Dodaj do ulubionych

Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub przed

25.06.09, 13:39

Witam!

Jestem w trakcie programu IUI, przy okazji ktorego lekarz odkryl, ze
moj maz jest nosicielem HBV.
Jednoczesnie moje wyniki na HBV sa ujemne.

Lekarz zalecil szczepienie przeciwko WZW A I B (Twinrix) twierdzac,
ze jestem w grupie podwyzszonego ryzyka zakazenia, w zwiazku z tym w
moim przypadku korzysci z przyjecia szczepionki z pewnoscia
przewyzszaja potencjalne koszty. Poza tym szczepionka sklada sie z
wirusow inaktywowanych, ktore raczej ciazy nie szkodza.

Czy zgadza sie pani z ta opinia i czy rzeczywiscie szczepienie jest
bezpieczne?

(O potencjalnej ciazy moge dowiedziec sie w ciagu kilku najblizszych
dni).

Obserwuj wątek
    • ranska Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 26.06.09, 16:01
      Ja również mam pytanie dotyczące szczepionki Twinrix. Przyjęłam 2 dawki. Kiedy
      miałam przyjąć 3 (po sześciu miesiącach od pierwszej) dowiedziałam się o ciąży,
      więc nie poszłam na szczepienie. Czy mam już jakąś odporność po dwóch przyjętych
      dawkach? I czy po urodzeniu dziecka będę musiała przyjąć całą serie od początku
      czy tylko ostatnią dawkę?
      • sofi75 Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 26.06.09, 16:10

        Po przyjeciu 2 dawek masz odpornosc na mniej wiecej 2 lata - tyle
        wiem od hepatologa.

        Jak chcesz miec odpornosc na cale zycie, to warto przyjac trzecia.
    • agnieszka.kurczuk-powolny Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 29.06.09, 12:08
      własciwie się zgadzam z opinią lekarza, ale...
      zawsze jakieś ryzyko istnieje. ja osobiście nie lubię szczepień w trakcie
      ciąży, choćby zalecało je WHO.
      dopuszczm jednak szczepienie w ciąży w wyjątkowych okolicznościach i do
      takich wydaje sie należeć opisana sytuacja.
      a dwie dawki już zabezpieczają, trzecią powtórzyłabym po ciąży
      • sofi75 Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 30.06.09, 11:10

        dziekuje za odpowiedz - calkiem mnie uspokoila

        > a dwie dawki już zabezpieczają, trzecią powtórzyłabym po ciąży

        - he, he - latwo powiedziec. Tylko kiedy ta ciaza bedzie - w sumie
        czekam juz prawie 3 latka wink

        • mamaady do sofi75 04.07.09, 08:44
          A nie mozesz zrobić sobie test, a jak wyjdzie negatwyny, iść na
          szczepienie? przecież nie będiesz czekać nie wiadomo ile. Co innego
          gdybyś już była w ciąży, wtedy raczej ginekolog zabroni szczepionki,
          ale skoro możesz nie być, to dlaczego się nie szczepić? Nie rozumiem
          tego.
    • luisalon Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 03.07.09, 12:05
      ja mam podobne pytanie.
      kiedy po porodzie mam wziąć III dawkę (powinnam w czerwcu, bo I w
      listopadzie'08, II w grudniu'08). Teraz jestem w 23 tyg. Termin
      porodu w październiku.
      czy karmiąca matka może wziąć tą III dawkę?

      • b.bujak Re: Szczepienie przeciwko WZW A i B w ciazy lub p 03.07.09, 19:45
        ja przyjmowałam engerix;
        dwie dawki przed ciążą, trzecią po ciąży (karmilam piersią) - jakies pare
        miesięcy po porodzie;
        konsultowalam z pediatrą i telefonicznie ze specjalistą od szczepień - o ile
        dobrze pamiętam to trzecią dawke powinno się przyjąc w odstępie do 12 miesiecy
        od drugiej i karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem;

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka