Dodaj do ulubionych

mam zapytanie

24.06.09, 15:30

jestem w 29 tyg. ciaza przebiega bez jakichkolwiek powiklansmile na szczescie
jednak mam do wszystkich mam tych przyszlych i obecnych pytanko od miesiaca
lekarz nie chce nic powiedziec na temat wagi i dlugosci dziecka twierdzac ze
nie jest to adekwatne do stanu faktycznego. troszku mnie to dziwi, dlatego
jestem ciekawa czy inni lekarze tez tak mowia. Z gory dziekuje za wszelkie
informacjesmile
Obserwuj wątek
    • agusia1812 Re: mam zapytanie 24.06.09, 15:42
      tez jestem w29tyg i niewiem nic na temat wagi mojego dziecka,nawet w szpitalu po
      zrobieniu usg omineli ta rubryke gdzie nalezalo podac wage;/niewiem czemu
    • efidorek Re: mam zapytanie 24.06.09, 15:47
      ja to nie chce? lekarz ma obowiązek udzielić ci informacji. nie jest
      to adekwatne do stanu faktycznego? czyli co? nie umie zrobić
      pomiarów, szacunkową wagę po zrobieniu pomiarów podaje mu maszynka -
      w czym ma więc problem?
      Pomiar główki, brzucha i kości udowej w celu określenia, czy dziecko
      prawidłowo rośnie to standard podczas badania usg. Inna sprawa jak
      często masz robione usg - jeśli lekarz robi je podczas każdej
      wizyty, to jak często go odwiedzasz - bo jeśli jesteś u niego co 2-3
      tygodnie i on za każdym razem robi usg, to może nie chce mu się
      każdorazowo robić pomiarów, bo wtedy rzeczywiście jest to bez sensu
      w normalnie przebiegającej ciąży
    • pagaa Re: mam zapytanie 24.06.09, 16:08

      mi mówi co miesiąc, wiadomo,że różnie to bywa po urodzeniu z wagą i miarąwink ale
      tak orientacyjnie lepiej wiedzieć
      • mama-1983 Re: mam zapytanie 24.06.09, 16:17
        A może chodzi o to, ze USG zaniży/zawyża wagę ? W każdym razie mi
        mówił ile wazy jednak przy porodzie USG wskazywało wage 3700 a
        urodziła sie 3300 wiec różnica jest smile
    • aniela555 Re: mam zapytanie 24.06.09, 16:28
      teraz chodze co cztery tygodnie. z dzidziusiem wszystko jest w porzadku, tak
      mowi lekarz, glowka ok, serduszko, kosc udowa. do tej pory podczas kazdej wizyty
      mowil nam od poprzedniej wizyty doszedl do wniosku, ze na tym etapie nie
      obserwuje sie dziecka pod wzgledem dlugosci i wagi, powiedzial ze mam sobie
      policzyc miesiac do kwadratu plus ilosc miesiecy. jakies to dziwne. zreszta
      zastanawiam sie nad zmiana lekarza, ale nie wiem czy pod koniec ciazy to dobry
      pomysl
      • kruszynka09 Re: mam zapytanie 24.06.09, 17:00
        mój tez nie powiedział wagi malej,mówi ze wszystko ok,i ze urodzi się ok
        3600.koleżanki które chodziły i te co chodzą do tego gin tez wiedza tyle co
        ja.już sama nie wiem co gorsze zamartwiać się ze nie znam wagi czy wiedzieć ze
        jest za mała-tak miała znajoma(chodziła do innego)od połowy ciąży żyła w stresie
        ze mała nie rośnie co przy porodzie okazało się nie prawda bo urodziła się z
        wago 3200
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka