obietnica_poranka 04.02.06, 20:56 Kokons napisała "no a na porod nie mozna miec wymalowanych paznokci!" Zastanawiam się a niby dlaczego. Nie umiem sobie wyobrazić zadnej racjonalnej przyczyny ewentualnego takiego zakazu. Czy coś o tym wiecie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lusia79 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:04 Podobno położna może dzięki niepomalowanym paznokciom sprawdzić czy wszystko jest dobrze z krążeniem. Tzn. jakby zaczęły sinieć wówczas byłoby źle. Odpowiedz Link Zgłoś
beata197112 Re: Dziwne? 05.02.06, 17:25 Pulsometr który jest potrzebny podczas np.cesarki ponoć przez lakier do paznokci żle działa. Myślę,że brak lakieru na paznokciach podczas porodu to nie jest problem.... Odpowiedz Link Zgłoś
isiula1 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:05 Może dlatego ze podczas porodu moga dziać sie różne rzeczy może lekarz będzie chciał sprawdzić czy nie sinieją Ci palce. Podczas różnego rodzaju operacji nie można miec wymalowanych paznokci chociażby właśnie dlatego a przeciez moze lekarz stwierdzi podczas porodu ze musisz miec cesarke. Nie wiem tylko to przychodzi mi do głowy.pozdrawiam.pa Odpowiedz Link Zgłoś
martyna1985 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:15 Tak, lekarze sprawdzają w ten sposob krążenie. Odpowiedz Link Zgłoś
lolinka2 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:16 Dotlenienie organizmu ocenia się n.podst wyglądu paznokci, dlatego na zaden zabieg w znieczuleniu ani na poród nie mogą być pomalowane lakierem z wyjątkiem przezroczystych. Odpowiedz Link Zgłoś
obietnica_poranka Re: Dziwne? 04.02.06, 21:16 dziekuję sama bym na to nie wpadła. Odpowiedz Link Zgłoś
all305 Re: Dziwne? 04.02.06, 21:27 No to te żelowo-tipsowe dziewczyny chyba niewiele mogą zrobić jak już znajdą się w szpitlu i nie znają takich informacji. Odpowiedz Link Zgłoś
marychna31 Re: Dziwne? 04.02.06, 22:06 Na wyosażeniu porodówek jest zmywacz do pazokci Odpowiedz Link Zgłoś
jasminar Re: Dziwne? 05.02.06, 16:20 To nie do konca prawda ja podczas pierwszego porodu miałam pomalowane paznokcie u rak i u nog i nikt nie miał o to pretensji kreazenie lekarz bada na podstawie pomiaru cisnienia a nie sinienia paznokci bo to wielce nieprofesjonalne mozna miec zniszczona lub przebarwiona płytke paznokcia a w kwestii zasinienia to najbardziej miarodajne jest sinienie ust. Odpowiedz Link Zgłoś
ula-mama Re: Dziwne? 05.02.06, 17:31 Wydaje mi się że przy każdym zabiegu ze znieczuleniem miejscowym należy zmyć lakier z paznokci. Takie są po prostu wymagania w szpitalach. Odpowiedz Link Zgłoś
ola07 Re: Dziwne?-do obietnicy poranka 05.02.06, 17:41 Odpowiedziałam ci już wcześniej w wątku "co do szpitala",nie musiałaś zakładać nowego. Odpowiedz Link Zgłoś