Dodaj do ulubionych

Rozpulchniona szyjka - czy któraś miała???

07.05.04, 20:18
Dzisiaj okazało się, że mam rozpulchnioną szyjkę (długość 2 cm). Czy któraś z
Was miała coś takiego? Jakie mogą być przyczyny oraz konsekwencje? - Lekarz
był enigmatyczny, a moja gin. jest na urlopie sad(( Mam brać gynalgin, choć
zgodnie z ulotką ciąża jest przeciwskazaniem do jego brania.
O co tu chodzi?
Ania
Obserwuj wątek
    • gagunia Re: Rozpulchniona szyjka - czy któraś miała??? 07.05.04, 20:28
      podejrzewam, ze szyjka sie niecko skrocila i gynalgin dostalas, zeby nie doszlo
      do infekcji, a tym samym zainfekowania wnetrza macicy i maluszka.
      pod koniec ciazy tez bralam gynalgin, bo mialam juz rozwarcie, a mimo to synek
      urodzil siez wysypka (efekt infekcji wlasnie). na szczescie to nic groznego,
      ale antybiotyk musial dostac. tak wiec nie ma sie czym martwic, lekarz wie co
      robi.
      pozdrawiam
      gaga
      forum.gazeta.pl/forum/72%2C2.html?f=621&w=10577948
      • jola.wie Re: Rozpulchniona szyjka - czy któraś miała??? 08.05.04, 09:57
        A w jakim wieku ta ciąża, bo pod koniec to chyba wszystkie mamy rozpulchnione
        szyjki. W każdym razie powinnyśmy mieć. Rozpulchniona szyjka przed 34 tyg. to
        niezbyt dobre zjawisko - może zacząć się rozłazić. Może, ale nie musi. Trzeba
        często kontrolować.
        • coral123 do jola.wie 08.05.04, 12:46
          31 tydzień, więc trochę wcześnie sad((
          • jola.wie Re: coral 08.05.04, 19:59
            e, no to już nie tak wcześnie... w dodatku jak ma jeszcze dwa centymetry, to
            luzik, a jak ujście wew. przynajmniej jest zamknięte, to już w ogóle pełnia
            szczęścia!!! smile))
            Moja od 27 tyg ma 1 cm, rozwarcie na opuszkę, wew. zamkn., i tak trzyma do dziś
            (37 tydz.)
            • coral123 Do jola.wie - raz jeszcze 08.05.04, 22:14
              Dzięki za słowa otuchy smile))
              W środę idę do mojego lekarza, to dowiem się czegoś więcej.
              Czy cały czas musisz brać leki antybakteryjne (tak na wszelki wypadek)?
              Ania
              • jola.wie Re: Do jola.wie - raz jeszcze 09.05.04, 09:45
                Trzy razy zrobiłam wymaz i dwa razy okazało się że bakterie, to im przyłożyłam
                antybiotykiem: pierwszym razem dostałam macmiror, drugie zwalczałam doustnie.
                Teraz mam zalecenie irygacji tantum rosa, ale, kurde, zaniedbuję je, musze
                powiedzieć.... Lekarka się nie czepiasmile)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka