Dodaj do ulubionych

cc-znieczulenie ogólne czy zewnątrzopnowe-które?..

09.07.06, 12:22
Dziewczyny,
napiszcie jak to jest z tym znieczuleniem przy cc -
podobno lepsze jest zewnątrzoponowe - nie "zwala" tak ale
ciekawi mnie jak jak to przeżyłyście (psych. i fiz.)
Ja zamierzam rodzić na Madalińskiego dodam ,że jestem już w 35tc a dzidzia
ułożona pośladkowo - boję się jak to będzie
dajcie znać jak to u Was było
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • iw77 Re: cc-znieczulenie ogólne czy zewnątrzopnowe-któ 09.07.06, 13:18
      Przy cc najczesciej wykonuje sie znieczulenie podpajeczynowkowe. Jest to
      znieczulenie troche mocniejsze od zzo i tez dostajesz je w kregoslup.
      Znieczulenia ogolnego sie juz nie robi. Zbyt obciaza zarowno organizm matki, jak
      i dziecka. Poza tym po ogolnym dluzej dochodzi sie do siebie.
      Znieczulenie nic nie boli, poniewaz najpierw jestes znieczulana miejscowo w
      miejscu wklucia (boli jak szczepionkawink ). Oczywiscie podczas zabiegu nic nie
      czujesz, ale jestes swiadoma. Mnie dzidzie polozona na piersiach i tego nie
      chcialabym za nic przegapicsmile. Po zabiegu przez 12h nie mozna podnosic glowy,
      ale to sie da przezyc.
      Co do ulozenia posladkowego - moja tak tkwila do 37 tyg. W 38 sie obrocilasmile.
      Niestety ze wzgledu na silne obrzeki i nadcisnienie i tak mialam cc.
      Pozdrawiam i zycze powodzeniasmile.
      • annus_annus Re: iw77-dzieki-az milo sie czyta 09.07.06, 13:48
        dzieki Tobie aż łatwiej mi uwierzyć, że dzidzia się jeszcze odwróci i dobrze
        ułoży smile życzę tego sobie i wszystkim dziewczynom, które też mają dzidzie
        ułożone posladkowo
        tak a propos: martwi mnie jeszcze to, że mam giganty opuchnięte stopy i dłonie
        też.. kurcze, ale nadciśnienia nie mam na razie
      • nana261 Re: cc-znieczulenie ogólne czy zewnątrzopnowe-któ 09.07.06, 14:29
        No niestety nie zgodzę się z tobą. Ja rodziłam 3 tyg temu przez cc i miałam
        znieczulenie ogólne. Wstałam po 12 godz i czułam się świetnie smilenie
        potrzebowałam żadnych środków przeciw bólowychsmile.
        Pozdrawiam.
    • sloneczko2812 Ja miałam zzo 09.07.06, 15:52
      ...i byłam "świadoma" to znaczy wszystko czułam. Czułam jak wyciągają mi moje
      maleństwo, jak mnie łyżeczkują, jak szarpią przy szyciu (łyżeczkowanie i szycie
      było najgorsze), ale to nie jest ból tylko dziwne uczucie, w życiu nie
      chciałabym rodzić naturalnie, tak jak miałam zrobioną cc, mogłabym rodzić
      jeszcze 3 razysmileMożesz sama swobodnie wybrać znieczulenie, przychodzi Pani
      anastazjolog i pyta jakie chcesz, ogólne czy w kręgosłup. Pozdrawiam.
      • joa28 Hmm - nie zawsze jest wybór 09.07.06, 17:28
        I w niektórych szpitalach ciągle jeszcze masowo robią znieczulenia ogólne
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka