nadia00 22.02.04, 22:54 Jestem w 22 tyg. i bardzo chcialabym wiedziec jak wygladaja wasze brzuchy? Sa calkowicie miekkie czy czasem twardnieja?Miala ktoras z was problemy ze skurczami i musiala brac nospe?Prosze o odpowiedz Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 22.02.04, 23:17 Nadia, sporadyczne skurcze (twardnienia macicy) sa mozliwe gdzies od polowy ciazy, zawsze lepiej wtedy sprawdzac stan szyjki macicy. Poszukaj tez na tym forum watkow o twradnieniu brzuszka, bylo ich bardzo, bardzo duzo, ostatnio pare dni temu... Ja jestem w 27 tygodniu i takie twardnienia mam prawie od 10 tygodni, nic sie u mnie nie dzieje, ale szyjke sprawdzam. Pozdrowienia! Odpowiedz Link Zgłoś
cardamomo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 10:01 Ja jestem teraz w 30 tc. Gdzieś do 16 tc miałam miękki brzuch, a później zaczął twardnieć. Teraz przypomina trochę brzuch napięty podczas robienia ćwiczeń. Od 16 tc miałam też skurcze, podczas których brzuch robił się bardzo twardy, ale to podobno normalne i samo mijało. Podczas ciąży wzięłam tylko 1 tabletkę No-spy i to na samym początku ciąży, potem wolałam tego unikać. Pozdrawiam: Odpowiedz Link Zgłoś
lgosia1 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 11:52 no a ja miałam sporadyczne twardnienia- tylko czasami brzuch twardniał mi częściej niż 10 -12 razy (to podobno norma), a jednak szyjka mi się skraca i raczej mam leżeć(teraz jestem w 29 tygodniu). Czyli najważniejsze obserwować tę szyjkę macicy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
przyszla-mama-mikolaja Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:02 ja mialam tez twardy brzuch prawie od poczatku i skonczylo sie na tabletkach f (fenoterol + isoptin) radzo powiedziec o tym lekarzowi...teraz jestem w 35 tyg i czasem mi twardnieje, gdy zapomne o tabletkach. powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
dagle Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:12 Przepraszam za swoja niewiedze, jestem w 22tc i chcialabym sie spytac jak sie sprawdza szyjke, bo nie mam pojecia? Odpowiedz Link Zgłoś
lgosia1 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:47 lekarz mierzy w badaniu dopochwowym swoimi palcami (trochę na oko a raczej na swoje palce - więc gdy dwaj lekarze to dwa wymiary) dlatego ważne, żebyś regularnie chodziła do jednego lekarza (choć w poważniejszych sprawach lepiej moim zdaniem zaciągać opinii kilku. Jak będzie ci się szyjka skracać to lekarz zapewne kaze ci polegiwać i przychodzić do niego co tydzień Odpowiedz Link Zgłoś
tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:03 Dlugosc i rozwarcie szyjki najlepiej sie mierzy USG dopochwowym. Czasami szyjka rozwiera sie od srodka i wtedy ani we wzierniku nie widac, ani w badaniu placami nie stwierdzisz, czy jest odpowiednio zwarta czy nie. Odpowiedz Link Zgłoś
werata Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 13:34 A mi czasem twardnieje tak nad kością łonową, jakby przyłożyć dłoń, to właśnie na takiej powierzchni... dziwne, bo powyżej tego obszaru jest miękki. Czy WY to macie na myśli pisząc o twardnieniu brzuszka ? werata 24tc (wg USG, 26tc wg OM) Odpowiedz Link Zgłoś
nadia00 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 13:41 no mi wlasnie chodzilo dokladnie o to miejsce nad koscia lonowa Odpowiedz Link Zgłoś
tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:05 Hej, jestem w 27 tygodniu, tez mam takie twardnienia: czasmi tylko w okolicach kosci lonowej, czasami z boku, czasami tylko u gory. U mnie szyjka na razie w porzadku, z lekow biore tylko magnez (zapobiega skurczom miesni), no-spa na mnie nie dziala. Odpowiedz Link Zgłoś
werata Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:10 No to w takim razie czy powinnam przyspieszyć wizytę u lekarza z tego powodu??? Zgodnie z planem mam ją dopiero 8.03. Mi się to twardnienie zdarza kilka razy dziennie (4-5), najczęściej jak wstaję po dłuższym siedzeniu, jest bezbolesne i nawet nie przywiązywałam do tego większej wagi... A Wy mi uświadomiłyście, że to moze być problem. Odpowiedz Link Zgłoś
marta1974 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:16 Ja miałam problem z twardnieniem brzucha i lekkim ciągnięciem w dół.Przez jakiś tydzień byłam dzielna ale w końcu poszłam do lekarza - okazało się że skróciła mi się szyjka do 27 mm i założył mi krążek. Nie muszę leżeć plackiem ale muszę się oszczędzać polegiwać i biorę nospę 3 razy dziennie. Tak było w moim przypadku - generalnie radzę udać się do lekarza i zrobić USG dopochwowe żeby sprawdzić czy coś się nie dzieje. Pozdrawiam Marta Odpowiedz Link Zgłoś
kwiatkas Re: do marta1974 24.02.04, 16:30 Jak odczuwałaś to ciągnięcie w dół czy to były opojedyncze ciągnięcia czy stałe ciągnięcie i czy to trwała przez 1 dzień czy więcej, bo u mnie sie coś takiego zaczęło dzisiaj i nie wiem czy dzwonic do lekarza czy sie uspokoić? Odpowiedz Link Zgłoś
charemska Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 20:25 Witaj. Ja pamietam ,ze wczesniej mialam mieki brzuch i czasem mi twardnial, szczegolnie gdy duzo chodzilam.Teraz w 35 tyg. jest caly twardy. Nie mialam narazie zadnych skurczow. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
lud_mila do Charemskiej 23.02.04, 22:19 Charemska, nagłe stwardnienie brzucha to jest właśnie skurcz Odpowiedz Link Zgłoś