Dodaj do ulubionych

Opis pierwszych oznak ciazy!

02.04.06, 15:19
Poniewaz w internecie ciezko cos na ten temat znalezc, postanowilam
sporzadzic liste oznak wczesnej ciazy. Mam nadzieje, ze dzieki tej liscie,
pomoge co najmniej paru osobom, ktore nie moga sie doczekac, albo ktore sie
ciazy boja wink

Oznaki ciazy:
1) Piersi
- piersi sprawiaja wrazenie nabrzmialych, pobolewaja, swedza,
- otoczki pierwsi cieminieja, gruczoly powiekszaja sie i wygladaja jak male
pryszcze
2) Okres
- Zdarzaja sie male krwawienia, albo okresu wcale nie ma
3) Nudnosci
- troche lub wcale, rano albo przez caly dzien
- wrazliwosc na zapachy
- wymioty
4)Uklad trawienny
- niewiarygodne wzdecia, zaparcia, brzuch powiekszony na wskutek wzdec,
przeczyszczenie,
5) Brzuch, podbrzusze
- uczucie jakby sie pilke polknelo, "ciagniecie" w brzuchu, klucie w brzuchu
jak na miesiaczke,
6) Uplawy
- zwiekszenie, przezroczyste, bezzapachowe,
7) Zmeczenie
- mimo wystarczajacej ilosci snu chce sie ciagle spac
8) Mocz
- zmienia sie zapach moczu, potrzeba ciagle oddawania moczu, takze w nocy
9) Humor
- zmiennosc nastojow
10) Problemy z ukladem krazenia
- czesto robi sie slabo
11) Skora
- albo wyjatkowo ladna, albo nagle pojawiaja sie pryszcze
12) Apetyt
- albo wcale go nie ma, a jak jest to wilczy...

Uff, to wszystko co udalo mi sie zebrac.Nie wszystkie objawy musza
wystepowac, czasami nie wystepuja zadne.
Mam nadzieje ze chociaz pare osobom pomoglam.
Obserwuj wątek
    • ferrr Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 15:56
      Świetna robota! smile
    • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 15:59
      13) Pochwa
      - staje sie w dotyku jedwabiste, troche jakby zasiniona
      14) Plecy
      - bol plecow w okolicy kosci ogonowej, ponoc odpowiedzialna jest za to
      rozciagajaca sie macica

      Jak jeszcze cos sobie przypomne, albo znajde to bede dopisywacwink
    • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:00
      Pomogłaś na pewno większej ilośći dziewczynwink w tym również i mi. Pozdrawiam
      serdecznie
      • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:03
        A mam pytanie: jeżeli mowa o pochwie..zauważyłam dotykająć ją dogłębnie że
        stała się tak jakby napęczniała dosłownie jak gąbka.Mój facet podczas stosunku
        zadaje mi pytanie:Kochanie dlaczego zaciskasz? smile hehe. To normalne ze tak
        jest?
        • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:05
          Macica sie rozpulchnia, czyli na to by wygladalo.Jesli odczuwasz ze jestes
          bardziej mokra, to prawdopodobniejstwo jest bardzo duze.
    • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:03
      Acha, dla kobiet, ktore mierza temperature:
      Jesli podwyzszona temperatura utrzymuje sie dluzej anizeli 16 dni, to
      prawdopodobienstwo zajscia w ciaze wynosi 97%.

      Wargi sromowe staja sie pelniejsze i ciemniejsze.
      • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:08
        To fakt, czuję że mam tam często mokro i do tego mleczne upławy bardzo czesto..
        • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:11
          Robilas juz test ciazowy? Kiedy miala ci sie pojawic @? smile
          • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:16
            W ciąży prawdopodobnie jestem, robiłam test wczoraj rano wyszły dwie kreseczki:-
            ) teraz poprostu sie chce tutaj co nieco dowiedzieć od doswiadczonych pod tym
            wzgledem kobitek,stąd moje pytania. smile
            • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:19
              Ja do doswiadczonej nie naleze, po prostu spisalam wszystkie oznaki jakie
              znalazlam. W chwili obecnej spoznia mi sie miesiaczka o prawie 3 tygodnie i mam
              wiekszosc objawow. Jutro ide do gina wink
    • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:16
      15) Odbijanie sie
      - nie tylko po jedzeniu, ale tez po piciu, albo tak zwyczajnie, bardzo bardzo
      czeste...
    • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:39
      U mnie jest też tak że jak zabieram sie do jedzenia tego obadu (jestem zmuszana
      przez moją mame i mojego narzecznego) to jem ale jak skoncze to najchetniej
      wszystko zwróciłabym na talerzsmile
      • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 16:51
        Ja czytalam ze ponoc w ciazy powinno sie czesto i malo jesc. Ten lod ma byc
        spowodowany szybkim opadaniem cukru wink...
        • efqa Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 04.04.06, 09:03
          Potwierdzam. Jak często jem to mnie nie mdli. Nie mogę dopuścić do tego, żebym
          była głodna. Wtedy kręci mi sie w głowie i mam mdłości. Także zawsze noszę przy
          sobie coś "awaryjnego".
          Ja do tego mam problemy przy myciu zębów. Chyba nie tyle chodzi o pastę co o
          sam fakt mycia. To jedyna przyczyna moich porannych mdłości. Na szczęście na
          mdłościach się kończy smile
          e.
    • renate_s Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 02.04.06, 18:10
      ja u siebie zauwazylam tylko podwyzszona temperature.Nic innego i tak
      przegapilam pierwsze 2 lub 3 miesiace ciazy.W piatek mam USG wiec dowiem sie
      dokladnie ile.Co do krwawien to byly 2 minimalne ale do glowy mi nie przyszlo...
    • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 10:50
      i hop do gory...
    • moni692 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 10:50
      i hop do gory...
    • ferrr Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 10:55
      Jak na razie zgadza się punkt 5 oraz 10 wink
      Pożyjemy, zobaczymy...
    • wisienka1978 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 12:03
      Cześć. Świetnie to skumulowałaś, ja miałam większość z tych objawów, teraz
      powoli mijają (4 miesiąc). Ominęły mnie na szczęście wymioty ale lodówki nie
      mogłam otworzyć bo jak doleciał mnie zapach wędlin... oczywiście niesamowita
      senność i zmęczenie to było najbardziej dokuczliwe.Gdyby nie praca to cały luty
      bym przespała. No i te wzdęcia....POZDRAWIAM
      • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 12:07
        Witam ponowniesmile Mam do dodania że jestem kobietą palącą papierosy.Niestety
        teraz mam wstret do nikotyny, jak juz zapale to tylko wtedy gdy jestem
        zdenerwowana ale po spaleniu boli mnie podbrzusze i jest mi nie dobrze. Staram
        sie palic jak najmniej.
    • kingacom1 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 03.04.06, 16:24
      Zanim zaciążyłam mogłam pić cole litrami,uwielbiałam ją wręcz natomiast
      odpychał mnie sok pomaranczowy. Teraz jest zupełnie odwrotnie, na samą mysl ze
      miałabym napić sie coli albo jej powąchac to mnie odrzuca, a sok pomaranczowy
      jest teraz dla mnie ulubionym napojem,pije go litramiwink Pozdrawiam
    • kingacom1 pytanie 03.04.06, 19:45
      Mam problem otóż osobiście pije kawę i palę papierosy(w mniejszych ilościach
      ale niestety to robię) Zawsze po spaleniu papierosa i po wypiciu kawy boli mnie
      podbrzuszesad czy to znaczy że jest to poważne zagrożenia dla mojej fasolki?
      czy ktoras z was tak miała? Proszę o pomocną odpowiedz. Z góry dziekuje
      • efqa Re: pytanie 04.04.06, 08:59
        Mała albo słaba kawa nie zaszkodzi. Najlepiej z dużą ilościa mleka. Ale
        papierosy?!!! Na własne życzenie trujesz dzidzię. Obciążasz łożysko. O
        późniejszym wpływie na dziecko poszukaj sobie na sieci. Wydaje mi się, że
        przejście bezproblemowe ciąży jest takim cudem, że dodatkowe ryzykowanie to
        przesada.
        E.
    • maretina Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 04.04.06, 09:08
      moim pierwszym objawem bylo czepianie sie mezasmile
      • monia515 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 10.04.06, 14:48
        jama ustna:
        -rozpulchnienie dziąseł
        -czasami krwawienia z dziąseł
        -zapalenia jamy ustnej
    • lilith76 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 10.04.06, 16:47
      z wyjątkiem punktu nr 8 mam wszystkie te objawy przez wiele dni, co miesiąc
      przed okresem smile
      zabić się można.
      • lopez32 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 10.04.06, 17:43
        prawda jest taka, ze wiekszosc kobiet nie ma zadnych objawow, dopoki nie
        nadejdzie termin @ i sie nie spoxnia np.
        zadko ktora ma jakieś objawy wcześniej. Ja mam 2 dzieci, i nie wiedzialam przed
        terminem @ ani przy 1 ani przy 2
    • hawwah22 13) temperatura 19.04.06, 10:58
      przeciez powinna byc podwyzszona
    • oleska16 Re: Opis pierwszych oznak ciazy! 06.05.06, 20:40
      Fajna robota, ale nie dodałaś, że pierwszym symptomem jest brak miesiączki, a
      jesli sie pojawia to sa to raczej plamienia koloru brunatno-czerwonego. A ja do
      tego moge dodać jeszcze apatię, lęki i powiększenie i zmiane koloru na
      fioletowo-czerwony warg sromowych oraz stałą, podwyzszona temeprature ciała.
      • mmalicka21 ale bzdety 06.05.06, 20:45
        głównym objawem jest brak okresu
        potem jest test na którym wysakakuja dwie kreski
        koło 5 miesiaca objawem widocznym jest dość duży brzuch
        po 9 miesiącach bobjawem ciazy jest pojawienie się dziecka
        potem już spoko- raczej się nie jest w ciązy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka