z regulacją oparcia,
        super wykonanie, nieprzemakalne materiały. Do tego bardzo ładnie
        zrobiona spacerówka (choć dość wysoko ale ja tak lubię). Regulowane
        oparcie do leżenia na płasko (jeśli zimą dziecko już jeździ w
        spacerówce) i przede wszystkim regulacja nie jest na paski tylko na
        mechanizm przesuwny - sztywniejsza i można śpiące dziecko położyć
        używając jednej ręki.
        • paliwodaj Re: Bebecar Vector AT lub Stylo AT 11.11.08, 07:16
          moja coreczka tez ma Bebecar Stylo AT i musze powiedziec ze jest
          fajny (juz go lubie smile, bo przez chwile chcialam zwracac) Ma duze
          kola, ktore bez problemu jada po sniegu, piasku, trawie. Jest cieply
          i doskonale chroni od wiatru.Material jest latwo zmywalny i
          nieprzemakalny. Oczywiscie skrzypi, ale do tego da sie
          przyzwyczaic smileNo jak jak czesc wozkow jest dosc ciezki, bagaznik
          samochodu tez powinien miec duza pojemnosc , aby ten wozek przewozic.
          Kupilam go w ciemno, niestety w zacofanym wozkowo kraju gdzie
          mieszkam nie da razy przetestowac wielu wozkow w sklepie, zostalo mi
          tylko zamowienie przez internet ( z innego kraju na dodatek)
    • magia Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 11.11.08, 08:46
      IMO wozki na pompowanych kolach maja jedna wade.
      Po zimie marzy sie, zeby je zmienic na cos leciutkiego i malego.

      Ja bym zrobila tak, ze na zime kupilabym dowolna uzywana tania
      gondole, a po kilku miesiacach porzadna wypasiona rozkladana na
      plasko spacerowke typu Jane Nomad, PP Atlantico albo jakis lekki,
      jezdzacy jak po masle trojkolowiec np. Maclaren MX3.
      Zreszta opcja maclaren mx3 +gonola a pozniej spacerowka to swietne
      ekonomiczne rozwiazanie.
    • kingulinek Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 12.11.08, 21:49
      Ja polecam Chicco. Gondolka fajniutka i można przypiąć maluszka pasami w
      samochodzie.Stelaż zajmuje mało miejsca w bagażniku a fotelik samochodowy wpina
      sie w stelaż. ja jeździłam tym wózkiem 2,5 roku bardzo intensywnie bo ok. 6km.
      dziennie.Jest lekki i ładnie wygląda. Polecam.
      • malina2005 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 13.11.08, 12:13
        ja mialam dla styczniaka bebcar stylo at i jest wg mnie świetny,
        naprawde sprawdzil się w przeróznych warunkach.a sposób blokowania
        koł przednich jest bardzo fajny, bo robisz to noga tak jak hamulec
        tylko z drugiej strony.
        ja polecam bardzo smile
    • zaba133 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 13.11.08, 12:53
      z niższej pólki polecam polskie TAKO, duze pompowane koła, bardzo
      dobra ochrona przed chłodem, wózek bardzo solidny
      • 19amatata02 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 13.11.08, 13:00
        ja dla lutowego dziecka kupuje inglesina wiktoria na chromowanym
        stelarzu.
        • kasiol81 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 13.11.08, 17:24
          Roan Marita.
          • janka39 Re: Najlepszy wózek dla niemowlaka w zimie - top 13.11.08, 20:40
            u nas sprawdzil sie deltim fokus. Duża gondola, dość duże (ale nie
            wielkie) pompowane koła, niska cena, więc nie szkoda mi było kasy na
            nową, znacznie lepszą niż w fokusie spacerówkę (pp atlantico)
            Spacerówki, które są w wózkach wielofunkcyjnych z reguły są dośc
            słabe (albo brzydkie: vide mutsy - brrrrrrrrr)., dlatego to tez
            warto wziąc pod uwagę. No, chyba, że nie musisz się liczyć z
            groszem, to wtedy najpierw emmaljunga, a za kilka miesięcy jakies
            peg perego wink
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka