skurcze przepowiadające

18.10.14, 13:37
dziewczyny, powiedzcie czy skurcze przepowiadajace odczuwa się w dole brzucha? jestem w 33 tygodniu, bólu brzucha nie odczuwam, ale ogólnie mam twardy brzuch przez cały czas
    • chyba.ze Re: skurcze przepowiadające 18.10.14, 16:49
      To pewnie skurcze Braxtona-Hicka.
      • niutaki Re: skurcze przepowiadające 18.10.14, 21:40
        przeciez skurcze przepowiadajace i Braxtona-Hicka to wlasnie to samosmile
        • onlymmartini Re: skurcze przepowiadające 19.10.14, 11:39
          wiem,ze to samo.pytam jak się je odczuwa
          • iziula1 Re: skurcze przepowiadające 19.10.14, 11:47
            Skurcze przepowiadajace to skurcz macicy. Można odczuwać różnie jako stawianie się brzucha, napinanie brzucha itp. Jak dotkniesz brzuch w trakcie skurczu jest twardy, wyczuwasz ręka napięty mięsień macicy.
            Możesz mieć wrażenie bólowe w dole brzucha, choć przepowiadajace nie są bolesne, to ćwiczenia przed porodem. Ale każda z nad ma prawo inaczej to odczuwać.
            Ból w dole brzucha może też wiązać się z naciskiem na spojenie linowe które też przygotowuje się do porodu.
            Jeśli ból się nasili lub zauważysz podbarwiona wydzielone z dróg rodnych jedź do lekarza lub szpitala.
            • iziula1 Re: skurcze przepowiadające 19.10.14, 11:49
              Miało być: spojenie łonowe smile
              Ale autokorekta jak zwykle wie lepiej wink
          • niutaki onlymmartini 19.10.14, 11:56
            ja wiem, ze Ty wiesz, ja odpowiadalam na post chyba.ze, co wynika zreszta z drzewka.
Pełna wersja