Dodaj do ulubionych

Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde??

22.02.04, 22:54
Jestem w 22 tyg. i bardzo chcialabym wiedziec jak wygladaja wasze brzuchy?
Sa calkowicie miekkie czy czasem twardnieja?Miala ktoras z was problemy ze
skurczami i musiala brac nospe?Prosze o odpowiedz
Obserwuj wątek
    • tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 22.02.04, 23:17
      Nadia, sporadyczne skurcze (twardnienia macicy) sa mozliwe gdzies od polowy
      ciazy, zawsze lepiej wtedy sprawdzac stan szyjki macicy. Poszukaj tez na tym
      forum watkow o twradnieniu brzuszka, bylo ich bardzo, bardzo duzo, ostatnio
      pare dni temu... Ja jestem w 27 tygodniu i takie twardnienia mam prawie od 10
      tygodni, nic sie u mnie nie dzieje, ale szyjke sprawdzam. Pozdrowienia!
    • cardamomo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 10:01
      Ja jestem teraz w 30 tc. Gdzieś do 16 tc miałam miękki brzuch, a później zaczął
      twardnieć. Teraz przypomina trochę brzuch napięty podczas robienia ćwiczeń. Od
      16 tc miałam też skurcze, podczas których brzuch robił się bardzo twardy, ale
      to podobno normalne i samo mijało.
      Podczas ciąży wzięłam tylko 1 tabletkę No-spy i to na samym początku ciąży,
      potem wolałam tego unikać.
      Pozdrawiam:smile
    • lgosia1 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 11:52
      no a ja miałam sporadyczne twardnienia- tylko czasami brzuch twardniał mi
      częściej niż 10 -12 razy (to podobno norma), a jednak szyjka mi się skraca i
      raczej mam leżeć(teraz jestem w 29 tygodniu). Czyli najważniejsze obserwować tę
      szyjkę macicy!!!!
    • przyszla-mama-mikolaja Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:02
      ja mialam tez twardy brzuch prawie od poczatku i skonczylo sie na tabletkach f
      (fenoterol + isoptin) radzo powiedziec o tym lekarzowi...teraz jestem w 35 tyg
      i czasem mi twardnieje, gdy zapomne o tabletkach. powodzenia wink
    • dagle Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:12
      Przepraszam za swoja niewiedze, jestem w 22tc i chcialabym sie spytac jak sie
      sprawdza szyjke, bo nie mam pojecia?
      • lgosia1 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 12:47
        lekarz mierzy w badaniu dopochwowym swoimi palcami (trochę na oko a raczej na
        swoje palce - więc gdy dwaj lekarze to dwa wymiary) dlatego ważne, żebyś
        regularnie chodziła do jednego lekarza (choć w poważniejszych sprawach lepiej
        moim zdaniem zaciągać opinii kilkusmile. Jak będzie ci się szyjka skracać to
        lekarz zapewne kaze ci polegiwać i przychodzić do niego co tydzień
      • tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:03
        Dlugosc i rozwarcie szyjki najlepiej sie mierzy USG dopochwowym. Czasami szyjka
        rozwiera sie od srodka i wtedy ani we wzierniku nie widac, ani w badaniu
        placami nie stwierdzisz, czy jest odpowiednio zwarta czy nie.
    • werata Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 13:34
      A mi czasem twardnieje tak nad kością łonową, jakby przyłożyć dłoń, to właśnie
      na takiej powierzchni... dziwne, bo powyżej tego obszaru jest miękki.
      Czy WY to macie na myśli pisząc o twardnieniu brzuszka ?
      werata 24tc (wg USG, 26tc wg OM)
      • nadia00 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 13:41
        no mi wlasnie chodzilo dokladnie o to miejsce nad koscia lonowa
      • tupelo Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:05
        Hej, jestem w 27 tygodniu, tez mam takie twardnienia: czasmi tylko w okolicach
        kosci lonowej, czasami z boku, czasami tylko u gory. U mnie szyjka na razie w
        porzadku, z lekow biore tylko magnez (zapobiega skurczom miesni), no-spa na
        mnie nie dziala.
        • werata Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:10
          No to w takim razie czy powinnam przyspieszyć wizytę u lekarza z tego powodu???
          Zgodnie z planem mam ją dopiero 8.03.
          Mi się to twardnienie zdarza kilka razy dziennie (4-5), najczęściej jak wstaję
          po dłuższym siedzeniu, jest bezbolesne i nawet nie przywiązywałam do tego
          większej wagi...
          A Wy mi uświadomiłyście, że to moze być problem.

          sad

    • marta1974 Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 17:16
      Ja miałam problem z twardnieniem brzucha i lekkim ciągnięciem w dół.Przez jakiś
      tydzień byłam dzielna ale w końcu poszłam do lekarza - okazało się że skróciła
      mi się szyjka do 27 mm i założył mi krążek. Nie muszę leżeć plackiem ale muszę
      się oszczędzać polegiwać i biorę nospę 3 razy dziennie. Tak było w moim
      przypadku - generalnie radzę udać się do lekarza i zrobić USG dopochwowe żeby
      sprawdzić czy coś się nie dzieje.
      Pozdrawiam Marta
      • kwiatkas Re: do marta1974 24.02.04, 16:30
        Jak odczuwałaś to ciągnięcie w dół czy to były opojedyncze ciągnięcia czy stałe
        ciągnięcie i czy to trwała przez 1 dzień czy więcej, bo u mnie sie coś takiego
        zaczęło dzisiaj i nie wiem czy dzwonic do lekarza czy sie uspokoić?
    • charemska Re: Jakie macie brzuchy??Miekkie czy twarde?? 23.02.04, 20:25
      Witaj.
      Ja pamietam ,ze wczesniej mialam mieki brzuch i czasem mi twardnial,
      szczegolnie gdy duzo chodzilam.Teraz w 35 tyg. jest caly twardy.
      Nie mialam narazie zadnych skurczow.
      Pozdrawiam.
      • lud_mila do Charemskiej 23.02.04, 22:19
        Charemska, nagłe stwardnienie brzucha to jest właśnie skurcz smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka