Dodaj do ulubionych

zadecydujcie proszę: ciąża czy...?

01.06.06, 22:03
Na razie z wizyty u lekarza skorzystać nie mogę (kontakt telefoniczny
jedynie), bety też zrobić nie mogę, więc proszę o jakieś podpowiedzi co mi
może być...
Objawy następujące:
#33 dzień cyklu (przy normalnie 28 - 30-dniowych), @ nie ma; jest brązowe
baaaardzo słabe plamienie;
#zamdli mnie od czasu do czasu
#częsciej zakręci się w głowie
#mam straszne pryszcze
#pobolewa gardło
#mokro 'tam' czuję niemal cały czas.
A do tego jeszcze biorę duphaston od 16 do 25 dnia cyklu; to był mój drugi
cykl z d. Przy poprzdnim odstawiłam d i @ dostałam 28 dnia. Teraz tylko 28
dnia zaczęło się plamienie (a biorę d na zaprzestanie plamienia!). Lekarz
kazał brać znowu duphaston, bo albo wywoła @, albo podtrzyma ewentualną ciażę.
4 dzień mija i nic, plamionko sie utrzymuje;-(
Testy robiłam trzy - dwa pierwsze najpierw nic, po jakimś czasie blada krecha;
+ dzisiaj po południu nic zupełnie.
No i? Co Wy na to drogie kobietki?
Obserwuj wątek
    • maretina Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 01.06.06, 22:05
      1) zrob test
      2) jedzenie duphastonu moze powodowac samopoczucie ciazowe
      3) duphaston nie podtrzymuje ciazy.
      • bastet7 Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 09:28
        Poza tym, jak się bierze progesteron, to nie będzie okresu (bo go hamuje).
      • mikander Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 04.06.06, 10:11
        maretina napisała:
        > 3) duphaston nie podtrzymuje ciazy.

        Bzdura. Podtrzymuje. Nie pisz rzeczy, co do których nie jesteś pewna na 100% z
        super niezachwianą pewnoscią siebie, pimpus sadelko. I podaj źródło swoich
        rewelacji.
    • maretina nie doczytalam 01.06.06, 22:06
      nie wiem jakie masz cykle ( dlugosc), ale jezeli testowalas 14 dnia po owulacji
      i wynik jest negatywny to ciazy nie ma. po 14 dniach test ciaze wykarze w 99%.
      • agulka1001 Re: nie doczytalam 02.06.06, 23:11
        tu mnie zaskoczylyscie-dostawalam luteine (czyli progetreon),zeby okres wywolac
        • maretina Re: nie doczytalam 03.06.06, 07:46
          agulka1001 napisała:

          > tu mnie zaskoczylyscie-dostawalam luteine (czyli progetreon),zeby okres
          wywolac
          bo tak sie robismile
          • kraplakowa Re: nie doczytalam 03.06.06, 18:24
            A ja brałam luteinę aby ciążę podtrzymać. I tak też się robi! Progeteron ma
            kilka zastosowań, wydawało by sie wykluczajacych siebie nawzajem. Ale jednak!
    • anka_zz Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 01.06.06, 22:29
      Ja dwie kreski na teście miałam dopiero 4-5 dni po terminie @ i w dodatku bardo
      słabo widoczne. Ale zasada na 1 - jak te są 2 kreski to musi bć ciąża, może
      bardzo wczesna, ale zadna kobieta nie jest w stanie wyprodukować tyle hcg bez
      ciąży, żeby cokolwiek tam zamajaczyło. Jesli wydaje Ci się że coś widzisz ale
      nie jesteś pewna to spróbuj test następnego dnia, rano, na pewno będzie widać
      wyrażnie albo nei będzie nic - w każdym razie rozstrzygnie się na 100%. A co do
      objawów to każdy ma inaczej i ciężko na tej podstawie coś stwierdzić. To
      lekarstwo które bierzesz też nie jest bez wpływu na samopoczucie
      pozdro, Anka
    • zonia72 Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 10:17
      Jak to? Duphastonu nie łyka się po to, by podtrzymać ciążę? Właśnie
      podtrzymuje!!! Ma szerokie zastosowanie. Wystarczy spojrzeć w ulotkę.
      • maretina Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 11:24
        zonia72 napisała:

        > Jak to? Duphastonu nie łyka się po to, by podtrzymać ciążę? Właśnie
        > podtrzymuje!!! Ma szerokie zastosowanie. Wystarczy spojrzeć w ulotkę.

        ulotka zniesie wszystko... nie ma badan klinicznych dowodzacych pozytywnego
        wplywu suplementacjiprogesteronem na poronienia.
        dobra ciaza wytwarza tyle hormonow, ze jej wystarcza. dobra ciaza utrzyma sie
        nawet mimo plamien czy krwawien. tej zlej nie uratuje nic. nigdzie poza polska
        ciazy fizjologicznej sie nie suplementuje a jednak kobiety tam rodza.
        • emkz Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 21:09
          Może i tak, ale jednak wielu babkom ten progesteron pomógł. A poza tym, jak to
          napisal bastet7: jak sie bierzez duphaston, to nie będzie @. Nieprawda! Jestem
          żywym przykladem, bo właśnie dziś dostałam @wink)) Więc jednak lekarz miał rację...
          • maretina Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 23:06
            emkz napisała:

            > Może i tak, ale jednak wielu babkom ten progesteron pomógł. A poza tym, jak to
            > napisal bastet7: jak sie bierzez duphaston, to nie będzie @. Nieprawda! Jestem
            > żywym przykladem, bo właśnie dziś dostałam @wink)) Więc jednak lekarz miał
            rację
            > ...

            progesteron wywola miesiaczke, jezeli nie ma ciazy.
    • kaka-75 Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 02.06.06, 22:59
      Kobiety apeluję!Czy tak ciżko zrobić wam HCG?!To badanie w 100% potwierdzi
      albo wykluczy ciążę- polecam. To jedyny pewny sposób jaki zna współczesnsa
      medycyna na samym początku ciąży!
      • 76magda76 Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 03.06.06, 08:50
        progesteron podtrzymuje ciaze !!!, plamienia brazowe swiadcza o zbyt malej
        ilosci progesteronu, ktory potrzebny jest by utrzymac ciaze.
        Ja tez mialam bladziusienka kreske, po kilku dniach powtorzylam test i byla juz
        bardzo wyrazna. Mialam podobna sytuacje, gdyz jestem zagranica i tez nie jestem
        w stanie sie tak poruszac jak we wlasnym kraju, jesli chodzi o badania i
        lekarzy. Proponuje powtorzyc test.
        • emkz do 76magda,76, maretina i innych;-) 03.06.06, 09:45
          A gdzie przebywasz 76magda76? Ja w UK. Jeszcze nie zarejestrowałam się do
          żadnego GP (właśnie się przeprowadziliśmy) i dlatego problem z testem krwi. Ale
          w sumie to już sie wszystko okazało: @ przyszła;-(

          maretina! Ja wiem, ze duphaston jest na podtrzymanie ciąży, wywo @ kiedy trzeba
          itp. Najlepiej napisać to do np. do bastet7, bo tylko nieporozumienia się
          wprowadza.
          I taki apel do wszystkich: jesli nie wiecie czegoś na 100% lepiej nie pisać,
          albo napisać z zastrzeżeniem, że mogę się mylić. Tutaj niektóre dziewczyny
          naprawde traktują te forum jako jedyną wyrocznię, więc lepiej uważać na słowa.
          Dziekujęwink
          • antyka Re: do 76magda,76, maretina i innych;-) 03.06.06, 12:08
            zgodnie z prosba w temacie, DECYDUJE
            nie jestes w ciazy smile

            ew. jeszcze moge zmienic zdanie w tej kwestii...
            • kenzoki24 Re: do 76magda,76, maretina i innych;-) 03.06.06, 19:02
              a czy te badania krwi na hcg, laboratoryjne musza byc rano na czczo?
              czy moge jechac po calym dniu wieczorem i tez bedzie ok?
              • anka_zz Re: do 76magda,76, maretina i innych;-) 04.06.06, 09:05
                hej
                do hcg, progesteronu itp nie musisz bć na czczo, można np. wieczorem po pracy
                pójść do pobrania krwi
            • emkz Re: do 76magda,76, maretina i innych;-) 03.06.06, 22:36
              teraz to sama wiem, @ przyszła, dziękuję
    • korlewna Re: zadecydujcie proszę: ciąża czy...? 04.06.06, 12:18
      1. W 33 dc test ciązowy może wyjsc negatywny mimo ciaży
      2. Jestem zdania, ze objawy wczesnociazowe występują naprawde nieczęsto, a w
      większosci są subektywnymi odczuciami doszukujących sie ciazy kobiet
      3. Zrób HCG to będziesz wiedziała.
      4. Wrózek tu chyba nie znajdziesz
      Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka