08.05.09, 14:48
Witam!

Mam takie pytanie wyczytałam w gazecie,że od 37tc monitoruje się
ciężarna KTG , Jak to jest czy jeśli będę szła na wizytę do mojej
lekarki to ona mi KTG będzie robiła czy będę miała jeździć do
szpitala?? i Jeszcze jedno pytanie od którego tygodnia ciąży są
cotygodniowe wizyty u ginekologa?? ja jestem w 32tc , ale mam wizyty
kontrolne co 2tyg ponieważ mam założony szew na szyjce.
Obserwuj wątek
    • julimama79 Re: KTG 08.05.09, 15:20
      Nie każdy lekarz posiada sprzęt do KTG, wtedy trzeba chodzić do IP
      szpitala. Jeśli Twoja lekarka ma, to pewnie zrobi smile Tak w ogóle nie
      ma jakiegoś przymusu do monitorowania KTG prawidłowo przebiegającej
      ciąży przed terminem. Raczej monitoruje się kobiety z ciążą
      zagrożoną, przy niepokojących ruchcach płodu i oczywiście ciążę po
      terminie.Jeśli masz szew to też się kwalifikujesz. Wizyty co tydzień
      miałam od 37 t.c.
    • aleksandra1977 Re: KTG 08.05.09, 15:23
      nie ma jakiejs reguly, ze powiedzmy od 37 tygodnia musisz byc na
      wizycie co tydzien, choc najczesciej wlasnie tak zaleca lekarz.
      Zdarza sie tak, ze ostatnia wizyta jest w 36 tygodniu.
      Jesli w gabinecie, w ktorym przyjmuje Twoja lekarka jest mozliwosc
      zrobienia KTG, to pewnie bedziesz miala je wlasnie tam.
      Moja lekarka jest tylko raz w tygodniu w swoim gabinecie, a KTG
      mialam co 2 dni. Jezdzilam do szpitala na IP. Jednoczesnie zawsze
      masz prawo do KTG, gdy cos Cie niepokoi (np. nagle zmniejszy sie
      czestotliwosc ruchow dziecka), w kazdym szpitalu polozniczym musza
      Ci umozliwic to badanie.
    • miska-moniska Re: KTG 08.05.09, 15:41
      Ja ktg nie miałam robione przez całą ciążę, a na wizyty chodziłam
      nie częściej niż co 3 tygodnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka