04.02.06, 20:56
Kokons napisała "no a na porod nie mozna miec wymalowanych paznokci!"
Zastanawiam się a niby dlaczego. Nie umiem sobie wyobrazić zadnej racjonalnej
przyczyny ewentualnego takiego zakazu. Czy coś o tym wiecie?
Obserwuj wątek
    • lusia79 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:04
      Podobno położna może dzięki niepomalowanym paznokciom sprawdzić czy wszystko
      jest dobrze z krążeniem. Tzn. jakby zaczęły sinieć wówczas byłoby źle.
      • beata197112 Re: Dziwne? 05.02.06, 17:25
        Pulsometr który jest potrzebny podczas np.cesarki
        ponoć przez lakier do paznokci żle działa.
        Myślę,że brak lakieru na paznokciach podczas porodu
        to nie jest problem....
    • isiula1 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:05
      Może dlatego ze podczas porodu moga dziać sie różne rzeczy może lekarz będzie
      chciał sprawdzić czy nie sinieją Ci palce. Podczas różnego rodzaju operacji nie
      można miec wymalowanych paznokci chociażby właśnie dlatego a przeciez moze
      lekarz stwierdzi podczas porodu ze musisz miec cesarke. Nie wiem tylko to
      przychodzi mi do głowy.pozdrawiam.pa
      • martyna1985 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:15
        Tak, lekarze sprawdzają w ten sposob krążenie.
    • lolinka2 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:16
      Dotlenienie organizmu ocenia się n.podst wyglądu paznokci, dlatego na zaden
      zabieg w znieczuleniu ani na poród nie mogą być pomalowane lakierem z wyjątkiem
      przezroczystych.
    • obietnica_poranka Re: Dziwne? 04.02.06, 21:16
      dziekuję sama bym na to nie wpadła.smile
    • all305 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:27
      No to te żelowo-tipsowe dziewczyny chyba niewiele mogą zrobić jak już znajdą
      się w szpitlu i nie znają takich informacji.
      • marychna31 Re: Dziwne? 04.02.06, 22:06
        Na wyosażeniu porodówek jest zmywacz do pazokcismile
        • jasminar Re: Dziwne? 05.02.06, 16:20
          To nie do konca prawda ja podczas pierwszego porodu miałam pomalowane paznokcie
          u rak i u nog i nikt nie miał o to pretensji kreazenie lekarz bada na podstawie
          pomiaru cisnienia a nie sinienia paznokci bo to wielce nieprofesjonalne mozna
          miec zniszczona lub przebarwiona płytke paznokcia a w kwestii zasinienia to
          najbardziej miarodajne jest sinienie ust.
    • ula-mama Re: Dziwne? 05.02.06, 17:31
      Wydaje mi się że przy każdym zabiegu ze znieczuleniem miejscowym należy zmyć
      lakier z paznokci. Takie są po prostu wymagania w szpitalach.
      • ola07 Re: Dziwne?-do obietnicy poranka 05.02.06, 17:41
        Odpowiedziałam ci już wcześniej w wątku "co do szpitala",nie musiałaś zakładać
        nowego.
    • gosia4567 Re: Dziwne? 05.02.06, 20:04
      bzdura ale moze gdzies tak jest
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka