Dodaj do ulubionych

pierwsze objawy ciąży

14.12.04, 13:12
powiedzci mi proszę kiedy pojawiły się u was pierwsze objawy ciąży i jakie to
były objawy?smile
innymi słowy: kiedy poczułyście, że być może jesteście w ciąży???
Obserwuj wątek
    • paulinawk Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 13:23
      Hej
      pierwszym objawem był brak miesiaczki.Dwa testy zrobione dzien po dniu wykazały
      ciąże(to był dzien spodziewanej miesiaczki).Bolały piersi jak zwykle na @.
      Kolejnym objawem był u mnie przez caly tydzien od dnia nieotrzymanej
      miesiaczki,ból w podbrzuszu.Czułam sie zupełnie tak jakbym miala dostać @.
      Nastepne objawy pojawily sie juz po stwierdzonej przez gina ciazy i były to (są
      nadal!)mdłosci,gdziec od 6-7 tygodnia ciąży.
      Tak było u mnie

pozdrawiam
      Paulina i maleństwo - 11 t.ciąży
    • aga.com Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 13:24
      Po pierwsze okres spózniał mi sie kilka dni,po drugie zaczełam cześciej oddawac
      mocz.z poczatku myslałam nawet że może mam jakies zapalenie bo pobolewał mnie
      brzuch i jajniki ale jak zrobiłam test to już nie miałam żadnych wątpliwosci ze
      jestem w ciazy.
      • luna333 Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 13:35
        u mnie zawsze piersi bolały na ponad tydzień przed spodziewanym okresem, a w
        tym cyklu zaczęły na 3 dni przed @ której rzecz jasna nie dostałam, brzuch
        bolał tak samo jak przed @ , zrobiłam test na 3 dni przed spodziewaną @ i
        wyszła ledwie widoczna 2 kreseczka, po kilku dniach drugi test i już była
        widoczna... szczerze mówiąc często nie ma żadnych wczesnych objawów ciązy...
        pozdrawiam
    • pucella Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 13:37
      mnie bardzo bolało w podbrzuszu, podobnie jak na okres, ale nie tak samo. drugi
      ważny objaw - podwyższona temperatura (mierzyłam ją od niedawna, wiec nie do
      konca byłam pewna, bo nie miałam wielu wykresów, by porównać, ale jednak tym
      razem temperatura była zdecydowanie wyzsza, no i nie spadała, jak przed
      okresem), a trzeci objaw - totalne wahania nastroju, od euforii bez powodu po
      nieuzasadnione rozdrażnienie i złość, a to wszystko w wiekszym nateżeniu, niż
      zazwyczaj przed okresem. w dniu spodziewanego okresu zrobiłam test i oczywiście
      były dwie kreski. Jestem bardzo szczęśliwa, bo to wszystko wydarzyło sie
      niedawno - prezent od Mikołaja wink
    • kobie_ta Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 14:23
      termin następnej @ to u mnie 21.12, więc na test jest jeszcze dużo za
      wcześnie...mam jednak takie nieśmiałe przeczucie, że...smile zwłaszcza, że
      kochaliśmy się w okresie ewidentnie płodnymsmile na razie to mnie brzuch pobolewa,
      tak trochę jakby owulacyjnie...ale owu już byłasmile
      • arwena751 Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 23:49
        Pierwszym objawem jest lekko podwyższona temperatura ciala.Ja mam dwójke dzieci
        i za każdym razem wiedziałam, że jestem w ciąży już kilka dni "po" ponieważ
        prowadząc obserwację temperatury widziałam, że temperatura nie spada po
        jajeczkowaniu tylko wciąż jest lekko podwyższona.Pozdrawiam i powodzenia.
      • lenka30a Re: pierwsze objawy ciąży 15.12.04, 14:20
        Witaj kobie-to!!!
        Jestem w takiej samej sytuacji, moja planowana @ wypada na 22 grudnia, my też z
        mężem mocno staraliśmy się w dni płodne
        Ja już bym chciała zrobic test, ale wiem ze to za wczesnie, no cóz wypada
        poczekać
        masz jakieś ewentualne objawy??
        Bo ja mam wzdęcia,których wcześniej nigdy nie miałam, mam taki pełny brzuch,
        jakbym się obżarła
        piersi mnie nie bolą, chociaż może troszkę urosły, poza tym żadnych bóli, nawet
        tych na @.
        • kobie_ta Re: lenko! 16.12.04, 08:54
          wzdęć nie mam ale pobolewanie brzucha owszem...i obrzmiałe piersi - jakoś tak
          bardziej niż przed @...i apetyt sporysmile
          coż musimy jeszcze cierpliwie poczekaćsmile
          pozdrawiam serdecznie
    • lakris Re: pierwsze objawy ciąży 14.12.04, 23:39
      wlasnie sie tak zastanawiam czy to mozliwe zeby biorac tabletki tez wpasc???
      nie wiem i jeszcze nie robilam testu bo w sumie mialam okres ale trwal tylko 3
      dni i jak zawsze dostawalam w piatek to tym razem we wtorek i sie skonczyl
      zupelnie niespodziewanie tak jak by ktos po prostu zakrecil kran i juz nie
      lecialo.raz planienie. ale caly czas mnie mdli. no moze nie non stop ale mam
      zawsze kilka momentow w ciagu dnia ze mnie mdli.teraz jestem 5 dni po skonczony
      okresie i dostalam cos w rodzaju uplawow. to taka biala wydzielina ale bylo jej
      jakos wiecej jak zwykle.

