sofi75
25.06.09, 13:39
Witam!
Jestem w trakcie programu IUI, przy okazji ktorego lekarz odkryl, ze
moj maz jest nosicielem HBV.
Jednoczesnie moje wyniki na HBV sa ujemne.
Lekarz zalecil szczepienie przeciwko WZW A I B (Twinrix) twierdzac,
ze jestem w grupie podwyzszonego ryzyka zakazenia, w zwiazku z tym w
moim przypadku korzysci z przyjecia szczepionki z pewnoscia
przewyzszaja potencjalne koszty. Poza tym szczepionka sklada sie z
wirusow inaktywowanych, ktore raczej ciazy nie szkodza.
Czy zgadza sie pani z ta opinia i czy rzeczywiscie szczepienie jest
bezpieczne?
(O potencjalnej ciazy moge dowiedziec sie w ciagu kilku najblizszych
dni).