Poniewaz w internecie ciezko cos na ten temat znalezc, postanowilam
sporzadzic liste oznak wczesnej ciazy. Mam nadzieje, ze dzieki tej liscie,
pomoge co najmniej paru osobom, ktore nie moga sie doczekac, albo ktore sie
ciazy boja
Oznaki ciazy:
1) Piersi
- piersi sprawiaja wrazenie nabrzmialych, pobolewaja, swedza,
- otoczki pierwsi cieminieja, gruczoly powiekszaja sie i wygladaja jak male
pryszcze
2) Okres
- Zdarzaja sie male krwawienia, albo okresu wcale nie ma
3) Nudnosci
- troche lub wcale, rano albo przez caly dzien
- wrazliwosc na zapachy
- wymioty
4)Uklad trawienny
- niewiarygodne wzdecia, zaparcia, brzuch powiekszony na wskutek wzdec,
przeczyszczenie,
5) Brzuch, podbrzusze
- uczucie jakby sie pilke polknelo, "ciagniecie" w brzuchu, klucie w brzuchu
jak na miesiaczke,
6) Uplawy
- zwiekszenie, przezroczyste, bezzapachowe,
7) Zmeczenie
- mimo wystarczajacej ilosci snu chce sie ciagle spac
8) Mocz
- zmienia sie zapach moczu, potrzeba ciagle oddawania moczu, takze w nocy
9) Humor
- zmiennosc nastojow
10) Problemy z ukladem krazenia
- czesto robi sie slabo
11) Skora
- albo wyjatkowo ladna, albo nagle pojawiaja sie pryszcze
12) Apetyt
- albo wcale go nie ma, a jak jest to wilczy...
Uff, to wszystko co udalo mi sie zebrac.Nie wszystkie objawy musza
wystepowac, czasami nie wystepuja zadne.
Mam nadzieje ze chociaz pare osobom pomoglam.