czy to normalne???
    • ikw1 piersi!!!!!!!!!!!!!! 14.12.04, 23:45
      takich "balonów" to nigdy nie mialam zaczeły bolec jeszcze przed terminem @ i
      oczywiscie brzuch bolał jak na @, dopiero pozniej inne objawy typu mdłości[6tc]
      Ale szczerze rzecz ujmując nie czuje sie jeszcze "mamuską" nawet jak mi
      niedobrze
      iza + 9,5 tygodnia
    • niemowlaczek Re: pierwsze objawy ciąży 15.12.04, 13:41
      u mnie nie wystapily zadne objawy.Bylam u ginekologa na tydzien przed
      miesiaczka.stwierdzila ze nic nie moze powiedziec bo przed 3 tygodniem nic nie
      widac.Cos tam mi na usg pokazala ale nie byla pewna ze to to.Po spotkaniu az do
      dzis burczy mi w brzuchu chociaz jestem najedzona.Zrobilam test i wyszedl
      pozytywny.Teraz wybieram sie do ginekologa po skierowanie na konkretne
      badania smile..Wiec to jakis 2,3 tydzien dopiero smile
      • agnes79 Re: pierwsze objawy ciąży 15.12.04, 18:25
        Czy mogę być w ciąży,jeśli okres opóźnia mi się 3 dni,bolą mnie piersi,ale nie
        sutki,i mam dziwne swędzenie w pochwie,oprócz tego mam taki płodny śluz.Nie
        chce robić jeszcze testu,bo jak ostatnio zrobiłam i wyszły II krechy,to po
        tygodniu dostałam okres.Bardzo proszę o szybką odpowiedź!!!! Pozdrawiam!!!!
    • emma_euro_emma Re: pierwsze objawy ciąży 15.12.04, 20:51
      U każdej kobiety to inaczej wygląda - każdy organizm reaguje indywidualnie. Ja wiedziałam, że jestem w ciąży po 2 tygodniach. Zasadnicze objawy to: obrzydzenie do papierosów (paliłam ładnych parę lat), zawroty głowy oraz powiększone i bolesne piersi (przy każdym dotyku) - co do piersi, to urosły znacznie bardziej, niż przed okresem. Brzuszek troszkę bolał. Test zrobiłam dopiero kilka dni po dniu, w którym powinnam była dostać okres.
      Acha, i pochłaniałam ogromne ilości jedzeniasmile

Pozdrawiam.
      Kasia / Gdańsk / 16 tc
    • dziewczynka_bez_zapalek Re: pierwsze objawy ciąży 15.12.04, 21:15
      u mnie opóźnienie okresu to nie był żaden pierwszy objaw bo wcześniejsza @
      spóźniła mi się 2 tygodnie więc myślałam że wszystko znów mi się
      poprzekręcało ... jakieś 2 tygodnie po spóźnieniu zaczęły boleć mnie sutki co
      nigdy mi się nie zdażało przed okresem ... po prostu żadnego PMSu nie miałam
      więc troszke dało mi to do myślenia ... w sumie test zrobiłam 3 tygodnie po
      spóźnieniu czyli w 51dniu cyklu wink
    • majowka26 Re: pierwsze objawy ciąży 16.12.04, 00:14
      Hej! A ja juz okolo tygodnia po zaplodnieniu odczuwalam bolesnosc piersi i
      zauwazylam powiekszenie.Potem oczywiscie nie pojawila sie miesiaczka ale w
      zamian pobolewanie dolem brzucha i delikatne skurcze - ot wlasnie jak przed
      miesiaczka...Dodam ze jestem w 4 tygodniu smile , mam gigantyczny apetyt od
      tygodnia, wstret do slodkosci i ochote na wszystko co kwasne...od poltorej
      tygodnia sypiam jak niemowle /zwlaszcza popoludniami/ a od rana do poznych
      godzin popoludniowych odczuwam bardzo lekkie mdlosci a moze raczej taki
      dyskomfort w przelyku i gardle oraz towarzyszace ssanie w zoladku...Niestety
      sklonosc do zaparc mialam zawsze ale to co dzieje sie teraz,przechodzi ludzkie
      pojeciesad
      Pozdrawiam Was !
    • ewa.zaspiewa Re: pierwsze objawy ciąży 16.12.04, 07:53
      u mnie to mąż pierwszy wpadł na to, że jestem w ciąży smile Bo ja byłam przekonana
      że po 7 latach brania tabletek zajść w ciążę w pierwszym cyklu bez anty to
      niemożliwe,
      - więc jak mi się spóźniała @ to myślałam że się hormony rozregulowały.
      - Trzy dni przepłakałam bez powodu, byłam wściekła i rozdrażniona, i myślałam
      że to przedłużające się napięcie przed @.
      - Jadłam fury smażonych ziemniaczków (?), ale myślałam, że to efekt
      długotrwałej diety antyalergicznej, na której niczego dobrego nie mogłam jeść. -
      - Potem bolała mnie głowa i miąłam wyzszą temperaturę, co również przypisałam
      napięciu. A potem poszłam zrobić test smile
      - Potem jeszcze mdłości, kłucie w piersiaxch i pobolewanie brzucha.

Widzicie, ile objawów można zignorować? smile

Ewa i maluszek 6 tc
      • olinka.6 Re: pierwsze objawy ciąży 16.12.04, 15:01
        Witam przyszłe mamusiesmile
        Nabrzmiałe piersi i lekki ból w podbrzuszu był normalny przed okresem w moim
        przypadku. Ale jak spóżniał mi się już 5 dni,a piersi i ból nie ustępował,
        postanowiłam zrobić test.I oczywiście wyszedł pozytywnie. Według mnie jestem w
        3 tygodniu, choć lekarz, u którego byłam nie potwierdził i powiedział, że
        jeszcze za wcześnie na określenie i usg. Moje objawy, to wciąż nabrzmiałe
        piersi, lekki, ale "upierdliwy" ból w podbrzuszu (co jakiś czas), mam apetyt
        jestem chyba troszkę śnięta. Nie mam ochoty na słodycze(a lubiałam je) za to
        jem więcej śledzismile.
        Pozdrawiam Was wszystkie i życzę wszystkiego dobregosmile
    • magdek2 Re: pierwsze objawy ciąży 16.12.04, 15:03
      senność senność i jeszce raz senność, żadnych wymiotów, zmeczenie do granic,
      wymiotowac zaczęłam od 4 miesiąca sad, polazłam do lekarza tydzień po tym jak
      powinnam mieć @ i poznałam przyczynę smile))
    • agniesia221 Re: pierwsze objawy ciąży 03.01.05, 17:22
      A ja nie wiem...
      Do stosunku doszło ok.4 dnia po miesiączce, obecnie jest to jakieś 4 tygodnie
      po. Mam nieregularne miesiączki i ok.35 dniowy cykl. Od kilku (kilkunastu?) dni
      pobolewa mnie głowa a dziś zmierzyłam temp. i mam 37 stopni. Innych objawów nie
      zauważam, a piersi to mnie bolą już od sprawdzania czy mnie bolą wink Co myślicie?
      Acha i test ciążowy można wykonać przed terminem spodziewanej miesiączki, czy
      wykaże wtedy ciążę?
    • ma.ry.ja.ne Re: pierwsze objawy ciąży 11.01.05, 13:18
      Hej!Ja dostałam @ 4 dni po terminie.Zwykle @ trwa 6 dni tym razem trwała 4 dni
      i krwawienie było bardzo skąpe.Po za tym od kilku dni moje piersi są wrażliwe
      na dotyk i bardzo bolą.Mam zawroty głowy,i wieczorem strasznie zaczyna boleć
      mnie głowa.Przeszkadzają mi zapachy wydobywjące się z kuchnismile.Przypuszczam,że
      jestem w ciąży.Na wizytę u gina jeszcze z wcześnie.Chyba zrobię sobie teścik!
    • ala909034 Re: pierwsze objawy ciąży 04.05.21, 17:38
      Hej. Czy można zajść w ciążę jak ja byłam naga a on miał bokserki i dresy, jego dresy były świeżo co mokre od preejkulatu bądź spermy. Moja pochwa była mokra i wilgotna. Usiadłam na nie, stymuwalismy stosunek. Potem robił mi palcowke, poprawiał sobie dresy ale nie wkładał do dresów. Poprawiał te mokre dresy. Wiem, że plemniki gina szybko na suchym przedmiocie czy czymś inny ale gdy ja miałam mokro to miały środowisko wilgotne przecież.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka