Dodaj do ulubionych

Wpis do legitymacji ubezpieczniowej

13.01.04, 16:15
Mam pytanie - ile czasu jest ważny taki wpis w legitymacji ubepieczniowej-
miesiąc czy 3 czy pół roku? Pytałam 3 księgowych i każda mówi co innego a nie
chciałbym się zdziwić jak bedę zpisywał dziecko do lekarza,ze mam nieważną
legitymację?Mnie sie wydaje ,że miesiąc, wiec ja sobie podbijam co meisiać
zeby nikt sie nei cepiał ale u męża ksiegowa mówi ze półroku.Czyli?Będę
bardzo wdzieczna za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • aniask_mama Re: Wpis do legitymacji ubezpieczniowej 13.01.04, 17:09
      stemplujesz co 2 miesiące - taką info podala GW 6.01.2004
      • aniaop Re: Wpis do legitymacji ubezpieczniowej 13.01.04, 17:37
        tak? A ja wlasnie musialam zaplacic za konsultacje dentystyczna na panstwowym
        ostrym duzurze, bo ostatni stempel mialam 2 miesiace temu. Powiedziano mi, ze
        trzeba co miesiac.
    • asiaap Re: Wpis do legitymacji ubezpieczniowej 14.01.04, 08:49
      zamiast podstemplowanej legitymacji mozesz miec ze soba aktualny druk ZUS RMUA
      pozdrawiam
      asia
      • ainer1 miesiac 14.01.04, 09:26
        • sare Re: miesiac 15.01.04, 17:00
          Wpis do legitymacji jest wazny miesiac. Dzieci do
          18 roku zycia i kobiety w ciazy sa ubezpieczone z urzedu
          ( automatycznie przez panstwo).
          sare
          • paulinapaulinapaulina Do ainer1 i sare 15.01.04, 19:34
            Na jakiej podstawie twierdzicie, że poświadczenie w legitymacji
            ubezpieczeniowej jest ważne jeden miesiąc?

            Paulina
    • sylwiakrol Re: Wpis do legitymacji ubezpieczniowej 16.01.04, 19:57
      Ja wiem, że pół roku i będąc w ciąży, w rejestracji w przychodni zapisali
      sobie kiedy mija mi to pół roku i po tym czasie musiałam pokazać im na nowo
      podbitą legitymację.
    • karollaa Re: Wpis do legitymacji ubezpieczniowej 16.01.04, 21:06
      To dziwne. Mnie nikt jeszcze nigdy nie poprosil o legitymacje ubezpieczeniowa,
      gdy szlam z dzieckiem do lekarza. Tez mi sie wydawalo, ze dzieci do lat 18 sa
      ubezpieczone z urzedu.
      pozdr.
      • ainer1 ZUS RMUA 09.03.04, 12:55
        aktualny tzn z jakiego meisiaca?

        Renia
        • asiaap Re: ZUS RMUA 09.03.04, 17:22
          do 15 marca mozesz miec za styczen . natomiasr po 15tym za luty
          pozdrawiam
          asia
          • ainer1 Re: ZUS RMUA 09.03.04, 22:24
            dziekuje bardzo!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka